From / Отвъд

  • 28 740
  • 741
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 329
Последните 2 епизода са бавни и скучни, почти нищо не се развива в действието. Предимно със изтрещялата Сара ни занимават. Може би ще има някакво развитие с нея в следващите епизоди.

# 91
  • Мнения: 6 276
И аз така си мисля,щом я върнаха и втори епизод за нея се говори предимно.Дали няма да я сложат в клетката и да оцелее?Не се бях замислила за това че се хранят със страх,вярно затова си заминаха от момчето в автобуса.И аз си дръпнах първи сезон,не знам кога ще го почна обаче.

# 92
  • Sofia
  • Мнения: 2 508
EmBrother +1 , Да, неща от който се страхуват/отхвърлят или избутват в подсъзнанието си се материализират за тях и изживяват страховете си или това от което всъщност бягат се сблъскват челно.

# 93
  • Мнения: 1 467
И аз смятам, че ключовият момент е страхът. Когато онова агресивно момче им показа, че не се страхува, зомбитата го оставиха. Явно това е начинът да им се противопоставят. И отново се загатна, че там където са попаднали се случва някакъв експеримент.
Иначе, малко мудно върви този сезон.

# 94
  • Мнения: 48 072
Много мудно върви! За мен най-интересното е това с тока Simple Smile
Иначе е точно като Lost, вече ми доскучва даже. Време е за някаква яка улика или развръзка.
Жалко, че 1899 е спрян, беше много интересен! Точна доза от всичко имаше.

# 95
  • Мнения: 29 927
Може би, защото не ги гледам накуп, както първи сезон, доста скучновато ми върви.

# 96
  • Мнения: 32 290
И аз това си мислех преди малко.
Ми хубу, другия сезон ще го чакам целия. Joy

# 97
  • Вестерос
  • Мнения: 38 365
Аз чакам пети епизод да качат в хбо. В петък мисля ги качват.
Ке сара, сара

# 98
  • София
  • Мнения: 2 003
Не съм силен във физиката, но ето квантово-философска гатанка за по-подготвени пишещи тук.
В С01Е05 все още не вярващия продуцент разнася грабнатата радиостанция из градчето и си разсъждава. Стига до прозрението, че ситуацията и свързана с Парадокса на Айнщайн-Подолски-Розен. Дори само от общата статия в Уики може да се наложат понятия върху нашия сериал:
"Авторите (АПР) не поставят открито въпроса за философското значение на „елемента на физическа реалност“. Те правят предположението, че ако стойността на дадена физична величина съществува обективно, независимо от всякакви измервания или други смущения, то тогава тази величина отговаря на елемент на физическа реалност."

Някой е създал друга реалност - животът на героите, хванати в капана на градчето (пространство/време) е сбор от стойности, но изобщо, стойности всяка една за себе си: носителят й (т.е. героите). Каквото и да правят те там - със самото си съществуване те вече правят това време/пространство реално. Въпросът е кой го наблюдава - т.е. в примера в Уикито https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%9F%D0%B0%D1%80%D0%B0%D0 … D0%B7%D0%B5%D0%BD кои са "Алиса и Боби".
Същевременно, „новината“ за измерването се разпространява, сякаш мигновено, до друга подчаст на същата квантова система" - каквото и да правят "народонаселението" в "системата", то се отразява на всички; всички усещат/понасят всяко отделно действие/бездействие.
Статията започва с това, че "Парадоксът на Айнщайн-Подолски-Розен е мисловен експеримент в квантовата механика, чиято първоначална цел е да покаже, че квантово-механичното описание на света е непълно..."
Дали само страхът (или изобщо - подсъзнателното) се материализира там - това се явява "компонент" в системата. И тъй, без да мога да отговоря кой ги е запратил в кошмара (Пентагона или извънземните), мисля, че мога да предложа философското описание на случващото се (в социално-морален смисъл): всеки/всичко влияе на всеки/всичко и не съществува индивидуален избор в система. (всяка - не само в "затворена система".)
Друго изследване (Дж.Толаксен, 2014, за Парадокса на т.нар. Квантов гълъбарник) стига до извод за квантовите частици (това са нашите герои в градчето), че "на междинния етап частиците се оказват максимално тясно свързани, но на крайния етап не корелират изобщо..." - следващото ми предположение е, че на финала на продукцията/сюжета ще ни покажат, че 1. Накрая никой не остава (понеже в чов.индивид има индивидуалност, която психофизически може да бъде преодоляна само принудително); 2. Някои се спасяват, понеже не престават да си влияят един на друг в съзнателни избори - и горното твърдение на Дж.Т. не е вярно при "човешките системи". Т.е. аз знам, че всички си влияем взаимно.
Твърди се спекулативно, че нови идеи/изследвания могат и да разкрият "как пространство-времето дължи съществуването си на призрачните действия на квантовата информация" (iNews, 2015). И се връщам на Страховете (а по-глобално на подсъзнанието) - хората, събрани в капана, индивидуално и по няколко, са създали сами това време/пространство. Знаете, че мозъкът е най-слабо изучения сред чов.органи.

