Родени през ⛱🐟🦀АВГУСТ 🦀🐟🏖 (Тема 11)

  • 11 983
  • 750
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 2 823
Диди урчасан е, направих го вече.
Няма кой да му бае в Англия. Аз правих някакви работи, показа че е урчасан. Хич не ми е смешно всичко съм опитала. Но няма къде да занеса кошарата, а като го знам ще е по зле.
. Няма и да го чуя даже, аз не спа, а припадам вечер.
Другата ни стая е пушилня. На ММ брат му се изнесе и стои празна.
Доприспивам като луда.... Но и с това приключих, не помага. Просто не се разбира той има нужда от повече сън през деня или по малко. Във всички варианти, той се буди по 74828 пъти и си будува пак....

След 30тата минута се събуждат и търсят, условията в които са заспали (на ръце, на гурда, на крака, на челна стойка) ако не е същото се събуждат изцяло. При Божидар това не важи. 30мин го държа на ръце, събужда се по същия начин и не може да заспи. Решил е че ще спи 30мин и това е...
 Ние се будим също по 6-7 пъти вечерта, но сме усъвършенствали доприспиването си. Успокояваме се " в леглото съм си, всичко е наред" и това е. Това трае стотна стотна стотна от микро микро секундата и даже не разбираме. А те не могат още
Не е нужно да го водиш ти. Ако свекървата има дрешка в Сливен,може на дрешката да се бае до колкото знам. Мисля че знаеш моите виждания та за мен в   църка ако се плати за една  Киприанова  молитва за Божко е по добър вариант,но разбира се ти си преценяш☺

# 61
  • Мнения: 1 458
Милото, помолих я... Не можело... Много съм ядосана и разочарована от това....
Тя ме кара да чупя яйца и да правя неща които са на светлинни години от мен... Толкова ужасно се чувствах, но го направих и защо... За да видя, че наистина е така и туй то.... Пак ще е я помоля.... Или в крайна сметка някой друг...
Със снимка не може ли?

# 62
  • Мнения: 2 823
Милото, помолих я... Не можело... Много съм ядосана и разочарована от това....
Тя ме кара да чупя яйца и да правя неща които са на светлинни от мен... Толкова ужасно се чувствах, но го направих и защо... За да видя, че наистина е така и туй то.... Пак ще е я помоля.... Или в крайна сметка някой друг...
Със снимка не може ли?
С дреха със сигурност може на 100%. Преди няколко години преживяхме катастрофа със синът ми,бившия ми свекър шофираше. Ясно е че човекът не е искал така да стане,та леля ми беше ходила на мен и детето да ни леят куршум и да баят. За снимка не знам,но за дреха мисля, че може. Аз често ходя до църквата в Сливен на центъра която е и доста хора си плащат,като се чете вечер Кепряновата молитва,да се чете и за тях.  Плащала съм на попа само,че в Костинброд към 5,10 лв да ми чете молитва. Ако не пак,ти му чети на Божко. Да не прозвуча за другите като сектантка,но знам че с теб сме на едно мнение за вярвата,така че му чети. Аз силно вярвам,че четенето на молитва пази от лоша енергия. Другия път като си идвате или свекърва ти като идва при вас,нека му вземе светена вода от тук,за да му промиваш очичките с нея. Все пак колкото и да му се радват околните,винаги ще има кой да му завиди.Аз винаги имам в нас светена вода и за някой може да изглеждам луда,но на мен ми помага. През толкова неща преминах,че единствено вярата ми към Бог ме е държала,за да не рухна. Може би и затова сънувам доста неща,които в последствие ми се случват.😃Според мен не го оставяй да стои прекалено дълго буден ,при Плами действа така,че става хиперактивна после. Все пак аз нямам опит като консултантите и може би те са по наясно.Отделно като спи повече през деня вечер е ад. Тя също вечер се върти и мрънка,но не се събужда да будува с часове,но доста често на всеки час проплаква. Спи при нас,но на мен не ми пречи Повече от  два часа и половина през деня ме и давам,понеже вечер няма лягане🤷♀Става в 7:30 сутрин напоследък и ляга в 21:30 .Спи макс два пъти през деня☺

Последна редакция: пт, 02 юни 2023, 12:32 от Милото

# 63
  • Мнения: 1 458
Ще отиде сега и звънях пак. Ще видим какво ще искат. И дрехи има в Сливен, дано не са изпрани и не е проблем, че ги е носил преди. Оставихме ги по Коледа като бяхме там. Ако не може със снимка и с тези дрехи... Ще изпратя.
Имам светена вода. Как да го измия? Вечер ли?

