Първокласници- 2023/2024

  • 24 555
  • 754
  •   1
Отговори
# 75
  • София
  • Мнения: 5 392
При нас вече мина тържеството за завършване на дг.
Децата бяха блестящи. Учителите имаха готовност и след като приключиха раздадоха албумите и удостоверенията!
Бяха поканили за официални гости две учителки от съседното до дг училище, към което сме се и насочили. Едната учителка каза няколко хубави думи за децата поздрави колегите си за доброто представяне и труда.
Хареса ми това отношение.

# 76
  • Варна
  • Мнения: 3 255
В колко часа ще излязат класиранията?

# 77
  • Мнения: 3 998
За къде? За общинските в София на 5.06 по обяд, следобяд. Записването е от 6.06.

# 78
  • София
  • Мнения: 23 051
Ние отиваме след малко на тържеството по случай 50 г от създаването на ДГ и уж щяло да можем да вземем удостоверенията днес.
Между другото страхотен час за тържество- 10.00 ч в делничен ден. Simple Smile

# 79
  • Варна
  • Мнения: 3 255
А то, излязло класирането, аз мисле че ще е пак след 10ч. Приели са го където искахме. Аз малко се съмнявах, защото бяхме само с 50 точки, а пък напливът е голям за там.

# 80
  • София
  • Мнения: 3 802
Вчера ни мина тържеството. Беше страхотно. Децата пяха, танцуваха. Получиха подаръци за спомен, специално писмо от учителката, раздадоха им медали от Многознайко. Абе, ще ми липсват. Дано и в бъдеще имаме късмет с клас и учители.
Как ще празнувате 1.06?

# 81
  • София
  • Мнения: 23 051
Е, браво нашите и едно балонче не получиха. 😀
Имах съвсем различни планове за днес, но тъй като брат и е болен за 23737459 път този месец, ще ги заведа в Южния, да видим ще има ли нещо там. После каката съм я записала на едно парти в едно клубче и това ще е. 😀

# 82
  • София
  • Мнения: 5 392
Честит празник на всички дечица!
Моята е на детска градина. Довечера кат о я вземем, баща ѝ и е обещал, че ще я заведем да си избере някакво подаръче.

# 83
  • Мнения: 3 998
Бих искала да повдигна темата с телефоните. Предполагам часовник-телефон от типа на Майки е ок? Как смятате да държите връзка с децата? Въобще такива устройства приемат ли се в училищата? Изобщо не съм наясно. Моето и сега си носи такъв, но не и в детската градина.

# 84
  • Варна
  • Мнения: 3 255
Мисля че не са разрешени или поне в час трябва да са изключени. При нас има занималня до втори клас и аз не го възприемам като нещо кой знае колко по-различно от предучилищната досега. Само дето няма да ги карат да спят. Иначе и моят син има часовник, но го ползваме на зелено училище най-вече.

# 85
  • Мнения: 10 714
В училището, към което сме се насочили, изрично ни беше казано в Деня на отворените врати, че телефони и пари са забранени. Той моят с пари не може да се оправя все още, така че не е драма Simple Smile
Връзка с децата се поддържа през учителката (както и в детската градина).

# 86
  • Мнения: 3 998
Ако изберем да останем в училището, в което е приета с изпит - там е по-спокойно и не бих се притеснявала толкова, но ако я приемат в центъра сякаш от сега ми е притеснено леко. По принцип и аз съм си паника Simple Smile Предполагам на родителската среща ще стане ясно, но изглежда, че масово не се позволяват.

# 87
  • София
  • Мнения: 5 392
Синът ми нямаше телефон в първи клас, но го бяхме научили да знае мобилните ни номера.
Много пъти това е бил най-работещия метод.
С девойката ще се опитаме да процедираме по същия начин.

# 88
  • ту тук, ту там
  • Мнения: 7 418
В нашето училище не се допускат телефони изобщо. И пари също, няма изобщо лавка, будка, магазинче. Децата не могат да излизат извън училищния двор.

# 89
  • Варна
  • Мнения: 3 255
Записахме го днес моя човек.За късмет се оказа, че моя много добра приятелка тази година поема 1ви клас. Досега беше само в занималнята. Обаче пък не ми дадоха да пиша кой учител искам. Сложих на първо място немски и английски, защото тя уж ще е в немска паралелка, ама да видим накрая какво ще стане. И лекинко ми прилоша като ми дадоха сметката за униформите -320лв, ама...здраве да е.

Общи условия

Активация на акаунт