Син или червен цвят за автомобил

  • 6 532
  • 82
  •   1
Отговори
  • Мнения: 106
Предстои ни покупка на семеен автомобил и сме избрали новия Логан MCV. Но в склада на дилъра има само тези 2 цвята за модификацията която предпочитаме. Дилемата:
1. Избираме един от тези двата и го получаваме веднага
2. Избираме сребрист металик (това е цвета който на нас най-много ни допада) и чакаме 45 дни. Но на нас не ни се чака толкова Simple Smile
3. Избираме сребрист металик от по-висок клас като цената се увеличава с около 20% и пак го получаваме веднага. Но дали си заслужава такова оскъпяване заради един цвят.

Всички варианти са ни възможни, но предпочитаме първия заради цената и това че няма да чакаме.
И да си дойдем на думата ...син или червен Simple Smile

Вижте как изглежда автомобила в двата цвята: http://www.snimka.bg/album.php?album_id=94340

Последна редакция: пт, 12 яну 2007, 11:06 от Danin

# 1
  • Мнения: 2 529
20% не е никак малко оскъпяване, макар и да съм пристрастна към сребристия металик (защото моята кола е в такъв цвят  Wink)
Гласувам за червен цвят.  Grinning

# 2
  • Мнения: 14 654
преди няколко години си говорих с един циганин, който ми каза, че най-много се крадат червените коли

# 3
  • Мнения: 920
преди няколко години си говорих с един циганин, който ми каза, че най-много се крадат червените коли

И най-много се забелязват на пътя. Което е добре за безопасността, и лошо - полицаите най-често ги спират.

# 4
  • София
  • Мнения: 1 352
Имах същата дилема като теб, само че избора беше между светло сив металик и червен неметалик. Другата опция беше да чакам 4 месеца. Избрах червеното.

# 5
  • Мнения: 106
преди няколко години си говорих с един циганин, който ми каза, че най-много се крадат червените коли

И най-много се забелязват на пътя. Което е добре за безопасността, и лошо - полицаите най-често ги спират.

Ние сме в Германия и въпроса с кражбите не ме притеснява Simple Smile
Безопасноста за мен е по-важна от опасността често да ни спират полицаи.

# 6
  • Мнения: 7 474
Червената е по-красива  Crazy и се забелязва повече на пътя Peace

# 7
  Червено естествено всичко червено е по-добро от синьото! bowuu
Вземай червения логан много готини коли са и не се замисляй!!!
ЧЕСТИТО

# 8
  • София
  • Мнения: 4 867
на мен ми харесва синьото.

а за оскъпяването пишеш, че е при вариант "по-висок клас" - в какво се изразява и дали пък не си струва допълнителните пари?

# 9
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Аз харесвам зелено, сиво, розово дори.....но няма смисъл в случая да чакаш или да даваш повече пари....и двата варианта са добри

# 10
  • Мнения: 6 167
определено тази точно кола изглежда по-добре СИНЯ.

По принцип, аз харесвам червени коли , но карам синя.
кой каквото няма - иска.

не разбирам, как форумът ще реши каква кола да си купите, но
дано все пак помогнем с нещо   Wink

# 11
  • София
  • Мнения: 4 867
еееееее, лени, нали после пак тук ще дойде да почерпи - защо да не изберем ние цвета, ако не друго Laughing

# 12
  • Мнения: 1 311
Пристрастна съм - предишната ни кола беше червена и много си я обичах. Сегашната не е поради разни причини. Следващата определено пак ще е червена.

Червеното е цвета, който се забелязва най-добре в сумрак, мъгла и прочие, т.е. при условия на намалена видимост. Нали се сещаш сивия металик как хубаво се слива с мъглата. Има и статистика, че с червени коли стават най-малко катастрофи.

Това е моето мнение, но аз както казах съм пристрастна - просто харесвам червени коли. А ти, понеже ще си караш, возиш и гледаш колата в следващите вероятно поне 5 години си избери цвета, който на теб ти харесва и ще ти харесва да виждаш.

