Защо искате деца ?

  • 56 293
  • 2 520
  •   1
Отговори
# 975
  • София
  • Мнения: 13 477
Не е до занимаване. Медицината се развива. Последното ни дете е на 1,6 г. и диагнозата е същата.

# 976
  • Мнения: 3 755
На мен ми е странно какво толкова болезнено и мъчително тайно има, ако някой пита А бебе кога? Супер естествено ми е да кажа Ами, пробваме, скоро, надяваме се,  или Не сме заритали за деца, добре сме си така и двамата, или Ми не било писано, ще видим, или каквото и да е там, не по-сложно или лично от въпрос за колата или работата, например. То пък свръхчувствителни станахме, скоро и разговор за времето ще се окаже неудобен в определени ситуации.

# 977
  • Мнения: 3 997
Ама това са лични въпроси, не е възпитано да се пита и изобщо какво го интересува чужд човек дали или няма друг да има деца. Ако аз нямах и ме питаха бих казала, че му липсват първите седем, за да ми задава такива въпроси и не бих отговаряла. Сега си представете, че сте двойка от 20 години и от толкова опитвате да имате дете (имам колежка в идентична ситуация), вече човек на възраст, а този въпрос го чувате постоянно от различни хора, които срещате ежедневно. Супер, не бих се засегнала, изобщо нямаше да ми помрачи настроението да отговарям всеки път едно и също.

# 978
  • София
  • Мнения: 13 477
На мен ми е странно какво толкова болезнено и мъчително тайно има, ако някой пита А бебе кога? Супер естествено ми е да кажа Ами, пробваме, скоро, надяваме се,  или Не сме заритали за деца, добре сме си така и двамата, или Ми не било писано, ще видим, или каквото и да е там, не по-сложно или лично от въпрос за колата или работата, например. То пък свръхчувствителни станахме, скоро и разговор за времето ще се окаже неудобен в определени ситуации.

Ако си минал през 5-6 процедури ин витро, 3-4 спонтанни аборта и подобни, става повече от болезнено. Още повече, че хората веднага почват да се държат с теб като с болен или да ти задават въпроси от типа "Защо се мъчите, вместо да си живеете живота?", "Защо не осиновите и така да направите добро дело?" и подобни. Или почват да ти обяснават за илачите на баба Пена от Голямо Трънкино, от които комшийката Таня родила тризнаци. Или те пращат в някой далечен манастир да спиш под ореха на Петровден. И т.н.
Ако пък не искаш, веднага почват да чертаят мрачно бъдеще, в което няма кой да ти даде чаша с вода.
И най-вече, откъде може да знаят дали нямате интимни проблеми и примерно не правите секс. И тяхна работа ли е, че да им го сервирате откровено. Примерно: "Кога ще имате бебе? Какво чакате?" - "Амииии, мъжът ми не вдига самолета." или "Правим само тантричен секс по религиозни причини."

Изобщо защо трябва някой друг освен двойката да се вълнува от това дали ще имат деца.
То и дали ще си купиш нова кола е не особено възпитано да те питат. Или дали планираш да си смениш работата.
Това са все лични решения и човек би трябвало да ги взема сам/с половинката си и той да решава дали да ги прави достояние на широката общественост.

# 979
  • Мнения: 6 564
Вие пък как се хванахте за мнението ми. Все едно казах нещо супер странно и невероятно. Аз ако години наред правя опити, сменям лекари, минавам през всевъзможни процедури и изследвания, мъжът до мен също, но бебето не става и не става, бих решила, че няма смисъл повече да се тормозим взаимно, ако и двамата истински искаме да имаме дете - явно просто не ни е писано. Но това съм аз - дори да съм силно влюбена в мъжа, не бих си изгубила толкова години от живота в безуспешни опити. Най-вероятно не бих и осиновила.

# 980
  • София
  • Мнения: 13 477
Ако обаче го обичаш, но го смениш и се окаже, че и със следващия не става, и с по-следващия? Това ще означава ли, че никой не е за теб? Или че ти си тази, която не става за никого? И ще си живееш сама?

# 981
  • Мнения: 6 564
Е, очевидно не съм в такава ситуация, за да съм сигурна, но да, ще сменя мъжа. Защо да си го причиняваме взаимно? Той иска дете, аз искам, проблеми не се намират и у двамата, но не става и не става. Седим си заедно и с годините се намразваме. По-добре всеки нанякъде, пък вече няма гаранция какво ще стане.

# 982
  • Мнения: 5 310
Ами ако все пак искаш да имаш дете точно с този партньор, тогава какво следва? Не се заяждам, питам.

