🧷Terzi - ШИВАЧЪТ 🧷 ЧААТАЙ УЛУСОЙ - проекти , колеги и приятели- Тема 3

  • 21 424
  • 736
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 3 547

""Очите и ушите му са затворени, арогантно безсмислен; той докосна пръстите си до водата, но няколко камъчета дълбоки... :-Колко плитко...! Беше прав..Това, на ръба на което беше наистина вода...Но; той сгреши:---Това не беше поток, беше океан.!!"

""Това трябва да е свойство на това тяло, на това същество.
Трябва да има смисъл, че това, което наричам аз, съм аз."


Gökhan Şahinoğlu работи в производствен цех.
Той работи много. Зеницата на окото на господаря си.
Останалото време той разпределя между мачове на астротурф и приятелката си, с която се помирява.
Той е известен като уважаван, верен и зрял млад мъж в квартала си. Един ден съобщението на Kübra
от групата за виртуално приятелство, в която е част от известно време, идва на телефона му . "Ти си различен." Гьокхан отначало не разбира. Той всъщност не го интересува. Но с увеличаването на броя на съобщенията, любопитството на Гьокхан също нараства. Защото Кубра знае твърде много за Гьокхан и всички около него."


Нези, намери я тази книга, докато си в Турция да я прочетем )))

https://www.kitapyurdu.com/kitap/kubra/532572.html

Аз имам онзи автоматичния преводач Vasco, ще я изчета, само да я намеря Wink

"

# 721
  • Мнения: 27 775
Нези как не сме сетили досега питай  аркадашите или потърси романа докато си в Турция.
На турски чок зор ще трябва да я дирим в нета на бг.

Лор , в темата съм споделяла интервю на автора за книгата ,но съм забравила в кой номер на темата е това и пост.
Нетфликс е излъчил и още една екранизация на този автор гореща глава се казва сериала ,но нямаше нужния успех и не го подновиха за продължение. Даже продуцента нещо измрънка затова.
Забележи че с Чаго правят сезони дори да не са излъчили още първия. Това е защото му вярват и продуцента се е договорил предварително и е написан и сценария.
Не се съмняваме в успеха на " Кюбра "
и че ще се хареса. Каста е добър и леко луд.
Ако желаеш може да изгледаш гореща глава на теб може и да ти хареса сериала. Аз нямам желание. Главната не ми се нрави.

Отдавна издирвам книгата на  Орхан Памук - Музей на невинността ,която се изчерпва мигновено по книжарниците.
Но съм решена да я издиря и прочета. Особена е за писане и пресъздаване. Преди време много се говореше, че не могат да убедят автора за правата и спекулираха името на Чаго.

Последна редакция: пт, 21 юли 2023, 21:21 от femmi2

# 722
# 723
  • Мнения: 27 775
Лорче , много Благодаря за линка ще разгледам.

Пуснали са ново от НФ за Терзи. Моля да го донесете от Туитър или ютуб.

Последна редакция: пт, 21 юли 2023, 23:22 от femmi2

# 724
# 725
  • Мнения: 27 775
Пеями му.💔 😿😭😭😭Горкото сили няма и всичко е хаус. Опитва се да рисува и твори и не може. Майка му се появи и ще му подаде ръка.
Ох искам ми се да го гушна и успокоя.


Утре вече ще съм на компа  и ще разгледам всичко както си трябва и като стигнем 50 стр. пускам новата ни шивашка къщичка сътворена със старание и желание и любов.

Последна редакция: пт, 21 юли 2023, 22:31 от femmi2

# 726
# 727
  • Мнения: 6 970

""Очите и ушите му са затворени, арогантно безсмислен; той докосна пръстите си до водата, но няколко камъчета дълбоки... :-Колко плитко...! Беше прав..Това, на ръба на което беше наистина вода...Но; той сгреши:---Това не беше поток, беше океан.!!"

""Това трябва да е свойство на това тяло, на това същество.
Трябва да има смисъл, че това, което наричам аз, съм аз."


Gökhan Şahinoğlu работи в производствен цех.
Той работи много. Зеницата на окото на господаря си.
Останалото време той разпределя между мачове на астротурф и приятелката си, с която се помирява.
Той е известен като уважаван, верен и зрял млад мъж в квартала си. Един ден съобщението на Kübra
от групата за виртуално приятелство, в която е част от известно време, идва на телефона му . "Ти си различен." Гьокхан отначало не разбира. Той всъщност не го интересува. Но с увеличаването на броя на съобщенията, любопитството на Гьокхан също нараства. Защото Кубра знае твърде много за Гьокхан и всички около него."


Нези, намери я тази книга, докато си в Турция да я прочетем )))

https://www.kitapyurdu.com/kitap/kubra/532572.html

Аз имам онзи автоматичния преводач Vasco, ще я изчета, само да я намеря Wink

"
Лор,ако я намеря на хартия ,как ще я прочетеш? Не ми пречи да я потърся,само кажете.
И аз мога да се пробвам,само че още ми е рано. Турския ми не е толкова добър.