# 13
  • София
  • Мнения: 1 481
Този автомобил бих го избрала в син цвят, според мен му отива повече. Червеният цвят го свързвам с по-малки и определено женски коли  Simple Smile Семеен автомобил в червено някак не ми се връзва.

# 14
  • Мнения: 106
на мен ми харесва синьото.

а за оскъпяването пишеш, че е при вариант "по-висок клас" - в какво се изразява и дали пък не си струва допълнителните пари?

Екстрите са от рода на малко по-голям двигател, още 2 седалки, още една възд. възглавница, предни ел. стъкла и радио CD, но ние си имаме. Нито една от тези екстри не ни е необходима, а цената се вдига доста.

Последна редакция: пт, 12 яну 2007, 12:37 от Danin

# 15
  • Мнения: 3 576
Ако трябва да избирам от двете - червено.
Иначе харесвам сив металик или черно, такива са наште коли Wink

# 16
  • Мнения: 2 381
Бих избрала син.

# 17
  • София
  • Мнения: 4 867
ако можете да си го позволите финансово, вземи по-големия двигател с двете седалки, възглавниците и любимия цвят.
за дълъг път по-големият двигател има много предимства.

# 18
  • Мнения: 1 021
На мен също ми харесват повече червените коли, но специално за този модел смятам, че син изглежда по-добре. До колкото знам червеното много бързо избледнява, матира и след това не сто добре.

# 19
  • Мнения: 4 555
Синя кола ми изглежда като някакво недоразумение.
Червена е страхотно  Peace
Има статистика, че най-малко катастрофи стават с червени коли.

# 20
  • Мнения: 106
На мен също ми харесват повече червените коли, но специално за този модел смятам, че син изглежда по-добре. До колкото знам червеното много бързо избледнява, матира и след това не сто добре.

Точно дилъра ни посъветва да изберем червеното, защото със синия цвят двегодишна кола изглежда много по-стара, купето се нагрява повече защото цвета е по-тъмен и всяка драскотина си личи много.

# 21
  • Мнения: 1 021
На мен също ми харесват повече червените коли, но специално за този модел смятам, че син изглежда по-добре. До колкото знам червеното много бързо избледнява, матира и след това не сто добре.

Точно дилъра ни посъветва да изберем червеното, защото със синия цвят двегодишна кола изглежда много по-стара, купето се нагрява повече защото цвета е по-тъмен и всяка драскотина си личи много.
Това за драскотините съм съгласна, че личат на по-тъмнте цветове, но си држа твърдо на мнението, че червеното мноого грозно избледнява.   Wink
Все пак цвета не е от такова значение, важното е, че колата е нова. Със здраве да си я  ползвате!

# 22
  • Мнения: 2 700
Аз съм за червена по две причини: първо, от гледна точка на видимостта (безопасността) и второ, от гледна точка на замърсяването. Ние имаме тъмно синя кола, която още в деня, в който мине на автомивка и вече е прашна. При следващи покупки аз лично ще се целя в по-светлите тонове.

# 23
  • Мнения: 106
Аз съм за червена по две причини: първо, от гледна точка на видимостта (безопасността) и второ, от гледна точка на замърсяването. Ние имаме тъмно синя кола, която още в деня, в който мине на автомивка и вече е прашна. При следващи покупки аз лично ще се целя в по-светлите тонове.

Съгласна съм с това. Колата ни в момента е черна и 2 часа след автомивка е вече прашна Simple Smile

# 24
  • София-Дружба 2
  • Мнения: 1 192
Гласувах за червената,изглежда ми много по-добре от синята.
Но,ако имате финансова възможност по-добре си купете другата модификация-седалките ще са ви от полза все някога,а допълнителната възд.възгл. съвсем не е за пренебрегване.
Каквото и да решите,пожелавам ви да си я карате със здраве.   car003

# 25
  • Мнения: 1 564
определено тази точно кола изглежда по-добре СИНЯ.


-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
От червените лично аз харесвам цвят бордо(мое мнение). Peace

# 26
  • Мнения: 2 197
На тази кола не и отива червено. Затова гласувах синьо. Червено ми се връзва за спортна кола, не за такава.

