Първокласници- 2023/2024

  • 25 054
  • 754
  •   1
Отговори
# 90
  • София
  • Мнения: 23 138
Аз нито знам има ли униформи, може ли телефони ( едва ли). 🤣 Ще питам утре една позната. В София класирането е понеделник.  Надявам се вторник да успея да я запиша и да се приключва вече, че тази година ми дойдоха в повече класиранията и записванията. 🤣

# 91
  • София
  • Мнения: 5 423
Няма униформи при нас.
Малко ме е яд. По- удобно щеше да ми е.

# 92
  • Мнения: 4 131
На мен не ми е важно. В това, в което е приета с изпит - има, в това, в което се надяваме да е приета - няма. Предполагам е удобно донякъде, но пък си е ангажимент винаги да имаш чиста униформа подръка, тоест да се бръкнеш с повече за резерви.

# 93
  • Мнения: 284
В училището, където искаме да я запишем няма униформи, а телефони не са разрешени. За часовник съм доста разколебана. В началото бях сигурна, че предпочитам да вземем, след това се замислих, че тя няма как да излезе от училището и вечер не ги пускат без да дойде родител да ги вземе. Обаче се чудя, ако има проблем или нещо я притесни, много възможно е да й е неудобно да помоли госпожата да ни звънне и сякаш пак клоня към варианта да вземем 😁 Имам още време да го измисля. Иначе нашето класиране излиза утре и силно се надявам на успех.

# 94
  • Мнения: 562
Снощи позната ми каза, че обучението вече е целодневно и задължително. Наистина ли е така. По времето когато краката беше в малките класове, занималнята беше по избор. Това определено ме озадачи, защото синът ми е с много хранителни непоносимости и въобще не ми е ясно как ще се храни за обед. Сигурна към, че от училище няма да му осигурят храна, отговаряща на нуждите му, но дали ще ми бъде разрешено както в ДГ да му внасям и кой ще му я топли. В ДГ поне лелката отговаряше за това.

# 95
  • Варна
  • Мнения: 3 274
И аз имам същия проблем. В предучилищната така или иначе бяха на кетъринг и няма опция като в градините да се съобразява с алерегиите му, та аз му носех и му притопляха. Силно се надявам да няма проблеми сега в училище. Чак задължително обаче не е при нас поне. Попълвах отделна декларация дали искам да ходи на занималня.

# 96
  • Мнения: 18 956
Ще намерите начин, поне в училището на сина ми беше абсолютно разрешено детето да си носи храна от вкъщи. Имаха си хубаво място за обяд с всички удобства. И при вас сигурно ще е така. И не съм чула нещо да се задължително целодневно. Много деца до обяд са на училище, следобяд на частна занималня. Иначе как ще съществуват частните занимални?

# 97
  • София
  • Мнения: 5 423
Освен да помолиш на лавката да му я затоплят в микровълнова.
Не знам дали ще се съгласят обаче.
За занималнята не е задължителна, но те си имат и часове до обяд .

# 98
  • Мнения: 18 956
Чак за топлене в училище не знам как и дали ще се случи. Дано имате късмет.

# 99
  • Мнения: 4 131
Доколкото знам е задължително да бъде подсигурено целодневно обучение, но не и да се ползва по задължение.

# 100
  • Мнения: 18 956
Не знам, това трябва да е нещо супер ново. Допреди 2-3 години не беше така. Взимаш си детето след редовни занятия и и никой не се интресува после то вкъщи ли си е, на друга занималня ли е и т.н.

# 101
  • Варна
  • Мнения: 3 274
Не мисля, че някой може да те задължи детето ти да е там цял ден, при положение, че задължителната програма приключва с часовете. Аз го приемам по-скоро като удобство, което са осигурили и не е задължително.

# 102
  • Мнения: 4 131
Задължително е за училищата да го подсигурят, за учениците не е задължително.

# 103
  • София
  • Мнения: 23 138
Мале, вярно ли е, че в училищата, в които може да се избира паралелката, пак ставали опашки при записване...

# 104
  • Мнения: 18 956
Моите наблюдения са, че е въпрос на голям късмет и стечение на обстоятелства, за да се справи детето в държавна занималня. Силно се надявам да ни се получи сега, тъй като сме в училище с един единствен първи клас. До обяд децата са с госпожата си, а следобед с друга госпожа за занималня. Само се моля да имаме късмет, но ще видим наесен Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт