Защо в чужбина не е като в България?

  • 15 196
  • 193
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 1 283
Значи всичко зависи от самия човек независимо къде живее,ако има желание ще се поддържа!Аз също много обичам да съм гримирана и добре облечена.Обаче тук през зимата(която е 6 месеца от годината-в най-добрия случай)като опитах да си сложа спирала от силния вятър всичko се беше разтекло и имах огромни черни кръгове под очите,за малко да уплаша детето! #Puppy dog Но лятотоооо ще му дръпна едно отслабване и разкрасяване;)Лек ден на всички!

# 136
  • Мнения: 3 880
Цитат на: Kalinka


Има ли някой друг с подобен проблем?


И аз, и аз. Преди все си бях към 50-52 кг и на втората година след като се ожених като се прибрах бях 55 кг. Ей зорко око имат т'ва моите съграждани-съселяни. Почти нямаше срещнати, които да не обърнат внимание на факта, че цитирам: "мммм, много добре изглеждаш (и поглед върху проблемните зони) добре ти се отразява Германията". Имаше разбира се и индивиди на принципа- право куме в очите- понапълняла си, браво  #2gunfire  #2gunfire . На следващата година си дадох малко зор да си върна предишните килограми (не само заради това де), та да няма коментари. От сега обаче ми пречернява като си представя какво ще става тази година, но този път ще скастря някой- не че съм толкова чувствителна, но аз си имам кантар в къщи и няма нужда сульо и пульо да ми казва колко съм наддала, не им влиза в задълженията. От 2 години не съм си ходила, а имам още 4 кг спомен от бременността, да видим дали ще успея да ги сваля до тогава, ако не ще  #Sniper  всеки, които се усмели да ми го напомни Laughing

# 137
Цитат на: Ружа72
Ох за колямо сьжаление искам да отбележа че доста време се возих в градския транспорт около Париж - кьдето се возят едни от най-бедните хора (тук всеки по малко заможен човек има кола) и току що пристигналите емигранти от Африка и Азия и никьде не миришеше така ужасно на пот и мрьсно ( даже напротив всички са чисти и изкьпани) както мирише в софийските автобуси и трамваи кьдето се возят бьлгари с висше образование и не са най-бедните у нас.
Направо човек може да си направи извод че има една част бьлгари които просто не обичат да се кьпят.
Цитат
Цитат
А в  провинциалните градове в Бьлгария кьдето няма постоянно топла вода и са по лоши условията на живот хората

E, tova napravo e sme6no!!!!Ami naistina si vqrva6 kato pi6e6 tiq ne6ta!!!Nama da komentiram....I za da ne zvu4i prekaleno obob6tava6to-NIAKOI sa pozabravili ot kyde sa do6li, koi sa, kyde sa izrasnali...za jalost!!!

# 138
  • Мнения: 883
Цитат на: DEianaZ
Факт е, че в БГ хубавите жени ходят по улицата, а в чужбина ги гледат само по телевизията.
Как може да сте доволни от факта, че не е нужно да се гримирате? Нима гримирането за вас е задължение, а не удоволствие?? Как може да се радвате, че не е нужно да ходите с хубави дрехи, а да се кефите на анцунга??
Я се стегнете бе момичета, на какво ще заприличате. Покажете им на чужденците, че независимо, че сме бедна държава умеем да се грижим за себе си.
Анцунга само до външната врата!
]
Много глупости на едно място не е на хубаво. I-во, изключително съм доволна от факта, че не се гримирам- негримирана изглеждам добре, а с грим като някоя леля. Какво ти удоволствие- осъзнай се, жени като теб (за които цапотенето е кеф) са 1 на 100. Едната от 2-те ми най-близки приятелки не излиза никъде без грим, "накурвена" е като за световно (това е неин лаф), тя и майка и са шивачки и винаги е облечена страхотно, да не говорим, че има цици за 3 жени. Трябва да ти кажа, че изживях голям шок, когато я видях за пръв път негримирана- нямаше уста, а една цепка, нито вежди- тях изцяло ги рисува, защото са и 2 косъма, очите и на половина на моите като големина...абе от далеч грозна, от близо страшна. Иначе навън върви с целият си сексапил, просто излъчва секс- ми голямо важно, аз нали знам на какво прилича без грим.
 II-ро: Анцунга е най-удобната дреха, а за хора като мен е направо спасение. На височина почти 190 см, 80 кг. и 42-ри номер обувки роклята е "идеалната" дреха за мен, мммм чудно! Обличала съм такива неща 3 пъти, откакто съм осъзнала, че и аз съм хора и 3-те пъти е било ужасна грешка.
А твоят мъж, ако работи само с турци е напълно обяснимо, че се шашкат от българките и аз като живях в Турция жънех овации, въпреки 90-те!!! ми кила тогава (сини очи, въй).
Мнението ми е, че всеки трябва да се облича така, както му е удобно и чувства, че е себе си, а и да е красив с собствените си очи, а не постоянно да се озърта и да пита приятелите си "как изглеждам".

