Американски колеж - двадесет и осма тема

  • 64 266
  • 744
  •   1
Отговори
# 150
  • Мнения: 556
Някой дали вече е получил имейл за намалението на таксите? Знам, че срока е до 20ти юни, но не знам дали всички получават известие едновременно или когато му разгледат документите…

# 151
  • Мнения: 350
Имате ли наблюдение при почти константен доход на семейството доколко се променя намалението на таксата през годините на обучение?

при нас...5% по-голяма отстъпка на втората година.

# 152
  • софия
  • Мнения: 25 478
Вчера беше много весел и шарен ден. Радвам се, че най-накрая се запознах с другарче, с което си пишем 🤗 Събрахме и доста пари. Подбихме "цените" на децата и им показахме нагледно, че при равни други условия пари се правят от оборот 😂Догодина, имайки опит, имаме стратегия как да бъдат повече.
В дни като вчерашния, си казвам, че не бих избрала друго училище за детето си. Децата са прекрасни!

доп. Годишникът '22-'23 все още не е готов.

Последна редакция: нд, 11 юни 2023, 17:26 от zvаnchе

# 153
  • София
  • Мнения: 212
Здравейте!
Дали може повече информация за изпит ISSE.
Тъй като детето трябва да яви (онлайн) на този изпит, ми излиза възможност да закупя пакети за самоподготовка  и в тази връзка се зачудих дали да закупя, някой от предлаганите.

# 154
  • София
  • Мнения: 5 020
Здравейте!
Дали може повече информация за изпит ISSE.
Тъй като детето трябва да яви (онлайн) на този изпит, ми излиза възможност да закупя пакети за самоподготовка  и в тази връзка се зачудих дали да закупя, някой от предлаганите.

Изпитът е на upper level. Състои се от 4 части:  vocabulary, reading и две математически. Има и есе, което се изпраща в колежа и те го оценяват. Преди години темата, която се падна на сина ми, беше за личност, която е променила историята за добро. Това е изпит, на който в САЩ се явяват дори ученици, завършили 11 клас, така че в математическата част детето сигурно ще има немалко непознати неща. Не сме ползвали онлайн пакети за подготовка, но е добре да се готви за формата и да се упражнява да се вмества във времето.  Според това колко е подготвен, мотовиран и самостоятелен ученикът, може да прецените какъв да е подходът. Понякога, за застраховка, родители се спират на частни уроци, особено за математиката. Английският също трябва да е на високо ниво, защото текстовте са дълги, а думите са сложни (от академични текстове).
Съвременните деца сякаш са свикнали да учат предимно от онлайн ресурси, така че това е добър вариант, особено щом и самият тест се провежда онлайн.

# 155
  • Мнения: 18
Angela Go, моето дете е държало ISSE два пъти и не сме заплащали за самоподготовка. Ако детето ви се справя добре в училище, би трябвало да се представи повече от задоволително на изпита. Предполагам, че ще кандидатствате в АК за място в програмата за интернешънъл и смятам, че няма да има проблем с приема особено ако кандидатства за 8 клас. Ако кандидатства за 9 или 10 клас тогава трябва да бъде на нивото на учениците в АК.
Допълвам се, след като видях отговорът на Prizma. Съгласна съм с това, което сте написала, но аз предполагам, че детето на Angela Go учи в Америка и този изпит не би трябвало да го затрудни. При оценяването се има в предвид в кой клас е ученикът и не се очаква да знае материалът за 11 клас ако в момента е в 8-ми.

Последна редакция: пн, 12 юни 2023, 22:11 от desertstorm

# 156
  • София
  • Мнения: 212
Desertstorm, Prizma благодаря Ви! 🌹
Да, ще кандидатства в АК, в програмата за интернешънъл в 9 клас.
Идва от училище в чужбина -UK
Днес проверих въпросния изпит и не зная как би се справила и дали нивото на подготовка отговаря на това в колежа.
В сайта има възможност да се направи пробен тест, но детето е болно и не съм сигурна, че ако го направи, за да преценим, после сайта ще позволи втори път.
Ако някой може да даде подробности, ще съм благодарна.

