Пие и не създава проблеми...

  • 7 418
  • 174
  •   1
Отговори
  • Мнения: 12
С приятелят ми сме на по 45 г, щастливи сме, имаме порастнали деца и мислим за сериозно бъдеще да живеем заедно.
Не знам да се притеснявам ли от пиенето му или се втелясвам прекалено, защото аз съм в другата крайност - храня се здравословно, спортувам, пия по 1 чаша вино месечно по супер специални поводи, просто не ми е удоволствие алкохола.
Той пие всеки уикенд от петък до неделя, по 3-4 бири на ден без да се напива, за да се "отпусне" и защото е празник. Напива се около веднъж на 2 седмици. Случва се понякога и 2 пъти седмично да се напие, ако има поводи и празници. Около 3 дни от седмицата не пие изобщо, в работните дни. 2 пъти в годината ходи на почивки за по седмица с колеги, където пият всеки ден. Също пуши трева 1 седмично.
Прави всичко това от тинейджър и категорично откава да се промени, заявявал ми е че или го приемам такъв, или се разделяме. Не мога да преценя това алкохолизъм ли е?

Чудя се дали това е проблем, защото:
- Работи на много вискока управленска позиция от 20 г и не е имал никога проблеми, напротив, запоите са с колегите след работа.
- Изключително грижовен и любвеобвилен е към мен, помага ми, подкрепя ме, третира ме като принцеса.
- Верен е, не поглежда други жени и не го вълнуват.
- Когато се напие никога не е агресивен и не е бил през годините. Започва да се лигави, фъфли, смее се и залита и ме обгрижва още повече. Готви, мие чинии, простира докато е пиян по собствена инициатива - види ли ме да върша нещо, скача да помага. Напушен ме вижда да мия прозорци, взима ми парцалите от ръцете и започва да ги мие той, аз да си почивам. Даже и секс активно прави в такива моменти и си е много на ниво....

За това не мога да преценя имам ли проблем, много ме безпокои това и най вече съм загрижена за здравето му, но няма начин да го променя.

# 1
  • София
  • Мнения: 35 113
Нямаш начин, да го промениш.
А, всъщност защо искаш? Не се вписва в твоята концепция ли?

# 2
  • Мнения: 9 711
Не мисля, че можеш да го промениш. Той и не иска да се променя.
Загрижеността за здравето му ми се вижда завоалирано притеснение, че може и да започне да създава проблеми.

# 3
  • Мнения: 7 279
Нали такъв си го харесала, защо ще го променяш? Не че е възможно де... Не виждам какъв ти е проблемът, гаранция за нищо няма.

# 4
  • село в ямболско
  • Мнения: 6 444
Въпроса е ти дали можеш да го преемеш.   Няма да се оправи.
Кума ми пие всеки ден бира ома се напива.
Пуши цигари малко . Миналата година имаше лаши изследвания за черният дроб.  Уж се стрресна уж безалкохолна бира ми 3 4 м и пак пие бира. Малко е заядлив като пийне ... Брат му също пие бира/вино и скоро имаше язва.
Кумата не е мн щастлива, но и тя пийва и пуши . Тя е на 45 той на 53 г
Защо ти е такъв ?

# 5
  • Мнения: 12
Нямаш начин, да го промениш.
А, всъщност защо искаш? Не се вписва в твоята концепция ли?

Не, отдавна не очаквам хората да са като мен, даже и децата. Обичам го, представям си да остаряваме заедно, искам да е здрав, страх ме е че ще се разболее, да не започне да живее в болка. Като пие усещам, че си съсипва тялото и се трови, така го чуствам. Също и че може би се превръща в зависимост, или вече е зависимост.
В същото време има толкова много положителни качества, които мъжете преди него не са имали и не са ме карали да се чуствам толкова щастлива.

# 6
  • София
  • Мнения: 35 113
Авторката иска 45 годишен мъж да вкара в своята завера на възприятия и приемане. Питах защо?
Иначе, спокойно може и тя да вдигне чашите вино на по една дневно и да влезе в неговата. Защо не го направи?

# 7
  • Мнения: 3 329
Аз след работа всяка вечер пия по една бира и по едно малко уиски.
През почивните дни също не пия.
Ако имам партньор като теб бих избягала с 200 км.  в час.
Човека едно удоволствие има след тежък работен ден, ти иди му го развали щото си живеела "здравословно"?

# 8
  • ☀️София / London🌂
  • Мнения: 3 433
Няма как да го промениш, от теб си зависи дали може такъв да го приемеш и дали така подробно изброените кусури са нещо което няма да ти извади очите и дразни в годините напред.
Аз лично ми се доповръща от описанието, най-мразя накой да ми се напие и лигави на главата, същото и за напушването. Сега се смее и е много мил, знаеш ли какво ще му е пиянството след още 5-10 години?

# 9
  • Мнения: 988
Аз повече бих говорила с него относно здравето. Пушенето на трева и напиването (без значение колко често) унищожава страшно много неврони, а оттам и други функции на организма. Млад е, нека има пълноценен и дълъг живот!

А пък, ако не иска да се променя и на теб това не ти пречи, няма за какво да се тревожиш

# 10
  • SF
  • Мнения: 21 230

- Когато се напие никога не е агресивен и не е бил през годините. Започва да се лигави, фъфли, смее се и залита и ме обгрижва още повече. Готви, мие чинии, простира докато е пиян по собствена инициатива - види ли ме да върша нещо, скача да помага. Напушен ме вижда да мия прозорци, взима ми парцалите от ръцете и започва да ги мие той, аз да си почивам. Даже и секс активно прави в такива моменти и си е много на ниво....

За това не мога да преценя имам ли проблем, много ме безпокои това и най вече съм загрижена за здравето му, но няма начин да го променя.

Ми щом са толкова секси нещата, защо се тревожиш? Колкото по-често е пиян, толкова по-чисто и измито ще е у вас, а ти ще си обгрижвана и ще си почиваш. Измисляй си по-често поводи за черпене. Например утре може да полеете буквите. Ще правите и секс. Кое точно те безпокои, щом е толкова романтично всичко? Не го променяй.

# 11
  • Мнения: X
Не мисля, че можеш да го промениш. По-скоро си помисли дали за теб това ще е огромен компромис, или ще можеш да го приемеш.

На мен не ми се вижда алкохолик, но и аз не съм пуританка. Преди също пиех доста алкохол, после ме тресна здравословната вълна. Разбирам те, че като си от хората, които не пият, хранят се здравословно и спортуват, не е твоето нещо някой около теб да се мотка все с бирите. Но хората сме различни. Помисли дали това би те дразнело в бъдеще.

# 12
  • Мнения: 18 299
Най-големият пияница, който познавам лично, е на 90 години в момента. Честно. Аз също не съм привърженик на алкохола, но явно не вреди много. Flushed

# 13
  • София
  • Мнения: 35 113
Нямаш начин, да го промениш.
А, всъщност защо искаш? Не се вписва в твоята концепция ли?

Не, отдавна не очаквам хората да са като мен, даже и децата. Обичам го, представям си да остаряваме заедно, искам да е здрав, страх ме е че ще се разболее, да не започне да живее в болка. Като пие усещам, че си съсипва тялото и се трови, така го чуствам. Също и че може би се превръща в зависимост, или вече е зависимост.
В същото време има толкова много положителни качества, които мъжете преди него не са имали и не са ме карали да се чуствам толкова щастлива.
В страх за нечий чужд живот не можеш да живееш.
Пие, но не е алкохолик.
За болестите - не пита. Най- скъпата ми “здравословна” приятелка, най- скъпата ми танцьорка, катерачка, бегачка, е с Паркинсон от две години - най- тежка форма и аз просто съм разбита…

# 14
  • Мнения: 2 150
Аз като порасна ще пуша и ще пия здравословно.
Колежката налапала въдицата чак до макарата и търси под вола теле.

# 15
  • Мнения: 31 735
Аз не разбирам драмата.
Явно сте много години заедно и чак сега това ти е проблем Joy

# 16
  • Мнения: 18 299
По-скоро тревата ми звучи обезпокоително в случая... Алкохолът не.

# 17
  • София
  • Мнения: 17 775
Тревомани не понасям, направи си сметка ти дали понасяш.
Оправдаваш в целия си пост навиците на твоя любим, изглежда не си съвсем съгласна с тях.

# 18
  • Боса по асфалта вървя си ...
  • Мнения: 20 837
Ако ходи 2 пъти годишно за по 7 дни на почивка само с коч къмпани - това са 10 дни от 20 дневната отпуска. Вие почивате ли заедно? Пет-съб-нед пак ли е с момчетата?!

# 19
  • София
  • Мнения: 4 668
Според мен няма как да е алкохолик и да пие през няколко дена. Те пият ежедневно.
Количествата са малко големи, ама има и такива хора.
Аз пия рядко и на периоди. Някой път с месеци не пия, друг път изкарвам 20-30 дена с по 1 бира или 200-300гр концентрат. Кубински ром, върви много.
Същия съм си, нито залитам, нито фъфля. Мога решавам задачи по математика, да пиша обосновано мнение в бгмама или дори да шофирам (без да го пробвам).
Ако го смятах за вредно, нямаше да пия. Понякога се получава много добър рестарт на системата.
А прекалено здравословните се прецакват от липса на витамини, елементи и мазнини. За колаген да не говорим. И се "везотеричват" рано, рано.

# 20
  • Мнения: 2 646
Битов алкохолизъм. С помощ се лекува успешно. Без лечение след 10 г. може да прерасне в хроничен алкохолизъм. Дано да не съм права.

https://m.bg-mamma.com/?topic=1557040

# 21
  • Мнения: 2 475
Този мъж така разпуска, аз бих го приела какъвто е. Няма лошо в това да запива с колеги понякога и да пуши трева, стига да може да се контролира.
От 45 нагоре, хората трудно се променят.
Моят съпруг казва, че не харесва мъже, които никога не пият. Той пие умерено понякога, до 150-200 грама уиски, аз малко вино. Щастливи сме.

# 22
  • Бургас
  • Мнения: 1 229
Аз не бих живяла с някого, който пие алкохол, пък дори и веднъж в годината да е.  Също не бих живяла с мъж без брак. Първото води до битов алкохолизъм, а второто означава нежелание да се носи отговорност.
Ако той иска да се промени, ще се промени. Но аз мисля, че той не иска. Ти също не държиш, а по-скоро те е страх да не стане алкохолик или пък са взели да ти дотягат другарските му срещи.

# 23
  • София
  • Мнения: 35 113
Абе, не владее положението.

Авторке, какво те притеснява всъщност?

# 24
  • Мнения: 6 150
Абе, не владее положението.

Авторке, какво те притеснява всъщност?
Баш. Не владее положението, трябва да е здравословен, че да не го боли /не разбрах кое, но както и да е/.
Освен контрол манията не разбирам кое ѝ е притеснителното. Аз такъв фъфлещо-залитащ ще го съпроводя с парцалчето да мие от външната страна на затворена врата, пък тя му се радва чак колко е мил и грижовен, а и любвеобилен за малко да забравя. Rolling Eyes
Какъв е проблема, наистина?

# 25
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 16 122
Щом сте заедно отдавна крайно време е и ти да започнете да пиете заедно, най-дълготрайни връзки са тези дето двамата имат общ интерес (понякога черния дроб е на различно мнение обаче). Ако те притеснява кажи му да си пусне едни пълни изследвания за да не те човърка, след това или ще имаш аргумент да му кажеш да си промени навиците или ще имаш аргумент да не се притесняваш.

# 26
  • пустинята Гоби
  • Мнения: 7 284
Явно всички сме битови алкохолици според компетентните съфорумки.

Чудя се дали бих могла да живея с някой, който ми брои чашите? По-скоро не.

# 27
  • Боса по асфалта вървя си ...
  • Мнения: 20 837
От къде става ясно, че отдавна са заедно?! Аз прочетох, че планират да живеят съвместно

# 28
  • Мнения: 3 329
Прекаленият светец и богу не е драг.
Авторката като е такава въздържателка защо не си е потърсила "себеподобен"?
Свекървата също брои чашите с алкохол на всички, (самата тя не пие) и тънко пуска обиди как едва ли не всички сме пияници.
Ми не е хубаво. Като вегетарианец дето псува всеки, който яде месо.

# 29
  • София
  • Мнения: 17 775
Аман от пиянки, убеждаващи нормалните, че те нещо не са у ред.
Никой не ви пита за вашите навици, че да се обяснявате. Жената друго пита, важно е нея дали устройва.

# 30
  • пустинята Гоби
  • Мнения: 7 284
Според мен пиянките са нормални, така че тези, които не са уред са въздържателите, които броят чашите на хората.

Алкохолизъм не видях, така че спете спокойно!

# 31
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 16 122
Напивал се веднъж на две седмици, това не е пиянка, те сега младежите се запиват ежеседмично и е нормално, събота вечер дискотека, коктейлчета, шотчета, в реда на нещата си е, особено след като не проявява някакви медицински симптоми.

# 32
  • out of space
  • Мнения: 8 573
Екстра си е пича.

# 33
  • Мнения: 3 841
Нямам нищо против алкохола и пиенето само не понасям пияни хора, неадекватни,приличащи на плужеци и вонящи на джибри.
Авторке, ти след толкова време, сега ли взе да ги мислиш тези неща? Не си и малка гледам…

# 34
  • Мнения: 2 191
като дете на алкохолик не понасям алкохола и честно казано за мен възрастен мъж със семейство да се напива регулярно не е добре. Тийнейджърите се напивали, моля ви, има ли място за сравнение,

Бирите не мисля, че са проблем, по-скоро нуждата всеки 2 седмици да си пиян… защо?

За съжаление алкохолизмът не се лекува ако човекът не мисли, ме има проблем.

В твоя случай не знам дали наистина има, знам , че за българите напиването редовно си е май норма.

Може би е добре все пак да поговориш с него, макар че може да се почувства нападнат или , че го обвиняваш.

Надявам се да не се стига до повече пиене от това.

# 35
  • Мнения: 6 583
Остави човека на Бира и се радвай. И спри да се опитваш да го контролираш. Или го приемаш какъвто е, или приключваш. На мен човека ми звучи екстра.

# 36
  • Мнения: 1 332
Прави всичко това от тинейджър и категорично откава да се промени, заявявал ми е че или го приемам такъв, или се разделяме. Не мога да преценя това алкохолизъм ли е?
Проблемът е другаде, няма взаимност във връзката ви. Защо теб би оставил, а напиванията - не? Такъв ултиматум не търпи компромиси, които пък са градивен елемент на всяка щастлива връзка. Защо не разпуска с теб, примерно, по друг начин, а не с чаша. Хем сте заедно, хем той си продължава по старому....

# 37
  • Мнения: 468
За мен това си е битов алкохолик.
Не бих могла да го изтърпя, въпреки всичките му други "качества".
Да го лекуваш не можеш, да го промениш не можеш, затова най-добре се ориентирай към друг.

# 38
  • Мнения: 3 774
Аз самата пия 3-4 пъти седмично, по една чаша вино, един коктейл, не съм въздържател.
Мъж да ми се напива по два пъти в седмицата, да ми се лигави, фъфли и залита и да пуши трева категорично не бих изтърпяла. Но понеже не понасям пияни хора, на които им личи и още повече тревомани, нямаше да се стигне до сериозна връзка изобщо.

Ти ще трябва да си прецениш можеш ли да живееш с такъв мъж и можеш ли да го търпиш. Досега сякаш не ти е пречило, защо се замисли в тоя момент?

# 39
  • Мнения: 35 968
да пие нямам против, но да се напива, да се лигави и да фъфли - благодаря, но не
изпила съм достатъчно алкохол, за да знам къде е границата, която не трябва да се преминава

# 40
  • Мнения: 1 332
В крайна сметка, вие кога прекарвате време заедно? Защото излиза, че той или работи, или пие.

# 41
  • гр.Пловдив
  • Мнения: 3 331
Бирата била алкохол,колкото тотото било хазарт Grin

Ами извинявайте,но аз не познавам мъже да не обичат бира,даже ми се струва не у ред ,ако не може да пие 1 ракия или 1 уиски мъжа..Абсолютно всичките ми колеги и на колежките мъжете,самите колежки и аз и ММ в това число няма вечер да не пият ракия със салатата,уиски ,бира на барбекюто ,поводи,почерпки,събирания ...като се замисля почти не са ми останали познати ,които да не консумират алкохол..Thinking

Дебнем за промоции ,ето вчера се заредихме с Пиринско консерва 12 бири=12лв ММ купи 5 стека ,вика като се върна от работа вир вода от горещия Пловдив да си отворя да пийна ..,аз също си пийвам биричка -обичам я самата напитка -битови алкохолици ли сме с по 2-3 бири на вечер на човек ?Thinking

# 42
  • Мнения: 5 482
Една здравословна приятелка с подобен мъж, но без тревата, го натири със скандали и заплахи на изследвания. Очакваше да се види съсипания черен дроб и човекът да стане здравословен като нея. Тя си пусна изследвания заедно с него, за да му даде пример как се отразява здравословния живот. Е, неговите изследвания излязоха перфектни, а нейните - с отклонения. Съответно той каза видя ли докъде ти водят салатите и спорта и тя се наложи да млъкне, да си беснее вътрешно и да си пие хапчетата. То това ѝ беше основният коз - загрижена за здравето му. Искам да кажа, че употребата на алкохол не винаги води до здравословни проблеми и здравословният живот не винаги е гаранция за здраве.

Последна редакция: ср, 24 май 2023, 09:36 от Spiritlight

# 43
  • Мнения: 6 583
Еммм да, битови алкохолици сте. Аз също. Това по форумните стандарти. Иначе реално в БГ е доста разпространено и повечето хора си пият вечер.
Въпросът е хора, които не го харесват това да не се събират с други и да им броят бирите и чашките, щото е дразнещо. Сядаш си вечерта да вечеряш,да се отпуснеш, наливаш си чаша вино и някой отстрани постоянно да ти дудне "ама ся що пиеш, ама не може ли да не пиеш". Бе яяя у лево

# 44
  • Мнения: 3 329
Прави всичко това от тинейджър и категорично откава да се промени, заявявал ми е че или го приемам такъв, или се разделяме. Не мога да преценя това алкохолизъм ли е?
Проблемът е другаде, няма взаимност във връзката ви. Защо теб би оставил, а напиванията - не? Такъв ултиматум не търпи компромиси, които пък са градивен елемент на всяка щастлива връзка. Защо не разпуска с теб, примерно, по друг начин, а не с чаша. Хем сте заедно, хем той си продължава по старому....

А тя що му брои чашите?
Защото е здравословно хахо, което пие по 1 чаша вино в годината?
Да си намери и тя тогава мъж, да не пие и да не пуши, че да са щастливи.
Има такива макар малко - спортисти  и т.н.

# 45
  • Мнения: 5 248
Била съм на управленска позиция 11г. Пиех редовно.

# 46
  • Мнения: 3 773
Възрастен над 40, няма да се промени. Както ти е казал - той си харесва живота.
Или го приемаш или си тръгваш.
Каквото и да каже форумът е без никакво значение.
Ако искаш да рупаш моркови с някой, си търсиш такъв.
Ако се чувстваш щастлива с този човек, го приемаш такъв какъвто е.

# 47
  • Мнения: 4 208
На управленска позиция съм. По цели седмици ме цепи страшно главата. Пия по няколко вида хапчета, за да съм в кондиция. Колегите ми се майтапят, че всичко е от нередовно пиене. Понякога толкова ми се иска да обърна 1-2 и да се отпусна, но пустото пиене не ми е вкусно. Правя компания на ММ вечер на салатка и две глътки ракия, като втората глътка остава, защото я забравям. Като се чукнем и започна да се храня, чак ми се отпива.
Някой по-напред спомена за отпуските. Ръководните кадри обикновено имат много повече от заложените в КТ 20 раб. дни, така че на господина му остава време и за почивки/запои с колегите и за друго.
В момента работим по нещо ново и ако се получи, лично аз ще организирам служебен запой.
Реално няма никакво значение как стоят при нас нещата и как го възприемаме ние пиянството. Важното е личното усещане на авторката. Ако тя се чувства добре, а форумът каже, че е пияница, тя ще го зареже ли? Или обратното?

# 48
  • София
  • Мнения: 13 173
Пиенето на 2-3 бири за цял уикенд не е проблем, но да се напива на всеки 2 седмици до фъфлене и лигавене, да сецка козче редовно и да изчезва по цяла седмица с компании, не е моето. Щом авторката пита и се чуди, вероятно не е и нейното.

П.П. Нали знаеш, че има голяма опасност да падне през прозорците, докато ги мие надрусан и да се видиш в голямо приключение, както нямате брак!?

Последна редакция: ср, 24 май 2023, 09:08 от Fever Ray

# 49
  • Мнения: 1 926
Защо искаш да го променяш ? Щом те прави щастлива и ти помага какво друго искаш ? Той си ги решава тия работи дали да пие или не . Радвай се ,че като се напие се държи добре .

# 50
  • Мнения: 6 262
Съгласна съм с Fever Ray.  Това е и моето мнение.

# 51
  • Мнения: 1 814
Всъщност напиването през уикенда до фъфлене е по-здравословно от ежедневното пиене на 2-3 бири, защото черният дроб има време да се възстанови и да преработи алкохола. За мен също притеснението за здравето му е просто оправдание. Напомня ми на една приятелка, която чупи телефона на мъжа си като излиза в мъжка компания под предлог, че се принеснява за него и нещо може да му се е случило. Като е на работа не се притеснява за него. Какво да му се случи? Някоя да му падне на...
Никой не може да каже с какво можеш или не можеш да живееш. Ето, аз не мисля, че приятелят ти е алкохолик, но с хора, които пушат трева не мога да меля брашно и не бих живяла.

# 52
  • София
  • Мнения: 13 173
Манди, тя пише 2-3 бири за целия уикенд + редовното напиване. Сумарно е това.
Ние пием по чаша вино събота вечер, но до там спираме. Ежедневно наливане говори за сериозни дефицити.

# 53
  • пустинята Гоби
  • Мнения: 7 284
По 3-4 бири на ден пише, но това е само уикенда. Редовното напиване колко е такова по думите на човек, който не пие, не знам, при условие, че готви, чисти и пере през това време. Човекът не пие всеки ден. Алкохолиците не пият бира през уикенда и трудно ходят на работа. Оставете човека на мира.

# 54
  • София
  • Мнения: 13 173
Оооо, 3-4 на ден за мен са напълно неприемливо, било то и само 2 дни в седмицата.
Той нека си пие, но тя да си прецени дали ще остава с него или не. И да не очаква да го промени. Аз от така описан мъж бих стояла далеч. Пиене, отсъствия с дни по коч компании, пък нека си чисти и мие.
На тези години човек е добре вече да си гледа спокойствието и да стои далеч от неща, които го дразнят, не да ги прибира под покрива си.

# 55
  • пустинята Гоби
  • Мнения: 7 284
С коч компания отсъства 2 пъти в годината. Той е бил ерген до вчера явно, защото още не живее с авторката на темата. Всеки си преценя как да живее, аз съм на същата възраст и ми е рано да си гледам спокойствието и старините.

Не е добре, когато двама души имат коренно противоположни представи за пиене. Че той може да пие по-малко, може, ама и тя според мен преекспонира, защото пие по една чаша вино на месец.

# 56
  • София
  • Мнения: 13 173
Аз съм даже на повече, но съм с малко бебе и още няколко деца. Не си гледам старините, а семейството и коч компаниите не ми се вписват в идеите за семейство.
Спокойствието е равно на вътрешен баланс и той не е наличен,когато се чудиш дали другарчето няма тази вечер да се натряска или надруса, колкото и миличък да е след това.
Всеки с вижданията си. На някои не им пречи тревата, даже и по-тежко може.
На около 20 може да е още грешка на растежа и желание да опиташ, но на 45 - вече са си вредни навици.
Затова и трябва да се събират хора с еднакво мислене.

# 57
  • пустинята Гоби
  • Мнения: 7 284
Ето и ти преувеличаваш и ставаш заядлива, което е напълно излишно в случая. Човек е добре да вижда по-далеч от носа си. Пак казвам, кофти и за двамата е когато единият е така, а другият обратно. За тревата нямам мнение, един път седмично, ако пуши по цигара не го намирам за биг дийл.

# 58
  • София
  • Мнения: 13 173
Не се заяждам изобщо. Дори не визирам теб. Говоря по принцип, че тя трябва да прецени собствената си търпимост.
Моята е нулева, но за нея ако не е проблем. Не знам защо прехвърля решението си на непознати.

# 59
  • Мнения: 468
Разни хора, разни идеали.
За мен би било проблем.
Да му броиш хапките и чашките също е проблем.
Мнението ми за тревата пък е сериозно негативно.
Възможно е и стресът да му идва в повече и да компенсира с тези вещества, но щом го прави вече 20 години не вярвам от утре да спре.
Като цяло не мусля, че честотата на употреба те прави пристрастен, а категоричното нежелание и неспособност да спреш.
Авторката да си прави сметка дали тя може да търпи тези навици, или ще й бодат очите нон стоп.
А аз не разбрах за проблемите ако падне прозореца, защото нямали брак? Я някой да ми обясни?

# 60
  • София
  • Мнения: 13 173
Не прозорецЪТ, а от прозореца.
Когато в дома ти умре чужд човек, който не живее в домакинството, започва разследване срещу теб. Аналогично е ако сте в неговия дом и нещастието се е случило в присъствието ти.
Доста са сериозни вече нещата, особено покрай темата с насилието. Имали сме няколко случая с наши клиенти и не е много весело.
Пък надрусан човек не е ясно колко се държи стабилно на краката си и колко прозореца вижда.

Последна редакция: ср, 24 май 2023, 17:22 от Fever Ray

# 61
  • Мнения: 2 191
а значи не пие всеки ден, тогава не е толкова лошо.
Аз като цяло не понасям напивания било то и в компания, нито напушване редовно.

Аз самата като не пия почти ми е трудно да разбера нуждата от напиване всеки уикенд.

Явно на човека му е по-важно това от връзката, но и той си е в правото да си живее както иска.

От авторката зависи тя дали търпи, аз щях с времето да набирам неприязън и в крайна сметка вероятно да го разлюбя.

# 62
  • пустинята Гоби
  • Мнения: 7 284
И да имат брак хората, ако млад човек почине ненадейно в общия им дом, пак се прави разследване. Хората умират по много причини, нищо общо с една цигара марихуана седмично.

# 63
  • Мнения: 2 475
Само да вметна, че от тревата не виждаш двойно, макар и пак да не си особено неадекватен.
Авторке, този мъж управлява екип, следователно не е глупав, преценил си е дали и колко да пие и да пуши. По щастлива ли щеше да си с трезвеник, шофьор на такси, примерно? Или трезвеник - безработен?
Трябва да знаеш, че тревата не те прави наркоман, няма зависимост и не е като цигарите. Защо не прескочите до Амстердам?
На мене твоят мъж много ми допада, щом и прозорци чисти, и пари носи вкъщи, и любвеобилен. Не си ти, която има право да изисква той да се променя. Яж си зарзавата и си трай или пък го пусни човека, той дълго време сам няма да остане!
Нямам търпение довечера да пия едно малко (25мл) Джони. Два три пъти седмично пия по толкова с ММ. Той ще изпие една бира. Детето понякога си близва малко от пяната. Какви пиянки сме и тримата, а? Simple Smile

# 64
  • Мнения: 4 515
Скрит текст:
значи не пие всеки ден, тогава не е толкова лошо.
Аз като цяло не понасям напивания било то и в компания, нито напушване редовно.

Аз самата като не пия почти ми е трудно да разбера нуждата от напиване всеки уикенд.

Явно на човека му е по-важно това от връзката, но и той си е в правото да си живее както иска.

Скрит текст:
От авторката зависи тя дали търпи, аз щях с времето да набирам неприязън и в крайна сметка вероятно да го разлюбя.
Когато се събираш с някой, го правиш защото го обичаш и го приемаш с всички позитиви и негативи. Няма човек, който има само от единия вид. Не го разбирам това желание да променяш другия и да го моделираш според твоите разбирания. Ако си против пиенето, пушенето на цигари, на марихуана, хвърлянето на чорапи по пода, яденето на пържено, гледането на сериали или каквото там ти пречи, просто не се събираш с такъв човек.

Допълвам. Човек, според мен, трябва да се променя заради себе си и защото той така е решил. В противен случай това се отразява на взаимоотношенията и в някакъв момент започва да тежи.

# 65
  • SF
  • Мнения: 21 230
Само да вметна, че от тревата не виждаш двойно, макар и пак да не си особено неадекватен.
Авторке, този мъж управлява екип, следователно не е глупав, преценил си е дали и колко да пие и да пуши. По щастлива ли щеше да си с трезвеник, шофьор на такси, примерно? Или трезвеник - безработен?

Това ли са опциите? - пуши и пие и командва голям екип (ако е в БАН екипът, заплатата е 900 лева). Или трезвеник и шофьор на такси, евентуално безработен. Аз съм трезвеничка, но не карам такси и не мия входове.
Какъв екип управлява? - таксиметрови шофьори, строителна бригада, товарачи, сервитьори, монтьори, лекарски екип (хирурзи), преподаватели, АйТи специалисти, актьорски екип, оператори, фризьори, лаборанти... Не че има значение, само напомням, че не във всички случаи управлението на екип е нещо значимо и престижно. Има екипи, които можеш да управляваш и напушен. Даже става по-артистично.

# 66
  • Мнения: 6 583
Аз съм на мнение, че особено като става въпрос за пиене и пушене, е добре хората да се събират със себеподобни. Най-добре авторката да го остави и човека да си намери жена като него, дето да си пият и пафкат заедно.
 Забелязала съм, че едната група /дето не пият и не пушат/ не разбират другите /дето пият и пушат/ и само дуднат и мрънкат и опяват и искат да се бъркат в живота на другия ииии..... Тия дето само пият или само пушат, са толерантни, ама пълните трезвеници са ужасна порода дразнители.

# 67
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 287
И аз така мисля-най-добре е хората да се събират със себеподобни.
Аз лично не пуша марихуана и не бих търпяла някой да ми умирисва къщата.
Ама тези работи се виждат и се уточняват още в началото.
Ти си отдавна с този човек и уж го харесваш такъв.
Но за да пуснеш тема тук,значи не си много сигурна дали е нормално да пуши трева и да се напива.....

# 68
  • Мнения: 2 191
аз нямам против тревата и цигарите, стига да не се стига до крайности с тревата
Имам познати които идват друсани на работа и цял ден са на черешата
Имам и такива, които пушат от време на време - нищо лошо не виждам тук,

Аз лично толерирам пушачи, но предпочитам мъжа ми да не пуши, щото е по приятно да го целувам.



И е вярно това - да седнеш да променяш и моделираш някого, особено по отношение на здравето е кауза пердута.
И е досадно

Ако аз имах мъж, дето беше фитнес маниак и се хранеше кето или веган и се опитваше и мен да ме накара щях да му бия шута, мразя да си налагат мнението и разбиранията на другите.

# 69
  • Мнения: 2 150
Какво значи "нямам против тревата"?
Жените са свалили неимоверно летвата - два пъти на седмица се напивал, пушел трева от тинейджър до сега (говорим за 30 години) и те живеят с такива мъже и си чоплят в носа и се чудят кое било здравословно.
Аз сигурно съм изкукуригал тотално, но някои жени не се продават за жълти стотинки, те си подаряват и пропиляват живота за тоз дет духа

Последна редакция: ср, 24 май 2023, 23:53 от Абуто

# 70
  • Мнения: 6 583
Вашто поколение не ги разбира тия работи.

# 71
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 16 122
То половината свят вече няма нищо против тревата. А пиенето явно не му се отразява на ежедневието, за какво е цялата паника?

# 72
  • Great Britain
  • Мнения: 2 208
Няма нищо фрапиращо, авторке .Наздраве.

# 73
  • София
  • Мнения: 17 775
Това, че има график да се напива и не е всеки ден, не значи, че не е алкохолик. Важно е отношението към алкохола, каквото например е - без едно мога, с едно не мога. А фъфлене и омаян от "цигарки", макар и любвеобилен е жалка картинка.

Последна редакция: ср, 24 май 2023, 21:37 от bubanka

# 74
  • Мнения: X
Аз съм на 30 и някои от приятелите ми продължават с тревата. Противно на очакванията, не са тревоманчета, заврени при майка си и баща си на 30+. Хора с нормални професии и семейства са. Просто някои хора не знаят всъщност колко много хора пушат трева. Аз лично не го правя и не ме кефи. Обаче ако някой ми брои чашките и бутилките, не бих била ок. С мм сме имали много моменти като млади да обикаляме, излизаме и да пием. Като изляза винаги пия алкохол. То няма как да е иначе. Нито съм пияница, нито си махам главата.

# 75
  • София
  • Мнения: 17 775
Е и този не е заврян при майка си.
Има много хора с доста натоварващи професии и отговорности, пък не изпускат парата с трева и алкохол. Това за мен Е проблем, самата настройка и оправдаване с причина. Ако излезнеш на парти и изпиеш бутилка може да НЕ е проблем. Ако ти притреперва и ще отидеш през 10 преки да си купиш алкохол в неделя вечер, защото ти е ден за пиене, е проблем.

Мисля, че повечето хора не разбират психологията на зависимостта и се наострят, ако някой споемене проблем с алкохола. Според мен цялата антонимия в поста на авторката - той прави това, обаче..., прави онова, обаче...говори за нейното усещане за ситуацията и няма значение чий мъж на коя съфорумка сяда всеки ден с ракията. Изобщо не мисля, че проблемът е в равнина здравословно, марули и въздържатели.

# 76
  • Мнения: 2 150
... Готви, мие чинии, простира докато е пиян по собствена инициатива - види ли ме да върша нещо, скача да помага. Напушен ме вижда да мия прозорци, взима ми парцалите от ръцете и започва да ги мие той, аз да си почивам. Даже и секс активно прави в такива моменти и си е много на ниво....
Това е като обява за проджба на кола втора употреба. Гори масло, ама как върви само. Може да дими отзад като комин на теца, ама на предното стъкло кьорава муха не може да се залепи. Пушек, масло, сажди, обаче вдига двеста нищо че няма спирачки. Абе запазена си е колата, една баба само я е карала от вкъщи до църквата и обратно.

# 77
  • Мнения: 4 954
Живейте си както до сега. Явно като гадже ти допада, че да се замислиш и за съжителство.
Но пък с тази стъпка, вече не ти допадат някои негови навици и все повече ще те дразнят.
Същото е като той да иска да те приобщи и да споделяш неговия начин на разпускане.
Трудно ще намерите хармония.
Смятам, че всеки си шета сам на акъла и начин на живот, че да се коментира.

# 78
  • Мнения: 6 262
Смятам, че авторката няма дълго да издържи с въпросния. Очевидно доста са различни. Няма смисъл никой да се променя, а и то на тази възраст - трудно ще стане.

# 79
  • Мнения: 1 814
Аз нямам и 30, ама също като Абуто не ги разбирам тия работи. Тревоман на 40 + години... Това са определен тип хора като манталитет и начин на живот, които не ми импонират. За мен е инфантилизъм.

# 80
  • София
  • Мнения: 13 173
Аз не виждам смисъла в това да се обяснява на човек, който не пие, колко е нормално партньорът му да се напива по график.
Аз, примерно, водя здравословен начин на живот, храня се здравословно, спортувам (почти) ежедневно, не пуша (не само трева, а и тютюн), чаша вино с приятели ми е максимумът за седмица, пътувания без семейството не одобрявам и т.н.
Т.е. ако срещна и се влюбя в описания приятел на авторката и (въпреки всичко, понеже е красавец и добряк, да речем) държа да остана с него, ще си запазя връзката, без да заживяваме заедно. И задължително ще избягвам срещи в дните с пиене и пушене. Т.е. ще наложа график за срещи и секс, различен от графика с пиене. През другото време ще си правя разни мои неща.
Ако обаче искам да живея с някого, ще търся човек с моите виждания, за да не се дразним взаимно и да не си броим един на друг чашките или протеините.

# 81
  • SF
  • Мнения: 21 230
И комуникацията започва да куца. С пиян човек не мога да водя разговор, който да ми е интересен.

# 82
  • Боса по асфалта вървя си ...
  • Мнения: 20 837
Аз нямам и 30, ама също като Абуто не ги разбирам тия работи. Тревоман на 40 + години... Това са определен тип хора като манталитет и начин на живот, които не ми импонират. За мен е инфантилизъм.
Точно. "Forever young, I want to be forever young". Това са определени типажи мъже, които не искат съвсем да порастнат. Да, може да са на ръководни и сериозни длъжности, но в свободното си време искат безгрижието на тийнейджъри и да си ергенуват поне частично. Възможно е да свъртят някакво семейство, може да се кротнат, може и да не се кротнат.

Понеже авторката я няма да отговори на някои питания - темата върви към поредната пързалка....

# 83
  • Мнения: 18 299
Аз също съм абсолютен трезвеник, но не познавам ни един мъж да не пие. Ако търсех такъв, не знам. Grinning Родителите ми редовно си пият заедно по чашка на всеки обяд и вечеря, и го смятам за нормално. Даже и жени много малко познавам да не пият въобще.

# 84
  • Мнения: 2 191
хаха моят явно я някакъв феномен, хич не обича да пие
Аз самата обичам само вкуса на алкохола, пия коктейлчета и уиски, ром.
Но много малко, защото мразя чувството да губя контрол над себе си. Иначе почвам да съм прекалено честна и може да обидя някого Grinning.

# 85
  • село в ямболско
  • Мнения: 6 444
Според мен ще ескалира всичко в един момент.  Сега не жевеят заедно, но като заживеят ще се  дразнят един друг. Пиенето му днес е ок , утре кой знае ...

# 86
  • Мнения: 11 360
Прочетох те и се чудя що не заредиш у вас повече алкохол Simple Smile

# 87
  • Мнения: 18 299
хаха моят явно я някакъв феномен, хич не обича да пие
Е той твоя чужденец, нали? Joy Тук в България не съм виждала в компания на  заведение мъж да си поръча "Капи портокал" да речем.

# 88
  • София
  • Мнения: 13 173
Лорелада, не е въпросът партньорът да е чист като сълза, но да не прекалява поне.
Тук не се описва човек, който пие по малко. Дори и всеки ден да е. Той пие регулярно до фъфлене! Представям си да съм в такива моменти с него и да сме някъде в компания. Ще ми иде да потъна в земята от срам, хем не ми пука за чуждото мнение, но това би ме унижило като жена. Т.е. той трезвен не иска да остане,защото му е скучно с мен (наистина,какво ли могат да си говорят трезвен човек и някакъв завалящ, фъфлещ, лигавещ се и с придошла енергия човечец) или Бог знае какво.
Моят съпруг пие точно 5 пъти в годината (даже съм писала какво и колко в други теми). Не го влече, защото си има определени разбирания по въпроса. И Капи обаче не пие.

# 89
  • Мнения: 1 021
Ами гледай само да не се качва зад волана, докато е пиян и да не вземе да ти направи още едно дете в пияно състояние. Оттам насетне ти си знаеш - щом е на "висока управленска позиция", ти ще си го търпиш и ще кротуваш, да не избяга залъка...Самият факт, че не иска да се съобрази с твоите притеснения относно пиянството му и ти поставя ултиматуми от рода на "Или ме приемаш с моите пороци или се разделяме", говори достатъчно за "уважението", което изпитва към теб и твоето място в семейната йерархия.
Едно е да пие по половин литър бира вечер вкъщи, съвсем друго е да се напива на всеки две седмици, а за напушването дори не искам да коментирам...зрял мъж на 45 се предполага, че е това.
И аз пия по една чаша вино вечер, но мога и да не пия с месеци нито капка. Така както описваш ситуацията, ми мяза на битов алкохолизъм, щом влиза и в отбранителна позиция, ако му кажеш гък за алкохола.

Последна редакция: ср, 24 май 2023, 23:51 от mariamp28

# 90
  • Мнения: 2 150
Аз не пия.
Или по-скоро пия чаша вино на Нова година, чаша на рожденния ми ден и на жената на рожденния ден две чаши. Една от радост, една от мъка.

# 91
  • София
  • Мнения: 17 775
И аз пия по една чаша вино вечер, но мога и да не пия с месеци нито капка. Така както описваш ситуацията, ми мяза на битов алкохолизъм, щом влиза и в отбранителна позиция, ако му кажеш гък за алкохола.

Това.

# 92
  • пустинята Гоби
  • Мнения: 7 284
Има ли човек, който да не влиза в отбранителна позиция, ако му кажеш нещо за алкохола?

# 93
  • София
  • Мнения: 17 775
Да, хората, които нямат проблем с него. Laughing
Аз, примерно, понеже всеки се дава за пример - нямам проблем и да се смея над себе си, нося на майтап в определени ситуации, защото си знам, че мога да пия, като отида някъде, мога и да не пия. Ако ми се пие нещо, но го нямам вкъщи, няма да се юрна да си купя, до половин час ще съм забравила. И т.н. Както и "сухите" периоди не са ми по график - мисля, че много хора объркаха непиенето през седмицата на този човек с някаква форма на дисциплина.

# 94
  • Мнения: 3 329
За човек който не пие алкохол, колкото и малко да пиеш ти все ще си алкохолик.
Файда да се мъчите взаимно няма.

# 95
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 287
И аз не пия,не ме влече алкохола.
ММ пие рядко и малко.

Мъж,който се напива 3 дни поред,лигави ми се и фъфли и да ми мъкне пиянски компании вкъщи-не мога да изтърпя.
 Не бих си хванала такъв и за гадже....за съвместно съжителство въобще  не бих си помислила..

# 96
  • Мнения: 18 299
Аз не пия.
Или по-скоро пия чаша вино на Нова година, чаша на рожденния ми ден и на жената на рожденния ден две чаши. Една от радост, една от мъка.
Като излезете с приятели, на какво си точно - айрян, фанта или нещо друго? Ако има наздравица за рожденик или по друг повод, ти какво правиш? Grinning
Питам сериозно. Мен редовно ме майтапят за моето сокче, искат "поне малко" да ми налеят или само за наздравицата.
А ако сте коч компания, сигурно всички сте на чай. Open Mouth

# 97
  • София
  • Мнения: 13 173
Добре е човек да общува само с хора, които го уважават, включително и личните му избори. Когато обръщат последните на майтап, мен би ме товарило и бих прекратила общуването.
В компанията ни има пиещи и непиещи, месоядни и вегани, хетеросексуални и хомосексуални, с много деца и без желание за дете. Познаваме се и сме приели, че приятелството ни е по-важно от плоски майтапи.
Това не визира никой конкретно, но е в контекста, защото ние сме си на вода обичайно (сокове, студени чайове и подобни изобщо не консумираме, дори не рядко като с алкохола, а никога). И в наздравици участваме словесно.

Последна редакция: чт, 25 май 2023, 08:29 от Fever Ray

# 98
  • Мнения: 18 299
А, няма да прекратя общуването с колегите, работата си ми е важна. Wink А и не съм толкова чувствителна, че като ми кажат: "Отпусни му края, пий още един чай!" да не се разсмея.
За жена горе-долу се приема да не пие, за мъж не знам как се гледа да е на айрян или каквото там. По-скоро ще мислят, че има проблем с алкохола и затова трябва да не близва.

# 99
  • пустинята Гоби
  • Мнения: 7 284
Щом го кефи, защо да не е на айрян. Ако не натяква на хората по принцип какво зло е алкохола, защото и такива хора познавам, не вярвам на някой да му пука.

# 100
  • София
  • Мнения: 13 173
Аааа, колегите са си колеги. Аз визирах приятелите.
Да се пие с колегите ми е странно, но пък предполагам е след работно време.
Въпрос е на начин на живот.

# 101
  • Мнения: 3 329
Аааа, колегите са си колеги. Аз визирах приятелите.
Да се пие с колегите ми е странно, но пък предполагам е след работно време.
Въпрос е на начин на живот.

Зависи в какъв колектив си и дали се разбираш с хората там.

# 102
  • София
  • Мнения: 13 173
Така е, Ариел. Затова казах, че зависи от начина на живот. Ние сме си колеги със съпруга ми и с неговите брат и снаха. Наемаме и стажанти (студенти) да помагат, но не излизаме с последните. Затова дори не ми хрумна да визирам колеги, защото от над 15 години не сме в типичния колектив. Преди това сме били и сме излизали на по чаша в петък вечер, но бяхме под и около 30-годишни и не следвахме стриктни хранителни правила. Simple Smile

# 103
  • Мнения: 1 814
Имам приятелка заклета трезвеничка. Разправяла ми е, че в чужди компании или фирмени банкети за нея е чист тормоз. "Защо не пиеш? Хайде сипи си, сипи си. Да не си бременна?" Тя си поръчва едно малко, за да не я разпитват. "Ама ти не си го близнала." Ужас.

# 104
  • Швейцария
  • Мнения: 1 812
Според мен авторката даже спестява колко точно пие мъжът, заради другите му качества, които харесва. Аз не пия и не бих търпяла някой да се напива, пък дори и веднъж в седмицата. Грозно ми е и не мога да търпя пиян човек да ми фъфли и да говори глупости. Бившият ми мъж беше такъв битов алкохолик, уж по малко, ама без алкохол не можеше. Еми не го изтърпях и се разведохме. Според някои съфорумки просто си е пийвал, а според мен си беше алкохоле.
ММ не пие и когато излизаме и ни карат да си поръчаме алкохол, просто любезно отказваме. Който смята, че не сме добра компания трезви е свободен да си търси друга. Иначе ако каним гости им купуваме алкохол, но те не смеят да се напият като кирки у нас.

# 105
  • Мнения: 18 299
При нас има тиймбилдинги, коледни партита, изпращания на напускащи колеги, обичайните неща.
И понеже сме много хора, все някой нов се учудва: "Ти не пиеш?!" Другите знаят.

# 106
  • Швейцария
  • Мнения: 1 812
Лорелада, какво ти пука, нека се чудят. Ти си правиш каквото на теб ти е кеф.

# 107
  • Мнения: 18 299
О, на мен не ми пука, а и съм жена, не е чак толкова необичайно.
Абуто питах, Абуто, в коч компаниите какво казват, като "не пие".

# 108
  • Мнения: 1 257
Подкрепям мненията, че хората трябва да се събират със себеподобни, особено по такива важни въпроси. А пушенето, пийването и отношението към дрогите са важни въпроси. Различията са симпатични в началото, докато пърхат пеперудите, но с напредването на времето неизменно започват да дразнят. Още повече това не са млади хора в първа връзка, които да се "напаснат", а зрели хора с вече дългосрочно утвърдени навици. Мъжът е заявил неговите приоритети - той няма да промени начина си на живот. Топката е в авторката, тя трабва да реши дали това я устройва. И дори 1000, че и 10000  човека да се изредят тука, от които половината да викат - супер е човека, нищо му няма, а другата половина - махай го тоя напушляк, не виждам как това ще помогне на авторката. В крайна сметка тя ще живее с него и ще му търпи поведението, не ние.

# 109
  • Мнения: 9 533
да, всъщност това е важното - хората да гледат в една посока и да имат сходни интереси и светоусещане. в този смисъл подкрепям предния коментар. същото е и с приятелите. ако си падам по чашката, няма как да дружа и излизам с пълни трезвеници. иначе в конкретния случай мен би ме притеснила тревата, за алкохола не виждам нищо особено /та това дори не е голямо количество/.

# 110
  • Мнения: 7 279
Ние служебно излизаме понякога, след работа разбира се, а има и организирани от работодателя партита, където алкохола се лее. Не съм забелязала някой да не пие.

# 111
  • Мнения: 6 262
Има и хора, които не пият. Баща ми например цял живот не е обичал никакъв алкохол и все още не пие. Една глътка по някой повод, но само за наздравица - общо взето това му е пиенето. И пак си се събира с колеги и приятели, и пак си изкарват весело.

# 112
  • Мнения: 1 257
Когато ходя на служебни вечери и коктейли, си поръчвам едно питие, и се включвам в наздравиците. Оттам нататък нито се обяснявам на някого дали и колко пия, нито пък ми се е случвало някой да ми брои чашите и да ми държи сметка. Като сме на маса, дискретно давам знак на сервитьора да изнесе чашата, ако е коктейл просто я оставям някъде. Кой пък толкова се интересува от другите, не знам.

# 113
  • София
  • Мнения: 17 775
Не би ми хрумнало да питам някого защо не си поръчва алкохол или кюфтета.
Това е тотална елементарност.

# 114
  • Мнения: 2 191
и аз много мразя да ме карат да ям или пия нещо.
Хората много обичат да си врат носа в чуждите работи.
Или това, че не пиеш се разбира, като че ли се прекалено сериозен и не можеш да се отпускаш и забавляваш.
Аз на всички партита танцувам, пея на караоке и хич не ми дреме, не ми трябва алкохол да се излагам, мога и сама Simple Smile

# 115
  • Мнения: X
Мен въобще не ме интересува кой пие и кой не пие. Големи хора, като са в компания сами могат да преценят. С колеги като излизаме пием, без значение дали плащаме ние, дали фирмата. Едно е да излизаш с колеги или приятели, друго е вкъщи. Ако мм ме дразни, че пие тогава лошо.

# 116
  • София
  • Мнения: 17 775
Аз пък го възприемам точно по обратния начин. Ако някой не може да се забавлява, без да е пил, то значи не е особено забавен и душевно богат. Колкото хора, толкова и възприятия.

# 117
  • Мнения: 1 993
В повечето случаи за мен събиранията са именно повод да се пие, няма как да се прибереш и да се наливаш сам и семейството да те гледа накриво.
Но има всякакви хора, интереси и поводи. Както се каза преди мен трябва да си подбираш компанията ако предпочиташ нещо определено.
За авторката - ти си прецени дали ти вреди това поведение на мъжа ти и дали би могло да се превърне в нещо по-лошо.
Имам роднина - така всяка вечер  пиеше, не ставаше супер пиян, нито агресивен. Просто винаги имаше чаша и почти не ядеше. Уикенда по цял ден бира си наливаше.
Миналата година влезе за около две седмици в болницата и оттогава спря пиенето. Бил се научил да яде там, защото яденето било много вкусно.

# 118
  • Мнения: 1 814
Скрит текст:
В повечето случаи за мен събиранията са именно повод да се пие, няма как да се прибереш и да се наливаш сам и семейството да те гледа накриво.
Но има всякакви хора, интереси и поводи. Както се каза преди мен трябва да си подбираш компанията ако предпочиташ нещо определено.
За авторката - ти си прецени дали ти вреди това поведение на мъжа ти и дали би могло да се превърне в нещо по-лошо.
Имам роднина - така всяка вечер  пиеше, не ставаше супер пиян, нито агресивен. Просто винаги имаше чаша и почти не ядеше. Уикенда по цял ден бира си наливаше.
Миналата година влезе за около две седмици в болницата и оттогава спря пиенето. Бил се научил да яде там, защото яденето било много вкусно.
Горкият, на какво ли е подложен вкъщи, че яденето в болницата да му се стори вкусно.

# 119
  • Мнения: 1 993
Grinning Мисля, че по-скоро режима в болницата го накара да се стегне. Жена му готви много хубаво.

# 120
  • Мнения: 2 150
Абуто питах, Абуто, в коч компаниите какво казват, като "не пие".
Най ме е било яд като кажат - "Ама ти нали не пиеш, що ядеш от салатата, що взимаш от мезето?"

# 121
  • Мнения: 7 279
Когато излизаме с приятели или колеги, то е за да си хапнем и пийнем, да си поговорим неангажиращо. Не ми се слушат проблеми, нито ме интересува нечия душевност или остроумие.

# 122
  • Мнения: 1 814
С неособено близки е така - неангажиращи разговори на неутрални теми. Ако пък колежката се напие и започне да се излага хич няма да ми дреме. С близки приятели от почти 20 години, както е при мен, е друго. Тогава си говорим за всякакви проблеми и случки - със семейството, роднините, болести, финанси, кредити, имоти... Като семейство. И ако някой започне да залита по чашката... разговорите стават трудни, дразнещи, заядливи, чак да ти стане тъжно направо.

# 123
  • Швейцария
  • Мнения: 1 812
Нас с ММ от неговата фирма постоянно ни канят на купони. Там всичките са алкохолета и като се почне едно пиене...Нас ни знаят, че не пием и не коментират. Те и след работа всеки ден пият, шефът купува цели палети бира за офиса. ММ не остава с тях. На мен не ми пречат, но после се качват пияни като кирки на колите и шофират и това е ужасно.

# 124
  • пустинята Гоби
  • Мнения: 7 284
Обадете се в полицията щом всекидневно виждате пияни хора, които се качват в колите си и шофират.

# 125
  • SF
  • Мнения: 21 230
Много е досадно, когато някой настоява друг да пие, както и да яде. "Ще ме обидиш, моля те, за здраве..." Все едно аз да настоявам вегетарианец да яде месо, за да не ме обиди или непушач  да пуши.
Много е досадно, когато всички разговори се въртят около това, че някой не пие и се търсят причини с кола ли е, лошо пиянство ли има, въобще как е възможно да не умее да се отпусне и да се забавлява. Особено, като джапнат още малко и се заповтаря едно и също, а поканите за наздраве станат на 2 минути.

# 126
  • Мнения: 3 329
Също е и много досадно някой да ти обяснява какъв алкохолик си ако пиеш 1-2 бири след работа...

# 127
  • Мнения: 2 191
да, някои хора прекаляват
С две бири и жена не може да се напие.
Даже ми стана малко смешно, когато една приятелка заяви, че мъжът и е алкохолик, щото всеки ден пиел по 2 бири след работа

# 128
  • Мнения: 2 475
Познавах един мъж, празнувахме навремето нова година у тях. Никакъв алкохол, той не пие, съответно в дома му алкохол не се консумира. Гостите му постояха, повъртяха се, па си тръгнаха. Голяма нова година беше, с Дискавъри по телевизията и Фанта в чашите. Определено не беше той наред тогава, а не всички ние, които се озъртахме за шампанско.
Това аз наричам патология, а не здравословен начин на живот.

# 129
  • Мнения: 2 191
да, това е да си налагаш философията на другите.
Много дразнеща черта

# 130
  • Боса по асфалта вървя си ...
  • Мнения: 20 837
Какви българи сме, ако всяка вечер не пием по 2 ракии, 2 бири или 2 чаши вино?! Joy Лошото е, когато човек си иска норматива и не може да прескочи къркане. Нещо като тютюнопушенето - част от ежедневната рутина, без която не можеш. Реално погледнато си е форма на пристрастяване.

# 131
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 16 122
Какви българи сме, ако всяка вечер не пием по 2 ракии, 2 бири или 2 чаши вино?!
Мастиката само за събота и неделя ли е?

# 132
  • Боса по асфалта вървя си ...
  • Мнения: 20 837
Какви българи сме, ако всяка вечер не пием по 2 ракии, 2 бири или 2 чаши вино?!
Мастиката само за събота и неделя ли е?
И то само през лятото при наличие на напращели дини Stuck Out Tongue Winking Eye

# 133
  • Мнения: 719
О, на мен не ми пука, а и съм жена, не е чак толкова необичайно.
Абуто питах, Абуто, в коч компаниите какво казват, като "не пие".

Приятелят ми (чужденец е, доколкото има значение) не пие. Ама изобщо не близва, нито грам, ни за наздравица, ни нищо. Само в коч компания не знам, но в смесени компании вече няколко пъти ставах свидетел, че хора и от двата пола го питат защо не пие, ама как така и прочее. Отговорът му редовно се върти около "Така съм избрал, лично решение е. Проблем ли е?", казано с напълно спокоен и безизразен тон. И събеседникът обикновено почва да пелтечи. Което впрочем ме накара да осъзная доколко сме нормализирали консумацията на алкохол в съвремието - че ако някой не пие, се налага да го разпитваме що така, аджеба. А то и без алкохол се живее, и то явно нелошо (аз имам периоди, в които по една седмица мога да пия чаша вино - или бира лятото - всеки ден, после мога и три месеца изобщо да не се сетя за алкохол и, следователно, да не близна въобще. После примерно чаша вино на някое излизане, и пак месец или два да не се сетя, и съм страшно благодарна, че приятелят ми не пие, понеже с такъв като лирическия герой не бих могла да живея)

# 134
  • SF
  • Мнения: 21 230
Събеседникът пелтечи, докато е трезвен. В момента, в който глътне повечко за отскок, му идва дар словото и досадата започва: Ти мене уважаваш ли ме? Заради мене ще пийнеш едно. Това вино е много слабо, като сироп от малини е, няма да усетиш нищо...
Особено мъж към непиеща жена - там има и елемент на свалка. Като не знае как да я заговори и да поддържа разговор, тя му е предложила тема - ако носи шапка, защо е с шапка, щом не пие - защо не пие. Лошо пиянство, проблеми с алкохола ли има, драйфа на посоки ли...? Отиваш изтупан за купон и си изкарваш времето  в такива разговори. Само защото един бездарник не умее да се предложи по друг начин.
И да приеме отказа, разбира се.

# 135
  • пустинята Гоби
  • Мнения: 7 284
Къде ги намирате подобни индивиди ви се чудя? Дреме му на някой кой пие и кой не, че и това с наздравиците, салатите и ракията. Ние се събираме с приятели да се видим и да си говорим, да готвим, а пиенето е покрай това. Никой не гледа в чашата на другия, камо ли да го тормози щото не бил пил.

# 136
  • Боса по асфалта вървя си ...
  • Мнения: 20 837
Какви са тези хомо еректуси, за които говорите?! И да!, има мъже, които не пият алкохол или рядко и съществуват и други мъже, които не им държат сметка.

По-приятни са ми били връзките с мъже, кои не са алкохолни фенове. Хем аз мога да си къркам, хем не им гледам мъжкарските падения. Лошото е, че ако се наложи да ги напиеш, за да си развържат езика - греда Joy

# 137
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 16 122
което впрочем ме накара да осъзная доколко сме нормализирали консумацията на алкохол в съвремието - че ако някой не пие, се налага да го разпитваме що така, аджеба.
Май по-скоро сме нрмализирали бъркането в живота на другите с непрекъснатото налагане на своето мнение 🤨Ето седи си човекът, пие си, не създава проблеми, а отстрани му мрънкат, атакуват, търсят се обяснения, лепят се етикети, вадят се общи заключения.

# 138
  • Мнения: 2 191
Поне при мен в повечето компании ме задяват , че не пия.
И то не че не пия въобще, просто съвсем малко.

Не знам при вас как е било в училище, но ако човек не пушеше също беше леко изолиран от пушачите и не беше готин.

В работата вече, слава богу, поне за цигарите не  ме питат.

# 139
  • Мнения: 1 993
То остава и на работа да ти държат сметка... Там си, за да работиш.

# 140
  • Мнения: 4 515
да, някои хора прекаляват
С две бири и жена не може да се напие.
Даже ми стана малко смешно, когато една приятелка заяви, че мъжът и е алкохолик, щото всеки ден пиел по 2 бири след работа
Болднатото не важи за всяка жена. Ето аз от две бири се замайвам.
За протокола не пия от 6 години Grinning

# 141
  • Мнения: 2 191
да, някои хора прекаляват
С две бири и жена не може да се напие.
Даже ми стана малко смешно, когато една приятелка заяви, че мъжът и е алкохолик, щото всеки ден пиел по 2 бири след работа
Болднатото не важи за всяка жена. Ето аз от две бири се замайвам.
За протокола не пия от 6 години Grinning

аз не се напивам, но не мога да побера толкова много газирано в себе си Grin Максимумът ми е 330 мл
Въобще напиването с бира е трудно, по-добре едно уиски или една водка и с 50 мл съм готова

# 142
  • Мнения: 6 262
Аз пък изобщо не обичам бира. Отвратителна ми е на вкус. Мога да пия вина и коктейли, но пак не по много. Джин с тоник също харесвам. И май това е. Случвало се е някой да ме подкани да пия повече, но бързо разбира, че не си падам по това и да не ми се бърка.

# 143
  • Мнения: 4 515
Аз харесвам две бири - Корона с лайм и Клаусталер. Втората е безалкохолна. Има много различен вкус от този на стандартната бира. Не те убеждава да пропиваш бира. Само си казвам вкусовите предпочитания Grinning Много рядко ми се допива алкохол. Понякога няма и веднъж в годината. А това казвам че не пия. Освен тези двете бири, може винце, аперол, Бейлис.

# 144
  • Мнения: 719
което впрочем ме накара да осъзная доколко сме нормализирали консумацията на алкохол в съвремието - че ако някой не пие, се налага да го разпитваме що така, аджеба.
Май по-скоро сме нрмализирали бъркането в живота на другите с непрекъснатото налагане на своето мнение 🤨Ето седи си човекът, пие си, не създава проблеми, а отстрани му мрънкат, атакуват, търсят се обяснения, лепят се етикети, вадят се общи заключения.

Ами всъщност не. Като седнем някъде я компания, не броя чашите никому и ми е все тая дали пие изобщо, колко пие и дали се търкаля под масата в даден момент. Никога не бих си позволила да го коментирам - не е мой проблем. За сметка на това явно на редица хора от близкото ми и не толкова близко обкръжение им е особено интересно като как, аджеба, може мъж да не пие, ти представяш ли си, и що така? Все едно е нещо нечувано или абсурдно, и трябва да има причина или едва ли не оправдание, пък то си е най-прост житейски избор, и толкова. Та да, нормализирали сме я консумацията на алкохол в нашето общество, независимо дали сте съгласна с това заключение.

И други рядко съм чула да коментират в посока на "я, па тоя колко пие". Интересът все е насочен към въздържателите, как може така да срамят колектива. Всичко друго е "Наздраве, воеводо! Наздраве, дружина!"

Последна редакция: пт, 26 май 2023, 13:16 от Country Strong

# 145
  • Мнения: 9 533
'ми тя си е нормална, какво има да я нормализираме.

Скрит текст:
ако някой мъж ми кажеше, че не близва алкохол - бягах с 200-та

# 146
  • пустинята Гоби
  • Мнения: 7 284
В училище почти никой не пушеше, а тези който го правиха бяха не бяха никак кул.

# 147
  • Мнения: 2 191
Брей, в моето училище всички готини пушеха Grinning
А не-готините пропушваха , да се дигнат в йерархията

91 НЕГ София

# 148
  • Мнения: 6 262
Лапешки истории.

# 149
  • София
  • Мнения: 17 775
Което впрочем ме накара да осъзная доколко сме нормализирали консумацията на алкохол в съвремието - че ако някой не пие, се налага да го разпитваме що така, аджеба.
Мда, доста жалко.

В немската е study hard, party harder. Никога не е имало готини и неготини. А пушенето беше за лаиците, доста по- сериозни субстанции се размятаха

# 150
  • пустинята Гоби
  • Мнения: 7 284
По мое време сериозните субстанции водеха до бърза смърт, така че слава Богу не са се размятали из училище.

# 151
  • Мнения: 2 191
аз за това бях тотален нърд , нищо не съм пробвала в живота си, дори трева

Ама сега ми е интересно какво е усещането да пушиш , цигари, трева.

Бих пробвала от интерес, но не искам да стана пушач

# 152
  • Мнения: 6 262
Пробвала съм няколко пъти цигари - не е моето. Трева само веднъж и не повторих.

# 153
  • Мнения: 9 533
Брей, в моето училище всички готини пушеха Grinning
А не-готините пропушваха , да се дигнат в йерархията

91 НЕГ София

Доста ме учудва за подобен тип училище.
Завършила съм 1 АЕГ - нито е правело впечатление нещо подобно, нито са се размятали субстанции, нито е имало не/готини, поне не в общоприетия смисъл. Нито е било party hard. Но това беше преди 100 години, де.
Сега май е модерно да не пушиш, поне не тютюн.

# 154
  • Мнения: 1 993
Пак си е модерно, но сега като, че ли е зависимост от тютюна.

# 155
  • Мнения: 18 299
Благодаря, че ми помагате да си изградя мнение къде ще кандидатства детето. За Немската и аз го знаех от един възпитаник де...

# 156
  • Мнения: 2 191
Брей, в моето училище всички готини пушеха Grinning
А не-готините пропушваха , да се дигнат в йерархията

91 НЕГ София

Доста ме учудва за подобен тип училище.
Завършила съм 1 АЕГ - нито е правело впечатление нещо подобно, нито са се размятали субстанции, нито е имало не/готини, поне не в общоприетия смисъл. Нито е било party hard. Но това беше преди 100 години, де.
Сега май е модерно да не пушиш, поне не тютюн.

интересно, а между всички тийнейджъри навремето битуваше мнението, че в Английската са най големите наркомани…
Това не в немската, а в компания от много софийски гимназии.( моят опит преди 15 тина години)
Но то си е до човека, мен не може никой да ме накара да пуша ако не искам.

# 157
  • София
  • Мнения: 17 775
Имах предвид, че не е имало разделение и дори употребяващите разни неща си учеха здраво, не са били "готини", а другите зубъри. Имах предвид амфети и линии по партита, не редовно боцкащи се зад училището.
Към момента има само 3-4ма зависими или пропаднали от целия ни випуск. Не си представяйте Содом и Гомора.

Готините и неготините са в "кварталните" училища, където ножицата е голяма, в "елитните"всички са "готини" или пък неготини като цяло, няма го това разделение на пушещи и зубъри. Конформизмът го няма толкова изразен, така че за мен бе положително. Никой не ми се е смял, че не пуша, примерно.

/Нарочно са в кавички, не го казвам пренебежително.

# 158
  • Мнения: 2 191
Имах предвид, че не е имало разделение и дори употребяващите разни неща си учеха здраво, не са били "готини", а другите зубъри. Имах предвид амфети и линии по партита, не редовно боцкащи се зад училището.
Към момента има само 3-4ма зависими или пропаднали от целия ни випуск. Не си представяйте Содом и Гомора.

Готините и неготините са в "кварталните" училища, където ножицата е голяма, в "елитните"всички са "готини" или пък неготини като цяло, няма го това разделение на пушещи и зубъри. Конформизмът го няма толкова изразен, така че за мен бе положително. Никой не ми се е смял, че не пуша, примерно.

/Нарочно са в кавички, не го казвам пренебежително.

В немската и 80% готини и неготини все са зубъри
никога няма да забравя, как една мацка се караше с учителя, че й писал 12, а не 13 на един тест (всички над 11 са равни на българска шестица...)

# 159
  • София
  • Мнения: 17 775
Не и за немски университет. Няма да забравя как спуснаха неодобрена матура по химия и всички, искащи медицина, биотехнологии и фармация изгоряха и се наложи да кандидатстват с българските си дипломи, за да не бъдат изпреварени от учениците с 6.00, приравнена на 15 точки, от Мало Бучино.

Аз съм се разправяла и за 14 точки, защото принципът е важен и даскалът не беше прав и го знаеше, но имаше родители, които се караха за глупавите си деца и носеха подаръци. Зависи от контекста.

Не знам за наркомани, но е пълно с богаташчета, които смятат, че им се полагат неща. Това е по- опасна среда от съученици, които пафкат. Но вече се отклоняваме много от темата.

# 160
  • пустинята Гоби
  • Мнения: 7 284
И аз съм завършила елитна гимназия и то в години, когато в такива се влизаше трудно и се учеше здраво. Та както казах, тези които пушеха си бяха лузъри. Слабо ме интересува кой къде е учил. Както слабо ме интересува кой колко не пие и колко пуши, като второто считам за по-противен навик, въпреки че пуша чат пат, предимно като пия.

# 161
  • Мнения: 18 530
Завършила съм много отдавна 7-мо училище на Шишман. Освен пушене и пиене, имаше и наркотици.
Сега предполагам и се надявам да не е така!
Не ме е страх къде ще ми попаднат децата. Аз самата така и не опитах наркотици, нищо, че съм била на купони с такива. Не исках и никой не ме накара насила.
А за мъж, с когото се събирам на възраст с пораснали деца да сме и двамата, не бих му броила чашите. Ако вземе да залита и да фъфли и да не се изтрайва, ще се разделим по живо, по здраво. Не е голяма работа. Какви са тия планове до живот...?

# 162
  • София
  • Мнения: 4 668
Планове само за лятната ваканция, т.г. Как така до живот.

# 163
  • SF
  • Мнения: 21 230
А за мъж, с когото се събирам на възраст с пораснали деца да сме и двамата, не бих му броила чашите. Ако вземе да залита и да фъфли и да не се изтрайва, ще се разделим по живо, по здраво. Не е голяма работа. Какви са тия планове до живот...?

Естествено! С мъж, с приятелка, съседи. Ако не си пасваме заради пиене, ядене, спане и не ни задържа общ бизнес, обща ипотека, дом, деца, разделяме се и си оставаме едни добри познати.
Имам си близка приятелка, с която не можем да пътуваме заедно поради различни настроения към пътуването. Тя прави записки на листче, които трябва да следваме, а аз не си падам по подобни препоръки от трети лица, които даже не познавам: виж това, непременно яж онова, пропуснете този музей, посетете онзи, отидете сутрин в 7, за да избегнете опашките, ние си лягахме в 9, за да имаме сили за другия ден. Айдемолятисе. Тя обаче, без такова листче, се чувства изгубена в програмата.

# 164
  • Мнения: 3 919
Lorelada, то навсякъде е така. Един приятел се шегуваше, че в частните гимназии единствено наркотиците са по-скъпи. Аз си умирам от страх, а моето е първокласник, но се надявам да се възпита така, че да не залита. Мои съученици (в малък град) си правеха купони със забранени субстанции, аз почти винаги присъствах, но така и не пробвах никога. Пушех, и аз не знам защо. Бързо се чатнах и ги отказах, сега обаче забелязвам, че "готините" не пушат. Дори онзи ден тийнейджъри до мен обсъждаха момичета и се гнусяха нещо, та тази реплика и от тях я чух.

# 165
  • Мнения: 2 646
Да, наистина да НЕ пушиш е модерно в днешно време.

Но пък е модерно да пафкаш някакви други гадости. И точно в това е проблема всъщност.

# 166
  • Мнения: 68 659
Прочетох първият пост два пъти. Алкохолизъм си е за мен. Не само пие, но и се напива - при алкохолиците е така, не носят. Този два пъти седмично не знае на кой свят е.
Мисля че и авторката го знае това. Но се опитва да го извини като изрежда чистене, прегръщане и т.н. дейности, които обаче не отменят фактът, че той е алкохолик.

Той не пие нормалните една две бири след работа, той пие по три четири денем.

# 167
  • Мнения: 1 021
Супер отблъскващо е някой да се напие и да ти фъфли насреща. Аз с такъв бих била постоянно нащрек какво ще сътвори в това състояние.

# 168
  • Мнения: 5 248
Аз всеки път като видя заглавието на тази тема и ме напушва на смях. Сякъш авторката е учудена и сама си търси проблемите.

# 169
  • Мнения: 68 659
А на мен ми звучи така - проблем има, знам го /пие/, но аз се опитвам да намеря извинене и мижам с едното очо / не създава проблеми/...

Проблемът е, че пие до заваляне и фъфлене.
Много хора удрят по бира/питие вечер, но остават адекватни и в кондиция.
Това е разликата с пиянките- те не носят и са на черешата и след малко алкохолец.

Последна редакция: ср, 14 юни 2023, 08:09 от teta75

# 170
  • София
  • Мнения: 4 668
Аз всеки път като видя заглавието на тази тема и ме напушва на смях. Сякъш авторката е учудена и сама си търси проблемите.
На мен заглавието ми звучи като някакво куче, "кротува си там и не прави проблеми".

# 171
  • Мнения: 1 021
И като му дойде музата лъска прозорците. То това май е единственият плюс от цялата работа.

# 172
  • SF
  • Мнения: 21 230
Прочетох първият пост два пъти. Алкохолизъм си е за мен. Не само пие, но и се напива - при алкохолиците е така, не носят. Този два пъти седмично не знае на кой свят е.
Мисля че и авторката го знае това. Но се опитва да го извини като изрежда чистене, прегръщане и т.н. дейности, които обаче не отменят фактът, че той е алкохолик.

Мене пък това прегръщане в такова състояние ме отвращава.
Много целуващи и прегръщащи стават, когато се напият. Лигавене и досада, която лично аз отблъсквам, защото ми е неприятна. Нито дъхът им ми харесва да е наблизо, нито стоварването на чуждото тяло върху гърба ми.
Много мъже и жени споделят, че само с алкохол могат да се отпуснат за физически контакти.

# 173
  • Мнения: 2 925
Пие и пуши марихуана. След като питаш тук значи има проблем и ти го чувствуваш. Моят въпрос е защо си го причиняваш? Доброто отношение ще мине и замине. Пороците ще останат завинаги.

# 174
  • Мнения: 6 703
На мен темата ми звучи като "пие, но не бие".....значи проблем няма.

Общи условия

Активация на акаунт