Професия учител - 16

  • 45 233
  • 739
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 2 027
Как да си изчисля заплатата при недостиг на часове?

# 706
  • Мнения: 4 607
И ние нищо не сме подписвали още, че и заплата не сме получили, уж в понеделник, но ще си е старата предполагам. Получихме иначе едни бележки с изчисление колко ще ни е увеличението + начисленото за предходните месеци от счетоводителката.

Аз да попитам дали всяка година имаме безплатни профилактични прегледи? Всъщност аз откакто съм на работа само миналата година имаше и аз тогава точно бях в командировка и така и не минах, та ми е интересно тази година как ще е. Предишните години заради Ковид предполагам, че нямаше. Или по-скоро миналата година е имало такива заради Ковид?

# 707
  • Мнения: 1 098
Скрит текст:
И ние нищо не сме подписвали още, че и заплата не сме получили, уж в понеделник, но ще си е старата предполагам. Получихме иначе едни бележки с изчисление колко ще ни е увеличението + начисленото за предходните месеци от счетоводителката.

Аз да попитам дали всяка година имаме безплатни профилактични прегледи? Всъщност аз откакто съм на работа само миналата година имаше и аз тогава точно бях в командировка и така и не минах, та ми е интересно тази година как ще е. Предишните години заради Ковид предполагам, че нямаше. Или по-скоро миналата година е имало такива заради Ковид?
H0uSse_Baby, всяка година са. Обикновено всяка година са за нещо различно. Има дадена сума и ръководството или не зная кой решава какви да са прегледите.

# 708
  • Мнения: 10 816
За какви профилактични прегледи говорите?? Не схванах...

# 709
  • European Union
  • Мнения: 1 462
При нас са през една година.

# 710
  • Мнения: 408
Взехме новата заплата, подписахме и допълнителното споразумение, и увеличението от началото на годината взехме.

# 711
  • Мнения: 1 098
За какви профилактични прегледи говорите?? Не схванах...
При нас мисля са всяка година. В училище идва "мобилна група/лекар" с апаратура и стои почти цял ден, докато се изредим всички в някои свободни часове или междучасие.

# 712
  • София
  • Мнения: 615
Новата заплата не влезе ли в сила от 01.09? Как тогава при някои вече е изплатена?

# 713
  • Мнения: 4 808
На нас днес ни преведоха заплатите, старите. Увеличението и доплащането щяло да е през октомври. Не сме подписали още допълнителните споразумения. За тези, които са сменяли работата през годината, не знам дали разбрахте, че за предната месторабота просто ще пием една студена вода. Така че увеличението уж е със задна дата, но не за всички.
При нас профилактични прегледи няма.
И пак възниква един казус при мен и във връзка с него ми изникват въпроси. В коя наредба мога да прочета за заплащането на пътните? В предишните две училища нямаше такива неща. Плащаха си ни пътните според разхода на колата и горе-долу ми се покриваха разходите. Тук плащат по най-ниската цена на автобусен билет. Т. е. има билети до селото на цена 3,50 и 5 лв, плащат ни по 3,50 на посока или 7 лв на ден. Имали това право разбрах, примирих се, че ще си доплащам горивото, но изскачат един куп глупости. Пак отчитаме фактури, но не можело примерно, като съм от Бургас, да представя фактура за зареждане от Стара Загора или Пловдив. На предните две места съм представяла фактури от цяла България, защото пътувам често и винаги пълня резервоара догоре. Не съм имала проблеми. Тук не можело. Не можело и фактурата да е от събота и неделя, днес колежката ме сюрпризира, че не можело да е една фактура на голяма стойност, а трябвало на порции от различни дати, например 3 фактури за по 50 лв. В тази връзка възникна спор и реших да разчопля въпроса, ще бъда благодарна ако някой може да ми отговори.

# 714
  • Добрич
  • Мнения: 5 493
Новата заплата не влезе ли в сила от 01.09? Как тогава при някои вече е изплатена?

Споразумението на национално равнище е подписано на 10.08. Значи от 11.08. могат да се подписват индивидуалните допълнителни споразумения. Самото увеличение е от 01.01, но за предходните месеци счетоводителят подава коригираща декларация.
Съответно, който в момента не е на работа (болничен, напуснал) няма как да подпише допълнителното споразумение  и да вземе разликата.

# 715
  • Мнения: 10 816
За какви профилактични прегледи говорите?? Не схванах...
При нас мисля са всяка година. В училище идва "мобилна група/лекар" с апаратура и стои почти цял ден, докато се изредим всички в някои свободни часове или междучасие.

Hushed при нас такова нещо никога не е имало... Пък сме голямо СУ.

Какво ви преглеждат? Това е извън полагаемият по Каса годишен преглед с профилактични изследвания при личен лекар ли?

# 716
  • Мнения: 913
Прегледите са към Трудова медицина, на която училището плаща всяка година за всеки от нас по определена сума. До колкото знам (от Синдиката) всяка година трябва да преминаваме тези прегледи. За съжаление не се случва на много места и тук е ролята на Синдикалната организация. Започвам 7-ма учебна година в настоящото училище, за този период съм преминала 2 пъти през такива прегледи. Друг е въпросът, че те обикновено са за отбиване на номер. Disappointed

# 717
  • Мнения: 524
Здравейте,
за първа година ще съм учител и класен ръководител на 3 клас. От понеделник започвам.  Има много неща който не са ми ясни и ще ви бъда много благодарна , ако ми дадете някаква насока. За понеделник трябва да съм готова и с украсата за класната стая- откъде черпите идеи какви да са подаръчетата за децата, за табла, за декорация? За първи път ще бъда и незная откъде да започна, а и съм притисната от времето. 
Благодаря ви !

# 718
  • Мнения: 2 027
Вчера ме изненадаха, че ще преподавам на детенце със СОП. За пръв път съм в подобна ситуация. В цялата лудница не успях да разбера дали и какво тематично разпределение трябва да се прави за 72 часа годишно. Това разпределение, ако трябва да се прави, само аз ли го правя, или е съвместно с ресурсния учител? Всякаква информация ще ми бъде полезна в момента, докато успея да разбера повече от ръководството.

# 719
  • Добрич
  • Мнения: 5 493
МамаНаПринцеси, има значение дали детето е на индивидуален план. Има деца със СОП, които учат по програмата на класа.

Лично аз за децата със СОП, които са на индивидуален план подготвям годишен тематичен план, който е на по-ниско равнище от съответното за класа. Преподавам природни науки и обикновено  за децата със СОП независимо от класа залагам теми само от човекът и природата по съответния предмет. Сама си избирам темите и давам екземпляр на ресурсния.

Много зависи от нивото на детето.

Последните две години имахме ученичка в 9-10 клас, която не можеше да оцветява, за четене и писане да не говорим. Устното общуване също беше изключително ограничено.  Дойде от "семейство" в някакво село, не зная как точно социалните са стигнали до тях и вземат децата...

Общи условия

Активация на акаунт