Запазва ли се вечно романтиката или тя се превъплащава в нещо друго

  • 6 751
  • 198
  •   1
Отговори
# 60
  • Great Britain
  • Мнения: 2 213
Това което описва авторката не е романтика. Звучи като преглед на печата.

# 61
  • Мнения: 1 065
Да ти кажа не е проблем, че не си на 15. С мъжа ми се запознах точно на 15, той беше от тези "досадници". Един ден, просто му се развиках, че за 5 минути аз нямам време и да падна, какво ли пък друго да ми се случи. 10+г сме заедно, звъни ми веднъж на ден, да пита какво да купи или, ей така да ме чуе. Когато заживеете/ожените се идват по-важните неща, битовизми, деца, недай си Боже болни роднини. Когато се обичате, уважавате и подкрепяте тези, то не са и детинщини не трябва да те вълнуват. Най-вероятно те е страх да не те остави, но това е още по-глупаво и от първото. Живей си живота, не търси под вола теле

# 62
  • Мнения: 2 226
това притеснение е предизвикано от нещо, може би от миналите връзки

страх от това, че най сетне си намерил човека и може да си тръгне


погледни това
https://www.attachmentproject.com/blog/anxious-attachment/#:~:te … emotional%20needs.

# 63
  • Мнения: 46 657
Възлюбленият на авторката всъщност спрял ли е да се държи добре...
Не. Пита дали задължително има промяна  в това отношнеие, след като се съберат да живеят заедно.
Задължително ли е след, като заживеете заедно, ежедневието тотално да ви завладее, и някои романтични навици да отшумят или аз съм прекалено наивна, за да мисля, че през целия ни съвместен живот те могат да се запазят.

# 64
  • Най-сетне у дома
  • Мнения: 911
Авторке, прави ми впечатление, че изпитваш огромно съмнение във възприятията и вътрешния си радар. Също и това, че се питаш, доколко имаш правото да се чувстваш по определен начин. Това никак не помага и във връзките, и в отстояването на други места, например в работата. Няма никакво значение, дори целият свят да се събере на опашка да ти обяснява, колко смешно и детинско е да имаш нужда от романтично внимание във връзката ти. Важното е, че на ТЕБ ти липсва. Тече едно всеобщо промиване да се учим да имаме нужда от много малко в отношенията си, но ако за теб проявите на внимание по начина, по който на теб са ти нужни, са важни - не виждам защо да не го споделиш с партньора си. Още по-малко да възприемаш потребностите си като нещо нередно.

Ако връзката е започнала с активна комуникация, секването й при заживяване заедно аз бих го възприела не особено добре. Още повече, че ти казваш, че началото е било бързичко по отношение на осериозностяването. Реално, ти не познаваш особено добре партньора си, най-нормалното нещо е да се чудиш кое - какво означава. Не бих приравнявала осериозностяване на отношенията със затъване в битовизми и секването на жестовете на внимание. Не е едно и също. Също и както да те възприемат за даденост не е равно на "сериозна връзка", щото в сериозните връзки сметките и чиниите били по-важни. Не са. Всичко е важно.

# 65
  • Мнения: 5 386
Тече едно всеобщо промиване да се учим да имаме нужда от много малко в отношенията си


Аз нямам такова впечатление. По-скоро обратното, опитват се да ни втълпяват, че всичко трябва да е идеално. И когато не е, започваме ненужно да се питаме къде грешим. Реалността не е безупречна.

# 66
  • Мнения: 2 226
аз мисля, че трябва да има баланс
Колко мъже познавам, които са на принципа “Свалям звезди докато я забия, после я приемам за даденост”
И значи ако той абсолютно никак не показва, че ме обича и живота ни е един битовизъм, за какво ми е връзка?
По-добре се чувствам сама
Аз мъжа го искам за любов, нежност и страст, не за да му готвя и да гледаме заедно мач.

Освен ако не търсим един донор на сперма или финансов източник, което на мен не ми е нужно, значи или с любов и романтика ( в разумни граници) или без разни придатъци които само ще ми пречат на живота.

# 67
  • Мнения: 794
Както си го направите вие двамата, така ще е. Страстта е част от любовта, според мен. Често е много подценявана, но когато спрат онези по-специфичните погледи, усмивки, думи, вниманието и…връзките са дотам, нищо че хората могат да останат заедно. Специалното отношение към другия разнообразява живота и така не се затъва в битовизми. Хубаво е, много.  Знаете ли, всичко изглежда невъзможно или тотална лудост, но само докато не бъде направено. Старайте се да поддържате романтиката, не се отказвайте и ще я имате. За всяка двойка различни неща са романтични - едни държат на многото смс-и и разговори,  други не, за едни подаръците са много важни, за други не и т.н. Няма защо да се чувствате глупаво или наивно - това все пак са любовни взаимоотношения - романтичното внимание е важно, под формата, която е избрана от партньорите.  По-добре е да не се омаловажава, а да се поддържа. Изключително важно е хората да не забравят защо са заедно - за да са щастливи значително повече, отколкото, ако биха били поотделно.