# 139
  • Sofia
  • Мнения: 6 235
знаеш ли, уморена съм от спорове, но ще ти кажа, че се радвам, че нямам "прятелки" като теб...
Не знам кога си живяла в Турция, но там сега е пълно с рускини и по отношение на жените мъжете са доста разглезени. Има страшни мадами.
Аз не се цапотя и мацам както ти се изрази, но НИКОГа няма да се отпусна. Така съм научена. Мяйка ми е на 45 години е искам да ти кажа, че изглежда по-добре от някои 25 годиншни . Аз ако имам момиче никога няма да и позволя да се отпусне и да заприлича на пача НИКОГА! В това отношение взимам пример от майка ми, баба ми( която от край време си позлва крем Дунавски вълни - купува си го с кашони защото я страх да не свърши има перфектна кожа и винаги всичко по нея е изпънато като под конец. Кеф ми е дая гледам ) Не знам дали ме разбра, но не е толкова важно 2 или 3 пласта грим имаш върху лицето си, а по - важното е на хората да им е хубаво като те гледат. Една жена не трябва да е доволна от факта, че е станала дебела, циците и висят до пъпа обаче видиш ли колко е хубаво, че никой не ми обръща внимание.  Ами сори ама само като си я представя гледката и ми иде да повърна...

# 140
  • Мнения: 883
Козметиката и поддържането не са равни на гримиране. Аз си почиствам лицето всеки ден, правя си маски, на косата също. Тренирам много, поддържам си ноктите, къпя се по 2-3 пъти на ден, но щом не съм гримирана съм запусната, така ли? Смешно е просто. В Турция живях 98-99 та година, в курортен град, пак беше пълно с рускини, дебели германки и холандки, разни баби с увиснала кожа и златни коланчета на шкембетата (но да не се отклонявам от темата), така че изобщо не им се е дигнал мерника, виждат разголени, освободени жени и се кефят.
А за приятелите ми не се безпокой- казвам им всичко, каквото мисля, включая и на тази по-горе споменатата, е- тя не мисли като теб и сме приятелки вече 8 години.
А думата "цапотене" я ползвам изобщо за "грим", а не за прекалено много- не е с цел, да съпоставя твоя начин на гримиране (на млада жена имам предвид) с гримът на някоя леля, който и стои като маска, жаргон к'во да праиш.
И къде съм казала, че една жена трябва да е доволна от факта, че е надебеляла, отпуснала се е и циците и висят до пъпа?
Айде peace, супер се издразних от думите ти за "анцуга", затуй така се изрепчих

# 141
  • Мнения: 1 417
Не съм изчела цялата тема, защото е дълга, но мисля че това опира до човека, а не до това къде живее. Аз държа на външния си вид и се старая да изглеждам добре независимо дали изкачвам Мусала, дали отивам да раждам, дали съм на работа или на някой остров!Имам и много капризен мъж, който изключително много държи на външния вид. Миналата седмица се върнах от Италия - ходих в Милано, Тревизо, Венеция толкова добре поддържани жени /особенно по -възрастните италианки/ не съм виждала!Освен това за мен това е въпрос и на себеуважение. По дрехите посрещат, по ума изпращат! - ама ако не те посрещнат...

# 142
  • Мнения: 7 430
Благодаря на всички ви за отговорите.....

Съжалявам, ако съм предизвикала спор Embarassed  #Puppy dog

Бъдете живи и здрави и се усмихвайте и обичайте независимо с или без грим Wink

# 143
  • Мнения: 86
Цитат на: DidKa
Благодаря на всички ви за отговорите.....

Съжалявам, ако съм предизвикала спор Embarassed  #Puppy dog

Бъдете живи и здрави и се усмихвайте и обичайте независимо с или без грим Wink

Няма нужда да съжаляваш! Отворила си интересна тема, която оживи форума! Толкова много мнения рядко се събират!

# 144
Е при мен не е така Sad  в Гарция жените ходят поне веднаж в седмицата на изсушаване Shocked ,а аз 1-2 в годината Simple Smile
Сега като сам качила 15-20кг постоянно ми съчувстват и предлагат различни Центрове за отслабване Embarassed
Можеби причината е,че живеем в малък град Confused завиждам ви Neutral Face

# 145
  • Мнения: 1 278
Цитат на: anezinis
Сега като сам качила 15-20кг постоянно ми съчувстват и предлагат различни Центрове за отслабване Embarassed


"Ела, Анезинис! Ти ине авто? Ти милан и Елинидес?" Точно пък те да ти правят намеци, които генетично имат "диференциал на Татра". Опа, извинявай, ама това си е самата истина!
"Де пирази!" Гледай си кефа и не им обръщай внимание  Wink

# 146
  • Мнения: 1 497
Какво е това "иазсушаване"? Отслабване ли?

# 147
  • Мнения: 2 452
Цитат на: Теодора
Какво е това "иазсушаване"? Отслабване ли?

Blow-dry?

# 148
  • Мнения: 2 452
Цитат на: palmira
Обаче какви гъркини има само, направо трепач та дрънка.....


Задавих се от смях! И аз съм от първата категория, макар да не съм гъркиня. Laughing  Laughing  Laughing  Laughing  Laughing  Laughing

# 149
  • Plovdiv->Toronto
  • Мнения: 1 361
Не знам как е в Монреал, но в Торонто точно това гледах оня ден в метрото, нямаше една стара дреха, всички чисти, в нови, модерни, стилни, пастелни и непредизвикателни дрехи. Просто това е стила на обличане тук. Понякога се заплесвам и по европейските моди, които идват и тук след 2-3 години но в смекчен вариант. Обаче не си давам черното пухено яке на Ралф Лорън и бежовите гащи Гес за някакви крещящи пристегнати костюми и черни чорапогащи. Ползвам грим, но гледам да не си личи много, нали такава е целта ?!? И косата ми е "чорлава", но това ми струваше 120 долара и ми харесва.
Имам и много екстравагантни дрехи, но не в българския смисъл, повечето са дизайнерски кожени якета, дънки и блузи. И ботуши всякакви. Нито един КУСТЮМ. Може да се замисля като стана някой шеф ... Thinking

Общи условия

Активация на акаунт