# 27
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Ай стига бре...
Аз съм луТ фен на червения цвят и понеже мъж ми купи мин. лято синя кола, сега каза, че отива да ми поръча червена Дачия Логан-комби  Laughing

Повече от това, здраве му кажи  Grinning

# 28
  • Мнения: 1 063
Айде един глас и от мен - червен. Peace

# 29
  • там от където съм
  • Мнения: 1 073
На тази кола не и отива червено. Затова гласувах синьо. Червено ми се връзва за спортна кола, не за такава.

 Peace

# 30
  • Мнения: 8 505
Син.Пристрастена съм към синьото Crazy

# 31
  • Мнения: 2 309
Черен! Mr. Green

# 32
  • Мнения: 1 233
Червено Peace

# 33
  • Мнения: 817
Миналата седмица си купих Синя кола и за това съм на тази вълна.Гласувах за син цвят.
Но пък и като се замисля то много си зависи от автомобила ,марка от нюанса цвят ,не на всяка кола и отива син или червен.............. newsm78
А виж сребристото е универсално Hug

# 34
  • Мнения: 5 140
Определено синята ми харесва повече.

# 35
  • Мнения: 447
Иаз съм за чевено  Grinning

# 36
  • Мнения: 106
Явно повечето хора предпочитат червения цвят Simple Smile Вероятно този ще изберем, защото имаше серьозни доводи в подкрепа на червеното от гледна точка на безопасността.

# 37
  • Мнения: 1 422
Синьото без съмнение. Точно това червено е супер .... обикновено. Аз лично бих отишла на допълнителните екстри, но аз съм си такава - във всяко отношение все не ми стига  Crazy Crazy

Ако има червена перла ............... мдаааааааааа, но тя самата заради цвят ще ти струва близо 10% повече.

# 38
  • Мнения: 1 202
Червеният цвят ми харесва повече ! Peace

# 39
  • Мнения: 1 059
Червен

# 40
# 41
# 42
  • Мнения: 2 040
В конкретната ситуация бих избрала синята, защото тия черните пласмаси /не знам как им е името  Embarassed/
много разкъсват цялостната форма и линия на колата в червения вариант. В синия изглеждат по-добре, защото не са толкова контрастни.

# 43
  • Мнения: 11 004
Нито един от двата  Naughty
Но ако трябва да е задължително един от тези цветове - СИН!

# 44
  • Мнения: 656
Червен  Peace

# 45
  • Мнения: 2 386
Обожавам синьо! Червената кола все с едно Ферари я свързам и не ми се нрави... Whistling  Joy Joy

# 46
  • Мнения: 215
Червената е по-красива  Crazy и се забелязва повече на пътя Peace

 Peace Подкрепям, хем е по-хубав цвета, хем се забелязва отдалеч

# 47
  • Мнения: 814
да ви имам дилемата!

# 48
  • Мнения: 814
за мен по-важно е каква е колата-марка,модел, година на производство, екстри...

# 49
# 50
  • Мнения: 2 550
преди няколко години си говорих с един циганин, който ми каза, че най-много се крадат червените коли

И най-много се забелязват на пътя. Което е добре за безопасността, и лошо - полицаите най-често ги спират.

Карала съм черевна кола и почти не са ме спирали.
Ама много хубаво червено беше  Heart Eyes Липсва ми.

На тази кола обаче синьото повече ми харесва.

# 51
  • Мнения: 2
             Червеният чвят се забелязва добре и през деня и в сумрак.И нещо много важно - само този цвят създава впечатление,че колата  е на по-близко разстояние от действителното!Не това ,разбирасе,ме накара да се спра на него,когато избирах колата си,разбрах го по-късно!

