Професия учител - 16

  • 44 917
  • 739
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 2 693
Ако в темата има учител по химия, преподаващи в 10 клас, моля да ми пише на лично.
Бих искала да попитам за една задача, химията никога не ми е била силна страна.
Предварително благодаря!

# 31
  • Мнения: 4 943
Един може би малко глупав въпрос, но все пак да питам. Сега имам изкарано 5 ПКС и ми изплащат 30 лв. Като взема 4 ПКС ще ми изплащат 30 лв + 35 лв за двете ПКС-та или само 35 лева ?

# 32
  • Мнения: 2 494
Само 35 лв. ще ти плащат . Не се сумират.

# 33
  • Мнения: 4 943
Само 35 лв. ще ти плащат . Не се сумират.
Значи цялата работа е за 5 лева отгоре…😲
Благодаря!

# 34
  • Мнения: 6 075
тинити по спомени си в Бургас  защо 30 лв не е ли 40 лв? А IV 50 лв?

# 35
  • Мнения: 4 025
Здравейте! Отново искам да се обърна към вас. Тъй като до октомври завършвам една СДК (учител по биология), след това съм решила да запиша втора за учител по география, която започва от ноември, дистанционно обучение, с продължителност 1 г . В същото време, евентуално съм решила да търся някакво място по биология, първоначално на  половин щат или като лектор. Питането ми, ако се случи да намеря щатно място и в същото време карам втората СДК, все пак от  време навреме ще ми се налага да отсъствам за изпити и практики. Иначе, много от педагогическите дисциплини, които съм карала в настоящата СДК, ще ми ги признаят. Има ли такива от вас, които работейки като учители, успоредно с това сте карали допълнителна СДК и имало ли е проблем, когато ви се е налагало да ползвате отпуск за подготовка и практики? Ако е проблем проблем, няма да бързам да търся място близките месеци, а когато наближи края и на втората СДК, която ще карам.

# 36
  • Мнения: 4 943
тинити по спомени си в Бургас  защо 30 лв не е ли 40 лв? А IV 50 лв?
Не.

# 37
  • София
  • Мнения: 613
Един може би малко глупав въпрос, но все пак да питам. Сега имам изкарано 5 ПКС и ми изплащат 30 лв. Като взема 4 ПКС ще ми изплащат 30 лв + 35 лв за двете ПКС-та или само 35 лева ?

Скоро ли си карала V ПКС, какъв  е изпита? Зная, че се разработва урок, но темата те ли ти я дават или работиш по избрана от теб тема? 
Смятам наесен да се явя на изпит за V степен и ще ми е от полза малко повече информация. Grinning

# 38
  • Мнения: 846
А аз да попитам. По отношение шанса за започване на работа, дипломата от кой университет е, има ли някаква роля?
Защото аз се записах в Колежа към ШУ, но до колкото разбирам го водят непрестижен и ми казаха, че биха предпочели кандидат, завършил в друг университет.
Това така ли е? Според мен, човек ако има желание да се учи и развива е без значение къде е завършил.
Наистина ли биха ме отсяли, само защото дипломата ми е от ШУ?
За връзкарите знам, че те са с предимство и първи ще получат място, но ако има свободно то задължително ли е за хората от "престижните" университети?

# 39
  • Мнения: 1 040
Горе-долу толкова значение има, колкото и цветът на очите. Пък класациите за престижност всеки може да си ги прави в разговори със себе си и на маса с приятели.

Аз имам въпрос към членуващите в СБУ, които работят и на друг договор по различна от учителската специалност (ако въобще има такива във форума).
Членският внос като процент от брутното възнаграждение като учител ли ви го изчисляват или включват и дохода по втория трудов договор?

# 40
  • Мнения: 4 943
Един може би малко глупав въпрос, но все пак да питам. Сега имам изкарано 5 ПКС и ми изплащат 30 лв. Като взема 4 ПКС ще ми изплащат 30 лв + 35 лв за двете ПКС-та или само 35 лева ?

Скоро ли си карала V ПКС, какъв  е изпита? Зная, че се разработва урок, но темата те ли ти я дават или работиш по избрана от теб тема? 
Смятам наесен да се явя на изпит за V степен и ще ми е от полза малко повече информация. Grinning
Урокът беше на тема по избор.

# 41
  • Мнения: 23
Привет на всички! Тази година завършвам в СУ, специалност "социални дейности". Силно обмислям от известно време да запиша магистър отново в СУ-НУП. Днес отделих време и се разчетох доста в тази тема и честно казано се отчаях. Не очаквах масово за една позиция да се борят между 50-70 човека, дори и от малките градове, предварително избрани кандидати, с приоритет да бъдат пенсионери пред млади кандидати и тн. С приятелят ми обмисляме след като завърша магистратурата да се върнем в родния ни град - Ямбол , та и мислите ми бяха да се развивам именно там. Освен избор между НУП И ПП, има и такъв за магистър "учител по география в средното училище" в СУ, която е единствената друга опция, която имам като човек без учителска правоспособност или учила история,физика,български,биология и тн. като бакалавър. Бихте ли могли чрез вашия опит и наблюдение да ме посъветвате какъв избор да направя? Ако има и преподавател тук от Ямбол - смятате ли, че бих могла да имам перспектива в близките 5-10 години? Благодаря на всички предварително и се извинявам, ако въпросите ми не са подходящи за тази тема.

# 42
  • оттам, откъдето започва България
  • Мнения: 10 848
Няма да коментирам получаването на образование в момента (от начално до най-високото), но скоро няма да са 50-70 човека, а много повече. Smile

# 43
  • Мнения: 934
От моите наблюдения търсят се учители по физика, математика, информатика и чужди езици тук там. Много е висок недостигът за математика, ама там няма желаещи, особено пък като се свали и материал от университета в профилирана подготовка на гимназиалния курс, което си е висша математика. Начални учители има в излишък, преди 10-12 години се търсеха, когато училищата започнаха да предлагат занималните и пак беше трудно да започнеш в града, а сега пък даже и на село има по много желаещи за едно място.

# 44
  • Пловдив
  • Мнения: 3 359
И от специалисти по география има нужда

Общи условия

Активация на акаунт