д-р Ирена Хасара

  • 44 307
  • 69
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4
Вижте... аз също ходя при д-р Хасара. Нося брекети от 6 месеца и Юни месец ги махам,а  зъбите ми вече са перфектни.
Видях много отрицателни коментари за този стоматолог и бях много учудена! Shocked На мен ми я препоръча този зъболекар, при който попринцип си ходя (а тя също е много добра, но не се занимава с  изправяне на зъби...) . Аз лично съм си много доволна от Ирена Хасара. Simple Smile  Тя е много приятен човек според мен..дружелюбна е, внимателна и най-важното е, че си върши работата качествено. Казахте, че много се чака.. 1-во мога да ви кажа, че е нормално! В крайна сметка тя е много търсен ортодонт и то от доста известни личности (пример: Алисия си оправи зъбите много наскоро при нея и много други..аз лично съм се засичала с тях в кабинета)също така при нея ходят и много хора които не са от София и те понякога са с предимство заради пътя, 2-ро освен частните клиники, в които тя работи като тази на Вазов, тя има и частен кабинет в който не трябва да я чакате ами тя ви казва дата и час и най-много да почакаш няколко минути ;]] .........
Относно парите (видях че много хора питат, ноо не съм сигурна дали някой им отговори, ако бъркам- извинявам се!) по-добре да отидете за консултация и да попитате нея, тъй като има различни видове брекети и подробности на много различни цени. Аз съм с най-добрите брекети (като изключим линвалните които не се личат, нооо според мен това са излишни пари). Моите излезнаха околооо 3300 лева за долна и горна челюст поне аз така разбрах, но не съм ги плащала аз и не съм на 100% сигурна . Иначе имаше някви с 500 лева по-ефтини ..някви с 1000лева по-евтини и т.н.. Пак ви казвам, че е най-добре поне да се обадите, ако не можете да отидете иии се информирайте. Качественото лечение си заслужава! Simple Smile     

# 16
  • Мнения: 4
 
Здравейте, аз съм пациентка на Д-р Хасара и като цяло мнението ми е много добро за нея. В началото зъбите ми изглеждаха ужасно, нямаше един прав и на мястото си. След около 10 месеца всичките ми зъби се подредиха като по учебник. След това почнахме да правим захапката, защото и тя беше в окаяно положение. И до  днес сме на този етап, но се оказа по-трудно. Все пак всичко зависи от човека, ако си упорит и носиш ластиците за захапката, няма как да не се наредят. Остава ми още малко (надявам се) и смея да кажа, че съм много доволна от лечението досега. Не е имало нито едно грешно движение, което да са направили зъбите ми, всичко, което ми правеше беше точно и навреме. За цените - за всеки е различно, зависи от случая, от това какъв тип брекети искаш ти(дали да са прозрачни или не), както и от времето необходимо за лечение. Все пак препоръчвам Д- р Хасара на всеки, който иска да изглежда добре и да се чувства добре.
<<< не разбрах точно какво имаш в предвид, но и при моите зъби като се изправят единия изглежда, че е по дълъг, в смисъл не знам .. или че  е по нагоре.. после обаче тя ги поизпили и станаха перфектно..попитах я защо и тя набързо ми обесни (нищо не разбрах  Grinning ) но явнооо е нормално  Wink

# 17
  • Мнения: 0
Аз съм пациентка на Ирена Хасара от 01,09,2009.  В началото беше много любезна и мила. В последствие се оказа, че трябва да чакам с часове пред кабинета, като вляза вътре никога няма време, все бърза( ту била отпуска, ту било началото на месеца, ту края на месеца, ту е преди 15 септември, ту е след 15-ти-оправдание винаги намира), говори бързо и несвързано- с пациента, с Пенчето(сестрата) или с някой друг пациент, който консултира успоредно. Каза, че ще ги нося 1 година, годината изтече-още ги нося. Не споменава как върви лечението, какво предстои, защо е забавянето. Никога няма време. Имена не се и старае да помни. Не знам как за 1 минута в кабинета успява да проведе "качествено" лечение. Другото, за което сама съм си виновна-парите отиват директно в нейния джоб. Касови бележки няма. Пише в едни тефтери, кога колко пари си и дал-несериозно. Съветвам всеки добре да помисли преди да се замае от чара и първоначалната и престорена дружелюбност. И да знае, че чакането ще е минимум 1 път в месеца в продължение на неизвестен период от време а резултатът спорен. Дано като ги махна, поне да имам частична компенсация за изтърпяното.