# 52
  • Мнения: 814
При задължителното условие по Закона за движение по пътищата автомобилите да се движат с включени светлини мисля, че по-яркият/червеният/ цвят е за предпочитане. И без това повечето от шофьорите са със закупепени  шофьорски книжки, сами се убеждаваме в това ежедневно!. За това - червена кола, та да се вижда от далече!

# 53
  • Мнения: 4 733
Червен Peace

# 54
  • Мнения: 2 587
Определено повече ми допада червената. Peace

# 55
  • Мнения: 1 422
С риск да си навлека криви погледи - НЕ СИ КУПУВАЙТЕ ДАЧИЯ! Ще откачите от проблеми.

# 56
  • Мнения: 106
С риск да си навлека криви погледи - НЕ СИ КУПУВАЙТЕ ДАЧИЯ! Ще откачите от проблеми.

Благодаря за съвета Simple Smile
Вие от кога притежавате Логан? Какви проблеми сте имали с колата? Дай повече информация, моля те, защото не бих искала да си купим автомобил, с който ще откачим Wink от проблеми. Аз четох доста мнения на хора, който са си купили Логан и нямаше нито едно отрицателно. За сметка на мненията на хора, който нямат лични наблюдения Simple Smile Всички те странно защо са крайно отрицателно настроени. Дачия Логан доколкото разбрах е автомобил, произведен от Рено, с гаранции на Рено. Просто използват заводите в Румъния и по-евтиния труд там.

# 57
  • Мнения: 3 248
Червен. Peace

# 58
  • Мнения: 1 422
Първо принципно, а после конкретно, но да кажа, че ние нямаме Логан, така че може да не взимаш предвид, ако прецениш.

Принципно (поради факта, че мъжът ми е огромен автопочитател и непрекъснато чете анализи, а и двамата сме на границата на параноята за сигурността, за нас условието е мощен, бърз и сигурен) - Дачия Логан не покрива изискванията на краштестовете, има слаб двигател и купе без защита. В Румъния огромен брой от автомобилите са Дачия, което на практика значи, че при евентуален инцидент се блъскаш в същата слаба машина, но в България не е така. Най-фучащи тук са огромни титанови и защитени автомобили. Най-много катострофи предизвикват безсъвестни шофьори на Мерцедеси, БМВта и огромни джипове, които само ще се поотупат и ще отидат да проверят в частната клиника, дали евентуално нямат някое вътрешно нараняване от 8-те еърбека (пример от ужасната катастрофа на Сливница и Ботев миналата седмица), а човека, когото са блъснали летейки на червено с бясна скорост е в окаяно състояние, колата му изобщо няма такава. По тази причина за нас лично основното е осигуреността на автомобила.

Конкретно - наши приятели са супер недоволни от пластмасовите детайли, които все нещо ги подменят. Техен е коментарът, че аман от това нещо в гаража и също са решили да я сменят с Тойота или Ауди. Не нова, но от доказали тестови резултати.

# 59
  • Мнения: 106
Първо принципно, а после конкретно, но да кажа, че ние нямаме Логан, така че може да не взимаш предвид, ако прецениш.

Принципно (поради факта, че мъжът ми е огромен автопочитател и непрекъснато чете анализи, а и двамата сме на границата на параноята за сигурността, за нас условието е мощен, бърз и сигурен) - Дачия Логан не покрива изискванията на краштестовете, има слаб двигател и купе без защита. В Румъния огромен брой от автомобилите са Дачия, което на практика значи, че при евентуален инцидент се блъскаш в същата слаба машина, но в България не е така. Най-фучащи тук са огромни титанови и защитени автомобили. Най-много катострофи предизвикват безсъвестни шофьори на Мерцедеси, БМВта и огромни джипове, които само ще се поотупат и ще отидат да проверят в частната клиника, дали евентуално нямат някое вътрешно нараняване от 8-те еърбека (пример от ужасната катастрофа на Сливница и Ботев миналата седмица), а човека, когото са блъснали летейки на червено с бясна скорост е в окаяно състояние, колата му изобщо няма такава. По тази причина за нас лично основното е осигуреността на автомобила.

