Професия учител - 16

  • 45 231
  • 739
  •   1
Отговори
# 690
# 691
  • Мнения: 68
Здравейте на всички Simple Smile Много благодаря за помощта с информацията за събеседване за учител ГЦОУД. Много ми помогнахте, но за жалост всичко явно винаги опира до това, кой кандидатства с връзки... Другите сме изгубили битката, без значение колко добре сме се представили и какви квалификации, умения и диплома имаме Sad  За съжаление, след като си видях оценяването с точки на формата, установих, че умишлено са ми намалили по 1 точка от няколко въпроса, където отговорът няма вариации и аз отговорих. Но предполагам, че точките ми са надвишили техните очаквания Wink Благодаря отново на всички! Приемам, че това не е моето място и ще продължа да разчитам на успех в тази си мечта, без да разчитам на връзки. Хубава вечер!

# 692
  • Мнения: 555
Колеги, аз съм завършила магистърска степен ПНУП. Замислям се да разширя малко възможностите си за реализация и в тази връзка ме интересува мнението ви. Специалността е "Математика, информатика и информационни технологии", а ивъзможностите са магистратура или СДК. Какво бихте ме посъветвали?
Sonya, разгледай какво предлага и ФМИ на СУ - https://www.fmi.uni-sofia.bg/bg/ednogodishni-programi-nov. Последните години 5-7 клас и 8-10 клас са почти изцяло онлайн. Можеш да пишеш на посочените имейли да питаш дали с магистратура ПНУП може да се запишеш в квалификацията, която ти допада най-много.
По принцип специалност "Математика, информатика и информационни технологии" е най-благодатна, защото лесно ще може да се направи норматив, но също трябва да провериш какви са изискванията към кандидатите.

# 693
  • Мнения: 438
Sonya, разгледай какво предлага и ФМИ на СУ - https://www.fmi.uni-sofia.bg/bg/ednogodishni-programi-nov. Последните години 5-7 клас и 8-10 клас са почти изцяло онлайн. Можеш да пишеш на посочените имейли да питаш дали с магистратура ПНУП може да се запишеш в квалификацията, която ти допада най-много.
По принцип специалност "Математика, информатика и информационни технологии" е най-благодатна, защото лесно ще може да се направи норматив, но също трябва да провериш какви са изискванията към кандидатите.
Благодаря! Магистратурата ПНУП я споменах, за да имате представа каква педагогика съм завършила, а иначе за стъпало бих използвала бакалавърската си специалност ( "Стопанско управление" ). Просто се чудех има ли смисъл от нова магистратура или да изкарам само СДК.

# 694
  • Перник
  • Мнения: 160
Колеги, бихте ли ме ориентирали в следния казус. Майка ми - детска учителка е в предизвестие до 11.09. 23 г. поради пенсиониране. На 01.09.23 г. е била на работа,  а от 04.09.23 г. е в болничен до 17.09.23 г. Ще вземе ли въпросното увеличение за минало време и освобождаването и ще стане ли на 17.09. след болничния или той няма значение  след като и изтече предизвестието на 11.09. Благодаря много за коментарите, силно сме притеснени...

# 695
  • European Union
  • Мнения: 1 460
Това е въпрос към счетоводители, тук не съм сигурна, че ще получите сигурна информация.

Аз бих казала, че директорът ще пусне допълнителните споразумения на целия персонал на 18ти септември, само и само да спести някой лев. Не знам дали имат право на това, но като знам как се стискат за всяка стотинка...

# 696
  • Мнения: 615
Здравейте на всички Simple Smile Много благодаря за помощта с информацията за събеседване за учител ГЦОУД. Много ми помогнахте, но за жалост всичко явно винаги опира до това, кой кандидатства с връзки... Другите сме изгубили битката, без значение колко добре сме се представили и какви квалификации, умения и диплома имаме Sad  За съжаление, след като си видях оценяването с точки на формата, установих, че умишлено са ми намалили по 1 точка от няколко въпроса, където отговорът няма вариации и аз отговорих. Но предполагам, че точките ми са надвишили техните очаквания Wink Благодаря отново на всички! Приемам, че това не е моето място и ще продължа да разчитам на успех в тази си мечта, без да разчитам на връзки. Хубава вечер!
Мен даже и на интервю не са ме повикали. И не от всички училища ми изпратиха входящ номер, а са ми получили имейлите.

Последна редакция: вт, 05 сеп 2023, 21:06 от Titanka

# 697
  • Мнения: 1 741
Здравейте, имам въпрос по 1 казус: При двама учители по 1 предмет( да речем математика). Единият е старши учител с 1.ПКС, а другият е учител с 4.ПКС, но повече стаж в самото училище. И двамата са с по 2 специалности, които ся различни.. Кой е с предимство при формирането на норматива по математика и кой трябва да допълва часове с втората специалност? Има ли някаква норма в закона? Имам спомен, че при съкращение се гледаше образование, стаж в училището и ПКС, но тук не зная как трябва да бъде и дали въобще е уреден този въпрос, или е проблем на директора.

# 698
  • Мнения: 10 816
Аз си мисля, че този с по-високата квалификация трябва да е с предимство, но на практика, май зависи от това кой е по-близък на директора.

# 699
  • Добрич
  • Мнения: 5 493
Altaya, не мисля, че това е регламентирано нормативно.
Практически е по преценка на директора. Може и двамата да допълват, а може и само единият.

# 700
  • Мнения: 1 082
Здравейте! Може ли при половин норматив, часовете да се плащат като лекторски?

# 701
  • Мнения: 10 816
Някой вече взе ли си новата заплата и доплатеното?

# 702
  • Майничка
  • Мнения: 12 700
Ние взехме заплатата, доплащането - следващия месец.

# 703
  • Добрич
  • Мнения: 5 493
Здравейте! Може ли при половин норматив, часовете да се плащат като лекторски?

Среща се, да. Значи е възможно.

☆☆☆ 
Ние взехме заплатата, доплащането - следващия месец.
И при нас е така.

# 704
  • Мнения: 3 640
Ние си взема старата неактуализирана заплата за август и не сме подписали никакви допълнителни споразумения все още.
Уж скоро подписи и началото на октомври всички пари...
Ама до де око не види, ръка не пипне.. 😃😃😃

Общи условия

Активация на акаунт