Априлски мами - Тема 3

  • 2 288
  • 82
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 1 136
При нас рулетката беше наречена за архитект хахах
Да, съгласна съм да се направи списък с нещата предварително и като цяло както си ги наречете предметите, така ще са. При нас мишката беше за програмист.

# 61
  • Мнения: 1 452
Друг въпрос ми хрумна: колко дечица имаше горе долу на прощапулника? За тези, които са втори и трети деца е ясно, че другите ви деца и техните приятели и става сигурно поне 10 деца. Мисля си, обаче , че с това лошо време няма да мога вкъщи да събера 10 деца и 10 възрастни 🙁 Даже повече възрастни стават като сложим и бабите и дядовците, а то без тях не може 🤯🤯🤯 Тези, на които им е първо дете - колко деца имаше? Хем искам да има дечица, хем и без възрастните не става, а нямам много място 🤔 Някой правил ли го е само с възрастните ?

# 62
  • Мнения: 1 136
С баткото го правихме с бабите и дядовците само. Без други деца. Скромно, семейно у дома.

Сега пак подобно, но даже по-съкратено. Само майка ми, брат ми и двойка приятели с бебе. Та само 1 детенце допълнително поканихме. Имаше всякаква храна на масата. Питката я поръчах, торта правих домашна, сготвих храната за вечеря. Готино беше. Като цяло не се бях сетила да търся по интернет какво трябва или не трябва да се прави на повода. Питката поръчах сладка, защото ми е по-вкусна хаха

# 63
  • Мнения: 1 452
И при нас беше така с бабите и дядовците и още едно детенце 😀 Беше много хубаво. Питката я направих и стана много хубава, а тортата я поръчах от Кума Лиса в кухнята и също беше много хубава 😀 Бебка беше много щастлива и си хапна и торта и питка 🥳 Хвана книгата, която беше наречена за учител пък да видим 🤣
Да са живи и здрави всички бебоци каквато и професия да изберат 😀

# 64
  • Пловдив
  • Мнения: 1 025
Ехооо, как сте момичета? Как прекарвате лятото?
Ние в Пловдив се пържим в собствен сос 😂
Как са децата? Има ли някои махнал памперса вече? Иска ми се да пробвам от август месец да е без памперс. За сега слагам да гърне и пляскам, но планирам от август да го махна изцяло и да видим до къде ще стигнем.

# 65
  • Мнения: 101
Ехооо, привет! Ние ходихме до морето, беше много хубаво. Баба, внучка, куче и ние двамата с таткото. Неда проходи на морето основно, но сме доста далече според мен от махане на памперс. Слагам на гърне, пускам я без памперс по двора, но ще почакам още с махането.

# 66
  • Мнения: 1 452
И ние бяхме на море в Гърция и беше много хубаво, но свърши 🙁 Малката не искаше да влиза в морето или да играе с вълните, но пък доста си игра на пясъка с формички. Като цяло беше много хубаво, но не знам защо не харесва водата, даже в басейнче на пясъка не иска 🤔 А във ваната вкъщи плиска с водата и ни къпе и нас, когато я къпем 🤣🤣🤣
Аз ще се пробвам да махам памперса скоро и дано да успея 🤞🤞🤞 Решила съм защото си казва "пиш" и "аки" и даже го дърпа да си го сваля 🤣🤣🤣 И ще пробвам да не изпусна момента, защото според мен я запарва и не го иска 🤣 Акито е само в гърнето, но пиш не знам как ще го хванем 😱 Доста вода пие и доста пишка и горе долу колкото в памперса толкова и в гърнето. Ще е трудно, но ще пробвам 🤞🤞🤞Стискайте ми палци, че сигурно ще опикаем цялата къща 🤣🤣🤣

# 67
  • Мнения: 293
Еее най-накрая раздвижване в темата 😂 Аз се върнах на работа и я пращаме при дядо и баба за повечето време. Въобще не ни отразява нито ни търси ама знаете как е с тях…глезотия на макс🫣🤪 Стоим на климатик основно през деня, излизаме рано сутрин и след 7 вечерта.
Още си е твърдо на 2 дремки. За гърнето…толкова добре тръгнаха нещата, от начало я хващах в точния момент за номер 2. От както проходи преди 2 месеца просто не иска да стои и евентуално като я хване да се крие зад дивана…там ѝ е мястото на което върши работата, но като цяло не мисля да в насилвам, надявам се сама да си покаже.
Ще ходим на море септември иначе сме ѝ опънали басейн на терасата и е голям купон… ако се присети и в най-голямата жега да е…ако не я пуснем…страшна драма. Ходихме до морето за малко юни и я беше страх от водата, надявам се да се опусне, защото много обича водата.
След като се върнем тръгва на ясла, стискайте палци за лесна адаптация.

