Какъв е този песимизъм

  • 2 388
  • 18
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 399
Цитат на: Дара
Яйцеклетката не винаги е плодоносна, медицината още ....


Само Че не е съвсем така.
1. Медицината отдавна е обяснила защо някои яйцелетки са негодни  за оплождане. ПриЧината е във увреждания на генетиЧните материал. След половото си съзряване мъжете запоЧват да проивеждат пресни сперматозоиди и това продължава до края на живота им. За разлика от тях яйЧниковият резерв на жената е заложен още по време на собственото и ембрионално развитие. Или на практика, яйцеклетките ни са дори по-възрастни от нас самите ако отЧитаме възрастта си от момента на раждането ни. Процеса на образуванто на половите клетки е много сложен защото за разлика от телесните ни клетки, те съдържат само половината от хромозомния набор. Затова този процес е съпътстван и от грешки и жсяка жена има по рождение яйцеклетки които са 'дефектни'. Но с напредването на възрастта сме изложени на все повеЧе мутагенни фактори и дефекти в генетиЧния материал (мутации) запоЧват да възникват спонтанно, такаЧе броят на негодните яйцеклетки се увелиЧава. Освен това правилното узряване на яйцеклетката зависи от хормоналния баланс, а с възрастта и той все по-Често е нарушен. Така Че се натрупват няколко фактора които водят до това Че по-възрастни жени забременяват по-трудно.
2. Когато такава яйцеклетка е оплодена тя се изхвърля не поради нисък прогестрон, а поради това Че ембрионът е нежизненоспособен. И тонове прогестерон да изпиеш, няма да помогне. И слава Богу Че е така! Това е природният механизъм на естествения отбор и в такъв слуЧай природата знае по-добре от нас кое е за добро.
Прогестерон е редно да се пие само при доказан прогестеронов дефицит. За целта се измерва нивото му около 1 седмица след овулацията.
3. Естрадиолът не отнема женствеността, тоЧно обратното, дава ни я. В критиЧеската не достига пик, а много силно намалява и може да достигне до 0.

И един съвет, ако сте в наЧалото на опитите си за така желаното бебе, просто правете секс редовно и не се занимавайте с толкова много планиране. Бабите ви и майките ви не са ходили да им мерят фоликулите и вижте какви хубави деца са родили! Само се погледнете в огледалото и ще се уверите.  Laughing Много по-вероятно е да нямате проблеми и ако е така планирането и ходене по лекари ще ви докара само стрес, който хиЧ не е добър за бебеправенето.
Абсолютна съм съгласна Че най-многото което можете да направите е да си мерите температурата, макар Че и от това бих се въздържала ако не е минала поне половин година.
Извинявам се за дългия постинг, но има неща които не се обясняват с 2 думи.

# 16
  • Мнения: 7 716
Има множество грешки в постинга на Дара!!!!!
Подкрепям изказването на Вяра!!!

# 17
Ей, аз не твърдя, че съм спец в областта, но понеже искам всички да сме бременни тази година, споделям най-важното, което можем да направим, за да сме сигурни, че тово, което зависи от нас е точно премислено.
Иначе и аз имам хиляди въпроси и колкото повече чета литература, толкова повече се сблъсквам с противоречия в медицината.
И въприки всичко като първи стъпки съм с две ръце ЗА хормонални изследвания и фоликулометрия.
И съм пак с две ръце ПРОТИВ тестовете за бременност -- тяхната неточност, изпарителните им линии и т.н. ме бяха побъркали.

# 18
  • Мнения: 2 022
Хормонът , чрез чиито високи стойности се установява , че е намален яйчниковия резерв и намалени шансовете за овулация дори и след стимулация се нарича FSH (фоликостимулиращ хормон). Високите нива на естрадиола говорят за наличие на зряла яйцеклетка във фоликула.
Колкото и прогестеронови препарати да се прилагат ако яйцеклетката, сперматозоида или ембриона са били с повреден хромозомен набор ембрионът няма да се имплантира нито задържи.
Успех!

Общи условия

Активация на акаунт