АС и други романтични К-драми - тема 2

  • 21 177
  • 735
  •   1
Отговори
# 600
  • Мнения: 6 971
Профи, Принца го повтарят в 10ч сутринта. Вчера още нямахме ТВ и ще гледам повторението след час

Девойката в принца е ужасно дразнеща по отношение на сестра си. Оная я гони и й прави мизерии от дете тая не спира да я какосва, да й се доверява, да се среща с нея. И двете са дразнещи по различен начин. Не знам дали ще издържа тия двете още 15 серии.

Последна редакция: вт, 04 юли 2023, 10:05 от Рори72

# 601
  • Мнения: 3 683
Бел, има време до пускането на новата тема. Може да ви оправят компютъра, а ако не ще се разберем с Профи. Хубаво да си починеш.❤️
Смеех се за естественото продължение на ръцете, но и за мен телефона е като такова и даже ми е по-лесно да подготвям и пускам постове от него, защото сме заедно по всяко време 😂

Саундтрака от Любовта се приземи върху теб на испански
https://youtu.be/Y2gXoHJfxGs
Е, в оригинал е в пъти по-хубав.

# 602
  • Варненска клюкарка
  • Мнения: 16 378
Ох дано, ама надали. Когато ММ го търси преди десетина дни,  че компа ми много загряваше и се рестартираше често,  или направо изключваше, онзи беше командирован някъде на север от Варна да прави мрежа, а като му се обади снощи беше на път за Гърция с караваната си...Направо е неуловим през лятото и отиде та се невидя. Не мога да отида и да си купя нов, че този аз сама си го купих преди няма 5 г.  и откак лаптоп е станал не е спирал да прави проблеми, то клавиатура ли не беше, някакви карти изгоряха, сменяхме диск (бях ви се оплакала, ама примерно като беше само клавиатура го свързахме с друга) ММ всеки път ми натяква за импулсивната ми покупка и не бих си го причинила втори път, че и на мен ми омръзна от ремонти 🙄
То лафа за продължението на ръцете аз го произведох, ама мога само да чета и да слагам видеа от  Шортс, като второто не винаги се получава, понякога форума ми изписва грешка. Тъкмо вчера се чудех с кой от трите планувани сериала да започна днес, онзи ден изпратих и линковете на Проф да ги нареди в нейната част от темата, а се оказа че сега нама да гледам нито  един. От тел основно чета и пиша. Офф че отпускарски късмет!
Затова предупреждавам навреме, пък ако стане чудо, ще помагам както за предишните теми.

# 603
  • Мнения: 6 971
В неделя Проф спаси гледането на 16 еп. като ме насочи как да гледам онлайн ТВ чрез Булсатком. Понеже видях канали които нямаме сега разглеждам и попаднах на България он еър. От 10.30 са давали японски сериал - Спешен случай. Някой гледал ли го е? Интересува ме дават ли интересни медицински случаи и решаването им или поскоро се набляга на отношения и организационни казуси. Участва ли някой актьор/актриса, които са ни познати?

Последна редакция: вт, 04 юли 2023, 12:08 от Рори72

# 604
  • Мнения: 632
Рори, не ми излиза нищо с име emergency case , zaтова само предполагам може би става въпрос за това /може и да не е то де/ "Emergency room" https://mydramalist.com/36293-emergency-room    Нов лекар пристига в спешеното с неговите си методи за лечение и съответно има несъгласни с тях. И някоя от колежките ще трябва да решава в 38 епизода, ядосана ли му е или го харесва.
и повече от бодигардът на Кралят, понеже скоро го споменах
https://youtube.com/shorts/OFEmbKlNo84?feature=share
 Joy имало е бгмамадрама Joy   -  това е моето лечение https://youtu.be/LxiLUEgN6vQ

# 605
  • Мнения: 3 683
Не е този, Криси. Донесла си китайски, Рори пита за японски, аз пък първоначално помислих да не би да е корейски 😂

https://www.bgonair.bg/a/66-press/272221-tsenata-na-hrabrostta-n … n-air-ot-6-avgust
Миналото лято е бил премиерен.

# 606
  • Мнения: 8 055
Японският сериал е Code Blue. Главният, Томохиса Ямашита или накратко Ямапи, е един от много популярните им актьори и певци.

България он еър от няколко години излъчва японски сериали.

# 607
  • Варненска клюкарка
  • Мнения: 16 378
Марги, това официален саундтрак на испански ли е, или някаква корейка се упражнява? К-сериалите ги гледат в цял свят в т.ч и англоезичния и корейците не пропускат да метнат някое изречение на английски в песните си, но останах впечатлена, че на други езици пускат цели песни. Попаднах на няколко от ОСТ на ТГ на испански, португалски и някакъв азиатски език но на мен ми звучат най добре в оригинал. Съмнявам се да е заради 10на млн. португалци, но 200млн. Бразилия не  е цифра за подценяване, за  милионите испаноговоряши ясно, макар че като им чета коментарите в ЮТ под К-попа или сериалната музика и в оригинал всичко им е точно. Даже самите испаноговорящи създават много фенско съдържание - видеа, преводи...  Много обичам испанския език, ама по добре ми звучат в оригинал. АйЮ не е моята певица, но изпълнението и за Любовта се приземи върху теб (ще го съкратя на ЛПВТ) е много нежно, направо ефирно...💜
Самата  АйЮ и Суки често ги съберат феновете им на песента от ЛПВТ. Другата песен често  ми излиза за фон на Джин-Бин или други романтики, а ни един тур в Шортс не ми минава без нея💙