# 68
  • Мнения: 1 452
И на моята й предстои тръгване на ясла, но не сме я оставяли никъде и не се й надявам на лесна адаптация 🙁 При вас предполагам, че няма да има проблем след като не ви търси би трябвало да е добре в яслата 😀 Стискам палци 🤞🤞🤞
Аз като ходя до магазина и тя остава с ММ докато се прибера не спира да повтаря мама, мама 😲 Той даже ми беше снимал клипче (признавам си, че ми е най-сладкото клипче като знам колко чаках да каже мама, но осъзнавам че ще й е трудно в яслата и ще ме търси)
И ние излизаме рано сутрин и късно вечер и пак ни е много топло 🌞 Не мога да си представя ако трябва да излезнем наобяд какво е 😲 Климатик пускаме, но не в нейната стая и гледаме да я държим далече. В тия жеги не мога да си представя без климатик как да стане.

# 69
  • Мнения: 1 193
Здравейте, момичета.
И ние яко се пържим в жегите. Обаче на моят момък му трябва много движение и време навън, та киснем от сутрин до обед в един голям парк на дебели сенки и бива. Вечер най-много за час след 19:30 часа, че дори на сянка не се диша.
На море септември, тъкмо днес запазих, че беше голяма чуденка тук или в Гърция, в крайна сметка решихме на Балчик.
При нас започнаха яко тръшкания, манипулации и рев за всичко, което не получи и при вас ли е така? Яде вече с лъжица и вилица, обаче гърнето ще е някъде далеч във времето. Държа го гол, препикава цялата къща, не говори, обаче по някакъв начин успява всякакви нужди да си изкаже, но точно тези нужди тц. А на гърнето повече от 10 секунди няма шанс да стои.
Не иска да говори, вика “гооол” като рита топка, отваря и затваря устата, така правят рибите и като види някъде риби (картинки, телевизора, на живо) откача. “Мама” да каже не иска и да чуе. По този въпрос ще вървим по някакъв странен път 😁 Като беше малък супер лесно усвояваше някакви неща, па-па, муу и т.н ама май му писна всеки да го пита как прави патето 🤣 Оставила съм го да се саморазвива 😃 Иначе всичко разбира.
Като го оставям на баба му, изобщо не се сеща за нас. Но както казва DareAngel глезотията е на макс. На ясла няма да ходи, та не бързам с нищо.

# 70
  • Мнения: 1 452
След като няма да ходи на ясла си права да не бързаш и да не се притесняваш 🤗 Аз най-вече затова се притеснявам какво ще прави там, иначе ако щяхме да сме си двете нямаше да го мисля когато тогава 😀
Браво на детето, че яде с лъжица и вилица. Аз на моята даже не съм и показвала вилицата, защото пасираме някой неща и като цяло няма толкова твърда храна. Яде парчета с ръчичка като тип ЗВБ или хлебче с ръчичка също. С лъжицата също не е много добра - направо половината храна отива по лигава, но има желание детето 🤣🤣🤣Все си мисля какво имат предвид да яде самостоятелно, тоест не го виждам да си изяде всичко сама като нас. Винаги дохранвам и додавам последните хапки, че даже и играчки давам и се правя на маймуна. Чудя се в тая ясла без тези работи как ядат децата. Подозирам, че си стоят гладни , но това е друг въпрос 🤔

# 71
  • Мнения: 834
Привет и от нас. На моменти са голям зор тези зъби, после следва затишие поне месец и така. Аз все още въртя 2 и 1 дрямки, защото се чувства по-добре така. Памперс няма да махам, на гърне не я уча, смятам около 18-24 м да се случи. В първа яслена група държавна ясла децара са с памперс, така че ако детето ще ходи на държавна ясла памперс не се маха. Маха се там към края на учебната година.
С храненето нямаме проблеми, със съня също, нооооо енергията й е за завиждане. Вече не помня кога последно я видях седнала на килим. Моята много лудее и щуре. Не признава никакви горещини, освен сутрин и вечер ние сме и през деня навънка. Няма вариант да стпи в нас затворена. Целият август ще сме на морето и нямам търпение. Видях, че Фуристо доставят до морето и мисля тях да ползвам там.
Вашите мъници търпят ли шапки? Моята не признава шапки. Цял успех е ако я накарам да обуе сандалите. Иначе по площадките си има вече верни другари и си ги търси зс игра всеки ден.
Ще слагаме третс доза на Синфлорикс и мисля септември да сложа Варивакс.
През деня сме на климатик, но нощем го изключвам.

# 72
  • Мнения: 1 136
Здравейтее, за яслите стимулират родителите да научат децата да се справят максимално добре с нещата, защото са 2 жени на 25+ деца и ако всяко иска да го храниш с лъжицата в устата е много трудно. Иначе помагат естествено.
Моята мома успява да се храни сама с вилица и лъжица, но много цапа и ме изнервяни не винаги съм в настроение за това😀 Пасирана храна яде само като е крем супа иначе всичко е в консистенция като за нас. То тя си яде от нашата храна. След чакане на опашка от февруари за държавна кухня, най-накрая ни приеха от началото на Юли, взимахме 1 седмица и сега са в лятна ваканция🤣 та нямахме много време да тестваме реално и ще видим как е след 10 септември.

