Рецепти от "Време за готвене"

  • 122 850
  • 290
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 2 783
Благодаря Dona   bouquet
Ще разчитаме на теб да ни осведомяваш .

# 226
  • У дома
  • Мнения: 1 741
Запис и отивам да ви чета...

# 227
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Честита Коледа на всички! Здраве и късмет!   bouquet

# 228
Момичета, страхотни рецепти - поздравления на всички!

# 229
  • Мнения: 178
какво стана с Влади Илиев.Защо няма предаване или се премести пак в друга телевизия.Ако е така в коя е

# 230
  • Мнения: 3 447
Здравейте отново  Simple Smile
От следващата година можете да гледате "Време за готвене" по
програмите “СЕВЕР”, ”МОРЕ”, ”ПИРИН” И “ПЛОВДИВ”, излъчвани от РТВЦ на БЪЛГАРСКАТА НАЦИОНАЛНА ТЕЛЕВИЗИЯ. Предаването ще върви всеки делничен ден от 17:05 ч., с повторение на следващия ден от 22:00, а в събота - от 18:00 ч. Стартът ще бъде на 07 януари.
Пожелавам ви весели празници, спорна година и... да ни гледате  Wink Simple Smile
Simple Smile

# 231
  • Вече в моята си приказка...
  • Мнения: 4 371
Здравейте отново  Simple Smile
От следващата година можете да гледате "Време за готвене" по
програмите “СЕВЕР”, ”МОРЕ”, ”ПИРИН” И “ПЛОВДИВ”, излъчвани от РТВЦ на БЪЛГАРСКАТА НАЦИОНАЛНА ТЕЛЕВИЗИЯ. Предаването ще върви всеки делничен ден от 17:05 ч., с повторение на следващия ден от 22:00, а в събота - от 18:00 ч. Стартът ще бъде на 07 януари.
Пожелавам ви весели празници, спорна година и... да ни гледате  Wink Simple Smile

Е, жалко! Някои от нас няма как да го гледат!

# 232
Привет, Dona! В София вече не мога да гледам предаването. В края на 2007 г. Влади показа "Пълнена зелка по чорбаджийски". Не успях да я открия, за което моля да ми я напишеш! Благодаря!

# 233
  • Мнения: 3 447
Ето я зелката Simple Smile

ПЪЛНЕНА ЗЕЛКА ПО ЧОРБАДЖИЙСКИ
   
Продукти:
1 голяма зелка      
500 гр кайма      
100 гр бекон      
300 гр свинско месо   
3 пилешки бутчета   
2 сухи люти чушки   
2 сухи сладки чушки   
1 с. л. червен пипер   
3 щипки черен пипер      
1 – 2 стръка праз   
100 мл бяло вино   
1 кубче телешки бульон   
1 дафинов лист   
1/2 връзка магданоз      
2 – 3 скилидки чесън         
150 гр гъби печурки   
100 мл олио         
1 кафена лъжичка сол         
30 мл светъл оцет
3 - 4 картофа      
1 домат

Приготвяне:
Почистете зелката и я издълбайте с помощта на малко ножче и лъжица .
Сипете каймата в зелката. С помощта на лъжица я разнесете по дъното и стените с леко притискане. Нарежете бекона на тънки ленти, налепете ги върху каймата.
Нарежете сланината на тънки филийки и облепете с нея дъното и стените на голям гювеч. Сложете зелката в гювеча.
Изчистете, измийте и нарежете на много ситно праза.
Сложете тенджера без мазнина на котлона да загрява.
Нарежете гъбите на не много ситно.
Изсипете праза в тенджерата леко да се запече. Сед малко прибавете гъбите и разбъркайте. След 1-2 минути налейте олиото и разбъркайте.
Нарежете свинското месо на едри кубчета. Овкусете го със сол и черен пипер. Размесете и изсипете в тенджерата. Разбъркайте.
Нацепете бутчетата леко.
Срежете сухите сладки чушки на 2-3 едри парчета.
Изсипете всичко в тенджерата и разбъркайте.
Нарежете картофите на филийки. Подредете ги в зелката по стените с леко притискане да залепнат.
Изчистете скилидките чесън и ги пуснете в тенджерата. Прибавете червения пипер и разбъркайте. Сипете виното, разбъркайте и сложете капак всичко да се задуши за кратко.
Подредете първо свинското месо на дъното в зелката, а след това и пилешките бутчета.
Налейте малко вода при зеленчуците в тенджерата. Добавете бульончето. Върнете тенджерата на огъня да къкри за кратко.
Нарежете магданоза и го изсипете в тенджерата. Разбъркайте добре.
Изсипете всичко от тенджерата в зелката.
Нарежете домата на филийки. Подредете ги върху плънката на зелката.
Сложете капака на гювеча и преместете съда в загрята фурна да се пече. След като яденето заври, намалете на 150 градуса. Пече се 1,30-2 часа.


# 234
Благодаря Дона за зелката!

# 235
  • Мнения: 34
DONA, НЯМА ЛИ ВЕЧЕ СОБСТВЕН САЙТ ВЛАДИ. ОТ ДЪЛГО ВРЕМЕ НЯМА КАК ДА ГЛЕДАМ ПРЕДАВАНЕТО , ЗА КОЕТО МНОГО СЪЖАЛЯВАМ.

# 236
  • Мнения: 55
Здравей ,Дона. А аз си мислех, че това момче Влади Илиев е недооценен. Гледам го много често по Варненската ТВ , това момче няма с какво да ме подразни и един път , в смисъл ,че  тези "ТВ готвачи" като И.Звездев например някой път ми иде да му запратя една дървена лъжица по лицето,та да престане да стърже и изкуствено да се усмихва. Поздрави на В.Илиев ,много успехи ви желая и се надявам да се замислите над идеята за собствен сайт.От това момче могат да се поучат само ,рецептите винаги са издържани и проверени, а не "изсмукани от пръстите".
Поздрави!
А така ,извън темата, на каква възраст е това дете, много му идва отръки.

# 237
  • Мнения: 2 708
Това с четирите вида сирене го бях гледала и някъде си загубих листчето, на което си бях записала рецептата и все си жалех, че не го  помня и етоооооооооооооо днес виждам темата. Изчетох я цялата и благодаря за чудните рецепти. Бая време се занимавах с упражнение копи-пейст Laughing Laughing Laughing. И аз не ги хващам тези телевизии, така че, Дона, ако си наблизо, пускай от време на време нещичко.
Още веднъж, хиляди благодарности Hug

# 238
  • Мнения: 34
ДОНА,ВЧЕРА НЕ УСПЯХ ДА СИ ЗАПИША РЕЦЕПТИТЕ ОТ ПРЕДАВАНЕТО-НЕЩО СЪС СОС БЕШАМЕЛ И СПАНАК.АКО МОЖЕ ДА МИ Я НАПИШЕШ,ЩЕ ТИ БЪДА МНОГО БЛАГОДАРНА!

# 239
  • някъде на юг
  • Мнения: 280
И аз много харесвах това предаване но за жалост не мога сега да го гледам.Много интересни рецепти предлагаше този Влади.Дано зрителките които могат да го гледат споделят видяното Praynig

Общи условия

Активация на акаунт