Напускане на работа

  • 2 548
  • 16
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3
Здравейте,
извинявам се предварително ако темата не е за тук.
В началото на май започнах нова работа в кухня която в стечение на обстоятелствата и поради лични причини желая да напусна, но ме страх да кажа на шефовете като цяло и така директно без да го очакват и как точно да им го кажа   понеже са по особени хора и не знам как ще реагират да не е остро и да се чувствам виновна после за това, че напускам. Искам  просто да напусна без кавги, могат ли да ме освободят директно нямам претенции да ми плащат дори изработеното до момента , след  седмицата ще направя месец от както съм там. Предизвестието е един месец мога ли да го напиша писмено  и да им го дам или трябва те да ми го напечатат. Ако трябва дори ще си го платя за да могат да ме освободят.

# 1
  • Мнения: 25 441
Напиши молба за освобождаване по взаимно съгласие поради лични причини. И че в случай на отказ това да се счита да предизвестие.
Като те питат какви са ти личните причини, може да не кажеш директно, а само да намекнеш – ревниво гадже, малко дете, някакво заболяване... Каквото там ти пречи да работиш при тях.
Може да те освободят веднага по взаимно съгласие, може и да се наложи да си изработиш предизвестието. Не тръгвай с рогата напред, опитай се да бъдеш по-дипломатична, без значение какви са ти точно мотивите за напускане.

# 2
  • Далечният изток
  • Мнения: 14 661
Имаш ли въобще сключен трудов договор? Ако имаш, възможно е в момента да си в изпитателен срок. Напиши една молба, че желаеш да напуснеш по взаимно съгласие считано от едикоя си дата, а ако не приемат молбата, същата да се счита за едномесечно предизвестие. Сама си я пишеш. Не е нужно да се посочват причини.

# 3
  • Мнения: 25 441
Абе, не е нужно да посочва причините, но сигурно ще я питат. По-добре е да си измисли някаква, която няма да намесва работодателите или колегите. Ако иска да се отърве възможно най-безболезнено, де. Особено ако населеното място не е много голямо и има голяма вероятност да влезе в „черния списък“.

# 4
  • Мнения: X
Говори с тях и питай дали са съгласни за напускане по взаимно съгласие.

# 5
  • Мнения: 1 561
Не е нужно да споделя причините. Текста на заявлението:

"До Управител
На фирма .....

ПРЕДИЗВЕСТИЕ
От ..... ЕГН .....


Уважаеми/а г-н/г-жо Управител,
С настоящето и на осн. Чл.326 от КТ Ви предизвестявам, че след изтичане на договорения срок от...месец/а, прекратявам трудовото си правоотношение с Вас.

Дата ......2023г.

С уважение: .... име / подпис

Приел: ................................... (подпис)"

Допълвам - отпечатай в два екземпляра и при подаването шефа да ти се подпише, че го е получил.

Последна редакция: чт, 25 май 2023, 21:22 от FB680797BGM

# 6
  • Далечният изток
  • Мнения: 14 661
Първо да напише, че желае да бъде освободена по взаимно съгласие. Може да я освободят още същия ден.

# 7
  • Мнения: 1 983
Щом са особени хора аз първо бих проговорила спокойно за намерението си да напусна, а след това и документ какъвто изискват за същото това.

# 8
  • Мнения: 12
Я малко повече самочувствие и им го казвай директно! Ако са интелигентни ще те разберат!

# 9
  • София
  • Мнения: 6 259
Предизвестието може да се работи, може и служителят да го плати на работодателя. Пробвате с молба по взаимно съгласие (тогава работодателят ще Ви изплати заработеното, ако се съгласи на този вариант). Ако не - напускате с предивестие или без предизвестие, като в последния случай дължите на работодателя една заплата, т. е. не си взимате последната такава (има съдебни решения, че работдателят не може да прави удръжки за неспазено предизвестие; ако се вземат предвид, формално си теглите заплатата на каса и веднага я внасяте обратно). Разбира се, това важи, ако в договора Ви е записана реалната заплата. Ако не - работодателят е длъжен при прекратяване на договора по взаимно съгласие да Ви изплати записаното в него, както и Вие дължите за неспазено предизвестие брутната заплата в договора, ако решите да напускате по този начин. Аз лично няма как да преценя дали първо да говорите с работодателя си или направо да си входирате молбата, не го познавам. Също така не мога да Ви посъветвам дали Вие да си напишете заявлението или от фирмата. А, и по принцип теоритично не трябва да откажат приемането на молбата, на практика понякога такива заявления се налага да се входират с нотариуси. В общи линии е това, иначе има още някои тънкости като брутна-нетна заплата, ама може и съвсем да Ви объркам, ако продължа Simple Smile

# 10
  • Мнения: 2 833
Вече обърка достатъчно, защото това:
като в последния случай дължите на работодателя една заплата, т. е. не си взимате последната такава
...
формално си теглите заплатата на каса и веднага я внасяте обратно
не става. Обезщетението е в размера ба брутната заплата, а това дето тя може да изтегли и внесе е нетната заплата. Отделно, че според написаното е работила по-малко от месец, тоест няма и пълна заплата още.

# 11
  • Мнения: 1 188
Това са пълни глупости и ограничоващи вярвания. Първо той има нужда от работник, ти имаш нужда от пари. Двустранен интерес. Особени, неособени отиваш и ясно заяваваш, че би искала да си подадеш предизвестието и да напуснеш. Не си длъжна да се обясняваш, оправдавш децата, заболяване и т.н. Сама си слагаш някакви бариери, как си готова дори да не си вземеш изработеното. Знаеш, че предизвистието ти е месец, но ако има съгласие от тяхна страна може да те освободят веднага. Не мога да разбера какви са тези страхове, от какво и за какво. Просто ясно дефиниране какво искаш и дали те са готови, ако не са притиснати от много работа и липса на персонал да те освободят веднага.

# 12
  • Мнения: 3
Това са пълни глупости и ограничоващи вярвания. Първо той има нужда от работник, ти имаш нужда от пари. Двустранен интерес. Особени, неособени отиваш и ясно заяваваш, че би искала да си подадеш предизвестието и да напуснеш. Не си длъжна да се обясняваш, оправдавш децата, заболяване и т.н. Сама си слагаш някакви бариери, как си готова дори да не си вземеш изработеното. Знаеш, че предизвистието ти е месец, но ако има съгласие от тяхна страна може да те освободят веднага. Не мога да разбера какви са тези страхове, от какво и за какво. Просто ясно дефиниране какво искаш и дали те са готови, ако не са притиснати от много работа и липса на персонал да те освободят веднага.
Има ОГРОМНА липса на персонал и съгласие едва ли би имало

# 13
  • Мнения: 170
В такъв случай и да искат и да не искат - пускаш предизвестие. Както споменаха, няма нужда да се обясняваш, не са ти родители.
В другия случай - плащаш неустойка и те освобождават веднага.

# 14
  • Мнения: 3
Благодаря на всички за отговорите. Вчера ми платиха за май месец.  Не се заплаща  извънреден затова че работя по 10 часа не по 8 и за тоя 1 месец се е случвало на два пъти да работя по 10, 11 дни един след друг без почивка и се оказа че ако имаш нужда да те освободят за 2, 3 дни едва ли би станало + отношението е кофти от определени хора. Чувствам се като пълен идиот . Не ме мързи да работя но въпроса е принципен .
Събота и неделя могат ли да се пускат молби и предизвестия

Общи условия

Активация на акаунт