Шапки не търпи никакви. На морето на сянка също не търпи - 100% на слънце без шапка и затова ходим на плаж само от 8-11 и после след 18 избираме дали да се разхождаме някъде или пак на плажа. Тя е голяма риба, не се страхува изобщо, даже плува с поясите и плувките на брат си. С пояс тип поничка я оставям сама да се държи и рита с крачета във водата.
За сметка на това баткото го е страх от водата от бебе още. Първата година не успяхме изобщо да го потопим. После постепенно като идем на море няколко дни има момент на свикване и след това се отпуска. Тази година първо ходихме в Гърция за 4 нощувки и не се престраши изобщо да влезе. После и до нашето море стигнахме и тук пак 3-4 дни имаше драма, а после се отпусна и не искаше да излиза.

Иначе моята не е много разговорлива. Имитира животни само като тя си иска. Така като я питаш не ще да казва, а знам, че ги знае, защото понякога си разглежда книжките и сама си ги говори. Мама не казва никога, но за сметка на това “тати” е всяка втора дума. 😀 научи се да казва “мамат” за домат и сега започна така да нарича всичко за ядене.
Waterviolet, къде в Балчик ще почивате - на хотел ли някъде? Били ли сте там преди? Много ми се ходеше тази година, но не ми се рискуваше, понеже ми е непознато като локация и далечно.

# 73
  • Мнения: 1 173
Моето чаве нито е проходило самостоятелно, нито на гърне иска. Sad За гърнето не се вайкам толкова, колкото за ходенето, не защото мисля, че на детето нещо му има, а защото сега на морето правим по 2-3 часа маратон след децата. Не иска без ръка, сяда на земята и се сърди, а за ръка бяга, даже я усещам, че е така просто се държим, не съм й кой знае каква опора.

На морето много ни слуша, в басейна си стоеше, лесно заспиваше на плажа, в морето влизаше, шапка не ми е отказвала, както и мазането.

Иначе е приказлива, явно за сметка на ходенето. 😀 Съзнателно знае мама и тати, даже на мен ми вика мамо ма, а на баба си айде бабо, когато чака за храна. В книжките на кравата вика му, знае лисицата, котето и баба Меца. Знае къде е лампата и вика ла-па или па. Като иска да си тръгваме казва айдееее. Та, започнала е някаква комуникация по между ни. 😀. С вилицата е много координирана, бих казала, че няма пропуск, така яде плодовете, нарязвам на парчета и си ги хапва, даже рядко се цапа по блузата.

# 74
  • Мнения: 293
Браво за приборите, моята само с лъжицата има бегли мераци, с вилица даже не съм и пробвала. Тя яде самостоятелно само с ръце и ако е наистина гладна даже не цапа много🫣🤪
За момента си яде всичко, но не знам докога ще е така.
Шапки търпи, както и очила. Голяма кифла е…на всяко преобличане е пред огледалото🤪😳завършен нарцис.
Ох….не знам какво визирате под говорене на тази възраст🤪 Тя разбира абсолютно всичко, изпълнява команди. Мама и тати казва, но понякога като каже мама има предвид нещо друго не мен. Баба и деди също казва. Но миналата седмица баща ѝ я гледа и ми прати клипче как отива към спалнята  казва мамааа….нямааа😂много е смешна как се е научила да казва нямааа. Всички животни имитира и като си разглежда книжките, и като я питаме. Аз от 6 месечна ѝ показвам знаци, за основните неща и знае как да си поиска още, да си поиска вода и т.н. Най-смешното нещо, което е казва е хипопотам…нейната версия е “патампатам”🤪 супер случайно започна да го казва от една книжка. Иначе казва зайче, като изпуска з и става “айче”. А като я питаш как се казва Мема, даже на мама го изкарва😂 Но не ми се струва скоро да започнем някакви диалози.
Иначе ѝ пускам понякога мис Рейчъл и знае почти всички движения на песните и даже като я питам на английски на колко е години или къде ѝ е носа, разбира и показва. Така че аз от малкото екранно време виждам доста позитиви засега.
Сложили сме ѝ басейн на терасата и ако се сети няма вариант да не я пуснеш…страшна драма. Страшна мазохистка е умира да ѝ плискам лицето директно даже със сила и на големи струи🤪😂няма такъв кеф, но от морето я беше страх макар че реално само веднъж сме я завели та ще видим как ще е на почивката.
За климатика, когато сме си в нас е само в не спира да работи, но той е в хола. Обаче като е при нашите…там е значително по-топло и дневните дремки си ги кара на климатик на 25градуса. Просто грам не търпи да ѝ топло.

Последна редакция: нд, 23 юли 2023, 16:20 от DareAngel

Общи условия

Активация на акаунт