Мамо, вече ритам с ръчички и крака, но до ДЕКЕМВРИ вътре ще стоя - ТЕМА 4 (2023)

  • 19 050
  • 721
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 311
Не знам имала ли си досега паник атака, но мен ме спасяват разговорите с близките, разходки, дишане, медитация..., а най-много физическата работа /според възможностите разбира се/ ...откато съм бременна лекарства не пия дори мента, глог и валерианът, които и попринцип не ми помагаха ...
Гледам сега капки на д-р Бах "Рескю" ....пробвай


Искам да ви попитам какво мислите за алтернативната медицина, една жена се опитва да ме убеди колко е вредна фолиевата киселина във вид на хапчета и че само чай от листа на Малина е полезно и безвредно да се пие ... и сега съм в чуденка

# 16
  • София
  • Мнения: 11 763
Чай от листа от малина предизвикват контракции!!! Пият се в 9я месец за предизвикване на раждане.

Фолиевата киселина се пие за предотвратяване на спина бифида.

Девичче звучи ужасно. Говори в лекаря какво можеш да пиеш в такива ситуации и потърси психолог.

# 17
  • Мнения: 750
Devilche аз те разбирам напълно понеже съм в същия филм, Валидол ползвам само за смучене, кохерентно дишане и така., но най-добре питай АГ какво може да пиеш по-силно ако не помага само валидолче :/

# 18
  • София
  • Мнения: 478
Здравейте момичета, благодаря за новата ни прекрасна тема Purple_Peanut Flowers Hibiscus

Аз вече съм на вълна пренатални тестове, чета проучвам, сравнявам.
Насочих се към Vision, средния пакет VISION + (1580 лв), чудя се сега как се процедира: трябва ли да им се обаждам за час или направо отивам - в МЦ Афродита? В началото на 10г.с. и искам тези дни да го направя пък каквото ще да става.

Искам да пожелая на всички момичета спокойствие, и че се надявам само на добри новини до декемри:yellow_heart:Purple HeartBlue Heart

# 19
  • Мнения: 1 845
Благодаря ви много,момичета ❤
Наистина са ужасни тези моменти(през 2019 г преживях предизвикано раждане в 17 гс,заради тризомия 18 и след това ги отключих),особено когато са в съня ми и не мога да ги контролирам. Има доста кандидат мамчета в група във ФБ, които ходят при една психиатърка и мн я хвалят,но тя предписва по 3 вида хапчета,уж съвместими с бременност,но все отлагам да я посетя,защото атаките ми не са всекидневни и не искам да тровя и мен и бебетата.
Иначе репрото ми даде деанксит и мелатонин при нужда,но мисля,че деанксита изобщо не е подходящ за бременни. Мелатонина е спорен,но той отговорно ми заяви,че 5 мг е хубаво да пия-не смея и с него още.
Валидолчето ми помага все още,но и той е спорен 🙈в такъв момент съм готова всичко да изпия само да мога да дишам 😭

# 20
  • Мнения: 733
Здравейте, включвам се при вас с още едно бъдещо декемврийче. В момента  съм в 11+5г.с. след инвитро. Това ми е втора бременност. От първата си имам госпожица.
В сравнение  с миналата  бременност сега нещата са по-спокойни - тогава имах отлепване и хематом, лош резултат на БХС, абе...стрес.
Виждам, че сте много активни и ще се радвам и аз да се включвам с опит, мнение,  преживявания, въпроси Simple Smile
Също правих пренатален тест в Афродита. Моят гинеколог ми препаръча само Vision да направя след случилото се през предходната бременност. А след седмица съм при него за ФМ. Това с бхс и статистиката този път ще го пропусна Rolling Eyes
С паник атаките нямам много опит, освен  дишане и отнемане на вниманието с любими занимания Confused

# 21
  • София
  • Мнения: 11 763
Tedysworld обади се за час два три дни преди да навършиш 10та седмица.

# 22
  • Мнения: 311
https://www.forlife.bg/chai-malinovi-lista

Това е една от многото статии за малиновите листа ... ще трябва да говоря с АГ, но като човек работещ с традиционна медицина, надали ще получа обективно мнение

