Свекърва, и къде е проблема?

  • 7 198
  • 156
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 6 764
Кой какво казал, не е равносилно на закона. Този етаж вероятно е строен без никаква документация, което ако е така, значи е незаконен и подлежи на събаряне. Да опънеш една ограда през средата на двора, не е разделяне, ако не са подадени документи, не е минало това през местната община, архитект и т. Н. С две думи, като почине свекърва ти (ако имота е нейн) земята и къщата по закон са на двамата братя без значение устни договорки. Ако с брата не сте в добри отношения, пуска една жалба и отнасяте глоба и етажа е чао. Това едно на ръка.
Защо свркърва ти е такава?! Ами реално описваш много беден дом на сама жена, занимаваща се предимно с добитък. Нормално е да е мръсна, ако няма време да се занимава с дома и там да е мръсно. Може и психично заболяване да има. 10 години живееш с нея, смяташ ли я за адекватна, не можеш ли да прецениш ситуацията? Питай я, защо е толкова мръсно, вероятно ще ти каже.

# 31
  • Мнения: 116
Хораааа , казах не съм от малцинствата , достатъчно съм умна да викна архитект за план на строеж на втори жилищен етаж.( законно си е . Единственото, което ми остана , чрез  покупко продажба да “купим” етажа си от дяла на свекървата и брата ( нашият етаж- пак казвам)  и да двора не е разделен от архитект и тн . Но пък ми стига , че моят двор сега е хубав с трева , люлка , басейн , а те от другата страна на оградата ако искат и да се обесят хич бе ми е Grinning . А защо е мърлява - незнам - за нея си не е .

Кой какво казал, не е равносилно на закона. Този етаж вероятно е строен без никаква документация, което ако е така, значи е незаконен и подлежи на събаряне. Да опънеш една ограда през средата на двора, не е разделяне, ако не са подадени документи, не е минало това през местната община, архитект и т. Н. С две думи, като почине свекърва ти (ако имота е нейн) земята и къщата по закон са на двамата братя без значение устни договорки. Ако с брата не сте в добри отношения, пуска една жалба и отнасяте глоба и етажа е чао. Това едно на ръка.
Защо свркърва ти е такава?! Ами реално описваш много беден дом на сама жена, занимаваща се предимно с добитък. Нормално е да е мръсна, ако няма време да се занимава с дома и там да е мръсно. Може и психично заболяване да има. 10 години живееш с нея, смяташ ли я за адекватна, не можеш ли да прецениш ситуацията? Питай я, защо е толкова мръсно, вероятно ще ти каже.
[/quote]

# 32
  • Мнения: 6 764
Добре е, че си се подсигурила и сте уредили документите. Реално винаги можеш да имаш съсед с неподържан двор и без да ти е роднина.
Не се стряскай толкова на въпросите, от няколко изречения, няма как да ви разберем битието.
Основното е, че си се погрижила всичко документално да е наред. Гледайте си дома, ако жената има нужда от някаква помощ, окажете й, съвсем възможно е да не се справя или да е развила и някаква болест, която да й замъглява преценката и от там да е неадекватна.

# 33
  • Paris, France
  • Мнения: 14 018
Аз реших да изчистя да извадя старите черги , че меришеха и сложихме паркет , но тя като видя пак си ги сложи и каза, че ще си е с черги .

Явно сте от една черга щом родителите ти са се съгласили да живееш от 16-17 годишна в мръсен, студен и неугледен дом, а и ти това си избрала. И посмъртно няма да ида да слагам парно в къщата на дърто гадже на 16 годишната ми дъщеря. Осигурили сме и стая с парно, баня с 24ч гореща вода у дома, плащаме интернат, общежитие, квартира ако трябва да учи или стажува другаде и толкоз.

Не е проблема в свекърва ти. Тя е такава, каквато е и на 60г няма да тръгне да се променя. Ти си я видяла, живяла си в студа, на счупен прозорец, без парно в дома и и си имала възможност да се изнесеш сама, особено след като си завършила. Избрала си да останеш. Не е виновен който изял баницата.

Семейният ти модел явно е ранен брак, живот със свекъри в един дом и стискане на зъби, усилия, напасване. Няма лошо, но тогава няма смисъл да се оплакваш от свекървата.