# 99
  • Мнения: 6 180
Гледам натъгъдък от 2 дни и имам същото усещане. Дори края вероятно ще е същия или подобен, с тези врани натам ми върви теорията. Но пък страшно ми харесва сериала, жадувах за такъв от дълго време, много мой тип.

# 100
  • София
  • Мнения: 2 003
Завърших 1-и сезон. Засега ще опитам да изтърпя оставащите по-малко от половината от 2-и серии и да си ги сваля/изгледам накуп. А през това време да попрочета малко тук-там (ако има какво) и да си направя "разбор".
Мисля да Ви предложа нещо, което ако Ви се стори смешно/фантасмагористично/не любопитно - забравете!
Защо не опитаме да си направим нещо като "зрителски куиз" (още повече, че тук доста от Вас вече са преполовили втория сезон). Всеки си има различни умения и знания, възможности/свои области. Нека разследваме, всеки да "поеме" посока/задача, в която се чувства силен:
- къде може да е този град-капан? (Имаме карта в полис-офиса, реални пътища, гората, фара... Но може по-просто: в реалния свят или не; ако не - декор, халюцинация, хипноза в главите на общността там...);
- кога се развива действието там? (реално вървящо време; хипнотично време в главите им; експериментално "заключено" време);
- защо там са тези, които са попаднали там? (В С01 - не доста, но не само на един-двама - има сюжетни реминисценции на миналото на герои, преди да попаднат в капана. Имат ли нещо общо? Какво ги свързва?);
- ако "аз" (всеки от нас) съм "престъпника/То/Нещото", какъв съм - свързваме го и с въпроса "какво е това, което се случва?" (Аз съм луд учен, извънземен, военен от секретен проект, психиатър, контактьор от паралелен свят, шеф на зомби-лаборатория за попълване на хранителните запаси.);
- в зависимост от горното - защо правя това (какви са мотивите ми да им устроя това смъртоносно приключение на лабораторните мишки, т.е. хора там);
Можете да добавите/отнемете/обедините елементи в "схемата". И, разбира се, ако не Ви забавлява идеята, просто да си коментираме. (Примерно, ако някой реши да пише, да започва с "ОТ РАЗСЛЕДВАНЕТО." ...........)
Хубава неделя!

# 101
  • Мнения: 1 467

Защо не опитаме да си направим нещо като "зрителски куиз" (още повече, че тук доста от Вас вече са преполовили втория сезон). Всеки си има различни умения и знания, възможности/свои области. Нека разследваме, всеки да "поеме" посока/задача, в която се чувства силен:

- кога се развива действието там? (реално вървящо време; хипнотично време в главите им; експериментално "заключено" време);


Това ми е любимото при такъв тип сериали Simple Smile Спомням си, когато вървеше LOST имаше в един форум подобна тема, там какви теории се вихреха...Беше много готино след всеки епизод да нищим поредната загадка Simple Smile То физика, то механика и математика, мнооого теоретично аргументирани мнения имаше Simple Smile
Във From няма чак такива мистерии, но ще се включа в куиза като ти отговарям на въпроса кога се развива действието. Според мен става въпрос за експериментално заключено време, времева капсула.

# 102
  • Somewhere far away
  • Мнения: 4 175
мен никва ме няма нито в математиката , нито във физиката. Но от това което виждам, смятам че там времето е спряло.

# 103
  • Мнения: 6 276
И аз не съм добра в тези неща,за мен е експеримент в миналото.

# 104
  • Мнения: 6 180
Има доста теории в нета, като най-развитата е за Рагнарьок.
Аз мисля, че не са живи.

Общи условия

Активация на акаунт