Конкретно - наши приятели са супер недоволни от пластмасовите детайли, които все нещо ги подменят. Техен е коментарът, че аман от това нещо в гаража и също са решили да я сменят с Тойота или Ауди. Не нова, но от доказали тестови резултати.

Благодаря за точния отговор. Абсолютно си права, това което казваш за съжаление е истина. Но има и други истини, а именно че в Германия я няма тази война по пътищата. Тук шофирането е спокойно, другите шофьори са приятели, а не врагове. Освен това пред възможността стара, безопасна кола, но с гарантирани ремонти и нова кола с гаранция, но не така добре обезопасена в сегашната ситуация предпочитаме втората възможност. Да живееш в днешно време изобщо не е безопасно от където и да го погледнеш и за всеки приоритетите са различни. Но за едно съм съгласна абсолютно с теб .... за България е по-добре сигурна кола, а и там ремонтите не са толкова скъпи.

# 60
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
В момента собственици на Дачия Логан са единици...
Аз съм виждала само една и то седан. Комби все още не съм срещаа по улиците.

Та как си позволяват някой такива категорични оценки, чак се чудя...?!  Rolling Eyes

# 61
  • Мнения: 106
В момента собственици на Дачия Логан са единици...
Аз съм виждала само една и то седан. Комби все още не съм срещаа по улиците.

Та как си позволяват някой такива категорични оценки, чак се чудя...?!  Rolling Eyes

Има едно комби в София Simple Smile синьо мисля че беше

# 62
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Отговарам в подкрепа на синия цвят, само за да не е черен. Нашата кола е червена и съм виждала същия модел в черно. Изглежда по-малка и си губи прелестта на нова кола, а колко е грозно черното, когато малко се позамърси...

# 63
  • Мнения: 106
Отговарам в подкрепа на синия цвят, само за да не е черен. Нашата кола е червена и съм виждала същия модел в черно. Изглежда по-малка и си губи прелестта на нова кола, а колко е грозно черното, когато малко се позамърси...


Simple Smile Въпроса е синя или червена, а не синя или черна Simple Smile

# 64
# 65
  • Мнения: 537
В момента съм със син автомобил, като преди съм карала все сиви. Аз съм за син, но зависи и от червеното. Харесвам червено бордо металик, но обикновено червено като блажна боя - не.

# 66
  • Мнения: 106

Това е световна тенденция, която вече е факт.

# 67
  • Paris
  • Мнения: 1 727
Синя кола ми изглежда като някакво недоразумение.
Червена е страхотно  Peace
Има статистика, че най-малко катастрофи стават с червени коли.
Друга статистика сочи, че всички кучки карат малки, червени коли.
Тази обаче ми се вижда големичка

# 68
  • Мнения: 1 465
Харесвам много червеният цвят за кола. Но зависи дали този червен цвят отива на съответната кола. В случая, синият е за предпочитане - определено.  Peace

# 69
  • Мнения: 1 364
Аз бих избрала син.

# 70
  • Бургас
  • Мнения: 3 553
Естествено, че червен.

# 71
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Отговарам в подкрепа на синия цвят, само за да не е черен. Нашата кола е червена и съм виждала същия модел в черно. Изглежда по-малка и си губи прелестта на нова кола, а колко е грозно черното, когато малко се позамърси...


Simple Smile Въпроса е синя или червена, а не синя или черна Simple Smile
ooooh! Maлииии, каква съм блейка! Тц-тц-ц.
Поправям се тогава. Предпочитам червеното. С този цвят ще те забележат от далеч. Peace
Само че не мога да си изтрия гласа.

