Новите предложения за наказания на пияни и дрогирани шофьори, които убиват човек на пътя

  • 15 855
  • 572
  •   1
Отговори
# 540
  • пустинята Гоби
  • Мнения: 7 427
Тези дни случайно минах по пешехдната пътека на Гурко. Колите не смеят да минават, седят и чакат да преминат хора, които са на метри от нея. Това по повод на спора тук, че не можело по Гурко да се кара с 30-40 км/ч.

# 541
  • Мнения: 4 396
Аз като бях в България по-рано тая година и почти никой не ми спираше в София на пешеходна пътека. Няма го съзнанието, че като видиш зебра, трябва да намалиш с готовност да спреш, ако има пресичащи или желаещи да пресекат. Кара се като луд масово. Особено по големите булеварди. На няколко пъти се наложи да пресека Лъвов мост горе по пътя не през подлеза и си беше приключение. Гледам има надписи погледни със стрелки наляво и надясно, което е хубаво - да се припомня на хората сами да се пазят. Ако видя да се приближава някой с висока скорост, чакам го да мине. Очевидно няма намерение да спре да ми даде предимство. То да се и чудиш кой е с предимство на зебра ... Оше през 2016 ВАС излезе със становище по тълкувателно дело, че видите ли пешеходецът няма предимство на зебрата, ами зависело какви намерения имат колите. Ако човек изкочи точно пред колата, макар и на зебра така, че колата няма начин да спре и го бутне, то е ясно, че човекът също е виновен. Но ако шофьорът кара с превишена скорост, то вината би трябвало да е изцяло на шофьора. Ако беше карал със скорост в рамките на разрешеното, би имал достатъчно време да спре. Ако е карал трезвен и неупотебил наркотици, би имал достатъчно време да реагира и прецени ситуацията правилно. На пешеходците трябва да се дадат много повече права на пешеходната пътека, отколкото ми се струва, че имат в момента в България. Това е един от начините да се промени манталитета на джигитете по пътя. Като им се даде много по-голяма отговорност за причинените щети и жертви на пешеходна пътека.

# 542
  • Мнения: 5 657
В София се спира много на пешеходни пътеки и пътеките също са много. Какви ли пък повече права да имат пешеходците.

# 543
  • Мнения: 4 396
В София се спира много на пешеходни пътеки и пътеките също са много. Какви ли пък повече права да имат пешеходците.

Предимство. Задължително спиране на всички МПС-та пред зебра, ако има пресичащ или пешеходец, който се кани да пресече. Пешеходец на зебра винаги с предимство във всички случаи. Задължително намаляване на скоростта пред зебра, за да се провери има ли пешеходци, които се канят да пресекат.
Като на Запад един вид ...

Мда, много се спирало, само на мен не ми спират, защото не ме харесват явно.

# 544
  • пустинята Гоби
  • Мнения: 7 427
Наистина се спира много на пешеходни пътеки, не е вярно, че не се намалява. Но за съжаление един на 10 шофьора е идиот, а това понякога е фатално. Днес двама такива идиоти си правиха гонка по Патриарха от Витошка нагоре, а в близост има пешеходна, която е доста психарска заради натоварения трафик. А онзи ден мъжът ми спря с колата точно преди тази пешеходна и една баничарка реши да използва момента и мина от перпендикулярната улица заобикаляйки пешеходците и спрелите коли, които ги изчакваха. Хората тотално не са в час, аз такова нещо не бях виждала досега.

# 545
  • Мнения: 5 657
Има места, където ако не използваш спирането заради пешеходците, ще си стоиш в пряката цял ден.

Вече не ядем доматите с колците и сме имали честта да посетим всички европейски страни, без Косово и Албания. Та няма нужда от обяснения там някъде как се спира на пешеходна.

# 546
  • Мнения: 4 396
Четейки темата се убеждавам, че някои още ядат доматите с колците, ама хайде това е друга тема на разговор.

# 547
  • Мнения: 4 607
И според мен повечето шофьори в София са толерантни и спират на пешеходни пътеки, за да пресекат пешеходците. Ела да видиш в Стара Загора какво става. Тук зебрите са за красота.
От градовете в чужбина, които съм посещавала, единствено в Монако съм виждала да има полицаи около пешеходните пътеки. И ако не спре шофьора, милиционера спира автомобила и глобява.

# 548
  • пустинята Гоби
  • Мнения: 7 427
Как да ти спрат като не живееш в България?

Има много какво да де желае и от шофьорите и пешеходците в България, ама да говорят хора, които не живеят тук, хайде няма нужда.

В Стара Загора е кошмарно да пресичаш на пешеходна пътека. Хем няма да ти спрат, хем ще те набият, че имаш подобни претенции. А за колите по тротоарите няма да отварям дума.

# 549
  • Мнения: 4 607
Кошмарно е наистина. Аз съм си намислила да си запазя час за среща с началника на Пътна полиция по този казус и още други. Пък дали ще има ефект, ще видим.

# 550
  • Мнения: 3 547
Кошмарно е наистина. Аз съм си намислила да си запазя час за среща с началника на Пътна полиция по този казус и още други. Пък дали ще има ефект, ще видим.

Давай! Само така се постигат цели. Аз бих писала и имейл или писмо с входящ номер и тн.
Аз бях в България за 10 дни това лято. Във Варна по-конкретно. Оттук бях наплашена и очаквах да се сблъскам с анархия по пътищата. Ами на мен ми спираха по пешеходните пътеки. Имаше 1-2 случая, когато не спряха, но само толкова от много, много случаи на възпитани шофьори. Вярно, че един стига, за да стане трагедията, но на мен ми се стори прилично движението.

# 551
  • Мнения: 4 396
Как да ти спрат като не живееш в България?


Искаш да кажеш, че не ми спират на пешеходни пътеки в София, защото ми пише на челото, че не живея в България? Rolling Eyes Много интересна теория. Как пък са разбрали, че не живея в България? И защо ще отказват да ми спират по тази причина? Ох, благодаря за вечерната доза смях.

# 552
  • Мнения: 41 801
Може би заставаш така, че не си личи намерение да пресичаш. В Германия спират и ако си на два метра от пътеката и чакаш някого, но тук все пак трябва да те видят, че искаш да пресечеш.  Иначе потвърждавам, че има много голямо подобрение със спирането на зебра в София.

# 553
  • пустинята Гоби
  • Мнения: 7 427
Как да ти спрат като не живееш в България?


Искаш да кажеш, че не ми спират на пешеходни пътеки в София, защото ми пише на челото, че не живея в България? Rolling Eyes Много интересна теория. Как пък са разбрали, че не живея в България? И защо ще отказват да ми спират по тази причина? Ох, благодаря за вечерната доза смях.
Хаха, твоята логика ме разсмя мен. Искам да кажа, че си за кратко в България и впечатленията ти са ограничени. Аз пресичам 360 дни в годината по 10-20 пъти на ден и мога да твърдя, че спиращите на пешеходна пътека шофьори са много. Ето днес не ме изнерви никой, всички чинно спряха.

# 554
  • Мнения: 2 966
Над 90% от хората спират. Проблема са останалите 5-10%, които вместо да спрат дават газ и дори когато колата пред тях да спре, тръгват да изпреварват.
А би трябвало 100% от хората да спират.

Общи условия

Активация на акаунт