Проблеми със семейството му .

  • 6 172
  • 105
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 367

3. В държави като Англия , Франция , Холандия се плаща 6 месеца напред наема .

Това за наемите в Англия ти провери ли го, или той ти го каза? Пълни глупости са. Аз имам роднини в Лондон, които два пъти сменят квартирите. Плаща се депозит + наем или иначе казано два наема се предплащат.

# 46
  • Мнения: 1 043

3. В държави като Англия , Франция , Холандия се плаща 6 месеца напред наема .

Това за наемите в Англия ти провери ли го, или той ти го каза? Пълни глупости са. Аз имам роднини в Лондон, които два пъти сменят квартирите. Плаща се депозит + наем или иначе казано два наема се предплащат.
Според мен пичът я будалка и протака изнасянето си от Пчелата-майка. Предсказвам, че няма да добие кураж да го стори дори когато прехвърли 40 лазарника.

# 47
  • Мнения: 1 006
Когато има връзка от разстояние, е редно един път ти да ходиш, един път той. Или да се срещате "по средата", в някой курорт примерно. Какво значи "той работи", всеки си има ангажименти. Моя колежка от университета се омъжи за чужденец и въпреки, че бяха напълно категорични, че ще живеят навън, за две години докато тя завърши, той доста пъти идваше в България. Тя също ходеше при него през ваканциите.

И каква е тази мизерия той да си ходи през деня на работа, а ти да се завираш в къщата му с роднините му? Аз бих искала докато съм там да ме води да разглеждаме забележителности, места, които са важни лично за него, да ме запознава с местния начин на живот, за да мога да преценя харесва ли ми държавата и дали ще пасна там. Значи ти харчиш пари и време да пътуваш, а той не е готов да жертва дори няколко дни отпуск. Явно наистина само вечер те ползва.

# 48
  • Мнения: 1 925
Защото да ти споделя всяка лоша реплика по твой адрес е ненормално. Бъркаш го с честност, а то е невъзпитание и непукизъм. Който иска да те задържи, би скрил неодобрението на родителите си, за да не избягаш. Ти би ли му казала примерно "мама смята, че си боклук и простак и не си за мен"?
Наричаш го снизходително "синковец" - ти вече изпитваш неприязън към него, а дори не живеете заедно.
Техните не те харесват. Ти смяташ да поведеш война срещу тях, а това е невъзможно. Хората са от малко село, гастарбайтери са в чужда държава, живеят заедно и се поддържат явно много, разчитат един на друг. При първия скандал познай кой ще излети? Позна, ти.

Последна редакция: ср, 24 май 2023, 21:52 от Mandy Bo

# 49
  • Мнения: 7 163
Сами се вкарвате в такива филми, напълно доброволно при това, а после ревете. Свършиха се читавите мъже, че се хващате с такива смотаняци.

# 50
  • София
  • Мнения: 39 155
И аз съм съгласна, че момчето я пързаля яко.

# 51
  • София
  • Мнения: 1 635
Аз съм живяла в Англия, не се предплащат 6 месеца, само депозит т.е. два наема.
Ти твърдиш, че той сега има работа е не може да дойде при тебе или да си вземе отпуска за да е с тебе по цял ден докато му гостуваш, но очакваш, че ще отида да живее на час път от работата си ли ?
Интересно ми е как минава деня ти в тази къща, докато той е на работа.

# 52
  • Мнения: 7 163
Мъжът яко я пързаля. Ама нали - много влюбени.

# 53
  • Мнения: 2 226
Когато има връзка от разстояние, е редно един път ти да ходиш, един път той. Или да се срещате "по средата", в някой курорт примерно. Какво значи "той работи", всеки си има ангажименти. Моя колежка от университета се омъжи за чужденец и въпреки, че бяха напълно категорични, че ще живеят навън, за две години докато тя завърши, той доста пъти идваше в България. Тя също ходеше при него през ваканциите.

И каква е тази мизерия той да си ходи през деня на работа, а ти да се завираш в къщата му с роднините му? Аз бих искала докато съм там да ме води да разглеждаме забележителности, места, които са важни лично за него, да ме запознава с местния начин на живот, за да мога да преценя харесва ли ми държавата и дали ще пасна там. Значи ти харчиш пари и време да пътуваш, а той не е готов да жертва дори няколко дни отпуск. Явно наистина само вечер те ползва.

това е така принципно, но зависи
Ето при мен той работи работа без хоум офис и за да дойде трябва да си вземе отпуска
Аз си хващам лаптопчето и за 80 лева съм една седмица у тях, нито плащам транспорт нито храна, само един билет

Тя ако е студентка сигурно й е по-лесно да дойде при него
Иначе не може да си взима 1 седмица отпуска всеки месец

Само за набутването при майка му не ми харесва… някак тийнейджърска работа

# 54
  • Мнения: 3 911
Мъжът яко я пързаля. Ама нали - много влюбени.
Ей такива “любови” са ми непонятни на мен! Влюбени в идеята… Не знам, не знам

# 55
  • Мнения: 21 787
А тези простички хора защо не искат снаха докторка? Би трябвало да са доволни.

Май всички сме на мнение, че проблемът е мъжа, който не си дава никакъв зор поне да посрещне приятелката си както трябва и да регулира отношението на семейството си. Освен това явно е страшен  клюкар и интригант, на всички разправя какво са казали за другия и сега изкарва авторката виновна, че вече не кара снахата на работа, което е излишно, като не е там, защо да не я кара, само създава интриги .

# 56
  • out of space
  • Мнения: 8 576
Абе и на мен не би ми било приятно някаква всеки месец да ми стои в къщата 5-10 дена, особено ако не е голяма. А български емигранти в западна Европа надали могат да си наемат голям апартамент.

Тук съм напълно несъгласна.

"Някаква" не е някаква си! Това е изборът на сина ми. Аз съм го възпитала, аз съм му втълпила ценности, 100% интелигентността му е дошла от мен.
Да му се бъркам, когато обича? Само ако ме пита.

Къщата ми е винаги отворена за сина ми и човекът, когото обича. Ако ще да е нигъ пеерас.

Поведението на снаха и свекърва са абсурдни.

# 57
  • Мнения: 9 969
3. В държави като Англия , Франция , Холандия се плаща 6 месеца напред наема
Това съвсем не е вярно. Не останаха агенции и още по-малко частни наемодатели с подобни изисквания. Romans например предлагат и No deposit option. Плащаш £40-50 на месец отгоре. Като събереш пари за двумесечен депозит можеш да се откажеш от опцията.
Другото ще се въздържа да коментирам.

# 58
  • Мнения: 1 065
И на мен ми стана чудно, за предплащането 6м. Сестра ми живее в Холандия, леля живее в Германия, а братовчеда в Англия искат само депозит. 2 наема, какви са тия 6м не знам... Е, кое му е мъжкото да те заведе при майка си и баща си? Детинско да, но мъжко не виждам.

# 59
  • Мнения: 2 226
много детинско е поведението да
Сега се замислих, защо пък тази нова снаха е толкова черна, а първата не? Толкова ли е специална, че свекървата я слуша и обича?

Общи условия

Активация на акаунт