# 64
  • Мнения: 1 228
Меджик , ако е на 3 дремки по половин час е добре.Така го смятам аз , ако стане в 5:30 го слагаш за първа дрямка в 9часа до 9 и 30.
После втора дрямка в 13 до 13и 30часа.
И последна дрямка в 17 до 17 и 30 и да си ляга в 21 часа.Ако пък стане малко по - късно и успее да спи повечко от половин час го остави на две дремки и да си легне по - рано.Аз като цяло си мисля , че е голям за 3 дремки и ако го подържиш няколко дена на две ще влезе в ритъм и няма да става толкова рано.Аделина много често ми дава сигнали на кратко време , че и се спи ,но вече знам , че преди третия час няма да стане и затова не се и мъча.При нас започна да спи до към 8/8 без нещо , когато минахме на две дремки.
За дневния сън аз процедирам така - като се събуди и я оправя, нахрани се , стои известно време в столчето , за да свърша нещо , съответно един час от будуването в минал.Останалите два часа и помагам да ходи , давам и почивка на люлката или замалко в количката да минем през магазин.Видимо се изморява.След като дремне пък първо играе/ходи, там каквото иска и после пак малко се разхождаме с количката , за да не се преумори.
Предполагам всичко си пробвала ,но все пак да дам мнение , може пък и да помогне.И да добавя , взех и от онези търкалца дето се бутат, че прояви интерес с едно чуждо.Може да пробваш докато е с количката да му дадеш такова да се занимава и да не мрънка, или ключове ,за това се сещам сега.
Неизвестна, според мен щом подскача и се движи просто и трябва още малко време да  започне с останалите неща.Ади пролази като я пуснах навън с друго дете.И пролази след като"проходи".Има ли къде да "ходи" по мебели вкъщи, достатъчно ниски ли са? Не, че Ади ходи по мебелите , но започна да се изправя по тях като стана достатъчно висока за да ги стига.В кошарата много време се опитваше ,но не достигаше горния край в началото, така че и това може да допринася.
И да се оплача тя е с кашлица(както и още две деца от обкръжението ни преди нея) , за сега гърдите са чисти, започнах да и давам още някакви лекарства и се надявам да се размине бързо.

# 65
  • Мнения: 1 458
Орехче пробвах, той на обяд спи 1:30-1:45мин. Първата 30мин.
И ако са три последната е 20мин макс и го будя.
На две дремки бяхме доста време... Нищо...

# 66
  • Мнения: 1 228
Орехче пробвах, той на обяд спи 1:30-1:45мин. Първата 30мин.
И ако са три последната е 20мин макс и го будя.
На две дремки бяхме доста време... Нищо...
В такъв случай би следвало.последната дрямка да идва до към 15 часа или бъркам?Аделина я държа до 20 часа будна ако е спала до 15часа.Малко и е тегаво , но вчера направих грешка да я приспя по - късно и цялата вечер се обърка.

# 67
  • Мнения: 2 173
Меджик, сила ти пращам! Това с църквата и молитвата, може и да е добра идея... Не съм от най вярващите, но когато човек е отчаян, пробва всичко.

Неизвестна16, детето му няма нищо според мен, Сами е много по назад и на консултацията за 9 месеца педиатърката не ми даде направление за рехабилитация, каза че си е наред всичко, сега за 10 месеца каза че може да му даде направление, но след като го прегледа, та не е сигурно.

Сами не седи, просто няма интерес, като тръгна да го слагам да сяда, той прави мост и не иска. Не се изправя сам. Придвижва се само с търкаляне. Не подскача на дупе, защото не седи. Не лази, вчера го сложих на дивана и той се избутваше с крака напред, но с главата забита в дивана, по едно време гледам следи от кръв, вдигнах го, той явно си е претъркал устата и цялата уста пълна с кръв, не се е удрял, бях до него, не рева, значи не го е боляло, но доста кръв имаше.

Яна лази, изправя се само на колене и се държи за някъде, стъпва само на пръсти, мисля че добре седи, не подскача на дупе, ако я изправя и подпра на някоя мебел, тя се хвърля назад или насърани. Иначе е мн активна, не се спира.

Като ги държа под мишниците и двамата местят крака, но се клатят в кръста, като пияници. Не ходят по мебели.
Педиатърката ги изпитва, на консултацията за 9 месеца, каза че всичко е нормално.нв момента са на 9++ месеца.

И другото, за рехабилитацията, не мисли че за 7-10дни рехабилитация, ще се промени нещо или ще се случи чудо. Ние сме ходили няколко пъти, отначало ревът, докато свикнат с рехабилиторката или упражненията, опъват се, не искат и докато свикнат, че трябва да ги правят тези упражнения, курса по каса е свършил, при което аз продължавам да им правя вкъщи поне още две, три седмици, масажите и упражненията и чак тогава се вижда напредък....

Но пак казвам, според мен детето ти се развива добре, нали знаеш че не всички деца лазят, някой направо прохождат, "крайния срок" за прохождане е година и 4 месеца.

Последна редакция: пт, 02 юни 2023, 12:48 от Lizi:) :)

# 68
  • Мнения: 331
Меджик, може да се бае по снимка , само по име( трябва да те познава човека ,който бае обаче ), и по телефона са ми баяли.
Да не би свекърва ти да е против тези неща и затова така да ти казва?

Иначе да се оплача набърже, отглеждам малка калпазанка от сега..
Снощи изсипа 4л течен прах за пране на земята и седнала в локвата прах и се смее като луда..как успя да му развърти капачката, така и не разбрах, и не питайте как се чисти това нещо от земята ...

