Ей го иде вече МАЙ и тогава ще сме двама/трима знай

  • 13 619
  • 298
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 96
Момичета, а на някоя да и се обрива корема.....ей сега забелязах, че от едната страна имам едно петно от малки червени пъпчици, но не ясно изразени а ....как да кажа, локализирано е само от едната страна и е малко, но ме посърбява, то затова го и забелязах.......Sad

# 16
  • Мнения: 1 225
Здравейте момичета
Бих искала да се запиша и аз в тази темичка - терминът ми е на 21 май

# 17
  • Мнения: 1 531
само аз ли мисля, че е добре да изпишем първо старата тема, пред да пишем тук  Shocked  или не обръщате внимание Crazy може би, ако ще е така, да помолим модераторите да заключат старата, става леко обръкване иначе Rolling Eyes

ети, не се шашкай така беееееееее  ooooh!   нормално е!!! 4ак пък изведнъж да плачеш и т.н.  ако наистина се притесняваш, просто иди до лекар  Peace  макар че аз също мисля, че е нормално / моето бебенце след седмица активно шавкане 2-3 хи4 не се обади, аз малк осе притесних и звъннах на лекарката по телефона и се успокоих, изпих кафенце и то се размърда  Heart Eyes  не че през въпросните дни не бях пила кафе, ама просто явно имат и моменти на покой или леко шавкат, така че ние не ги усещаме...

янче, не нямах предвид такова, а кошче от тип точно както в лс си ми писала: порт-бебе / но ккто си ме посъветвала изглежда ще е шезлонг, щом на него ми се регулира облягането Flutter  stanella, било по-удобно така, а порт-бебето било за малки бебенца... а шезлонгът да не би да си няма (порт  Laughing ) дръжка ???

# 18
  • Мнения: 162
Ети 123 - спокойно и ти стискаме палци обади се непременно после. Аз миналата вечер имах такова преживяване. Обикновено като си легна по гръб вечер след работа и то започва да шава и рита. Точно тази вечер обаче вообще не се помръдна. В продължение на може би 2 часа само в корема си се вторачвах и с всяка изминала минута се паникьосвах все по-вече. Накрая накарах баткото да си сложи ухото на корема ми и да слуша чували се нещо. И той каза че нищо не чува - при което аз вече съвсем се паникьосах и явно ми пролича, защото детето каза - абе мамо не бой се то сигурно спи. И половин час след това сякаш бебето разбра че се страхувам започна да рита и то силно и аз мирясах. Та така. А иначе през по голамата част от времето го усещам все ниско долу - а при вас как е?И то когато съм седнала. А когато съм права не го усещам. Само седнала и легнала - и при вас ли е така???

# 19
  • Мнения: 362
 Здравейте момичета!! допреди малко писах и нете ми нещо се скапа Twisted Evil
 Първо към Ети,не се шашкай толкова,и аз до миналата седмица си мислех какви ли не страхотии за неусешането,но сега съм по спокойна,то си мърда но ние сигурно неможем да дпловим всяко движение.Аз го усещам по силно(едни такива малки ритничета)предимно вечер като се застоя пред ТВ или като легна,и много се радвам.Таткото все ме пита -наистина ли мръдна Laughing
 gmsvetla благодаря за инфото за Чиполино,много ми е интересна тази комбинирана количка на твоята позната която е само 7 кг.,не са ли по тежки комбинираните.Аз много съм се зарибила напоследак да се ровя из нета за колички и мнения за тях.Не че мога да отделя много пари,но все пак.Мисля че с единични гуми е по удобна за управление или греша.
 Поздравления за новата темичка.
     Hug

# 20
  • София
  • Мнения: 4 588
момичета, съжалявам за недоръшения и нескопосан вид на темата, но тук нетът е ужасен и не могат да се отварят картинките Twisted Evil Довечера и в следващите дни ще я довърша. Laughing
Ети, стискам палци всичко да е неред. Hug  bouquet

# 21
  • София
  • Мнения: 1 877
Не разбирам?!?!? Или аз нещо не съм в ред или вие се шашкате прекалено много.
Просто не е нормално постоянно, в 100% от времето да усещате бебето!!! Аз например го усещам в определени моменти и по никакъв начин не е много често нито през целия ден. Има периоди, в които рита постоянно и много бурни и такива, в които не усещам нищо с часове...

