Вербален тормоз в детската градина

  • 3 775
  • 85
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 18 530
Но не знаеш утре в каква ситуация ще е и няма как да я разиграете предварително. Това се опитвах да кажа.

# 76
  • Мнения: 10 598
Но не знаеш утре в каква ситуация ще е и няма как да я разиграете предварително. Това се опитвах да кажа.
Естествено. Аз като чуя думи като "педер*ст" във втори клас и ми се изправят косите. Върви да обясниш на дете какво е това и защо му викат така и защо всеки втори я знае и повтаря тази дума.
В градината имаше едно, дето всяваше смут с думата "слабак". И го отнасяше моичкото, дето беше най-малкото и най-различното в групата. Тръгнах да се карам с родители ли? Не. То нямаше смисъл. Аз като ги видях на род. среща какво представляват, си казах "не, мерси". Обясних на синчето защо Н. му вика "слабак", т.е., как на Н. баща му сигурно му вика "слабак" и от там Н. се мъчи да се прави на баща си. Обясних и какво е слабак, така че да прецени дали трябва да се обижда, т.е., да прецени дали той отговаря на това определение. И след като не отговаря, значи повредата е в телвизора на Н. и неговите родители.
Това едно дете на 3 може и да не го разбере, но едно дете на 4 го разбира. Обясняваш на детето каква е реалността така че да може да разбере, че този дето обижда лъже.

# 77
  • Мнения: 8 891
Не разбрах учителките друг подход освен наказание дали са пробвали. На тази възраст децата могат да разпознаят основни емоции и един разговор с участието на цялата група и с примери може да е от полза. Може също така да поговорят за красивото и грозното, за различното, за това, че децата идват с различен цвят на кожата, косата и очите, с различни умения и възможности, но детското сърчице е едно.

Темата ми е много лична и разбирам чувствителността на майката.

# 78
  • София
  • Мнения: 2 566
Ейми, чудесно е, че си намерила какво действа при твоето дете. Едно дете на 4 или 5 вече разбира много, и аз говоря като на голям човек на моя син. Има обаче един тънък момент - ти като родител посяваш семенцата на поведението, но почвата, на която падат, също е много важна. Мисълта ми е, че децата, колкото и да поддават на възпитание и оформяне на поведение от наша страна, те също имат своя идентичност и характер. Твоя подход за твоето дете е правилен. Но за нечие друго дете може и да не е.

# 79
  • волно калдъръмче
  • Мнения: 6 321
Не разбрах учителките друг подход освен наказание дали са пробвали.
Да, добрите учителки - феите, четат книжки, а лошите - вещиците, натирват детето до прозореца. Крайно време е тази майка да порасне и да престане да гледа на хората като на приказни герои.

# 80
  • Мнения: 5 325
Не гледам на хората като приказни герои. Щом си избрал професията учител и то в детска градина, се предполага, че имаш капацитета за това. В градините децата се наказват като се изпратят да седнат на столче, за да си обмислят поведението. Но да го оставиш да стои на прозореца и да чака майка си, която няма да дойде в близките часове, е жестоко. Докато родители си затварят очите за такива неща, децата ще бъдат тормозени и от учители. Както и да е, темата не е за това.
Вчера госпожата каза, че моето най - накрая е отвърнало. Явно и на нея й писна. В резултат след това, никой нищо не й е казвал.
Детето беше щастливо, а не потиснато и сутринта не е плакала на излизане. Явно това им трябваше на тормозещите, за да спрат. Ще видим дали ще се запази като тенденция, че тя не е особено по защитата.

# 81
  • Мнения: 18 530
Мен пък ме учудва, че госпожата ви докладва, че вашето дете е отвърнало...значи тя е наблюдавала пак да го обиждат ли? На мен ми обещаха, че каквото й говорят, ще спре и спря. Не са чакали да се случи и да гледат сеир...както и да е.
Надявам се да нямате повече проблеми Simple Smile

# 82
  • Мнения: 5 002
Докато не започне да отвръща, няма да спрат.

# 83
  • Мнения: 5 325
Разбира се, че не стои и да гледа как я обиждат. Случила се е конкретна ситуация, в която моето е отвърнало, и тя реши да ми каже, защото всички знаят, че тя не се защитава. Иначе то като не идва от вкъщи и родителите нехаят, госпожите и на врата да си стъпят, файда.

# 84
  • Мнения: 6 550
Дано с това отшуми всичко, но все пак бъдете нащрек. Нашето дете също беше отвърнало, после уж играели заедно и конфликтът се беше уталожил, но се оказа, че периодично пак имаше нападки, подсмихвания, сбутвания, реплики и че детето е в постоянен стрес и напрежение дали денят му ще мине добре или пак ще го нацелят. Психологът ми обясни, че на тази малка възраст няма как да се вземат бързи и ефективни мерки в групата и че нароченото дете си остава такова, каквото и да се направи, а в градината ни не се и напъваха много да правят нещо, по-скоро усилено замитаха и замазваха.

# 85
  • Мнения: 1 419
Другите да са 4-5 годишни, не мисля, че знаят кое какво е. Струва ми се, че може да са чули родителите си. Иначе друго обяснение нямам. Толкова малки, а изведнъж почват с "психическия" тормоз 😑 Какви мерки взеха учителките, говориха ли с техните родители?

Общи условия

Активация на акаунт