🌷ИСТАНБУЛ🌷 [тема 62]

  • 48 053
  • 736
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 347
В Долмабахче има аудиогид и на български. Май месец бяхме там и ни дадоха на български.

# 136
  • Мнения: 10 256
Ние ползвахме руски и английски на аудио гида. Но не сме проверявали какви други има. Даже се чудя дали не ни питаха какъв език искаме и там на гишето ни ги настроиха какъв да бъде…. Забравих вече. Но не помня да сме търсили езици на устройството. Мисля че така нагласени ни ги дадоха.

# 137
  • Мнения: 412
В Долмабахче има аудиогид и на български. Май месец бяхме там и ни дадоха на български.
Ние бяхме 18.11.22г.и нямаше на български, щом сега има браво,похвално е.
Сега 27.05.23г.в Топкапъ нямаше на български!

# 138
  • Мнения: 18 551
Няма на бг в Топкапъ.

# 139
  • Мнения: 7 865
Допълвам, че и в двореца Берлейбей дават аудиогид, но по смътни спомени сякаш нямаше на руски и ползвах на английски. 🤔
Но има.

# 140
  • Мнения: 316
Допълвам, че и в двореца Берлейбей дават аудиогид, но по смътни спомени сякаш нямаше на руски и ползвах на английски. 🤔
Но има.
Има и на руски. На български няма. Дават аудиогида срещу документ за самоличност

# 141
  • Мнения: 23
Здравейте,
ще пътуваме края на седмицата за Истанбул. Ще го посетим със семейството ми за пръв път. Имам две хлапета на 4 и 9 години. Мисля, че съм планирала добре разходката ни, но с удоволствие ще приема съвети от ваша страна Simple Smile
Отиваме за четири дена/ три нощувки/ и мисля да посетим музея на Рахми Коч, Леголенд, Аквариум и единят ден да се разходим до Принцовите острови.
Резервирала съм нощувки във Фатих. Отиваме с кола, но ще я оставим на паркинг и ще се придвижваме с таксита. Тук идва първото ми чудене Simple Smile Как да си хващаме такси? Да го търсим направо на улицата или с приложение, примерно Юбер такси или пък да го поръчвам по телефона? Моля ви, някой ако ползва такси да даде съвет.

Корабче за островите от Еминюню ли да вземем и имате ли представа дали са на често? Искам да отидем до Буюкада. Там има и плаж. Някой бил ли е на плажа? Как ви се струва?

Аквариум ъв Истанбул за 3-4 часа ок ли е да се разгледа?

Бих приела всякакви съвети и за хапване и за разходка с деца, за които не съм се сетила Simple Smile

Благодаря предварително!

# 142
  • Мнения: 13 082
А защо с таксита ще се движите? Знаете ли какъв е трафика в Истанбул? Ако с метро стигате от точка А до точка Б за 20 минути с такси може да ви отнеме час и половина.

# 143
  • Мнения: 23
Притеснявам се, че не познавам града и да не загубя повече време докато се ориентирам къде и как да се придвижваме с метрото.

# 144
  • Мнения: 274
А защо с таксита ще се движите? Знаете ли какъв е трафика в Истанбул? Ако с метро стигате от точка А до точка Б за 20 минути с такси може да ви отнеме час и половина.
https://
Точно. Миналата година от хотел Пенинсула, който е близо до площад Султан Ахмед до Мармарай Сиркеджи ни отне повече от 1,30 ч. , пъплехме. Същото беше и когато се връщахме от аквариум Истанбул.
Тази година изобщо не ползвахме такси, но хотелът беше на крачки от Мармарай Сиркеджи, трамвай 1 и Еминюню.
mimmetto И ние бяхме миналата година за първи път, ще се оправите. Предварително си набележете къде искате да отидете и ползвайте Гугъл мапс.

# 145
  • Мнения: 13 082
Има табели навсякъде. Няма от какво да се притеснявате. А и Гугъл мапс няма как да ви изгуби Wink

# 146
  • Варна
  • Мнения: 5 529
Щом ние се оправихме - една неориентирана, аз, и един интересуващ се само от телефона си, сина, и вие ще се оправите. Предварително през гугъл мапс намирах с какви автобуси се пътува и от къде се вземат и станаха нещата. Акварума го разгледахме за около 2ч. Понеже сте с малки деца може би малко повече.

# 147
  • Мнения: 23
Благодаря ви Simple Smile
Още едно питане имам Simple Smile
Сега купувам билети онлайн, за да не висим на опашки. За Истанбул аквариум ми иска и номер на лична карта...Това много ме озадачава..Някой купувал ли е билети  през сайта им? Или пък там големи ли са опашките?

# 148
  • Варна
  • Мнения: 5 529
И аз не се справих с купуването на билети онлайн. На място като отидохме бяхме втори. Нямаше голяма опашка.

# 149
  • Мнения: 35 109
Майка ми и леля ми ми надуха главата за тия таксита. Що не вземем такси , що не вземем такси. Ама за какво ни е??? Транспорта е толкова уреден, че и да искаш да се загубиш няма как да стане! По едно време се стреснах , че с един автобус се загубихме , той пък ни стовари точно под моста на който минава метрото, което ни трябваше за Сапфир. Отделно, под моста беше много приятно за почивка. Няма как да се загубиш. Хващаш метрото и обикаляш. На едно място само не се усетихме, че автобуса на едно място оставя хората, а от друго ги взема ама и това ни обясниха местните. Справихме се без да ползваме такси Wink
А особено след като им видях трафика , не мерси!

Общи условия

Активация на акаунт