# 18
  • Varna
  • Мнения: 264
Здравейте,от доста време искам да си направя корекция на зъбите,но при ортодонт чиито резултати се ме впечатлили.
Интересувах се каде си е правила Иванина зъбите,но не можах да устанося,а от вас разбирам че Алисия си ги е направила при Хисара.Те също са много сполучливи.Интересувам се от някакви отзиви от редовни потребители,а не от тези 20 гости които я лансират:)

# 19
  • Мнения: 3
Имам нещастието да си сложа брекетите при тази женичка!!! Всеки път се налага да я чакам по два часа пред кабинета - все попада в задръстване или колата и се чупи... Много е мила докато те накара да си сложиш брекети, прибира парите и започваш да си и в тежест! Първо ми каза, че трябва да ходя за затягане всеки месец, после станаха два, а накрая сигурно ще каже да не ходя на прегледи?! Никакво отношение към пациентите! Адски съм недоволна от нея!

# 20
  • Мнения: 0
Здравейте на всички!

Избягвам да пиша по форуми, но смятам, че специално за тази тема си заслужава да отделя малко време, за да ви споделя моя горчив опит от срещите ми с д-р Ирена Хасара. За голямо мое нещастие все още съм нейн пациент - вече 2 години. Проблема ми беше по-скоро козметичен отколкото здравословен. Горната ми челюст беше с добре подредени зъби, а за долната - да, там имаше 4 криви зъба, които разваляха цялата картинка. Понеже съм перфекционист реших да си сложа брекети. Имах такъв ентусиазъм и убеденост, защото стоматолога ми представи Ирена Хасара като добър специалист. От началото добре - хубаво ме омая, с едни милички обръщения на "слънчице, мило, сладур и т.н.", записваше ми часове в кабинета си и това за моя жалост беше само първите 2-3 месеца!
От там нататъка не ми останаха нерви да ходя всеки път в кабинета на "Иван Вазов" - Градска стоматология - да нямам записан час, да има 50 човека пред кабинета, които са изнервени и отчаяни. Всеки пациент влиза точно за 6-7 минути, в които предполагам се досещате не може да се свърши никаква работа и цялото висене и губене на време се обезсмисля!! Веднъж месечно за по 6-7 минути работа по наместването и коригирането на брекетите  - вие сами преценете дали е достатъчно! И така периода на лечение се удължава и удължава, а тя всеки път все така "миличко" казва, че това е съвсем нормално и в началото зъбите ми са били адски криви, затова толкова бавно става!! (точно в моя случай не може да се говори за такова нещо, повярвайте, ако някои наистина се съмнява мога да изпратя снимка на отливката ми от преди поставянето на брекетите).
Ако трябва да изкажа цялото си мнение поста ми ще стане много дълъг и ще ви отегча. На кратко впечатленията ми от Хасара и причини, поради които НЕ ТРЯБВА да ходите при нея ако искате добри резултати, бърз (не ускорен ) курс на лечение и коректно отношение:

1. Изключително НЕкоректно отношение: незаписване, неспазване и отлагане на часове за посещение.
2.Тя не обръща сериозно внимание на пациентите си, а гледа да поеме колкото се може повече пациенти, за да вземе повече пари.
3. Не води картон или някакъв документ, на който да пише какво ти е правено и как върви лечението.
4. Всеки път казва различни становища - пр. Веднъж захапката е перфектна и ластиците не са необходими повече. След 1 седмица твърди, че иска да нося още ластици.
Друг пример: Многократно при различни посещения(3-4 пъти) ме убеждава, че един зъб е на точното за него място и не иска да го мести. При посещение след известно време сама забелязва, че трябва да го мръдне!
5. Дори не записва кога й плащаш и изисква пари, които вече са дадени!  (аз обаче с достатъчно нахалство си изисках касова бележка и имам с какво да й докажа)
6.Много често отсъства и се налага да чакаш още по-дълго за едното посещение.
7. В началото се уговорихме за сумата от 2500лв , които включват всичко!! В последствие се оказва, че ритейнерите или нощната шина, които се слагат след свалянето на брекетите не са включени в цената! Това са още около 400-500 лв!!!


Съвсем честно ви казвам: Нямам повече нерви. Не издържам нито нея, нито брекетите, които просто си стоят в устата ми без да оказват влияние, защото не се коригират достатъчно и на време.  ooooh!

Дори се замислям въпреки парите, които дадох да си намеря друг лекар с опасението обаче, че и той/тя може да се окаже същия случай. Ако все пак някой от вас е наистина много доволен от своя лекар и от резултата, който е постигнал, моля да ме информира!