# 69
  • Мнения: 466
Ох, Меджик, голям ужас. Не можеш ли да се прибереш до Бг за зъболекар? Знам че те е страх от летене, но голяма беля може да стане с тези зъби. Също и да пуснете пкк на Божко, може да е с ниско желязо. Бях чела нещо по темата. И ММ има нужда от зъболекар, но май ще търпи до август, но той няма болки.

Кате, като чета Йони, а и другите деца колко са социални, имам чувството че Миша е някакво темерутче 😂 Всяка седмица сме на плуване с други деца и родители, водя го в парка и пак гледа първите 15 мин като застрелян. Сега ще видим как де реагира на майка ми.

Неизвестна, при нас на плуване децата са горе-долу една възраст. Само моето може да се изправя и да седне само. Още 2 деца пълзят и едно седи стабилно, само като го сложи майка му. Но Миша не играе в дзак, не пляска с ръце и тн, което правят повечето.
 

Миша спи спокойно през вечер. Снощи пак се опитваше да става цяла нощ, като го сложа да легне, реве.  Сутрин повече от 2 часа изкарва трудно, но я караме на 2 дремки. Едната към 1.5-2 часа, другата максимум час. Един път първата му е дълга, друг път втората.

Другото, започна да отказва да яде. Според мен се разскйва и иска да прави нещо по-интересно. Както си запваше мъжки какаото предложа, изведнъж спря сам. После ще пиша пак, че се събуди

# 70
  • Мнения: 1 458
Диди не е против, но явно не й се занимава не знам. Сега пак имаше 100 въпроса, ака какво, ама кога, ама защо....
Вещице, желязото е проверено. А и при деца с ниско желязо не спат повече от час и през деня и през нощта. Той беше с добро желязо преди 5 месеца, и сега е така.
Този зъб "здрав" искаха да го отварят в БГ, доктора който заби машинката на ММ  в жив зъб... И отказахме, нямах време да търся друг зъболекар. Той се обажда от време на време. И сега яко ме е хванал. Пия някакви италиански "Оки" - та.. Като аулин, само то ме спасява. Сигурно нервите си оказват влияние.


Но пък Божидар, въпреки че е станал в 5:30 не е спал снощи, 3:30 издържа сутринта е супер весел и щастлив. Крясъци, викане, смее се сам на играчките, дава ми целувки вече, гушка ме. Дърдори много. Трениране яко ходенето, постоянно го пускам, той ми се смее и ме търси да се хване Grinning
Ритаме, пълзим, както каза Орехче, яко го измарям, не ще има файда де... Ама поне не е кривичък.
 Гледам го и ми се реве.... Очите ми се пълнят със сълзи, колко се изнервям. В същото време Бога ми, искам да му помогна да спинкаааа. Толкова е важен съня за всички. Те растат имат нужда от възстановяване. Мозъка почива, а има и процеси които само на сън се осъществяват... Аз съм работила 5 г нощна смяна, голямо куче съм, въпреки че съм на предела на силите, няма къде да ида и да се предам.... Но искам той да е добре Disappointed Relieved

# 71
  • Мнения: 3 332
Може да се бае на дреха, но после се спи с тази дреха или върху нея. Ние водихме каката да и баят, имало и специално баене и за сън. Моята не беше урочасана, то такъв темерут като нея как ще урочаса. Беше на 10м и нещо, но минаха почти 2м докато се подобрят нещата. Не знам дали от баенето или го израстна, но няма как да навреди. За молитва не се бях сетила иначе щяхме и в църквата да идем. И аз винаги имам вкъщи светена вода. Имам и елей и от него слагах на челото на каката.

# 72
  • Мнения: 1 458
Болибон и елей имам... Но са от миналата година и осветената вода. Ако не е проблем. Какво да правя с тях?

# 73
  • Мнения: 3 332
Болибон и елей имам... Но са от миналата година и осветената вода. Ако не е проблем. Какво да правя с тях?
Мойте са по стари. Не виждам защо да е проблем. С елая правех кръст на челото вечер преди да я сложа да спи. А със светената вода миех очите преди всяко лягане от челото посока надолу по три пъти, като ляха коршум на баткото така беше обяснила бабата, че се мият- от горе на долу. За другото не знам дали е правелно, нямаше кого да питам, но на мен ми се струваше правелно. Ама не знам дали не беше повече за кое успокоение.

# 74
  • Мнения: 1 458
Болибон и елей имам... Но са от миналата година и осветената вода. Ако не е проблем. Какво да правя с тях?
Мойте са по стари. Не виждам защо да е проблем. С елая правех кръст на челото вечер преди да я сложа да спи. А със светената вода миех очите преди всяко лягане от челото посока надолу по три пъти, като ляха коршум на баткото така беше обяснила бабата, че се мият- от горе на долу. За другото не знам дали е правелно, нямаше кого да питам, но на мен ми се струваше правелно. Ама не знам дали не беше повече за кое успокоение.
Нещо казва ли се?
Ние мием лицето по три пъти в тази посока, но с обикновена вода, след всяка разходка и вечер.

Общи условия

Активация на акаунт