Последна редакция: вт, 04 юли 2023, 14:53 от Беллора

# 608
  • Мнения: 6 971
Благодаря за линковете!
Няма значение японски, китайски, корейски, турски, латиноамерикански, евопейски, американски и др. без БГ когато става въпрос за сериал за лекари. Важното е основно да показват сложни случаи, редки диагнози и разрешаването им. Такива сериали гледам не заради личните истории на главните, а заради мед. случаи.
Затова ще погледна всички линкове, които донесохте, но ако някой ги е гледал и даде резюме ще се ориентирам кой да гледам и кой да пропусна.

Последна редакция: вт, 04 юли 2023, 15:29 от Рори72

# 609
  • Мнения: 3 683
Бел, изглежда не е корейка. Ето го описанието към видеото с автоматичен превод от испански:
"Здравейте !!!! Казвам се Фрида и правя кавъри на K-dramas и K-pop на испански. Аз също стриймвам в Twitch. Каня ви да се абонирате и да видите останалото ми съдържание, обещавам, че ще се забавлявате! Ако и вие харесвате драми и всичко свързано с Корея, моля абонирайте се! Надявам се да ви хареса този кавър, изпях го с любов!"

И според мен звучат по-добре в оригинал, но е впечатляващо, че на чужд език пускат песни и то целите.

Последна редакция: вт, 04 юли 2023, 16:22 от Margarita N.

# 610
  • Мнения: 6 971
Айю има хубав глас, но харесвам част от песните й. Ето една, която харесвам
https://youtu.be/AP8NZWiRh1E
И тази харесвам, макар че за пръв път попадам на нея. Изпълнител е Peto, но не знам дали освен певец е и актьор.
https://youtu.be/CwD2ZPsowxw
Изгледах БОф заради песен. А заради тази ще изгледам Роден отново
https://youtu.be/oP4JGvGK3uE
Тази я слагах след като гледах Хуаранг, но е много нежна и пак ви я нося. Ютуб тази вечер ми поднесе плей лист и потънах в музиката
https://youtu.be/I2n0zjTE2kY
Айю и люжимците на Проф
https://youtu.be/Jk4nPhZPuhU

Последна редакция: ср, 05 юли 2023, 00:19 от Рори72

# 611
  • нещотърсачка НАРЦИ Love is everything
  • Мнения: 13 876
Рори, намерих го 30-минутния клип от кръстовището.
https://youtu.be/2ZdpCf62xbI

# 612
  • Мнения: 6 971
Профи, благодаря! Това видео дава поглед от различни ъгли и някак акцентира не върху изпълненията, а организацията и реакцията на тълпата. За финал видеото показа интересно аранжирана порция от нещо което изглежда много вкусно.
А това е поглед "от първия ред"
https://youtube.com/shorts/lIhKJC2lkpM?feature=share

Марги, реклами
https://youtu.be/TbgL9RoPzjM
https://youtu.be/69NwKK8MHEc
https://youtu.be/9-AJttzobpg
https://youtu.be/wuXnIS5dtPI

Принцът започва да става сериозен сериал и смешните моменти почти липсваха във вчерашната серия. Явно двамата мизерници тепърва ще творят гадости за сестрата и братовчеда. Обаче момента с преследването на автобуса предполага зараждаща се романтика и главните изглеждаха по-симпатично един до друг отколкото в първите 4 серии. Нещо такова имаше и с главните във Втория живот с Рейн. Само се чудя това ефект от работата на режисьора ли е или просто от един момент нататък актьорите свикват един с друг и стават по-изразителни. Обаче в Скандалът Панчо и Минка още от началото бяха толкова сладки един до друг при все, че Минка изглеждаше като момче.

И едно сладко видео за мен 3 в 1 - двама любимци и една от любимите песни.
https://youtu.be/Z04LJjYzSTI

Последна редакция: ср, 05 юли 2023, 11:56 от Рори72

# 613
  • Мнения: 3 683
Рори, благодаря, обичам рекламите с познати лица. Дойде ред и на дамите, а 🙃 В случая Ха Джи Уон от ТГ.

Песента на АйЮ и Шуга ми харесва и на мен, но като цяло си падам най-вече по музиката в сериалите и я слушам до втръсване 😝

# 614
  • Мнения: 6 971
Рекламата със Суки се появи сама и се сетих, че още не сме слагали реклами с Ха Джи Уон.
Аз бях слагала реклами и с други актриси, но сигурно си забравила.

Покрай клиповете с музика от сериалите изкачат и клипове с актьорите с песни, които много ми харесват. Например напоследък най-много слушам една песен на Ким Сори и Джун. Много ме зарежда с настроение. Жалко че не разбирам думите. И вчера за нея се закачи цял плейлист и от там сложих песните не от сериали. И аз много харесвам сериалните, но има и много хубави несериални.

Общи условия

Активация на акаунт