# 983
  • Пловдив
  • Мнения: 14 687
Аз виждам лека разлика между това, просто да се пита, и това, да се предлагат решения, за които "очевидно" двойката не се е сетила, било то манастир, или осиновяване. Не мисля, че едното следва другото.
Също смятам, че да искаш деца, е нещо повече от нормално, и мъдри съвети от типа "като не става, спираш, явно не е писано" определено не са приложими за всеки и не е много умно от страна на съветващите да не го разбират. То и границата на "не става" е различна за всеки - за някои дори ин витро (или второ, трето ин витро) е вече насилване на природата.

Цитат
Ами ако все пак искаш да имаш дете точно с този партньор, тогава какво следва? Не се заяждам, питам.
Донорска сперма или яйцеклетка или сурогатно майчинство в чужбина, така че поне можещият да има биологично дете да го има. Може и осиновяване, ако и двамата са ОК.
Сега, ако единият при това положение не иска деца, а другият много иска, няма начин, удовлетворяващ и двамата.

# 984
  • Мнения: 6 564
Ами точно - една жена иска дете, не вижда живота си без дете, не може да направи компромис с това нещо, но не се получават нещата с мъжа. Да остане с него и да са бездетни ли?

# 985
  • Мнения: 5 310
Ами точно - една жена иска дете, не вижда живота си без дете, не може да направи компромис с това нещо, но не се получават нещата с мъжа. Да остане с него и да са бездетни ли?
Тоест тя просто иска дете без значение от кой мъж? Или не разбирам правилно?

# 986
  • Пловдив
  • Мнения: 14 687
Цитат
Той иска дете, аз искам, проблеми не се намират и у двамата, но не става и не става.
А, ти ако мислиш, че раздялата е пътят и двамата да имате деца...
Тия неща за "несъвместимостта" малко ала-бала ми изглеждат. Да, знам, че има двойки със собствени деца на всеки от двамата след години бездетие и раздяла, но моето обяснение е, че просто малката вероятност да се получи дете при съответния човек се е реализирала след раздялата им, а не че не е можело да се получи между двамата, но с друг няма проблем.

Цитат
Тоест тя просто иска дете без значение от кой мъж? Или не разбирам правилно?
Това също е нормално.

# 987
  • София
  • Мнения: 13 477
Аз реално не разбирам такова огромно желание за дете, че да надделее над любовта към партньора.
Аз съм избрала моя съпруг преди дори да ни хрумне да имаме деца. Ако не бяха се получили, (и двамата сме го обсъждали) щяхме пак да сме двамата. Имаме много деца, защото ги искаме един от друг, а не просто да имаме деца. И понеже някои от тях вече са възрастни, те си тръгват от ежедневието ни (не от живота ни), а ние си оставаме пак двамата. За мен това е правилното. Иначе не би означавало, че го обичам и надали бих останала с него, независимо от наличието на деца. Какъв пък е смисълът тогава да останеш с някого, с когото вече сте си отгледали общите деца и тези деца са се отделили? Т.е. няма друго свързващо звено.


Донорска сперма или яйцеклетка или сурогатно майчинство в чужбина, така че поне можещият да има биологично дете да го има. Може и осиновяване, ако и двамата са ОК.

Това е съвсем различно от това да се разделят и да пробват с други, докато стане.

Ами точно - една жена иска дете, не вижда живота си без дете, не може да направи компромис с това нещо, но не се получават нещата с мъжа. Да остане с него и да са бездетни ли?

Ако искат да са двамата, нима не е по-логично да се борят заедно, а не просто да отлетят към следващия?

# 988
  • Пловдив
  • Мнения: 14 687
Цитат
Това е съвсем различно от това да се разделят и да пробват с други, докато стане.
Е ми различно е, нали се зададе въпрос как да стане, ако НЕ се разделят.

Цитат
Аз реално не разбирам такова огромно желание за дете, че да надделее над любовта към партньора. ...
Други пък не разбират как може да се правят ин витро опити с години, вместо човек да си живее живота, трети не разбират нещо друго.

Цитат
Иначе не би означавало, че го обичам и надали бих останала с него, независимо от наличието на деца. Какъв пък е смисълът тогава да останеш с някого, с когото вече сте си отгледали общите деца и тези деца са се отделили? Т.е. няма друго свързващо звено.
Не, не е така. Не и универсално за всички. Партньорът "за мен" не е само един-единствен на света, нито пък любовта е веднъж в живота, нито пък подходящият партньор е задължително голямата любов, а за капак на всичко децата, вкл. порасналите, също могат да бъдат свързващо звено, когато няма силни разделящи фактори, разбира се.

Последна редакция: чт, 25 апр 2024, 15:19 от Магдена

# 989
  • Мнения: 6 564
Не може да се бориш цял живот. Жената все пак не може да роди на всяка възраст. Но наистина всеки си има мнение - за мен колкото и силна да е любовта към даден мъж, ако не могат да ми се случат нещата, които искам, няма да бъда с него. Може да е егоистично, да.

Общи условия

Активация на акаунт