Свекърва, и къде е проблема?

  • 7 477
  • 156
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 937
Малеее, къде има къща с мебели от 1755 година? Веднага идвам да ги взема, ще ви дам пари за нови, не се притеснявайте Simple Smile

# 16
  • here and now
  • Мнения: 4 253
Стигнах до дограмата и не мога повече. В 9-ти клас татко ти те пусна/прати да се задомиш, че и парно ви направи?!?!
Това не може да бъде истина!

# 17
  • Мнения: 9 737
Проблемът не е в свекървата!

# 18
  • Deutschland
  • Мнения: 5 435
И защо да не е вярно? Дъщерята на мой братовчед от 9ти клас живее с приятеля си и родителите й нямат против, даже им помагат. Сутрин си ходи на училище, следобед се връща у свекървини. Става въпрос за съвсем нормално бг семейство, не за малцинствата. Аз съм консерва и за мен това е абсурдно и не бих го допуснала, но други не мислят по моя начин.

# 19
  • Мнения: 116
Хахх не съм от малцинствата . Ние сме заедно от както бях 9 ти клас, може и 10 ти да е било 2013 преди 10 год. Сега съм на 27 , значи на 17 , но не живеем заедно от първия месец все пак де … и да завършила съм училище дори и уча в университет 😀 . мъжът ми е с 8 год. По-голям и да до -някъде аз съм си виновна , че съм се примирила , но ако тръгна да ви обяснявам защо съм нямала много голям избор , няма да е темата за свелървата  🤭

# 20
  • Мнения: 3 132
Не е трябвало да правите етаж в нейната къща. Трябвало е да си купите отделно жилище. Жалко че мъжът е настоял, и жалко че си се подлъгала. А сега нямате ли възможност да се отделите?

# 21
  • Мнения: 21 506
И в пространството.  Все пак обаче тия хора, макар жената да  е ученичка решават и слагат парно, после дограми, отиват в чужбина и за нула време вдигат цял етаж... Защо не останахте там поне.

Персонажът на свекървата е най-малкият проблвм - жената работи с животни,  явно заова е мърлява. Двама сина е отгледала сама и явно в мизерия. Баня поне имате ли.
Аз не знам какъв съвет да дам- или се изнасяте и си организирате малко по-хигиеничен живот, или си карате така. Жената в собствената и къща няма как да промениш. Пък и аз не видях да е зла. Освен снимката с ножа....което беше странно.

# 22
  • Мнения: 3 365
Никой не ти е крив, че си се забила да живееш от 9ти клас в тоя коптор.
Ако от самото начало му беше заявила, че под един покрив със свека няма да се живее и темата ти нямаше да съществува.
Но това ти няма как да го знаеш като от 9ти клас си се забила да го играеш малката булка вместо да учиш и да си поживееш преди свека да ти стъпи на врата.

# 23
  • София
  • Мнения: 35 140
В мъжа ти е проблема.

# 24
  • Мнения: 3 365
А тя е напълно невинна като се е навила да участва в тоя цирк от 16-17 годишна?
Ама мъжа е виновен... а тя сливи е имала в устата си, че не му е казала че не ще да живее с майка му.

# 25
  • София
  • Мнения: 4 326
Ако темата е истинска  - грабваш си багажчето и на квартира. Той, ако те обича - ще те последва.
Стиска ли ти?

# 26
  • Мнения: 937
Каквато майката, такъв и синът. Тя не се къпе и поддържа, той е завел ученичка да живее в къща без отопление и със счупени прозорци. Ако той виждаше нещо нередно в навиците и начина на живот на майка си, сам щеше да е поискал да се отдели.

Не виждам как биха се изнесли, при положение, че са си похарчили вече спестяванията за този етаж. Трябва да го оставят празен, защото при така описаната ситуация не виждам начин нито да го продадат, нито да му намерят наематели.

А авторката ако преди е била дете и е било нормално да се засили да живее с някой без да мисли дали той реално може да и предостави условия, сега вече е голяма жена. Не може да се бори само за дреболии като отделен вход или да не и пипат детето. Трябва да гледа голямата картина. Пише, че мъжът има и брат, значи той ще има 50% дял от долния етаж и двора. Жилищният им въпрос изобщо не е приключен и като гледам как са се развивали нещата до тук, се съмнявам и да са изговорили и съставили план за напред. Авторката си представя едни неща, мъжът прави съвсем други, а тя го следва и само минимизира щетите и изпуска парата.

# 27
  • Мнения: 116
Така , май не сте прочели както трябва някой хора. Вече не съм ученичка , това беше преди 10 години , вече не живеем под един покрив и в мизерия , казах, че съм си работила и с мои пари сме направили заедно с мъжът ми етаж , и там никак не е мърляво, сз държах на отделен вход и вече имаме , двора е разделен на половина с ограда , и за това , защото се съобразих с мъжът си да остана в неговият дом при положение, че си имам отделен вход и двор дори, ааа и някой беше споменал за 50% от долния етаж . Остави ли сме всичко подарък , парно ремонти , така или иначе и да не го оставим те казват , че вече си имаме етаж и долу вече си е само на брат му ….А.  защо едно момиче на 17 живее с гаджето си и роднините му, и не живее и учи . Хораааа , къде написах, че съм спряла да живея и да уча ехо , моля ви се . Живеех при мъжът си , защото аз така или иначе преди да се преместя при него живеех в къщата на вуйна ми , защото учих в близкия град ( иначе не съм от това село) и тя каза , че ще е по-добре да отида там . Никой не ми е дал пари за квартира, мама и тате казаха , че по тяхно време вече са били стздавали семейства. Аз знам, че това не е ок , ама 10 клас къде да живея  бе хора, моите родители не са като другите еро ти парички айде отиди да учиш, ето ти и за квартирка и тн. Образованието съм си платила сама и мисля съм много по-зряла от други хора Wink .Нито съм откраднала от някой нещо , нито съм без образования , на 25 вече имам изградени жилище - е  да , на долния етаж има свекърва, но хораа , аз как да си купя апартамент , сама без мъжът ми да е съгласен , нямам толкова пари . И все пак съм се наложила . И мъжът ми не е мърляв както казвате каквато майкатаа, такъв и сина …

# 28
  • София
  • Мнения: 35 140
Как са оправени документите на къщата, по какъв начин се строи, как се раздели имота и загради?

# 29
  • Мнения: 6 322
А мъжът ти защо не е предложил по-рано да се изнесете другаде, далеч от свекървата? Защото маминка не дава?

Общи условия

Активация на акаунт