Пие и не създава проблеми...

  • 7 038
  • 174
  •   1
Отговори
# 30
  • пустинята Гоби
  • Мнения: 7 266
Според мен пиянките са нормални, така че тези, които не са уред са въздържателите, които броят чашите на хората.

Алкохолизъм не видях, така че спете спокойно!

# 31
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 15 836
Напивал се веднъж на две седмици, това не е пиянка, те сега младежите се запиват ежеседмично и е нормално, събота вечер дискотека, коктейлчета, шотчета, в реда на нещата си е, особено след като не проявява някакви медицински симптоми.

# 32
  • out of space
  • Мнения: 8 572
Екстра си е пича.

# 33
  • Мнения: 3 841
Нямам нищо против алкохола и пиенето само не понасям пияни хора, неадекватни,приличащи на плужеци и вонящи на джибри.
Авторке, ти след толкова време, сега ли взе да ги мислиш тези неща? Не си и малка гледам…

# 34
  • Мнения: 2 189
като дете на алкохолик не понасям алкохола и честно казано за мен възрастен мъж със семейство да се напива регулярно не е добре. Тийнейджърите се напивали, моля ви, има ли място за сравнение,

Бирите не мисля, че са проблем, по-скоро нуждата всеки 2 седмици да си пиян… защо?

За съжаление алкохолизмът не се лекува ако човекът не мисли, ме има проблем.

В твоя случай не знам дали наистина има, знам , че за българите напиването редовно си е май норма.

Може би е добре все пак да поговориш с него, макар че може да се почувства нападнат или , че го обвиняваш.

Надявам се да не се стига до повече пиене от това.

# 35
  • Мнения: 6 499
Остави човека на Бира и се радвай. И спри да се опитваш да го контролираш. Или го приемаш какъвто е, или приключваш. На мен човека ми звучи екстра.

# 36
  • Мнения: 1 325
Прави всичко това от тинейджър и категорично откава да се промени, заявявал ми е че или го приемам такъв, или се разделяме. Не мога да преценя това алкохолизъм ли е?
Проблемът е другаде, няма взаимност във връзката ви. Защо теб би оставил, а напиванията - не? Такъв ултиматум не търпи компромиси, които пък са градивен елемент на всяка щастлива връзка. Защо не разпуска с теб, примерно, по друг начин, а не с чаша. Хем сте заедно, хем той си продължава по старому....

# 37
  • Мнения: 458
За мен това си е битов алкохолик.
Не бих могла да го изтърпя, въпреки всичките му други "качества".
Да го лекуваш не можеш, да го промениш не можеш, затова най-добре се ориентирай към друг.

# 38
  • Мнения: 3 760
Аз самата пия 3-4 пъти седмично, по една чаша вино, един коктейл, не съм въздържател.
Мъж да ми се напива по два пъти в седмицата, да ми се лигави, фъфли и залита и да пуши трева категорично не бих изтърпяла. Но понеже не понасям пияни хора, на които им личи и още повече тревомани, нямаше да се стигне до сериозна връзка изобщо.

Ти ще трябва да си прецениш можеш ли да живееш с такъв мъж и можеш ли да го търпиш. Досега сякаш не ти е пречило, защо се замисли в тоя момент?

# 39
  • Мнения: 35 949
да пие нямам против, но да се напива, да се лигави и да фъфли - благодаря, но не
изпила съм достатъчно алкохол, за да знам къде е границата, която не трябва да се преминава

# 40
  • Мнения: 1 325
В крайна сметка, вие кога прекарвате време заедно? Защото излиза, че той или работи, или пие.

# 41
  • гр.Пловдив
  • Мнения: 3 309
Бирата била алкохол,колкото тотото било хазарт Grin

Ами извинявайте,но аз не познавам мъже да не обичат бира,даже ми се струва не у ред ,ако не може да пие 1 ракия или 1 уиски мъжа..Абсолютно всичките ми колеги и на колежките мъжете,самите колежки и аз и ММ в това число няма вечер да не пият ракия със салатата,уиски ,бира на барбекюто ,поводи,почерпки,събирания ...като се замисля почти не са ми останали познати ,които да не консумират алкохол..Thinking

Дебнем за промоции ,ето вчера се заредихме с Пиринско консерва 12 бири=12лв ММ купи 5 стека ,вика като се върна от работа вир вода от горещия Пловдив да си отворя да пийна ..,аз също си пийвам биричка -обичам я самата напитка -битови алкохолици ли сме с по 2-3 бири на вечер на човек ?Thinking

# 42
  • Мнения: 5 397
Една здравословна приятелка с подобен мъж, но без тревата, го натири със скандали и заплахи на изследвания. Очакваше да се види съсипания черен дроб и човекът да стане здравословен като нея. Тя си пусна изследвания заедно с него, за да му даде пример как се отразява здравословния живот. Е, неговите изследвания излязоха перфектни, а нейните - с отклонения. Съответно той каза видя ли докъде ти водят салатите и спорта и тя се наложи да млъкне, да си беснее вътрешно и да си пие хапчетата. То това ѝ беше основният коз - загрижена за здравето му. Искам да кажа, че употребата на алкохол не винаги води до здравословни проблеми и здравословният живот не винаги е гаранция за здраве.

Последна редакция: ср, 24 май 2023, 09:36 от Spiritlight

# 43
  • Мнения: 6 499
Еммм да, битови алкохолици сте. Аз също. Това по форумните стандарти. Иначе реално в БГ е доста разпространено и повечето хора си пият вечер.
Въпросът е хора, които не го харесват това да не се събират с други и да им броят бирите и чашките, щото е дразнещо. Сядаш си вечерта да вечеряш,да се отпуснеш, наливаш си чаша вино и някой отстрани постоянно да ти дудне "ама ся що пиеш, ама не може ли да не пиеш". Бе яяя у лево

# 44
  • Мнения: 3 271
Прави всичко това от тинейджър и категорично откава да се промени, заявявал ми е че или го приемам такъв, или се разделяме. Не мога да преценя това алкохолизъм ли е?
Проблемът е другаде, няма взаимност във връзката ви. Защо теб би оставил, а напиванията - не? Такъв ултиматум не търпи компромиси, които пък са градивен елемент на всяка щастлива връзка. Защо не разпуска с теб, примерно, по друг начин, а не с чаша. Хем сте заедно, хем той си продължава по старому....

А тя що му брои чашите?
Защото е здравословно хахо, което пие по 1 чаша вино в годината?
Да си намери и тя тогава мъж, да не пие и да не пуши, че да са щастливи.
Има такива макар малко - спортисти  и т.н.

Общи условия

Активация на акаунт