Шанс на човек, който не ви привлича, но е добър?

  • 11 626
  • 292
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 7 465
Не, абсолютно не! Една връзка трябва да бъде с привличане и любов. Не съм правила никога компромиси.

# 31
  • Мнения: 9 903
Звучи като да си купя ли рокля,  която не ми става, ама се надявам да пооотслабна след 5-6 месеца.
Да започваш връзка с подобен компромис не е редно към теб самата и още повече към отсрещната страна. “Не ме кефиш особено, ама мусаката е вкусна.”

Последна редакция: вт, 16 май 2023, 23:50 от G&B

# 32
  • София
  • Мнения: 17 900
Нека авторката поясни. Че има вариант под привличане да визира драмичката, а пък надеждният и сериозен мъж, имащ мераци към нея, да е приравнен на скучен и да не я привлича.

# 33
  • Мнения: 2 302
"Шанс на човек, който не ви привлича, но е добър?"
Вкарайте малко финансов елемент.
"Красавицата и звяра" е по действителен случай.

# 34
  • Мнения: 18 792
Може да е  добър в секса човекът.

# 35
  • Мнения: 6 855
Може да е  добър в секса човекът.
А тя как ще го е разбрала това ако не я привлича? Аз наистина не разбирам как го правиш с някой, с когото не искаш. Може би ония на магистралата само знаят.

# 36
  • София
  • Мнения: 3 550
Ако говорим в стил “видях го, толкова е красив, разтрепераха ми се краката и едвам дишам” - пробвах няколко пъти с такива и не, мерси.
С мъжът ми имахме няколко години приятелство преди да ни се случат нещата. Първоначално като се запознахме не го виждах като топ в смисъл на наконтен, висок, от тоя тип мъже. А беше най-нормален, трениращ, обличащ се ок, средно висок (и досега внимавам с височината на токовете да не е повече от 8-10см). Обаче явно подсъзнателно е имало нещо щом сме се оженили и сме създали дете.
Срещала съм и добряци, възпитани, но с абсолютно никакво привличане от моя страна. Не съм дори и помисляла да се случва нещо с тях.

# 37
  • Сф
  • Мнения: 10 766
Можете ли да се отдадете и до каква степен на човек, който не ви привлича, но има качествата, на които държите?
Идва ли апетитът с яденето?
Кои са тия качества, на които толкова се държи и не могат да се срещнат при повечето хора? Имай предвид,че в началото всички изглеждат бели и добри , после лъсват дефицитите. И ако тоя човек е и визуално неприемлив още от начало съвсем отиде коня в реката.
Това ми звучи като - той е много добро момче, има хубава работа , не пие и не пуши. 🤣
Защо е нужно да се почва с жертва? За пари? За дете? Защото няма по- добро?
Поясни ..да видим струва ли си жертвата ..
Апетита идва с яденето, но стига да ядем нещо което харесваме. 😉

# 38
  • Мнения: 9 016
Ами, зависи ти от какво имаш нужда. Ако просто не искаш да си сама или искаш да направиш семейство, а друг на хоризонта няма, сигурно можеш. Имам познати жени, които са избрали това за себе си и са окей. Има и такива, които голяма любов и после голямо нещастие. Свят шарен, формула няма.

Лично аз никога не съм се притеснявала дали съм сама, да искам неистово семейство и деца, затова за мен е било важно да изпитвам привличане към партньора ми и не съм правила компромис с това, защото знам, че няма да съм доволна и в последтвие ще рефлектира върху връзката ми с човека.

Ако толкова се колебаеш, пробвай, то ще стане ясно сравнително бързо и ще си отговориш на въпроса от първо лице.

# 39
  • София
  • Мнения: 13 027
За мен има резон да дадеш шанс (ако просто не ти предизвиква тръпка, не ако ти е неприятен) за да видиш дали няма пък да изпиташ тръпка като го опознаеш малко. Не винаги тръпката е от пръв поглед. Но да даваш шанс на връзка без тръпка е безсмислено. Хората имат нужда от секс, да се чувстват привлекателни, привлечени, да желаят и да са желани. Да лишиш и себе си и него от тези неща не е рецепта за щастлив живот.

# 40
  • София
  • Мнения: 35 328
Нали се сещате, че даването на шансове ангажира още един човек, не сте сами.
Прочетете пак НСЧ.

# 41
  • Агент под прикритие
  • Мнения: 11 589
Ако една жена се чуди дали да "даде шанс" на мъж или не, то в повечето случаи е защото интереса и към него е нисък или никакъв.
Направете услуга на себе си (и най-вече на човека отсреща) и по-добре НЕ давайте подобни "шансове" (нарочно в кавички).

# 42
  • Мнения: 6 286
При някои се получава, виждал съм такива връзки успешни във времето, без да са си били някаква голяма тръпка. Обикновено вече като по големи, не срещнали голямата любов и двамата и се събрали да имат семейство. Но не винаги е сполучливо, понякога се стига до истинска нетърпимост и всичко приключва доста грозно.
Шансове съм опитвал да давам много пъти, не се получава, а не е редно особено като виждаш момичето как са впряга, а на тебе не ти идва отвътре. Така че на въпроса - според зависи.

# 43
  • El Paso/Los Angeles
  • Мнения: 2 314
Това ми се върти в главата през последните няколко години откакто може да се каже, че се чувствам съзряла, знаеща какво искам от един човек и затова зададох такава тема. Дали трябва човек да ни удовлетворява на сто процента във всичко или да направим компромис с някои неща и какви. Дали стига уважението, с което се живее или колкото и да е банално и външният вид все пак има значение.
Струва ли си да се чака перфектният.
Даже както сме чели и чували смирените не са интересни и не предлагат тръпка.
Беше ми интересно, не друго. Нещата не са на живот и смърт. 🙂

# 44
  • София
  • Мнения: 13 027
Перфектни хора няма. Компромиси винаги има, щом се съобразяваш не само със себе си. С какво ще бъде компромисът е въпросът - някои неща са приемливи, други не. Но и това кои са и не са, си зависи от участниците.

Общи условия

Активация на акаунт