Запазва ли се вечно романтиката или тя се превъплащава в нещо друго

  • 6 746
  • 198
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 13 763
Т.е. за теб романтика е да не смята, че го занимаваш с глупости и смяташ за доказателство, че те обича, постоянното да ти пише като тийнейджър!?
За първата част - всеки, който смята, че се вълнуваш от глупости, не става. Но и само това, че не те приема за глупачка, не е достатъчно за сериозна връзка.
Писането, както ти казахме, изисква излишък от свободно време и е знак за прилепчивост. И двете са негативни черти. Особено за хора над ученическа възраст.

# 16
  • София
  • Мнения: 39 117
О ама за писане ли говорим...
Моя екс беше станал супер романтичен като усети че ме губи от 2000 км.
Сега сериозно. Романтиката се пази и от двамата. Поне веднъж в месеца да излезете насаме, разходка, ресторант, ако децата пречат и хотел.

# 17
  • Мнения: 2 679
След н на брой месеца нямам нужда да чувам постоянно, че му липсвам - аз го знам.
Така е то, след Н месеца му липсваш ако наобед не те види, пък след Н години си вика - абе няма ли жената да иде 2-3 дни при майка си или командировка...

# 18
  • Мнения: 30 062
То аз на себе си писвам понякога, пък камо ли на ММ.

# 19
  • София
  • Мнения: 13 083
След н на брой месеца нямам нужда да чувам постоянно, че му липсвам - аз го знам.
Така е то, след Н месеца му липсваш ако наобед не те види, пък след Н години си вика - абе няма ли жената да иде 2-3 дни при майка си или командировка...

Ами то предполагам е нормално... то и жената не отива случайно при майката Joy Хората не могат - а и не трябва - да са като скачени съдове. Всеки има нужда от лично простанство и въздух.

# 20
  • SF
  • Мнения: 21 564

Задължително ли е след, като заживеете заедно, ежедневието тотално да ви завладее, и някои романтични навици да отшумят или аз съм прекалено наивна, за да мисля, че през целия ни съвместен живот те могат да се запазят. Говоря за дребните работи - да ти се обажда всяка възможна минута, например, да ти казва, че му липсваш, когато не сте заедно.

Според мене е задължително.
През целия съвместен живот, ако е 2-3 месеца, може и нищо да не се промени.
Ти не искаш ли тази връзка да има развитие?

# 21
  • Мнения: 1 914
Скрит текст:
Здравейте!
За първи път пиша тук и най-вероятно няма да бъда особено кратка 😅
На 28 години съм и винаги съм мечтала да срещна човек, с който да живея, да създам здраво и щастливо семейство. Естествено и аз съм си мечтала за принца на белия кон, но съдбата ме срещна с 2 разочарования. Е, третия казват, че е на късмет.
Срещнах МЪЖ, който се отнасяше и продължава да се отнася с мен страхотно. Разбира ме, подкрепя ме, помага ми, говори ми и се държи романтично. Особено преди доста романтично. Пиша мъж с главни букви, не заради възрастта, а заради поведението.
Общо взето бяхме кратко време просто гаджета (според моите разбирания за това колко време е необходимо за следваща крачка), след което заживяхме заедно.
Всичко страхотно, първо на мен ми беше много трудно, защото смених коренно живота си, но той си беше и е до мен.
Та, на проблема, който май си е в моята глава.
Задължително ли е след, като заживеете заедно, ежедневието тотално да ви завладее, и някои романтични навици да отшумят или аз съм прекалено наивна, за да мисля, че през целия ни съвместен живот те могат да се запазят.
Говоря за дребните работи - да ти се обажда всяка възможна минута, например, да ти казва, че му липсваш, когато не сте заедно.
Скрит текст:
Сега изливайки го на бял лист “хартия” ми звучи абсурдно до някъде, но признавам, че тези неща ми липсват и усещам, че правя глупости. Не става дума за търсене на чуждо внимани, това е абсолютно табу за мен, а по-скоро от няма накъде, все едно, започвам да си набивам в главата съмнение, подозрения, някак съм несигурна.
Преди копнеех за момента, в който ще заживея с правилния човек, а сега все едно не е достатъчно и не е толкова просто, колкото съм си мислила. Хората сами създаваме проблеми в главата си и дълбаем, докато не изкараме нещо гадно от тях. Повтарям си всеки ден, че без повод няма нужда да изперквам, но нещото в мен не ме слуша.
Изтръпнах от ужас.

Предложи му работа в кол център.

# 22
  • Мнения: X
Тоест изпитваш страх, като не е постоянно активен ли?
А как "хленчиш за подобен тип проблеми", какво му казваш?

Именно!
Казвам директно “нещото ми липсва”, не се правя на дръж ми шапката.

Най-абсурдното е, че в първата ми сериозна връзка проблем номер едно беше, че АЗ не съм романтична. Аз също не обичам, май по-скоро не обичаХ, такива изяви. Да, тогава не живеехме заедно, но ми беше досадно да ми звъни през час и това беше голяма драма.
Не знам дали от тогава ми се е програмирало в мозъка, че трябва да бъда и сега човека като е такъв и аз станах такава, то взе, че ми хареса. 😅

Според мен всеки има различна склонност към романтика, но и тя се променя според колко харесваме човека отсреща. Като не харесваме някого достатъчно, лесно романтичните жестове могат да станат повече от досадни. Същото е и с флирта. Не ни ли допада някой, направо можем да се издразним от опитите за флиртуване.

Възможно ли е много да си хлътнала по въпросния мъж, да търсиш вниманието му постоянно? И на мен ми е интересно какви романтични жестове е правел преди, които ти липсват много сега?

# 23
  • Мнения: 4
Тоест изпитваш страх, като не е постоянно активен ли?
А как "хленчиш за подобен тип проблеми", какво му казваш?

Именно!
Казвам директно “нещото ми липсва”, не се правя на дръж ми шапката.

Най-абсурдното е, че в първата ми сериозна връзка проблем номер едно беше, че АЗ не съм романтична. Аз също не обичам, май по-скоро не обичаХ, такива изяви. Да, тогава не живеехме заедно, но ми беше досадно да ми звъни през час и това беше голяма драма.
Не знам дали от тогава ми се е програмирало в мозъка, че трябва да бъда и сега човека като е такъв и аз станах такава, то взе, че ми хареса. 😅

Според мен всеки има различна склонност към романтика, но и тя се променя според колко харесваме човека отсреща. Като не харесваме някого достатъчно, лесно романтичните жестове могат да станат повече от досадни. Същото е и с флирта. Не ни ли допада някой, направо можем да се издразним от опитите за флиртуване.

Възможно ли е много да си хлътнала по въпросния мъж, да търсиш вниманието му постоянно? И на мен ми е интересно какви романтични жестове е правел преди, които ти липсват много сега?

Да, хлътнала съм много, много. И може би там е проблема, страх ме е да не загубя.
Разбира се, че и аз съм правила неща, които вече не присъстват във връзката ни. Някак ежедневието ни завладява и тези неща остават назаден план, което е нормално, но и в същото време ме яд. Не мога да се отпусна и да си живея живота, който съм чакала. Превръщам се в постоянно анализираща жена, а всички сме наясно колко изтощаващо и пагубно може да е това.

# 24
  • Мнения: 30 062
Значи, виждаш проблема, работи върху отстраняването му.
Анализите, ревността и страхът могат да погубят една връзка. Наслаждавай се на момента, пък занапред, каквото стане.
За мен би било голяма тежест да се изисква от мен да "показвам любовта си" чрез романтични жестове, както и би ми било неприятно постоянно да би бъдат правени такива.

# 25
  • София
  • Мнения: 13 083
Ако изхождаш от страха, че нещо ще си обърка, ще го задушиш с несигурността си и ще го изгониш. Ако е правилният човек, няма да си тръгне от теб. Ако не е, ти самата няма да го искаш повече.

# 26
  • Мнения: 1 914
От колко време сте заедно и колко време живеете заедно?

# 27
  • Мнения: 9 041
Различните хора изразяват любовта си по различен начин. Едни с внимание, други подаръци и т.н.
На мен това със звъненето не ми е важно, но за мъжа ми е важно. Намира време да ми звънне/пише през деня точно, за да ми каже, че му липсвам и че ме обича. Понеже разбирам, че за него е от значение, не го осмивам или неглижирам и също правя такъв жест от време на време.

При теб може да има някаква несигурност, която да те кара да търсиш такова внимание и обяснения в любов. Може да е от предходна връзка, а може и от семеен модел или ситуация.

Последна редакция: вт, 23 май 2023, 12:17 от Like_Smoke

# 28
  • Мнения: 21 741
Явно нещо те кара да бъдеш неуверена, но е трудно да се прецени дали причината е в теб самата, или в мъжа. След като сама казваш, че преди не си била болезнено изискваща постоянни доказателства за любовта му,  помисли защо сега е така. Романтичните жестове, като изключим инфантилното желание да ни се случи нещо, което сме виждали на кино, в същността си представляват доказателство, че мъжът е влюбен. Може да усещаш, че му минава, така да го кажа.

# 29
  • Мнения: 12 940
Това ли е романтиката - да ти звъни или пише час по час, за да декларира "Ето и в 10:11 минути пак те обичам." "Ето в 10:12 минути пак те обичам". "Ето още една минута мина и пак те обичам".
???WTF,  с извинение от дамите?
В началото може да е бил зашеметен и да го е правил, но ако продължи да го прави, за мен нещо му има на този човек.

И да, може да се запази вечно романтиката, ако и двамата са романтични и продължават да се обичат. Но не и така, не и с досаждане, не с декларации или изискване за декларации, които всъщност нищо не значат, но могат да започнат да влудяват другия човек.

Според мен, ако не се кротнеш и не престанеш с тези неща, ще изгубиш този мъж и ще е жалко, защото наистина си го харесала.
Ти какво, да не би да се боиш от обвързване и нарочно да искаш да провалиш връзката, след като е тръгнала да става сериозна?

Момиче, стегни се малко, това натрапчиво досаждане е убиец на връзки.

Общи условия

Активация на акаунт