Защо искате деца ?

  • 57 600
  • 2 566
  •   2
Отговори
# 885
  • France
  • Мнения: 12 974
Всъщност това е мениджърски проблем. Ако един липсващ човек носи допълнителна работа на другите, това означава, че разпределението на ресурсите не е направено качествено и дедлайните не са достатъчно гъвкави. Грешката не е в родителя или колегите, а в йерархията.

# 886
  • Мнения: 2 281
Така е, Фил, но на мениджърите не им пука, а персоналът надолу се гърчи. Естествено недоволството се излива върху отсъстващия. Малко хора ще тръгнат срещу мениджъра. Абе факт, не е лесно нито за майките с малки деца, нито за тези, които трябва да се съобразяват с тях.

# 887
  • Мнения: 3 159
Проблема не е, че  човек е отсъствал някакво време. Проблема е, че той може да отсъства дълго време. Може да си бил болничен 2 седмици, да пуснеш детето за  3 дни и пак да се наложи да отсъстваш 2 седмици. А може и по дълго. Болничните са ограничени, дори и таткото да си взема. Отпуска работодателя може да ти откаже. Ако нямаш баба, която да го гледа, как точно ще работиш в офис? Знам, че има и кротки деца, но не виждам как 2-3-4 годишно ще се занимава само 6-7-8 часа за да отговориш на имейлите докато си хоум офис. Дори и да го правиш в извънработно време, клиента може и да не му хареса, че ти е писал в 10 сутринта, а ти отговаряш в 10 вечерта, че тогава си приспал детето.

# 888
  • Мнения: 6 730
Ай стига с тоя хоум офис. Колко хора мислите могат да работят хоум офис?!? Продавачката в магазинасигурно може, или работника във фабриката, или майстора ще ви налепи банята дистанционно.... Кой?? Колко професии могат? Смешно е. Имам чувството, чв тука всички работят нещо си там на компа... Аз примерно, съм логопед, ми не мога да работя хоум офис, или примерно да правя масажите през екрана wtf Масата хора работят работа, която не може да се работи хоум.. и се справят, колко чудно, и с болни, ис малки деца... бахти айтитата тука се събрали да обясняват как си гледали болните деца докато пишат кодове на компа. Чудно.
Пък и чаааак толкова болничен да се взема, пак преувеличавате. Имам дете в градинска възраст, знам колко боледуват. Два-три пъти за учебната година по седмица. Никой няма да го съборят три седмици болничен годишно. За себе си не вземаш и така. Като почнете с тия малки деца как ви пречели на работенето, и направо чак се чудя що ги правите...

# 889
  • Мнения: 2 281
Мая, недей така. Аз имам едно почти неболедуващо и едно много боледуващо. До такава степен, че миналата година ми пратиха писмо от училище да ми кажат, че е застрашен от повтаряне на класа, заради отсъствия, а беше на 12 г. (не живеем в България от скоро).
Безумни гимнастики сме правили като бяха малки, с мъжа ми и майка ми, за да ходя все пак на работа и да не товаря колегите. В стаята бяхме 4 жени с деца и за никоя не беше лесно, но се подкрепяхме и си помагахме. Но като се разболееше едното, после другото и накрая аз, си беше чудо. Тресях се от нерви.
А за хоум офиса - в моя случай работеше перфектно, както писах по-нагоре, проблем беше, че не вървяха клюките. Работата си беше ок.

# 890
  • София
  • Мнения: 23 052
Има много боледувощи деца, радвайте, се че Вашето не е такова, защото Вашият опит далеч не е показателен.

# 891
  • Мнения: 4 812
Разбиране и мярка трябва от всички страни. В крайна сметка всички сме ‘в една лодка’ и не е нужно да гледаме в чуждата паничка. Ако пък на някого толкова не му изнася нещо, да се опита да промени я работата, я отдела. Преди две години, след 16 години работа на едно и също място, за първи път стана проблем с родителските отпуски. Нищо не казах тогава, направих си изводите за себе си и девет месеца по-късно се преместих на друго място.

# 892
  • France
  • Мнения: 12 974
Стигнахме пак до етапа на неверието на безпроблемните към тези с проблемите. Лошото е, че големите промени, които могат да решат проблемите на всички, изискват тези всички да се включат. Но явно обществото не е готово на този етап.

Последна редакция: чт, 01 фев 2024, 19:48 от Philomena

# 893
  • Варна
  • Мнения: 1 792
Хабер нямам, как е уредено по света? Знам за края на 80те за болница в Япония, но домакините там уточниха, че не навсякъде е така, та ми е любопитно какво може да се направи. Аз наистина нямам работеща идея.

# 894
  • France
  • Мнения: 12 974
В Скандинавия е доста добре уредено. Но цената е много големи данъци.

# 895
  • Варна
  • Мнения: 1 792
В Скандинавия е доста добре уредено. Но цената е много големи данъци.

Имах предвид в какво се изразява това много добре.  Ама май темата не е подходящата да го нищим.

# 896
  • France
  • Мнения: 12 974
Твърде много неща трябва да бъдат написани, а и ще е офтопик. Но цялата информация я има в пространството.

# 897
  • Пловдив
  • Мнения: 23 784
Всъщност това е мениджърски проблем. Ако един липсващ човек носи допълнителна работа на другите, това означава, че разпределението на ресурсите не е направено качествено и дедлайните не са достатъчно гъвкави. Грешката не е в родителя или колегите, а в йерархията.
Има процеси, които не могат да са с гъвкави срокове. Или работата е "on demand" - като има клиенти се работи. Няма как всички работни места да са гъвкави.

# 898
  • Пловдив
  • Мнения: 14 697
Никой не е твърдял, че има как за всички. Очевидно се поставя въпросът за там, където може.

# 899
  • Мнения: X
Ако зависиш от лелките пред блока, да се връзваш, но надали.

Наистина ли познавате лелките и бабките от блока и общувате с тях, та чак знаете какво говорят?
Абе, не е приятно като минеш покрай тях и поздравиш, пък те мълчат и те гледат изпод вежди. Като поотминеш, току чуеш някое злобно подмятане.

А иначе, то не бяха предположения, не бе чудо. Намесиха и рак на яйчниците, не знам как и защо. Да не дава Господ, като се казва.

Последна редакция: чт, 01 фев 2024, 23:29 от Анонимен

Общи условия

Активация на акаунт