# 728
  • Мнения: 3 547

Лор,ако я намеря на хартия ,как ще я прочетеш? Не ми пречи да я потърся,само кажете.
И аз мога да се пробвам,само че още ми е рано. Турския ми не е толкова добър.

Имаме една джаджа - устройство, което превежда автоматично от всички езици на друг, какъвто искаш език, примерно от турски на български, от руски на китайски.
Скрит текст:
Превежда и гласово , и текстове за четене.,
Мъжа ми го купи преди няколко месеца,  много се забавлява с него, Примерно като го насочиш към телевизора, ще ти преведе откъс, какъвто му зададеш. Прилича на телефон, но не е , има включен доживотен безплатен интернет.
За книга например - насочва се към страницата, то си я фиксира, намира си какъв е езика и ти го превежда на български.
Не знам художествена литература как ще преведе, но прави много добър превод на точни текстове, например така съм гледала лекарства, които не са регистрирани при нас, епикризи, като ни носят пациенти, които са се лекували в чужбина също превежда доста прилично.
Така че бих се опитала да чета книга на турски, видях, че Кюбра я пишат че е към 300 страници .
Много го хвалят автора. аз сега се записах в един сайт за онлайн четене, обаче се оказва, че има опашка от чакащи... пише 9  човека четат в момента, 180 чакат))))

Четох там малко коментари на хора, които са прочели книгата - все супер отзиви, И това са коментари отпреди да се заговори, че ще се снима Кюбра . Много голяма част още тогава са казали, че би се получил страхотен филм..

Дано се справят с филмирането. В голяма тайна държат всичко, от никъде ни снимка, ни коментар.

Аз не издържах и прочетох един спойлер от коментарите за книгата.
Ако сте много любопитни мога да го копна тук в скрит текст,
Ако пък мислите, че е по-добре нищо да не казваме - няма да коментирам нищо.

То не е и кой знае колко много информация, ама дава известна насока за какво иде реч в книгата .
Sunglasses

Последна редакция: сб, 22 юли 2023, 07:25 от lor

# 729
  • Мнения: 27 775
Гюнайдън Nature Sunny

Лор , давай каквото си открила ще ни е интересно на всички.
Не само за тоя проект е така.
По принцип Чачовите продукции се пазат във  военна  тайна и едвам ни отпускат нещичко. Забелязвам, че за други проекти на колеги  не е съвсем така. Нашия поне да се фотне и покаже и това Йок!

Това устройство предполагам е китайско ,което го имате вкъщи.
Какво ли не измислят вече с техниките.

Последна редакция: сб, 22 юли 2023, 10:33 от femmi2

# 730
  • Мнения: 6 970
Günaydın!
Много интересно устройство! Скъпо ли е?
Ще потърся книгата.
Тук има  само две книжарници,но ако отида до Чанаккале и там ще проверя.
И на мен би ми било интересно да я прочета.
Лор,сподели за книгата,да.
Аз също бях чела някакви неща преди ,както за книгата,така и за автора.
Покрай началото на  този сериал по книга се замислих,  Чачо дали я е прочел. И по принцип дали чете книги.
Изглежда ми като четящ човек.
А на вас?


# 731
  • Мнения: 27 775
И аз мисля, че чете по принцип и е прочел Кюбра за да съпостави и сценария и щом се е навил и подписал за проекта значи всичко е ОК. Той е с доказан усет и ако не го вълнува няма да играе ко ще и за милиони.
Мисля ,че ще се справят с екранизацията екипа СЦ е същия като в Терзито с още един нов сценарист. Режисьорите Тайлан са от най добрите и уважавани в гилдията ,може и извън нея. В топ 5 на най добрите режисьори в класация са.
За ефектите ще помагат от Нетфликс имат хора за това.
Всеки проект в който играе предизвиква нетърпение и интерес.


Даниелка , измислили ли подаръците ,какво реши да му изпратиш още ?
 Дори да не изрази благодарност познаваме го и знаем, че ще оцени жеста и ще се зарадва.

Редувайте поста за да пусна новата тема на нова стр.

# 732
  • Мнения: 14 135

     Феми, редувам те, но изчакай - има още 4 поста до страница 50. Да пием по кафе тук, че в новата къщичка ще се черпим с нещо по-горещо.

# 733
  • Мнения: 3 547
Преводачът май е полски . Vasco elekstonics  Translator V4.
Към 750 лв беше

 ето го онзи коментар, в който читателят беше изтървал малко инфо за сюжета.

Скрит текст:
След като гледах Hot Head, разбрах за съществуването на Kübra. Завърших го няколко дни след като го получих. Първата книга на Афшин Кум, която прочетох.

Нека първо се спра на историята. Гьокхан, трудолюбив и направен сам млад мъж, живеещ в предградията на Истанбул, започнал да получава съобщения като „Ти си различен“ от потребител на Kübra, когото никога не е срещал, чрез приложение, наречено soltaç. Животът на Гьокхан, който е син на предано семейство, ще се промени напълно с тези съобщения. Без да знае, че Кубра е изкуствен интелект, той си мисли, че е човекът, избран от Аллах и смята, че ще промени света. Това подозрение ще доведе Гьокхан и неговите последователи до катастрофа.

Въпреки че това се случва от страна на Gökhan на историята, ние също наблюдаваме страната на Силиконовата долина. Докато тримата приятели Берк, Дениз и Селим идват от САЩ като имена зад изкуствения интелект и продължават работата си в компанията, която инвестира в тази технология в Истанбул, приятелските отношения между тях също ще променят измеренията си.

Ако трябваше да дам една звезда само на историята на Kübra, определено бих й дал пет звезди. В тази връзка съм сигурен, че ще го видя на бял екран. Дължим много на историите на Афшин Кум, които измъкнаха от тази яма индустрията на турските телевизионни сериали, затворена в определени теми. Най-голямото ми желание е и други да следват пътя, открит от Hot Head за индустрията на турското кино и телевизионни сериали.


Мисля, че няма много какво да се каже за стила на романа. Не е лесно да се постави разказът в стил в историите, които са оформени от събития, а не от герои в сюжета. Има много малко автори, които чета с признателност в това отношение. Засега Афшин Кум не е от тях. Но той има място във всичките ни глави. Kübra е много приятен роман, който обединява понятията за изкуствен интелект, човешко его, вяра и технология. Освен това той е актуален и по отношение на философската проблематика, която проблематизира. Горещо препоръчвам да го прочетете.

Скрит текст:
Да преминем към историята.
Откъде да започнем, първокласен (първокласен) изследовател по компютърни науки/изкуствен интелект и двама приятели разработчици на софтуер дойдоха в Истанбул от САЩ, за да получат инвестиции и да се опитат да вдъхнат живот на своите проекти. Но след рационалната изследователска среда, с която са свикнали в най-добрите университети в Америка, те се натъкват на невежество и нелогичност, каквито не могат да си представят в Турция.
Това е книга, която понякога е забавна, а понякога ви омагьосва с нивото на детайлност и знания.

Наблюдение върху героите.
Берк е изследовател и следователно има ограничен опит в разработката на софтуер. В резултат на това той няма дисциплина за разработка на софтуер (за разлика от Selim и Deniz).
Berk прави промени в кода, без да го тества по свое усмотрение. Всичко излиза наяве заради неговата недисциплинираност. В един момент компанията въвежда задължителни процедури за контрол на качеството, така че Berk да не изпълнява кода, без да го тества. Тези видове са често срещани в реалния живот. Той е най-добрият в света в собствените си изследвания, но му липсва дисциплината в разработването на софтуер. Няма нищо лошо в това да го осъзнавате. Опасно е, ако той не го осъзнава и ако високото му его от собствените му научни постижения го кара да мисли, че е и добър програмист.

Може да сте добри в изследванията си, но ако нямате дисциплина за разработка на софтуер и не сте наясно с това, ето какво се случва в книгата. Авторът трябва да е преживял подобни неща в трудовия си живот.

В края на книгата се появява един от най-ефективните примери за изтичане на мозъци. Турция уволнява човека, който ще развие най-много цивилизацията за единица време, учения, който има знанията да превърне страната в най-развитата страна за кратко време.Калифорния го грабва във въздуха. За да примами мъжа, когото пробационният служител псува преди 4-5 дни, без да го чуе в Турция, американският професор купува самолетни билети според тези отговори, съобразявайки се с различните отговори, които мъжът може да даде, въпреки че все още не знае какъв отговор ще даде.

тези преводи са  с гугъл, малко са счупени, ама горе-долу става ясно, че Чаги ще го баламосат Mask

[
Скрит текст:
i]Фактът, че изкуственият интелект става самосъзнателен, е тема, която се обсъжда от много години. Освен това ясно видяхме накъде сектите и вярата могат да доведат хората. Дори някой, който работи на струг, може да стане боец. Нещо повече, той вярваше толкова много, че дори когато се казва, че изкуственият интелект е изпратил тези съобщения, той може да отнесе събитието до измерението на „Бог създаде Kübra, за да изпрати тези съобщения“. Никаква логика не работи в лицето на това вярване.[/i]

направо джихадист ще излезе наш'то момче Joy

Последна редакция: сб, 22 юли 2023, 12:12 от lor

# 734
  • Мнения: 5 618
Ето и от мен 1 кафе и можеш да пускаш новата тема

Общи условия

Активация на акаунт