Последна редакция: пн, 12 юни 2023, 20:56 от Angela Go

# 157
  • Мнения: 18
Пробният тест ще и помогне да се ориентира каква е структурата на теста и нищо повече. Не трябва да губи време в решаване на по-сложните математически задачи, които я затрудняват, а да минава на следващата.
Ако детето учи в UK и кандидатствате за 9ти клас, може би е по-добре да заплатите за допълнителна подготовка. Аз мислех, че детето ви учи в САЩ.
Имайте в предвид, че има вероятност да ви предложат детето да бъде записано в 8ми клас в АК, защото резултатите от теста и есето трябва да покажат, че то е на същото академично ниво като учениците в 9ти клас в АК.
Ако детето ви е болно, изчакайте да оздравее и тогава да вземе пробният тест, за да прецените колко го е затруднило.

Последна редакция: пн, 12 юни 2023, 21:25 от desertstorm

# 158
  • софия
  • Мнения: 4 985
Desertstorm, Prizma благодаря Ви! 🌹
Да, ще кандидатства в АК, в програмата за интернешънъл в 9 клас.
Идва от училище в чужбина -UK
Днес проверих въпросния изпит и не зная как би се справила и дали нивото на подготовка отговаря на това в колежа.
В сайта има възможност да се направи пробен тест, но детето е болно и не съм сигурна, че ако го направи, за да преценим, после сайта ще позволи втори път.
Ако някой може да даде подробности, ще съм благодарна.
А няма ли да може от друг компютър?

Пожелавам успех на детенце и бързо оздравяване!

Последна редакция: пн, 12 юни 2023, 22:44 от Амели

# 159
  • София
  • Мнения: 212
Амели, благодаря Ви!
Обмислях от друг компютър, но сайта иска регистрация и едва ли ще стане от друг компютър.
Ще закупя допълнителния пакет подготовка и това е то, няма друг начин.
Стискайте палци, че не иска да чуе за друго училище 😀

# 160
  • софия
  • Мнения: 4 985
Стискам силно палци! ❤
Вярвам, че ще успее!

# 161
  • София
  • Мнения: 5 020
Ето тук може да се упражни https://www.varsitytutors.com/isee-practice-tests

# 162
  • София
  • Мнения: 212
Сърдечно ви благодаря! Blue Heart
Стрхотни сте!:kissing_heart:

# 163
  • Мнения: 350

доп. Годишникът '22-'23 все още не е готов.

А дали знаете къде може да се закупи? От снимките видях, че двете дами-близначки го продават, но явно е бил миналогодишния.
Инак, фестът е бил прекрасен! За жалост не успях да посетя, но детето все пак отиде ( оказа се грешна диагнозата му). Много хора е имало и е обслужил 30-40 клиента ( изписвал им имената на корейски език), а техният клуб е продал 200 купона. Simple Smile

# 164
  • Мнения: 109

доп. Годишникът '22-'23 все още не е готов.

А дали знаете къде може да се закупи? От снимките видях, че двете дами-близначки го продават, но явно е бил миналогодишния.
Инак, фестът е бил прекрасен! За жалост не успях да посетя, но детето все пак отиде ( оказа се грешна диагнозата му). Много хора е имало и е обслужил 30-40 клиента ( изписвал им имената на корейски език), а техният клуб е продал 200 купона. Simple Smile

Годишникът може да се купи от библиотеката. Близначките ми казаха, че ще е готов след 15 юни, децата обикновено получават имейл за това. Да, фестът беше страхотен, аз бях на щанд на родители, продавахме кафе и мъфини. Играта с тортите CAKE WALK е била абсолютен хит (аз бях далече от нея и не можах да я гледам, чакам да пуснат клипче). От нея са събрани 480 купона. Всички, които са били и предишни години казаха, че е най-масово посетения и с най-много настроение и положителна енергия фест.

Общи условия

Активация на акаунт