Пие и не създава проблеми...

  • 7 416
  • 174
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 31 669
Аз не разбирам драмата.
Явно сте много години заедно и чак сега това ти е проблем Joy

# 16
  • Мнения: 18 298
По-скоро тревата ми звучи обезпокоително в случая... Алкохолът не.

# 17
  • София
  • Мнения: 17 775
Тревомани не понасям, направи си сметка ти дали понасяш.
Оправдаваш в целия си пост навиците на твоя любим, изглежда не си съвсем съгласна с тях.

# 18
  • Боса по асфалта вървя си ...
  • Мнения: 20 833
Ако ходи 2 пъти годишно за по 7 дни на почивка само с коч къмпани - това са 10 дни от 20 дневната отпуска. Вие почивате ли заедно? Пет-съб-нед пак ли е с момчетата?!

# 19
  • София
  • Мнения: 4 668
Според мен няма как да е алкохолик и да пие през няколко дена. Те пият ежедневно.
Количествата са малко големи, ама има и такива хора.
Аз пия рядко и на периоди. Някой път с месеци не пия, друг път изкарвам 20-30 дена с по 1 бира или 200-300гр концентрат. Кубински ром, върви много.
Същия съм си, нито залитам, нито фъфля. Мога решавам задачи по математика, да пиша обосновано мнение в бгмама или дори да шофирам (без да го пробвам).
Ако го смятах за вредно, нямаше да пия. Понякога се получава много добър рестарт на системата.
А прекалено здравословните се прецакват от липса на витамини, елементи и мазнини. За колаген да не говорим. И се "везотеричват" рано, рано.

# 20
  • Мнения: 2 645
Битов алкохолизъм. С помощ се лекува успешно. Без лечение след 10 г. може да прерасне в хроничен алкохолизъм. Дано да не съм права.

https://m.bg-mamma.com/?topic=1557040

# 21
  • Мнения: 2 473
Този мъж така разпуска, аз бих го приела какъвто е. Няма лошо в това да запива с колеги понякога и да пуши трева, стига да може да се контролира.
От 45 нагоре, хората трудно се променят.
Моят съпруг казва, че не харесва мъже, които никога не пият. Той пие умерено понякога, до 150-200 грама уиски, аз малко вино. Щастливи сме.

# 22
  • Бургас
  • Мнения: 1 227
Аз не бих живяла с някого, който пие алкохол, пък дори и веднъж в годината да е.  Също не бих живяла с мъж без брак. Първото води до битов алкохолизъм, а второто означава нежелание да се носи отговорност.
Ако той иска да се промени, ще се промени. Но аз мисля, че той не иска. Ти също не държиш, а по-скоро те е страх да не стане алкохолик или пък са взели да ти дотягат другарските му срещи.

# 23
  • София
  • Мнения: 35 097
Абе, не владее положението.

Авторке, какво те притеснява всъщност?

# 24
  • Мнения: 6 149
Абе, не владее положението.

Авторке, какво те притеснява всъщност?
Баш. Не владее положението, трябва да е здравословен, че да не го боли /не разбрах кое, но както и да е/.
Освен контрол манията не разбирам кое ѝ е притеснителното. Аз такъв фъфлещо-залитащ ще го съпроводя с парцалчето да мие от външната страна на затворена врата, пък тя му се радва чак колко е мил и грижовен, а и любвеобилен за малко да забравя. Rolling Eyes
Какъв е проблема, наистина?

# 25
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 16 061
Щом сте заедно отдавна крайно време е и ти да започнете да пиете заедно, най-дълготрайни връзки са тези дето двамата имат общ интерес (понякога черния дроб е на различно мнение обаче). Ако те притеснява кажи му да си пусне едни пълни изследвания за да не те човърка, след това или ще имаш аргумент да му кажеш да си промени навиците или ще имаш аргумент да не се притесняваш.

# 26
  • пустинята Гоби
  • Мнения: 7 278
Явно всички сме битови алкохолици според компетентните съфорумки.

Чудя се дали бих могла да живея с някой, който ми брои чашите? По-скоро не.

# 27
  • Боса по асфалта вървя си ...
  • Мнения: 20 833
От къде става ясно, че отдавна са заедно?! Аз прочетох, че планират да живеят съвместно

# 28
  • Мнения: 3 323
Прекаленият светец и богу не е драг.
Авторката като е такава въздържателка защо не си е потърсила "себеподобен"?
Свекървата също брои чашите с алкохол на всички, (самата тя не пие) и тънко пуска обиди как едва ли не всички сме пияници.
Ми не е хубаво. Като вегетарианец дето псува всеки, който яде месо.

# 29
  • София
  • Мнения: 17 775
Аман от пиянки, убеждаващи нормалните, че те нещо не са у ред.
Никой не ви пита за вашите навици, че да се обяснявате. Жената друго пита, важно е нея дали устройва.

Общи условия

Активация на акаунт