# 23
  • Мнения: 571
Според мен се довери на АГ-то си ,а не на някакви немедицински сайтове и ЕЖК . Докторът е учила 6 години медицина и още 4 е специализирал. Щом си го избрала да ти следи бременността явно му имаш доверие . Бременността не е момент да се експериментира . 🤗

# 24
  • София, България
  • Мнения: 3 587
Моето мнение е, че това са ала-бала неща, които човек може да опитва когато е отговорен само за собствения си живот, но когато е намесено бебе в корема, не ми се струва редно да си прави експерименти Simple Smile съжалявам, ако прозвучи прекалено директно, това е мое мнение. Успех, каквото и да решиш.

# 25
  • Мнения: 153
Благодаря ви много,момичета ❤
Наистина са ужасни тези моменти(през 2019 г преживях предизвикано раждане в 17 гс,заради тризомия 18 и след това ги отключих),особено когато са в съня ми и не мога да ги контролирам. Има доста кандидат мамчета в група във ФБ, които ходят при една психиатърка и мн я хвалят,но тя предписва по 3 вида хапчета,уж съвместими с бременност,но все отлагам да я посетя,защото атаките ми не са всекидневни и не искам да тровя и мен и бебетата.
Иначе репрото ми даде деанксит и мелатонин при нужда,но мисля,че деанксита изобщо не е подходящ за бременни. Мелатонина е спорен,но той отговорно ми заяви,че 5 мг е хубаво да пия-не смея и с него още.
Валидолчето ми помага все още,но и той е спорен 🙈в такъв момент съм готова всичко да изпия само да мога да дишам 😭
Преди точно десет години имах страшни паник атаки. Ключов момент е да ги оставиш да минат през теб, като вярваш че няма какво лошо да ти се случи и че
Си в безопасност. Моят гинеколог ми каза за капките на Бах още на първия преглед. Пробвай с медитация , на мен ми помага страшно много, просто тялото ми се отпуска.
Страха е много коварно нещо ,дано  успееш да се справиш. Повтаряй си положителни утвърждения. Пусне си таймера на телефона на две минути примерно и си намисли нещо положително и го повтаряй. Също така разгледай техниката за емоционална свобода - не знам внушение ли е , но на мен също
Ми помага. Успех .
Въпреки че знам какво е да те парализира страха буквално .

# 26
  • Мнения: 85
Tsvetkova17  колко да е вредна фолиевата киселона, щом се препоръчва масово на международно ниво. Чисто статистически всички я пием и също статистически не съм чула за вреди, а ако има, по-скоро не  превъзхождат ползите. Някъде бях чела, че може да има проблем евентуално, ако има хронично високи нива на фолиева киселина в организма, но не мисля че с една доза, конкретно препоръчана за бременни, става натрупване. Разбира се, може и да си спомням грешно или като цяло да греша, не съм доктор, както май не е и жента, която ви плаши...
Ще пускаме изследвания системно, така че ще се наблюдава какво става в организма ни и ако има някакви отклонения, ще се обръща внимание. Ако имате притеснения, говорете с АГ-си и се старайте да сте спокойни.

# 27
  • Мнения: 153
Момичета, пиете ли кафе? На мен така ми се пие, но си вземем
Само мляко с нес кафе, че е по- слабо?

# 28
  • Мнения: 59
Мамчета, споделям с Вас едно видео със съвсем ненатоварващи упражнения за бременни - йога за бременни 1-3 триместър.

https://youtu.be/zedP1S61P0Y

Определено не съм от активно спортуващите, но и аз малко за отърсване от напрежението тези дни имах желание да се отпусна. Дори направих само половината от тях и спрях, но определено ми хареса.
Надявам се да съм ви била полезна Blush

# 29
  • Мнения: 571
Пия ,да и то чисто без захар ,мляко и сметана . Не е проблем едно кафе ,даже до две на ден . Голяма кафеджийка съм аз ,но има дни в които много ми се гади от него .
Момичета, пиете ли кафе? На мен така ми се пие, но си вземем
Само мляко с нес кафе, че е по- слабо?

Общи условия

Активация на акаунт