ДЕКЕМВРИ 2006 отмина и наш`та палава дружина бебенца вече си има

  • 17 376
  • 278
  •   1
Отговори
# 30
 Добро утро  Hug

 Virginity  Laughing и ние сме така: като хапнем, се гушкаме и гледам ТВ или пред компа, на ръце при мама или тати  Peace гукаме си  Grinning

# 31
  • Мнения: 669
добро утро!имам една питанка...ИМУНИЗАЦИЯТА ЗА ХЕПАТИТ Б вие ли си я купихте или безплатно от педито????че нашето педи каза тази която е от здравната каса била руска и давала странични ефекти а тази която си я купуваш била френска и много добра.ДАЙТЕ СЪВЕТ!!!да купувам или не?

# 32
  • София
  • Мнения: 6 807
Ние сме болни, т.е. за сега само Никол де - пак е с двустранна пневмония милата, вчера искаха да ни хоспитализират, но не взимат татковци и сега сме вкъщи, ще пробваме да я излекуваме така, ако не се подобри влизам аз с нея в болница.  Confused
Иначе Дани е добре, наддал е 550гр за 20 дни, почваме Вигантол-а днес.

# 33
  • Мнения: 4 970
И ние сме в отбора на хитрьовците! Вечер е просто неописуемо - непрекъснато иска на ръце, много плаче, заспи ли и се опиташ да я оставиш - след 5 минути е надула гайдата и хайде пак на ръце или на гърда.  И така след 4-5 часа до към 11 вечерта.  Направо е чудесно.  А и през деня обича на ръце да заспива.  Много лошо се учим или вече сме се научили.  Ние се кърмим през около 2 часа през деня, освен ако не пропусне едно ядене.  А вечер давам от шише кърма, за да се нахрани здраво и да спи повече.  Но снощи изяде само половината от количеството, т.е. 60 мл и не пожела повече, но даваше признаци на глад и я сложих на гърда - където заспа.
Ние в понеделник ще ходим на консултация да видим колко сме големи, но то е очевидно, че доста сме пораснали. Laughing

# 34
  • София
  • Мнения: 922
Добро утро и от мен  Hug!
Темичката ни е супер - Ники  newsm10 smile3501.

Magesta, ние сме със записан час при Драганов за 16.01.07. Водила съм и баткото при него. Твърдят, че е най-добрият в София. Прегледа продължава около 20 минути, като той през това време със сериозен тон говори бъзици. Отрича бънджитата, проходилките и коланите за прохождане.Бяхме с направление и с таткото и ни обърна внимание, държа се много мило.
Клеми, дано малката Никол по-бързо се оправи и да не ви се налага да влизате в болница. newsm17

# 35
  • София
  • Мнения: 888
Здравейте, аз да се оплача моето маймунче ни побърка тая нощ от рев и колики, а сега точно като ще ходим на преглед заспа #Crazy

Не знам дали е нормално толкова мн да плаче едно бебе, даже и на ръце издържа 15 мин и пак надува гайдата, възможно ли е нон- стоп да има колики?

Мама Шуши аз не се бях замисляла, че АМ може да предизвика обривите, и ние си имаме по вратлето и главичката червени пъпки, а по бузките са като акне newsm78 Утре сме при педиатърката и ще питам, че ако е от АМ и ние да сменяме Thinking

Клеми стискам палци да не ходите никъде с Никол.

# 36
  • Варна
  • Мнения: 144
Здравйте Мамита ,
чета ви редовно но време за писане почти не остава !
Да ви се оплача , откакто навършихме 30 дни не ни стига кърмата . На консултацията се оказа че сме наддали само 300 гр. за 20 дни и сега вече се дохранваме . Педито ми препоръча Аптамил , Нан 1 и Милумил . Аз по препоръка на приятелки избрах Милумил и съм доволна . Засега бебка не прави разлика. Хапва първо от гърдата , а после давам по 30 или 60 мл .

За разходките - ние излизаме навън откакто сме навършили 15 дни. Педито каза че трябва да сме навън винаги когато няма вятър, мъгла , дъжд и когато температурата е над 0 градуса. Храним се вкъщи и времето до следващото хранене го прекарваме в Морската градина.
Даже вече ходихме нагости с бебето. На 9.01.2007 , Анди направи 40дни . Първо я заведохме в Църквата дядо поп да чете една  молитва за новороденото и неговато мама , а после ходихме нагости ( така се правило ми казаха и...аз изпълнявам ). Прибрахме се чак в 12.00 ч. за последното хранене .

А сега вече ще трябва да се стягам щото желаещи да дойдат на гости да видят Анди колкото искаш !  Hug

# 37
  • Мнения: 3 695
Привет,
Клеми, малката Никол дано да оздравее бързо и избегнете болницата. А каква е тази дискриминация по пол в болницата, татковците нали и те са родители !

desidm, не съм купувала противохепатитната ваксина, сега чувам че и тя има варианти. Какви странични ефекти? Засега при нас няма такива.

Мацки, как си забавлявате децата, когато не спят (и не реват)? Аз изтеглих много сладки детски песнички от сайта на бгмамма и й ги пускам да слуша. Не знам за Викито, но на мен много ми харесват Simple Smile Обаче трябва и с гимнастиката и масажа да се захващаме, че вече направихме 1 месец, а аз не си спомням много от лекцията, та ще трябва пак да чета. Някой случайно да е попадал за филмче за масаж и гимнастика?

# 38
  • Мнения: 361
Здравейте мамчета и от нас,от няколко дни не мога да се докопам до РС-то от таткото или от ревящото бебче.От няколко дни Лорка само се напъва и ръмжи и това доведе до много повръщане,днес ще се обаждам на педито,че това ме притеснява.То бива да повръща от преяждане ама от напъване-незнам?При някои от вас има ли такива проблеми?А в акито има някакви жилчици-при вас има ли такива неща?

Клеми стискам палци Никол да се възстанови по-бързо и да оздравее.

# 39
  • Варна
  • Мнения: 893
ние понякога връщаме когато хълцаме предполагам че може и от напъване  newsm78

за масажите на бебето  -- > http://www.bg-mamma.com/site/content/view/453/51/

# 40
  • Мнения: 669
tini-mini и аз незная какви са страничните ефекти само това ми каза педи и аз затова реших да попитам.

# 41
  • София
  • Мнения: 888
Ние сме добре вече- минахме контролен преглед- оздравяло ми е жабчето Wink
Ние заради заболяването ще задържим хепатитната ваксина и чак другата седмица ще я сложат, тогава ще видим и наддаването и растежа.

И аз свалих песничките и вече знам наизуст Хей ръчички, ама мойта ревла мн не се впечатлява, по- скоро за мое успокоение и пея Wink

# 42
  • София
  • Мнения: 375
Нели почти всеки път при напъване връща храна, даже някой пътнаправо си повръща. Но това става ако съм я оставиа легнала в леглото, ако е гушната нямаме проблем.

За ортопед - Николай Димитров ми препоръчаха също. Преглежда в клиниката на Мазнейкова и работи със здр. каса. Ние още не сме ходили. По тел. се чух с него и звучеше много любезно, аз му звънях малко преди празниците и той беше отпуска, но попита дали не е нещо спешно - за да ни приеме ако е спешно. Ако отидем при него ще разправям.

На мен педиатърката ми показа как да масажирам мойъо човече, обаче още не се справям много добре, трябва да си се нучи  човек, не е проста работа  Rolling Eyes

# 43
  • Мнения: 98
Здравейте и от нас с Лазар, вече имам повече време да чета, че изработихме нещо като режим и успях да прегледам написаното до момента.
Клеми дано се оправи Никол без да влизате в болница.
И ние имаме проблеми с повръщането, Лазар връща и през носа и много се плаши докато си поеме въздух след това, голям рев пада и нощем задължително някой дежури на пост да не повърне. Интересното е че това се случва само като пие вода или чая на HIPP. Ние се кърмим и си мисля, че причината е в повечето въздух който поема като ползваме шише.
Някой има ли такива проблеми - на много места пише, че бебетата нямат нужда от нищо друго освен кърма до 6-тия месец, но ми се струва, че е по-добре да пие и водичка понякога, за да не се обезводни.

Не мога да си оправя лентичката, няколко пъти създавам нова, но не ми я запазва в профила, моля помогнете.

Последна редакция: чт, 11 яну 2007, 15:10 от nevena131313

# 44
  • Мнения: 302
Клеми, стискам палци да не се стига  до болница че там е ад.
Да се оплача малко.. сутринта докато рязах ноктите на Мони без да искам и резнах пръстчето а милата спеше и започна да плаче.. не съм я порязала много но кръв имаше, а на мен ми е супер гадно че така се получи  newsm45.
От 2 дена през деня е много неспокойна и само плаче, а си мисля че нищо не я боли / плаче така както когато имаше колики, но не се свива изобщо/ възможно ли е от АМ да пищи така, защото и вчера и днес се наложи да и дадем малко  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт