МАРТенчето нови думички реди, удивлява ни със своите игри

  • 11 475
  • 258
  •   1
Отговори
# 210
Ааааа, кълбетата ги правим отдавна  Mr. Green Покрай Вяра даже и мост се опитва да направи. Скача и като жабка, клекнала и с ръце сложени между краката.
Да ви питам- обичат ли ваш'те маймунки да си играят с вода? Мая постоянно ме моли да й сипвам в чаша.. и после започва едно пресипване, топене в нея на играчки и после всякакъв вид мокрене  Crazy

# 211
  • София
  • Мнения: 747
Мамо Веси, и на мен ми беше много интерсно да прочета разказа ти. В училището, където работех, сме правили част от нещата за които пишеш( папки, отпечатъци на ръцете всяка година, плода преди обяда) ама то беше частно училище и шефката изискваше това( явно жената доста се е потрудила и е чела как стават хубавите неща по света Grinning). Пишеш, че им пеете много, ти пяла ли си им български песнички Grinning

Днес бяхме на детски рожден ден- Ран много дивя...

И ние бяхме на детско парти днес Grinning, Георги пък се заигра с едни гаражи( сигурно ги знаете-едни на 3-4 етажа) и 2ч не ме потърси- та и аз разбрах от парти де Grinning


Да ви питам- обичат ли ваш'те маймунки да си играят с вода? Мая постоянно ме моли да й сипвам в чаша.. и после започва едно пресипване, топене в нея на играчки и после всякакъв вид мокрене  Crazy

Една от любимите му игри Grinning . Пресипва от една чаша в друга и си пийва:" Малко сипах аз, малко пийнах аз..." Навсичкото отгоре предпочита стъклени чаши , за да вижда процеса, но не мога да се оплача де, големи поразии не е правил- не е чупил чаша, само понякога малко разлива Grinning Чакам с нетърпение топлото време и навън да се залива колкото иска Grinning

# 212
  • Германия
  • Мнения: 8 099
На Мартин не му давам чаши с вода, за сметка на това пък във ваната какво чудо става, не е истина. За това пък си има "мойта нана"=мойта кана, в която му е позволено сам да си забърка пудинга и аз след това само довършвам варенето  Mr. Green

# 213
  • Мнения: 1 502
Мамо Веси, и на мен ми беше много интерсно да прочета разказа ти. В училището, където работех, сме правили част от нещата за които пишеш( папки, отпечатъци на ръцете всяка година, плода преди обяда) ама то беше частно училище и шефката изискваше това( явно жената доста се е потрудила и е чела как стават хубавите неща по света Grinning). Пишеш, че им пеете много, ти пяла ли си им български песнички Grinning

Пея им, пея, обикновено когато не можем да ги накараме да млъкнат. Започвам да им пея и тогава замръзват на място и печелим някоя друга минута тишина. Започнах да им пея по идея на шефката на отдела. Започнах с Хей ръчички, взимам едно дете до мен и пея като ръкомахаме с ръцете, все едно обснявам какво пея. Няма да ви кажа, че колкото деца има толкова пъти я пея, защото всички искат да се изредят да ми "помогнат", така им викам "Кой ще ми помогне да изпея песничката?" и те започват да надават вой кой да бъде първи. #Crazy
Веднъж пък в минутите за четене им разказах приказката "Дядовата ръкавичка", с помощта на езика на глухонемите се получи много разбираемо за тях, макар, че им говорих на български, направо бяха замръзнали на място. Joy

Дани, вече не знам какво да го правя. През деня беснее на поразия, а вечерта има температура. Само е хремав, не кашли, не знам на какво се държи това. От няколко дена насам го чувам да скърца със зъбки, възможно ли е да има глисти? newsm78

Ох, да видим утре дали ще ни огрее да продадем апартамента. Един дядо иска да го купи, дадени в петък оферта, да видим дали ще се съгласи с нашата контра оферта. Снощи не можем да се разберем с таткото той харесва нещо, което на мен не ми харесва, но както е тръгнало, може да не ме огрее да си купим къща. Sad, пак ще е в блок. Искам да останем в същия квартал, къедето сме сега, за да не се налага Тони да сменя училище, а и неговото се води едно от най-елитните, но къщите са ужасно скъпи и май няма да можем да си го позволим.

Последна редакция: нд, 25 фев 2007, 12:18 от Mama Vessi

# 214
  • Варна
  • Мнения: 2 576
Mama Vessi и на мен много ми хареса разказа ти за градината. И бих заменила празненствата за повече преподавателки с вашето отношение в яслите и градините. Също и многото играчки, занимания и игра навън за децата. ТУк зимата беше мека и въпреки това веднъж не видях да изведът децата от яслата до нас навън  Confused. А ние с Хриси и през студените дни излизаме. А за 20 деца се грижат 2 жени - лелка и педагог. Ама колко се грижат е друг въпрос  Rolling Eyes. Дано да ме очароват когато Иси започне ясла, но съм с предрасъдъци определено. Поне аз като ходих да гледам малките за деца имаше изсипан един конструктор на земята и това е  Sad. Е, това беше само в една група и дано да е било инцидентно.
Това за пеенето на български е много забавно. Направо си представям с какво нетърпение чакат да дойде реда им да показват жестовете  Hug.
За Дани незнам. Не ни се е случвало подобно нещо, но то по акото не може ли да се познае, че детето има глисти  newsm78? Обади се на педиатъра му най-добре. А може и зъб да вади, знае ли човек newsm78.
villione , Хриси много харесва докато мия чинии да стои до мен на мивката и да си играе със събралата се вода по плота. Днес даже докато си поеше зайчето реши и той да опита  Crazy.

Вашите сладури хранят ли се вече сами?
От няколко дни за закуска му държа ръката и така си хапва част от закуската. Днес обаче сам изяде доста голямо количество от закуската си и почти целия си обяд  Sunglasses. Честно казано бях изумена колко бързо схвана как става тази работа. Почти не се цапаше  Simple Smile.

# 215
  • Варна
  • Мнения: 2 576
Mama Vessi тук има статия за разстройството. Ако Дани все още е с такова. Струва ми се полезна.

# 216
  • Мнения: 1 639
възможно ли е да има глисти? newsm78

Направете изследвания, за да ти е спокойно. Моя прителка преди време се беше усъмнила за нейното дете и направиха изследвания, слава богу отрицателни бяха.

По повод пеенето на български песни, сигурно си гледала "Шоуто на Слави" , в което показаха как малки афроамериканчета пеят песните на Слави и Ку-ку бенд .  Simple Smile Бяха много сладки . Учителката им е българка и с разрешение на родителите и  дословен превод на всяка една дума от текста, е научила децата.

Дариа също обича много да прелива от чаша в чаша.  Simple Smile Счупени чаши имаме,  обаче  и  чинии също, защото много обича да ги пренарежда в шкафа .  Simple Smile

# 217
  • Мнения: 952
аз незнам откъде знам че деца под 2год немогат да имат глисти. Thinking но не съм сигурна за източника и незнам колко е вярно,може и от приятелка да съм го чула. Но пък те погледнато реално са почти на две години така че направи по добре едни изследвания да се види какво що, да не гадаем само newsm78..дано е нещо временно и нищо сериозно Praynig

# 218
  • Мнения: 1 502
Mama Vessi тук има статия за разстройството. Ако Дани все още е с такова. Струва ми се полезна.

Благодаря ти за статията, определено ме насочи какво да правя. Оределено неговото разстройство е слузесто и мирише ужасно.

Утре съм решила да му взема кръвните изследванията от кварталната поликлиника те бяха за алергията и да ги покажа на деския алерголог. Не ми се ще пак да го бодат за кръвни проби. Дано ми ги дадът.

За глистите, в нашата група имаше момченце с глисти, наитина то е на 2г., но пък знае ли човек... newsm78

Горска фея, и моя мъж ме майтапи във тая връзка, защото това с приказката стана по чиста случайност точно след като гледахме шоуто на Слави.  Joy

# 219
  • Мнения: 5 370
Току-що резервирах ресторантчето за РД на Станислав....там бяхме и за 1 годинка, и после-за кръщението. Само трябва да се замъкна дотам , да капарирам и да направя менюто.
И за торта ходихме да поръчаме до "100 грама сладки", ама нъцки0в неделя не работят. Cry Само дето набрах яко студ, де да се сетя да попитам вчера по телефона.
Вие докъде сте с приготовленията?

# 220
  • Габрово
  • Мнения: 2 548
Мамо Веси, Мишо също много скърцаше със зъби. Преди скърцаше когато вадеше зъби, сега за да ме дразни, защото знае, че мразя.Нямаше глисти, ако имаше щеше да се види в акото и да го сърби дупето. Но за да ти е спокойно направете изследване.
Мишо също много обича водата- да се къпе, да пие, да гази в локвите, да бърка в чашата, да си мие ръцете.Като воден дух е  Mr. Green!

# 221
  • Мнения: 948
Браво, мама Веси, раздвижи тълпата да пише!

Доникъде не сме с приготовленията за РД, ама и има и време де. Аз ще съм в командировка до Ню Йорк за 4 дни в края на другата седмица, и ще гледам само да пратя поканите преди да замина. Повишиха ме, и в НЙ ще е тържествената официална церемония  Simple Smile Аз съм много доволна, защото ще си видя приятелките, и ще пообиколя любимите си магазинчета, и имам среща с любимия си фризьор - общо взето, 2 дни официална част, 2 дни за човека...

Решихме да е вкъщи; 7 деца общо - ще стане празник. На пролетна тема - украса от цветя и други красоти  Flutter Тя телевизия и филми не гледа, по този повод няма супер любимо животно или герой. Освен прасетата; продължава да да обича свински истории и книжки, ама няма да има свинска торта и туй то Naughty

Гледам, че са пуснали един детски филм по кината за Шарлот и нейното прасе; сигурно това ще го хареса. Някой да е водил вече мишките на кино? Мисля, че е рано още, тя толкова не може да стои на едно място, ама знам ли, прасе на екрана - може да стои!