Похвално е, че полагаш усилия да живеете в по-добри условия. Признавам си, че аз не бих, не и на 16г, още по-малко на 30г. Разделили сте етажите и двора. Ами свекървата нали вече не живее с вас, не идва в двора ви. Къде е проблема?

Последна редакция: пн, 22 май 2023, 12:37 от Не се сърди, човече

# 34
  • Мнения: 12 755
Честно казано, ти сериозен проблем нямаш.
Основните битки са в миналото, мъжът ти те подкрепя, ето и бебе имате.
Дали свекървата си мие ръцете и се преоблича, преди да пипа бебето - ами говори с мъжа ти. Пригответе дезинфектант, да си намаже добре ръцете и готово, тя че няма да ги мие, е ясно.
Поне някакво чаршафче мятайте на мястото на гърдите й, където слага бебето.
Но според мен, по-добре е да приготвите чист пеньоар, който да облича върху мръсните дрехи, докато е с бебето.

Мисля, че отлично се справяте, като се има предвид от къде сте започнали.
Тя сега е на 67 години. Не се заблуждавай, няма да я превъзпиташ. И в Космоса не можеш да я изстреляш. Гледай само да намалиш щетите за вас и толкова.
Don't worry, be happy now.
https://www.youtube.com/watch?v=d-diB65scQU

Последна редакция: пн, 22 май 2023, 11:29 от Uncommon

# 35
  • Мнения: 116
Благодаря за разбирането, сми аз на няколко пъти й казах, че на бебечо му излизат пъпки ако го докосваме по лицето без да сме де измили, за да намекна , но тя приема все едно аз постоянно съм лоша правя забележки не искам никакво мнение и сега дори и не вижда детето , но на моя мъж му е леко обидно, че майка му не се е израдвала на внучето, казах му какво ме е издразнило и , че не ми е приятно каза да съм й казала като се качва да се къпе , ама то е неудобно от възпитание така да кажа , но май ще трябва 🙂

 
Честно казано, ти сериозен проблем нямаш.
Основните битки са в миналото, мъжът ти те подкрепя, ето и бебе имате.
Дали свекървата си мие ръцете и се преоблича, преди да пипа бебето - ами говори с мъжа ти. Пригответе дезинфектант, да си намаже добре ръцете и готово, тя че няма да ги мие, е ясно.
Поне някакво чаршафче мятайте на мястото, където слага бебето.
Но според мен, по-добре е да приготвите чист пеньоар, който да облича върху мръсните дрехи, докато е с бебето.

Мисля, че отлично се справяте, като се има предвид от къде сте започнали.
Тя сега е на 67 години. Не се заблуждавай, няма да я превъзпиташ. Гледай само да намалиш щетите за вас и толкова.

# 36
  • Мнения: 21 440
Така , май не сте прочели както трябва някой хора. Вече не съм ученичка , това беше преди 10 години ,
Скрит текст:
вече не живеем под един покрив и в мизерия , казах, че съм си работила и с мои пари сме направили заедно с мъжът ми етаж , и там никак не е мърляво, сз държах на отделен вход и вече имаме , двора е разделен на половина с ограда , и за това , защото се съобразих с мъжът си да остана в неговият дом при положение, че си имам отделен вход и двор дори, ааа и някой беше споменал за 50% от долния етаж . Остави ли сме всичко подарък , парно ремонти , така или иначе и да не го оставим те казват , че вече си имаме етаж и долу вече си е само на брат му ….А.  защо едно момиче на 17 живее с гаджето си и роднините му, и не живее и учи . Хораааа , къде написах, че съм спряла да живея и да уча ехо , моля ви се . Живеех при мъжът си , защото аз така или иначе преди да се преместя при него живеех в къщата на вуйна ми , защото учих в близкия град ( иначе не съм от това село) и тя каза , че ще е по-добре да отида там . Никой не ми е дал пари за квартира, мама и тате казаха , че по тяхно време вече са били стздавали семейства. Аз знам, че това не е ок , ама 10 клас къде да живея  бе хора, моите родители не са като другите еро ти парички айде отиди да учиш, ето ти и за квартирка и тн. Образованието съм си платила сама и мисля съм много по-зряла от други хора Wink .Нито съм откраднала от някой нещо , нито съм без образования , на 25 вече имам изградени жилище - е  да , на долния етаж има свекърва, но хораа , аз как да си купя апартамент , сама без мъжът ми да е съгласен , нямам толкова пари . И все пак съм се наложила . И мъжът ми не е мърляв както казвате каквато майкатаа, такъв и сина …

Ясно. Ами тогава даже добре си се справила. завършила си, работила си в чужбина, построили сте етаж, отделили сте се. За човек без родителска подкрепа си постигнала много. Свекърва ти няма как да я промениш, пък и важното е да се държи добре с тебе, което тя  като че ли прави. Като порасне малко детето, е хубаво да можеш да и го оставяш поне за малко да го наглежда и така. За хигиената и кажи направо - Детето е чувствително, за да си нямаме неприятности, мини първо през банята и заповядай.

# 37
  • Мнения: 1 489
Само не разбрах от какъв зор строите етаж на село, работа ли имате там, и вие ли животни ще гледате?

# 38
  • Мнения: 116
Само не разбрах от какъв зор строите етаж на село, работа ли имате там, и вие ли животни ще гледате?
нее, не гледаме животни , както казах мъжът ми искаше да останем в селото , защото парите с , които разполагахме не стигаха за покупка на апартамент , а и той е свикнал в къща с двор и не искаше да се затваря в апартамент 🤷♀

# 39
  • София
  • Мнения: 35 091
Скица, проект, архитект, виза, надзор, етаж и покрив за без пари.
Нещо ми куца тук, ама яко.

Като да е бил етажа, сал един вход да сте врътнали.

# 40
  • Мнения: 3 319
Зарежи мъжа ти какво искал - ТИ какво искаш? Ти си безгласната буква която размятат както си искат.
Никога не бих живяла със свекъри, ама никога.
Като не ти харесва вземаш детето и се изнасяш. Докато си в чужда къща - мълчиш, за да не те изгонят, както до сега си мълчала 10 години.
И моля те не ми излизай с тоя номер как си била от бедно семейство - моите родители също са бедни като мишки, но аз така си оплетох кошницата, че никакви свекъри да не живеят с мен, точно защото не им мълча.

# 41
  • Мнения: 12 755
Не мисля, че ти трябва да говориш с майка му да започне да се къпе.
Ами тя, жената, може да не го е правила от години. Simple Smile
Защо той не й каже, нали той е нейното момче и си имат по-добрия контакт? Какво, вие като жени по-добре ще се разберете, а после пак ти ще си лошата?
Той е синът, неговата дума повече ще се чуе.
Но няма лошо, ако ти си съгласна. В крайна сметка бебето е най-важно.

# 42
  • Пловдив
  • Мнения: 1 856
Скица, проект, архитект, виза, надзор, етаж и покрив за без пари.
Нещо ми куца тук, ама яко.

Като да е бил етажа, сал един вход да сте врътнали.
Не е невъзможно да си направиш етаж, аз се занимавам с това и колко етажа сме направили. Прави се проект и се изважда разрешително, не знам за случаи, в които да не са разрешили. По-трудно и скъпо е да си прекараш ток и вода от улицата до имота, отколкото проект и разрешително да си направиш още един етаж от къща.

# 43
  • Мнения: 2 190
добре, признавам, че наистина си си уредила живота в смисъл на образование и че работиш.
Въпреки всичко това, че живееш на една ръка разстояние от свекървата е лошо.
Аз не бих издържала, и не бих искала и детето ми да го пипат нечистоплътни хора.

Струва ми се , че и тя не е особено с всичкия си, за да се носи така.

Щом сте инвестирали вече толкова много пари в етажа ще се наложи поне на първо време да живеете там.
Попитай и мъжа си за съвет, едно е ти да кажеш нещо на свекървата, друго той на майка си.
По-добре от него да чува тези неща, дето няма да й се харесат

# 44
  • София
  • Мнения: 35 091
Не казвам е трудно, а скъпо.
Имам пряко наблюдение последните 12 години и абсолютно никой не мож ме убеди, че ще си набия спестяванията (три години не знам, не знам) в дупка с пробити прозорци, мърлява свекърва, брат и няма да съм си уредила собствеността.

Обзавеждане от 18 век, основите от 21- ви, аха, да. Проектанти и конструктори работят едно към гьотере.

Общи условия

Активация на акаунт