Ети, според мен тази паника, която те е обхванала е много вредна. На мен в МД ми казаха, че плачът предизвиква контракции (аз яко се бях разревала след като получих второто кървене). Така че не се самонавивай преди да чуеш лекарско мнение!!!

# 22
  • Мнения: 362
 преди малко прочетох че бебето прекарва в сън от 16 до 20 часа на денонощие,така че споко ако се чудим какво правят нашите бебчета отговора е че те спят и се готвят за среще с нас newsm10

# 23
  • Мнения: 136
То и аз съм Шашко Шашкова и като не усещам юнака се побърквам. А сега ми се струва, че бебето се е обърнало, понеже преди само барабанеше по корема ми, а сега го усещам наистина ниско долу, даже се чудех да не би това да са контракции от неболезнените, ама незнам. Ще разбера на прегледа, но от шашкане файда няма наистина.

# 24
  • Мнения: 3 089
май паниката е нормална особено за първо раждне. и аз с петра следях едва ли не всяко помръдване - къде е, в коя област, колко често, по кое време. сега изобщо не мога да се сетя например днес кога усетих бебето. че го усетих - така е, ама не помня кога  newsm78 явно при мен с второто вече съм претръпнала и въпреки че бременността да е силно желана, а не случайна, пак твърде спокойно премам нещата - не се тревожа, не се юркам и дори в началото, като имах серия прокървявания, пак все едно не се случваше намен. като знам, че по никакъв начин не мога да повлияя на природата и ситуацията, не се впрягам. з добро или лошо, приемам тази си бременност като час от плана за отмятане на задачките - като искам 3 деца,з начи е наложително да родя второто в някой момент. и колкото по-рано е след първото,толкова по-бързо ще отметан и третото  hahaha
ниночка - няма лошо да се минава в следващата тема, но си права, че е хубаво в края на старата тема да се слага линк към новата, за да няма обърквания.

# 25
  • Мнения: 481
Върнах се от лекарката, и слава богу че ме прегледа,за да чуя че всичко е наред:).Притесних се момичета ,защото освен че сутринта имах болки и от предната вечер не бях го усещала,ами вече един ми се случи да го загубя.Бях бременна,но то си отиде........Sad.Иначе ритничетата ги усещам и аз само ,когато съм седнала или легнала по гръб,малко под пъпчето.Последно като ходих бях качила само 2кг,а сега като отидох видях че са още 3кг....общо 5кг, а съм още в 5тия месец.Вие колко сте качили досега?

# 26
  • Пловдив
  • Мнения: 1 162
Stanella , и аз имам подобен обрив и като капак на всичко ме и насърбява от време на време. Започвам да си мисля, че правя някаква алергия към маслото на Икаров, с което се мажа, въпреки че го ползвам от доста време, а обрива ми се появи преди 2-3 седмици. Не става по-голям, но и не изчезва.

# 27
  • Бургас
  • Мнения: 290
Привет на всички майчета  Simple Smile С мойта бебка се включваме към групичката. Терминът ми е 17май.
Eti123 Радвам се за теб, че всичко е нормално. Успех и занапред и най-важното е без паника.  Simple Smile

# 28
  • Мнения: 152
Ети- не се шашкай, всичко с бебето е добре. На мен също мис е случи преди 3 дена, но аз си знаех, че като му подам вкусна харана ще че събуди и така и стана. Бебето започна д араздава ритничета. А вчера се уплаших от обратното- бяхме на оперета на графиня МАрица и бебето не спря да рита, но толкова силно. Не знаех дали му харесва или не, по едно време си мислех да изляза дори.  Но след антракта спряа ритничетата, явно свикна със силната музика, знам ли. В началото се кефех и мъжа ми за първи път го усети, като си сложи ръка на корема, та се хвалеше на всички след това.
 Сиско- добре дошла при нас.

# 29
  • Мнения: 96
gmsvetla може и от маслото да е, аз се мажа с олио на джонсън....абе не знам...ще почакаме и ще видим дали минава.
Ети - радвам се че сте ок, знам че сигурно ти е много неспокойно и те тресе параноята заради загубеното бебче, но все пак мисли позитивно за да е всичко наред.....няма друг начин..
Момичета....аз ви казвам чао,отивам си и най вероятно няма да пиша събота и неделя.....искам да си почина от компа, а и само тогава с таткото сме наистина заедно и имаме време да си обърнем внимание.
Пожелавам ви хубава почивка Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт