From / Отвъд

  • 28 636
  • 741
  •   1
Отговори
# 660
  • Мнения: 9 253
Не съм гледала сезон 2 и не знам за какво говорите, но от хорърите съм научила, че ако видиш само дете с бели дрехи на пуст път, непозната гора, тъмна стая…не е на хубаво.

# 661
  • Мнения: 6 175
Само свирещ чайник липсва. Затъжих се.

# 662
  • Вестерос
  • Мнения: 38 349
Ako e някакво раздвояване, тогава ще намерят тялото на Табата.

edit: Нова теория, че Табата е бутната, за да не е там с Итън, тъй като  мястото подготвя Итън да стане новия Виктор. Всичко се повтаря. Символите са майка и дете. Винаги се почва с пристигането на две коли- семейството и Джейд. Единият вижда символа и това му се отразява и го кара да прави лоши неща. Те пък явно са свързани с ритуал. Духовете, които Сара чувала се опитвали да помогнат. Затова ѝ казали да убие Итън. Те ѝ казали да убие Тоби и да му вземе езика. Езикът бил свързан с децата по някакъв начин. Демек като убие Тоби, той отпада да е този, виждащ символа. МвБ знае за това също и знае, че трябва да има дете и майка. Виктор е важен и избран, затова вижда МвБ, както и Итън.  За да се спре  повторението Табата не трябва да е там и затова я бута.

Последна редакция: сб, 08 юли 2023, 11:31 от Tiffany А

# 663
  • София
  • Мнения: 1 984
Точно 9&10 не бях изгледал, все нещо не ми стигаше време за тях. Е, сколасах. Чакам (също) с нетърпение следващия сезон, има какво да се случва, има и над какво още да мъдруваме. Не че шоурънърите непременно ще ни го дадат.
Перино/Бойд. Някак мъничко ме дразни героят му тук. Но онзи монолог в църквата ме спечели. И все пак, често ме изнервя филмовия подход на дадени персонажи - правят/не правят това-онова, споделят/не споделят, грешките им са необратими, гледаш ги отстрани като инатливи хлапета. Ясно, трябва да има съспенс и това е кино. Обаче, даже в неординарни сюжети, по-близки чувствам онези, които биха действали "общочовешки", като средностатистичния индивид до мен - независимо дали аз мога/не мога да направя това. Бих отличил като присъствие ролите на Виктор и на Джейд. Всъщност, давам си сметка, че Бойд е отговорния тип с призвание.
Две тела (едното мъртво, другото живо) на един човек е "решение" на парадокса на срещата в два свята. В един от епизодите, пред входа на тунелите, меринджеят разправяше на Табита за ефекта на пеперудата. Още едно намигване (за мен), че това са именно паралелни светове/пространства. Не пречи да е в експеримент, където някой/нещо ги създава и отваря портали между тях. Не знаем какво ще стане с Табита нататък. Виктор е оцелял. Но ако намерят "мъртвата" Табита и семейството й реши, че няма живот за тях без нея... Това вече е намеса в изборите, които прави човек и опира до библейското внушение, че смъртния индивид няма избор - всичко е предрешено/предначертано от някой/някъде там.
Леле, @Tuon - много ще внимавам къде какви самотни деца виждам. М/у другото - на мнение съм (както законите на роботиката), че творците трябва да имат и някакви общовалидни, приети сигли/постулати - които сами са създали, за "ползване" в други сюжети и жанрове.
Дърветата като символ/атрибут. Никак не е ново. Митът за световното дърво. В Хиперион го има, има дърволет (придвижване) и Шрайка набожда жертвите на дърво. В сагата за Ендър дървета също играят роля. Произволни примери.
Впрочем, в 3-те свята, разпределени по Световното дърво, Яв (човешкият свят) се възприема като преходна реалност между двете крайни реалности Прав и Нав. Намекът за подземния свят Нав е чест: тунелите, корените - които едро преплетени се виждат и дори може би образуват символа. Аналогии има и с числото 3: ще вземат трима, три са "лъчите" в символа... Това е триглавия бог-пазител на световния ред.
Библейското дърво, Дървото на живота, четирипосочното Дърво на ацтеките, дърветата на друидите. В много древни човешки времена (Асирия, Шумер), според вярванията дървото притежавало такава сила, че дори боговете не били в състояние да променят хода на събитията, определен от (тяхното) Дървото на живота. Т.е. порталните дървета на "нашите" хора може да са машини, които "четат" мислите на "пътуващите" и ги пренасят не произволно.
Това не ви ли прилича на "дървото с бутилките"? (Дървото-слънце на североамериканските индианци, а "висящите шишета" са духове.)


