Първокласници- 2023/2024

  • 22 853
  • 754
  •   3
Отговори
# 60
  • Варна
  • Мнения: 3 253
В мола ги има. Тъпото е, че плащаш 10лв за пластика, ама уж изглеждало малко по-добре от пари в плик.
Мерси, днес ще отида да видя. От всеки магазин ли се купува? И важи за конкретен мол?
Дано не се разплача на тържеството и сбогуването. Ще ми липсват, а не знам какво ни очаква за напред.

На информация в моловете.
И при нас няма носталгия, хич няма да ни липсват. Даже като за последно ме ядосват, че още не са казали кога ще се раздават тия свидетелства.

# 61
  • София
  • Мнения: 22 999
Дъщеря ми много обича да ходи на градина също, но за 4 години смени 7 учителки и понеже е във филиал непрекъснато ги разделят и смесват в централата. Преди 4 м им смениха последно учителката, взеха им и помощник-възпитателката, която много обичат и я сложиха на другата група. И сега в последните им дни вместо да са заедно пак ги разпръснаха, капка носталгия нямам. Grinning

# 62
  • София
  • Мнения: 5 370
Аз лично цветя.
Иначе от цялата група ваучер.
После на площадката ще направим кратка почерпка.
Мъчно ще ми бъде за тези безметежни дни.
Оставам доволна от екипа на дг на дъщеря ми.

# 63
  • Мнения: 18 642
Аз със сигурност ще имам носталгия, защото бъдещото първокласниче ми е най-малкото дете и за мен конкретно ДГ приключва завинаги Simple Smile При нас няколко майки събраха пари и организират 2 тържества за завършването, както и подаръците за госпожите.

# 64
  • Варна
  • Мнения: 3 253
А пратиха най-накрая известие. На 1ви между 8 и 9 часа да сме отидели на входа да си вземем удостоверенията и да не закъсняваме. Това е. Няма тържествено връчване, няма изпращане - нищо. Но поне и носталгия няма да има с това отношение.

# 65
  • Мнения: 10 699
На мен още не ми е носталгично, защото синът ми с малки прекъсвания ще си ходи на градина и през лятото.
Много съм доволна от градината , голям късмет имахме с госпожите! Мисля, че перфектно ги подготвиха за училище. След като моят синковец сам се научи да чете, а не е от най-старателните и примерните Grinning

Какви раници мислите да купувате? Някакви полезни съвети в това отношение?

# 66
  • София
  • Мнения: 22 999
Аз още не съм купувала също, ще следя. Grinning

# 67
  • Варна
  • Мнения: 3 253
Въобще нищо не съм мислила още. Вълнувам се от класирането засега. Чакаме и бебе юли месец и някак си енергията ми за пазаруване там отиде.

# 68
  • Мнения: 10 699
Didi_Bidi, при вас (виждам, че си от Варна) не е ли по-спокойна ситуацията с кандидатстването за 1-ви клас?

# 69
  • ту тук, ту там
  • Мнения: 7 401
Точно разглеждам раници и аз.
Ще му купя каквато си избере той (футболна най-вероятно 🥴), а след 1-2 клас  ще я сменим (по опита ми с баткото съдя, стават им “бебешки”). Те не си носят раниците вкъщи всеки ден, а само в петък, до училище го караме, така че всякакви други изисквания като колелца, тежина, ергономичен гръб и т.н. не са ни от значение. Искам да си я харесва детето и да е щастливо. 😊

# 70
  • Варна
  • Мнения: 3 253
Didi_Bidi, при вас (виждам, че си от Варна) не е ли по-спокойна ситуацията с кандидатстването за 1-ви клас?
Ами малко сме сложни ние. Сменяхме сто адреса и общо взето сме все трета и четвърта група за всичките ни желания. Иначе в училището, в което изкара предучилищна, ще го вземат и без да кандидатстваме, ама ние не го искаме това училище вече.

# 71
  • Мнения: 3 956
Купила съм каквато харесва, на вълна Хари Потър е, а момичешките са кът и затова купихме от сега, защото намерихме хубава. Дали е удобна - не знам, изглежда ми нормална ученическа раница. И аз предполагах ще се сменя, та не сме вкарвали време и енергия при избора на раница. За мен беше важно да си я избере тя, да си я харесва и да ѝ е кеф да я носи.

# 72
  • София
  • Мнения: 5 370
Много е сложен избора на раница.
Големият имаше Херлиц- тип кутия. На него му беше супер удобна.
За малката не съм гледала още. Но ще я заведа да пробва.
Искам да има стабилен гръб. Раницата да не ѝ виси и тя постоянно да я вдига с рамена/ дано ме разбрахте/. и да я носи приведена. Вече за цвят не знам.

# 73
  • София
  • Мнения: 3 800

Тази раница взех, марка Топгал. Моят е луд по самолети и затова с такава картинка.Дано не се загуби като старата от ПУК. Само веднъж я видях и заедно с дрехите му потъна в небитието.

# 74
  • Мнения: 13
Записвам се и аз,и ние ще сме първолаци.Нищо не съм купувала
На 5 юни ще имаме родителска и ще ни датат информация какво ще е нужно.
После ще го кача.

Общи условия

Активация на акаунт