# 68
  • По света и у нас
  • Мнения: 1 313
Боже мой - романтика... Още ли не е започнал да пърди под завивките?

Ето ти да прочетеш как ще ти прогресира връзката общо взето. Не се коси, просто се отпусни Satisfied
https://mamabulgaria.blogspot.com/2022/02/1-21.html

The Sickness - ти го търсиш за любов и страст, а той те търси баш за да му готвиш и чистиш, че и да го субсидираш като одъртее тотално или преди това.
Все по-често ги виждам тези очаквания. На времето съм имала романтичен филтър, през който пречупвах приказките им. В момента съм без филтър и като чуя, точно как ги мисли той нещата, си взимам чантичката, давам една къса прегръдка за довиждане и изчезвам.

Последна редакция: чт, 25 май 2023, 23:17 от PriMadonna

# 69
  • Мнения: 2 226
Боже мой - романтика... Още ли не е започнал да пърди под завивките?

Ето ти да прочетеш как ще ти прогресира връзката общо взето. Не се коси, просто се отпусни Satisfied
https://mamabulgaria.blogspot.com/2022/02/1-21.html

The Sickness - ти го търсиш за любов и страст, а той те търси баш за да му готвиш и чистиш, че и да го субсидираш като одъртее тотално или преди това.
Все по-често ги виждам тези очаквания. На времето съм имала романтичен филтър, през който пречупвах приказките им. В момента съм без филтър и като чуя, точно как ги мисли той нещата, си взимам чантичката, давам една къса прегръдка за довиждане и изчезвам.


ужас, много е страшна тази книга
Направо не мога да повярвам, че всички мъже са толкова … елементарни?
силно се надявам да не е така и моя, че ще се наложи да сменям мъжа с котка.
И без това си бях харесала вече някои породи.
Сериозно, не виждам причина да се стои в подобна връзка от страна на жената.

# 70
  • Мнения: 2 710
Цъкнах и аз от любопитство на този линк и ето какво прочетох там:
Съвет:
Във връзката ви, винаги, на първо мислете за себе си и за това каква позиция заемате във всяка ситуация. Вашата позиция винаги трябва да е челна, вие сте жената до този мъж, вие с него решавате живота си ЗАЕДНО, и той трябва да се консултира единствено и само с вас, а не да взима самостоятелни решения...
Винаги си задавайте въпроса, това което се случва в момента, напоследък или ще се случва скоро устройва ли ви? Така, както сте се подредили, удобно ли ви е на вас? Не на него, не на децата, не на родителите ви, не на фирмата в която работите, а на вас самата.


Ама и ако мъжът си каже също - абе аз трябва да мисля за себе си, моята позиция е челна... и каква стана тя?
Все повече такива двойки виждам всъщност, дето всеки мисли, че неговата позиция е челна, то и затуй толкова разводи и раздели има.

# 71
  • Мнения: 2 996
Е , те мъжете щото мислят за себе си , затова на жената се пада всичката работа вкъщи , гледат на тях да им е добре .

# 72
  • София
  • Мнения: 13 150
Идеята май беше, че понеже мъжът мисли на първо място за себе си, ако жената не прави същото, винаги ще е на второ, ако не и по-назад, защото я мама, я приятели. Има и такива мъже и даже тук по темите доста често си е проличавал този начин на мислене, описан в текста. Според мен всяко едно същество е склонно да мисли по този начин, но за мъжете дълго време е било един вид по подразбиране. Разбира се, борба на егоизма не е здраволовни отношения. От друга страна, ако няма кой да ти съдейства, трябва да си го отвоюваш. Борба и баланс е, докато и двамата не се разберат, че другият човек също се брои. Изпаднат ли обаче в налагане само на своето, без осъзнаване на чуждата перспектива, нещата отиват на зле. Разбира се, вариантът, в който само единият доминира също не е добър и здравословен, но е изгоден за едната страна и нормално, когато си от нея, да не си склонен да сдадеш властта и масрафа.

# 73
  • Мнения: 2 226
Ами всъщност в една връзка решения,касаещи и двамата партньори не трябва никога да се вземат само от единия, не виждам нищо лошо в това.

# 74
  • Мнения: 2 998
Харесва ми тази статия ,четяйки я все едно беше писано за моя мъж,който си мисли,че аз вкъщи с детето и по цял ден си почивам а той е на работа 😂😂😂
Боже мой - романтика... Още ли не е започнал да пърди под завивките?

Ето ти да прочетеш как ще ти прогресира връзката общо взето. Не се коси, просто се отпусни Satisfied
https://mamabulgaria.blogspot.com/2022/02/1-21.html

The Sickness - ти го търсиш за любов и страст, а той те търси баш за да му готвиш и чистиш, че и да го субсидираш като одъртее тотално или преди това.
Все по-често ги виждам тези очаквания. На времето съм имала романтичен филтър, през който пречупвах приказките им. В момента съм без филтър и като чуя, точно как ги мисли той нещата, си взимам чантичката, давам една къса прегръдка за довиждане и изчезвам.

Общи условия

Активация на акаунт