Момчета и момичета, имате мозък в главите си. Сами преценете къде да отидете и моля ви винаги проверявайте достатъчно добре лекаря, при който искате да се лекувате. Аз за съжаление подходих с прекалено доверие и си изпатих!  Tired


# 21
  • Мнения: 0
Здравейте.Аз също избягвам да пиша по форумите,но след като прочетох,написания умишлено по-горе  тенденциозен пост реших,че наистина и аз трябва да изкажа скромното си мнение.Познавам д-р Хасара от приятели,които горещо ми я препоръчаха.Синът ми имаше необходимост от лека(според мен) корекция.Сега след ,като всичко вече е история мога да кажа,че д-р Хасара освен,че е много мил човек е и голям специалист.Това че има наистина много пациенти говори за нейната коректност и професионализъм,и не мога да приема злонамерените  нападки срещу нея за нормални.Срещу определено заплащане получих перфектно отношение и професионализъм.Благодаря,че ми бе препоръчана като добър специалист и най-отговорно също я препоръчам на всички с подобни проблеми.
Весела и усмихната КОЛЕДА на всички. Grinning

# 22
  • Мнения: 0
 Здравейте.

За мен д-р Хасара е много симпатична и приятна жена усмихната, ведра. Много съм доволна от услугите на д-р Хасара, която лекува детето ми. Освен, че е добър специалист, бях приятно изненадана от отношението и подхода към детето, което е рядкост в днешни дни.

Весело посрещане на новата година!    bigdance2

# 23
  • Мнения: 0
Здравейте на всички! Честита Нова Година! Нека тя ви донесе много повече радост, усмивки  и приятни емоции от изминалата 2010г.!

Относно по-горните два поста.... д-р Хасара е наистина много мила, усмихната, ведра, симпатична и т.н., което и на мен също ми направи добро впечатление в началото. Аз все още я харесвам като жена... но е факт, че в стремежа си да вземе повече и повече пациенти забравя за настоящите си и чисто физически не й остава време за качествена работа с всички.

Срещу определено заплащане получих перфектно отношение и професионализъм.Благодаря,че ми бе препоръчана като добър специалист и най-отговорно също я препоръчам на всички с подобни проблеми.

Не знам колко е било това "определено заплащане", но смятам, че не бива да се прави разделение на пациентите и разбираш ли ако някой ти е платил повече, ще му се мазниш и усмихваш повече. Това не е професионално!Като цяло ортодонстките услуги са си скъпи, а и цените на д-р Хасара са по-завишени, така че смятам за достатъчно това, което й плащаме, за да получим коректно отношение. Колкото е искала, толкова сме й платили

А и няма защо да споря с теб, явно с "определеното заплащане" си избегнал висенето пред кабинета й с часове, за да влезеш за 3 минути и да ти се усмихне и да каже: "Как си, мило? Добре ли си? Сега няма да пипам, добре е, ела след 1 месец." Явно си пропуснал и да чуеш мнението на други нейни отчаяни пациенти, които се чудят кога ще приключат мъките им не от болката, която причиняват брекетите, а от некоректното отношение на лекаря си.

Напоследък срещам все повече нейни пациенти, които не са очаровани от нея, разбира се има и такива (малко са, но ги има), които са доволни и на "понаместване" на зъбите и на "мили очи" и усмивка. hahaha

# 24
  • Мнения: 0
Работата на д-р Хасара може да се определи само с една дума – НЕПРОФЕСИОНАЛИЗЪМ !

Бях неин пациент над година, през която не бяха постигнати никакви резултати, въпреки, че обещанията бяха повече от бляскави. Записването на час при тази жена е абсолютно символично, който е по-важна клечка или който още не си е платил всичко той винаги ще влезне пръв, хората само се трупат и изнервят пред кабинета й. Въобще не помни какъв е бил курса на лечение при даден пациент, сякаш всичко започва от начало при всяко посещение. Бил съм свидетел как вътре в кабинета се струпват трима души, двама от които тя „лекува” а на третия обяснява как ще придобие усмивката на Брад Пит. Лъжите са нещо повече от нормално, сама си противоречи по няколко пъти на посещение, говорейки толкова бързо и несвързано, че нищо да не й се разбере. Крайната точка беше когато спря да ми вдига телефона, когато взех да повдигам въпроса за резултатите от лечението. Заговори ли се за нови плащания обаче става въз-отзивчива.

В заключение – д-р Хасара е поредният мутренски доктор, чиято единствена цел е да вземе възможно най-много пари, а грижа за пациента – и дума да не става. Всъщност сега като си припомних всичките ми неволи с нея си взимам думите назад, това не е непрофесионализъм, а АНТИ-ПРОФЕСИОНАЛИЗЪМ.

Моля не правете грешката да се подлъгвате по милите й думи, ами намерете доктор, който наистина има сериозни намерения, ще полага необходимите грижи за вас и ще спазва думата си !