# 222
  • Мнения: 815
Мишолина, чакам да пуснат Шрек 3 и ще го заведа на кино- друго може и да не гледа, но Шрек- със сигурност!

Ние също не сме до никъде с приготовленията, но понеже сме решили да е в клуб няма какво толкова да му мисля- колебая се между два- но има време- нали неговия рожден ден е на 30-ти март.  Датата се пада в петък и вечрта ще поканим бабите и дядовците на семейна почерпка- детския рожден ден мисля да е в събота. Тортата сме си избрали- шоколадова, правоъгълна със снимка Шрек (най- любимия) на скромната цена от 36 лв за 25 огромни, вкусни парчета! Подаръкът също е избран- надуваема къща, а ако се свърши до тогава- полицейски мотор с акумулаторна батерия.

И при нас водата е на почит! вечер се качва на масата и сяда на плота за преобличане, започва да си сваля дрехите, вика "чипа, чипа" и "къде е Немо" (другия любим герой- имаме го в гумен вариант) като тръгна да го вадя от банята настава истинска драма!!! Иначе полива цветята, но и много около и по пътя към тях! ) С братовчедка му постоянно бъркат разни манджи уж и водата е основния продукт за готвене Simple Smile

Мишолина, весело изкарване в Ню Йорк! Звучи чудесно- наслаждавай се!!!

# 223
Eй, Мишолина, от сърце ти желая хубаво изкарване, да се върнеш със супер прическа и нови придобивки  Peace (аз си пазя още българската фризура от Коледата   Sunglasses)
Добре ни действат на нас тези дейности, няма спор Crazy

Аз пък напоследък се чудя какво да я правя Мая с яденето... Не иска много да яде твърда храна и се чудя дали да не махна шишето, за да намаля количеството на млякото...  newsm78  Във Франция до 3 годишна възраст децата закусват почти само и предимно мляко. Мая обаче освен това си пийва едно шише айрян след "обяда" (който често пъти просто не съществува  Rolling Eyes) и ляга вечер също с мляко. Събира й се почти литър мляко на ден... Започвам да си мисля, че заради голямото количество и навика не иска да се храни добре с твърда храна... Вие как мислите? С голямата не съм имала никакви проблеми с храненето, но Мая нещо става злояда.

Новата ни мания за "чеите" (червеите  Mr. Green) Ами... то тук с толкова много дъжд, може скоро и жаби да се появят. Вчера е газила с колелото червеи, търсили ги с кака си, и после цяла вечер ми разправяше как им е викала "Чеии, къде сиии...?"  Party

# 224
  • Мнения: 1 502
Браво, мама Веси, раздвижи тълпата да пише!
smile3503

Аз ги накарах да пишат, но кой ще се навие да пусне една нова Мартенска темичка? Все пак идва нашият страхотен месец.  bdbaloni

Мишолина, поздравления за повишението!  bouquet Я кажи какво работиш, че ми е много интересно, непрекъснато в движение, сигурно е страхотно и предполагам доста изморително.

На кино още не сме ходили и не мисля да го правя скоро, защото той не се спира също, в интерес на истината и баткотот толкова го водим. Днес дори ми стана съвестно, че му бяхме обещали да отидем семейно на басейн, но пак не стана работата, добре, че поне от училище ги водят.

Мамо Веси, Мишо също много скърцаше със зъби. Преди скърцаше когато вадеше зъби, сега за да ме дразни, защото знае, че мразя.Нямаше глисти, ако имаше щеше да се види в акото и да го сърби дупето. Но за да ти е спокойно направете изследване.
Мишо също много обича водата- да се къпе, да пие, да гази в локвите, да бърка в чашата, да си мие ръцете.Като воден дух е  Mr. Green!
[/b]
Дано и при нас да е това причината, аз ви бях писала, че вади 2 кътника в момента. За къпането, днес беше голям успех, изкъпахме се без ревове и псъци, дори спкойно успях да го изполея с душчето, оказа се, че го е било страх от него. Разбира се занимавката беше приливане на вода от една чашка в друга. Мерителните чашки от праха Ариел, влязоха в пълна експлоатация, много са удобни за тази цел, а аз щях да ги хвърлям.
Вашите сладури хранят ли се вече сами?
От няколко дни за закуска му държа ръката и така си хапва част от закуската. Днес обаче сам изяде доста голямо количество от закуската си и почти целия си обяд  Sunglasses. Честно казано бях изумена колко бързо схвана как става тази работа. Почти не се цапаше  Simple Smile.
Дани много отдавна се храни сам, ще не ще тябваше да се научи, в детската градина не помагат, само в краен случай. Ние вече абсолютно всичко копираме от баткото, че понякога ме е страх. Днес Тони си мажеше масло, по едно време гледам и Дани и той с ножа "маже", добре, че ножчето за мазане е пластмасово, че не е опасно. Да не говорим, че няколко пъти кухнята ми ставаше цялата в сок, тъй като човека се самообслужва сам, налива в чашата, но главицата му още не е толкова умна да спре като се напълни чашата и сока си преливаа, че чак до земята. #Crazy

Общи условия

Активация на акаунт