В индийската митология Калпатару пък е дърво на желанията. Търсил го е даже Ал.Македонски. В древна Елада, в историята на аргонавтите, боговете им казали да използват клон на "шепнещото" дърво Додона в конструкцията на кораба си, за да осигурят пътуването си. На остров Крит централно място заема една древна богиня-майка, олицетворена в могъщ платан, която не е нищо друго освен даряващата и отхранващата живота Земя. От Майката Земя дървото е наследило способността да познава бъдещето. (Хм, да поразмислим дали нашите хора, минали през дърво, научават нещо бъдно, където и да се озовават. Май не. Но пък, за да намериш Кулата, трябва да минеш през дърво...)
@Tiffany А - Нататък обаче ще имаме друга майка с родено дете? Впрочем, може и да си въобразявам вече, момчето, което бутна Табита, приличаше някак на сина й - дали това не е починалото им момченце (и понеже смятам, че времената там и в нормалния свят не вървят еднакво).
Последно. От разказите на персонажите излиза, че Виктор е самотния оцелял след (евентуално) Кристофър. Добре де, докато се посъберат хората - които виждаме, когато ние започнахме да ги "виждаме", Виктор не може да не е бил единствен поне с години. Как го е карал, та той е бил хлапе?
Хубави почивни дни на всички от "разследващия екип" в темата. (Аз ще довършвам С03 на "Снежния влак-снаряд" и евентуално UK-ския Валандер.)

# 664
  • Мнения: 191
На мен ми е интересно това с цветята. Наистина са навсякъде - стени, дрехи, спално бельо, посудата...дори и върху каишките, с които вързаха Джейд, имаше цветя.

# 665
  • Вестерос
  • Мнения: 38 349
Не съм се замисляла за цветята. Четох нещо за добрите вещици хахха

# 666
  • Мнения: 9 253
Коментирахте ли дали картите, които бяха на стълбите на кулата имат някакво значение?
Щом са там би трябвало да имат значение 🤔 Знам,че спатията означава война,а купата любов.

# 667
  • Вестерос
  • Мнения: 38 349
Само са числата се коментира

# 668
  • Мнения: 9 253
Ще бъде ли проблем да издадеш какво?
4 е стабилност,а 8 двойна стабилност,но тук не ми се връзва. 8 е от реда на златното сечение,което пак няма смисъл тук. Остана ми само,че 8 се възприема като безкрайност и може да означава,че това е безкраен цикъл или поне на цикък,който още не е приключил.
Мисля,че в нумерологията числата имат различен смисъл.

# 669
  • Вестерос
  • Мнения: 38 349
О това не сме обсъждали, а че навсякъде има 4,7 нещо такова. Виж 40 страница

# 670
  • София
  • Мнения: 5 828
Аз пък Harold Perrineau много го харесвам като актьор.
Харесвах го и в любимият ми Лост.
Обаче за сефте съм го гледала в Матриците 2 и 3.

# 671
  • Вестерос
  • Мнения: 38 349

# 672
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 16 475
Какво е на последната снимка?

# 673
  • Варна
  • Мнения: 722
  Nember?! Иначе го разбирам по смисъл: ,,няма как да говори", макар че сминката не е много ясна.

# 674
  • Вестерос
  • Мнения: 38 349
явно, който е писал не е ок много с английския. 47 е числото на станцията, с което говориха

Общи условия

Активация на акаунт