# 25
  • Мнения: 0
Напълно подкрепям по-горните пост-ове. Ирена Хасара е супер некоректен "специалист". Знам че след коментара ми ще почнат отговори като - поръчков и незнам си къв си. Ето и моята история:

   Записах си час в кабинета и на Иван Вазов, където е супер трудно да се намери място да се паркиране. След 15 мин лутане намерих место. Дотук ОК случва се. Хасара закъсня с 30 мин. Първичния преглед трая не повече от 4-5 мин, което за мен смешно. Верно е има добро отношение - лигави ми се с обръщения като "миличко"  "детето ми" и т.н., въпреки че съм на 26г.

    За втория преглед се разбрахме ден и точен час. Пак лутане за паркиране. Този път Хасара изобщо не дойде, а неучтивата сестра дори леко ми се скара че питам как така я няма. Аз ходя на работа и си ценя времето и ми е неприятно да ме мотаят.

    След това се обърнах към друг лекар, от който съм много доволен, но няма да казвам име, да не кажат че рекламирам и че съм негов/неин"агент" .

Последна редакция: чт, 27 яну 2011, 12:19 от newsted

# 26
  • Мнения: 0
Здравеите, аз съм пациентка на д-р Хасара и вече съм заваршила лечението си. Много сам доволна от резултата и просто от интерес отворих форума, искам да кажа само, че не само е добър специалист на които саъм изпратила поне 5 мои приятелки и смея да кажа че всички са доволни е и наистина съвестен и добър човек. Препорачвам  ви я!

# 27
  • Мнения: 0
Освен че съм един доволен пациент, съм потресена от нещата, които някои хора са изписали тук.... Еи хора става вапрос за доктор все пак не може да се каже за доктор на които чакалнята  е все пълна, че не е професоиналист, освен всички съм забелязвазвала и публични личности депутати,артисти,певци... Лично моето мнение е ЕДИН СЪВРЕМЕННЕН ЛЕКАР, които много ми помогна на мен и близките които съм и изпратила! Препорачвам я! Бъдете здрави ! Simple Smile

# 28
  • Мнения: 0
Здравейте на всички летописци в тази тема. Първо малко лична информация. Аз съм на 15г. и съм неин пациент имам личен опит, който не се основава на връзки или професионална завист. До тук по темата не видях някои младеж които е бил на лечение при д-р Хасара, а само завистливи и злобни нейни колеги които не са постигнали нищо в живота и както казват хората "Безсилието поражда злобата". Аз не искам да обсипвам с хвалби и накити д-р Хасара, а само да покажа истината защото фактите говорят сами по себе си. Когато и да отида д-р Хасара не само, че е мила с мен и всички останали пациенти, но и винаги ме е приемала дори да и свършва работното време и не дели хората на бедни и богати. А тези "недоволни пациенти" които се изредиха тук са просто неуспяли стоматолози които подхождат неколегиално към д-р Хасара от простата си завист. Къде ви е докторската етика дами и господа ?

П.П. Един съвет към всички "недоволни пациенти" малко се постарайте и Вие както д-р Хасара и ще има пациенти и пред вашите кабинети !

# 29
  • Мнения: 0
Здравейте! Аз  също съм пациент на Д-р Ирена Хасара и съм изключително  недоволен както от лечението което ми е провела досега, така и от некоректното и отношение!!

доктор на които чакалнята  е все пълна

Много ясно че ще е пълна чакалнята след като закъснява с по 2 часа всеки ден и затова се натрупват  толкова хора , които  чакат с часове пред кабинета и са отчаяни и нямат повече нерви!!!   Пред кабинета в поликлиниката на Иван Вазов е пълен хаос, хора  без всякакъв ред влизат и то не по реда на идването , а очевидно по някакъв друг признак .  В частния и кабинет не е по-различно, часовете се дават само формално и там се чака.

Посещенията си при нея ги свързвам единствено с тормоз. Лечението, което ми провежда, е напълно объркано и много се провлачи  поради това че никога не намира време да ме прегледа както трябва. Сумата, която и дадох вече надхвърли уговореното, тя непрекъснато иска допълнително, никога не е доволна , въпреки че в началото каза че сумата е фиксирана. 
Отношението и е изключително непрофесионално. Чувал съм я дори как обсъжда пациентите зад гърба им, коментира неща не само относно лечението им, но и някои лични подробности, което е абсолютно некоректно и говори много зле за личността и.

Съмнявам се  „завистливи и злобни нейни колеги” да се включват във форума и да си губят времето. Докато чакам пред кабинета съм срещал и други нейни пациенти, които също са недоволни. 

На тези на които предстои да ходят при д-р Ирена Хасара,  могат да отидат лично и да си направят сами съответните изводи за това какво е нейното отношение към пациентите!



Общи условия

Активация на акаунт