Отговори
# 75
  • Мнения: 87
Момичета препоръчайте ми сайт,в който има хубави спални комплекти с обиколници?
. СЛАДЪК СЪН, препоръчвам аз.
https://www.facebook.com/sladuksun

Много са красиви ☺


Аз съм на трета фетална чак на 03.07. Ии разбира се и аз нямам търпение.

Да се похваля, днес взехме количка и цялостно обзавеждане на стая. Ще спя доволно 😀🥳
Благодаря много! Трета фетална задължителна ли е?

# 76
  • Мнения: 690
Термометър ползваме този в момента:
https://apteka.framar.bg/30065086/браун-инфрачервен-термометър-за-ухо-irt6520

Доволна съм, но трябва да се има предвид че  мери с 0,5 отгоре. Ако има отит например, мери и с повече, но стандартно е с 0,5. Като беше бебе баткото мерех с нормален под мишница, най-често докато го кърмя. Сега е почти невъзможно да го накарам да стои мирно толкова време 😅

За аспиратора ползвахме на Носко (със засмукването). Струваше към 10 лв. Но, ако е първо детенце, може и да не ви се наложи много да го ползвате. По принцип съм чувала и, че не е хубаво да се ползват често. Синът ми започна да боледува след като направи 2 години и тръгна на ясла. Преди това не сме го ползвали.

# 77
  • Мнения: 138
И ние се спряхме на сгъваема кошара и взехме на Чиполино.  И мислим да вземем по-хубав матрак. Имаш ли предложения за такъв? Simple Smile
Този път се спряхме на сгъваема кошара, но с падаща преграда. Но ще вземем по-хубав матрак, а няма да е със сгъваем за пътуване. Да кажем, че е алтернатива на Next to me. Много исках да си взема такъв тип, но не си заслужава инвестицията за няколко месеца.
С баткото ни дадоха дървена и нямах търпение са се отърва от нея. Обемна, тежка, трудно се мести. Само дето на външен вид е по-красива 😅

# 78
  • Мнения: 1 386
Момичета препоръчайте ми сайт,в който има хубави спални комплекти с обиколници?
. СЛАДЪК СЪН, препоръчвам аз.
https://www.facebook.com/sladuksun

Много са красиви ☺


Аз съм на трета фетална чак на 03.07. Ии разбира се и аз нямам търпение.

Да се похваля, днес взехме количка и цялостно обзавеждане на стая. Ще спя доволно 😀🥳
Благодаря много! Трета фетална задължителна ли е?

Не. Аз няма да правя. Докторът ми каза,  че е излишна и вече се отрича. И до този момент вече всичко относно бебето е ясно, дали е добре или има проблем.

# 79
  • Мнения: 718
Термометър бях взела безконтактен. Не съм доволна. Давал ми е до 1 единица повече. И на мен дори е отчитал температура, когато съм абсолютно здрава. Но гледам, че личната го използва. И си мерех с обикновен живачен. С бебе няма проблем, но после меренето ставаше с много рев. Сега се чудя какъв да взема.
Аспиратор ползвах със засмукване и не ми беше никак комфортно. После взех от тези за прахосмукачка. Доста хора ми го похвалиха, но детето така и не даде да го ползваме. Може би сега ще взема някакъв трети вид Simple Smile
Аз не съм купувала още нищо и не съм подготвяла нищо, но имам почти всичко от баткото и съм спокойна. В осмия месец смятам да пера количка и дрехи.

# 80
  • Мнения: 632
Аз бях взела комплекта на филипс с гребенче, ножичка, аспиратор и термометър, ще видя дали ще ми свърши работа. За Сладък сън подкрепям - и ние си поръчахме от там комплекти. Идваха на 35лв без и 39лв с ластик, комбинациите са безброй и дори ми беше някак трудно да се спра на нещо при такъв избор.
Честито за количката, k.belleza 😊
Относно третата фетална и моята лекарка каза, че няма смисъл и се прави за пари, но аз се записах. Май по-скоро от любопитство, защото предполагам, че вече ще се види доста по-ясно. Сестра ми беше казала, че при нея малкия бил почти същия като на живо.

# 81
  • Мнения: 1 894
За сина ми ползвам Носко за прахосмукачка. Велико изобретение 😄😄 Първоначално се дърпаше, но явно схвана, че помага и даже сам го търси. По едно време купихме и електрически на АГУ… абсолютен боклук. Инхалаторът им обаче е страхотен.

# 82
  • Мнения: 1 560
Термометър имам безконтактен, ама не винаги мери точно и в такъв случай ползвам обикновен електронен.
Аспиратор за нос и ние имаме Носко за прахосмукачка, ползвахме го докато беше бебе, но много се стресираше от тази прахосмукачка и толкова се беше стресирал, че само като я пуснехме по едно време почваше голям рев. Иначе е ефикасен. Сега промиваме със спринцовка и физиологичен разтвор (не, че пак няма рев😄), а и вече е голям и се научи да си издухва носа.
А този който е като с вакуум, само помпичка (като на първата снимка на Xelly) е пълен боклук.

# 83
  • Мнения: 243
Термометър ползваме електронен на Микролайф. Не сме имали проблем с него, а сигурно е на 5-6 години вече.
За нос използвахме ръчната помпичка, вършеше работа. Сега ще взема същата. Също така ще ползвам и техниката със спринцовка и физиологичен разтвор

# 84
  • Мнения: 632
Момичета, най- накрая минах преглед 😅 измериха го 1315гр в 28+6, върви с около седмица напред. Обърнал се е пак седалищно, а от много време беше в правилна позиция… каза ми да не се притеснявам и да не го мисля, секцио съм и нямало такова значение, ама знам ли 🙄Поскастриха ме за килограмите, качила съм 3.5кг за последния месец, а да ви кажа честно не мисля, че съм имала големи прегрешения 🙈 казаха ми да огранича въглехидратите. Не е от ГД, защото околоплодните води са добре.

# 85
  • Мнения: 2 138
Ние ползваме аспиратора с маркуч, който е на снимката в средата. Термометър имаме безконтактен от Лидл. Мери по на челото, и в ухото. Доволни сме. Отделно аз имам и друг - електронен. Мерят еднакво.

k.belleza, честити количка и обзавеждане!

# 86
  • Мнения: 21 313
Ще взимате ли уред за бял шум,тийнката много харесваше бучене на сешоар,духалка и т.н.
Затова се замислям.
Аз за момента харесах само стерилизатор на Авент и шишета пак тяхни - natural response.

# 87
  • Мнения: 1 894
С баткото не посмях да инвестирам, но сега със сигурност ще взема бухалчето Оли. Само не съм решила в кой размер.

# 88
  • Мнения: 2 138
Ние не сме пускали бял шум.

# 89
  • Мнения: 395
Момичета, най- накрая минах преглед 😅 измериха го 1315гр в 28+6, върви с около седмица напред. Обърнал се е пак седалищно, а от много време беше в правилна позиция… каза ми да не се притеснявам и да не го мисля, секцио съм и нямало такова значение, ама знам ли 🙄Поскастриха ме за килограмите, качила съм 3.5кг за последния месец, а да ви кажа честно не мисля, че съм имала големи прегрешения 🙈 казаха ми да огранича въглехидратите. Не е от ГД, защото околоплодните води са добре.
Ти колко кг си качила досега? Колко кг е нормално да се качват на месец?
Мен на прегледите лекарката само ме пита колко тежа и колко кг съм качила до момента и не ми е казала нищо повече.

Общи условия

Активация на акаунт