# 72
  • Мнения: 106
Благодаря ви момичета. Решихме да вземем синия автомобил Simple Smile
Когато пак имам колебания за нещо обещавам да ви питам Simple Smile

# 73
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
въпреки, че не е "моя" цвят, честит да ви е!   bouquet
Безаварийно и безопасно... Peace

# 74
  • Мнения: 22 908
Червената е по-красива  Crazy и се забелязва повече на пътя Peace
No po-trudno se prodava ,spored maja mi.Niamam Kredor,izviniavaite.

# 75
  • Мнения: 677
Култова анкета!
Авторката пита и избира цвета с по-малко гласове..
А и ако цвят вдига цената на автомобил с 20%..Егаси колата..5 боядисвания да струва.. Shocked

# 76
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
...А и ако цвят вдига цената на автомобил с 20%..

знаеш ли, когато не си в час и не знаеш нищо по въпроса, ми замълчи бре... Не е толкоз трудно.
Реза 1000 пъти вече помоли да си ограничавате флууда, спама и безмозъчните топици.

# 77
  • Мнения: 106
Култова анкета!
Авторката пита и избира цвета с по-малко гласове..
А и ако цвят вдига цената на автомобил с 20%..Егаси колата..5 боядисвания да струва.. Shocked


Не е точно така Simple Smile
Аз преди да пусна анкетата не харесвах червения цвят. След като прочетох всички за ... и неусетно съм започнала да го харесвам,
даже лично аз бях почти съгласна да изберем червено, но съпруга ми като говорил с неговите колеги мъже Simple Smile всички му казали твърдо да взема синия цвят та затова и него избрахме. Все пак аз нямам книжка и няма да шофирам колата, така че  Simple Smile
Ползата от такива анкети е огромна. Те не се пускат за да вземат другите хора някакво решение, а за да може да се добие по-пълна представа за ситуацията. Много от доводите в полза на единия или другия цвят научих от тук.

# 78
  • Мнения: 677
знаеш ли, когато не си в час и не знаеш нищо по въпроса, ми замълчи бре... Не е толкоз трудно.
Реза 1000 пъти вече помоли да си ограничавате флууда, спама и безмозъчните топици.
В кой час да съм..Разбира се,че не съм в който и да е..
И защо Реза да е помолила само нас да си ограничиме флууда, спама и безмозъчните топици.
Вие тук сте друга категория ли?
74 безмислени поста+анкета питаща за цвят..
И накрая автора избира другия цвят..
Кой е спамър и флудър?
И информира ли модератор за мнението ми,ако мислиш,че аз съм такъв?
Ти самата в качеството на каква ми правиш забележка,Шани?

# 79
  • Мнения: 106
74 безмислени поста+анкета питаща за цвят..
И накрая автора избира другия цвят..
Кой е спамър и флудър?

Хаиде да се въздържаме от квалификации дали постовете са безмислени и има ли смисъл от анкетата след като автора накрая избира друг цвят. Диалог става и е конфортно във форума когато всеки свободно изразява своето мнение, като се стреми да не обижда другите с определения от рода "Култова анкета!", леко подигравателен тон и т.н.

# 80
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
...Ти самата в качеството на каква ми правиш забележка,Шани?[/b]

не си /ми/ интересен. Чат-пат в този иначе женски форум идва един такъв като теб и почва да се меси навсякъде. След време залязва, естествено...
Ако искаш, мога да упътя Реза насам  Twisted Evil
Мисля, че Темата е изчерпана.

# 81
  • Мнения: 677
Ми що ми отговаряш?!Пък и не знаех,че трябва да съм ти "интересен"-пропуснали са го в правилата..
Чат-пат в този иначе женски форум идва един такъв като теб и почва да се меси навсякъде. След време залязва, естествено...
Имаш наблюдения или прорчески възможности?
Ако искаш, мога да упътя Реза насам  Twisted Evil
Мисля, че Темата е изчерпана.
Хм,не знаех,че си имаш личен модератор..
Да,викни я,нея или кой да е друг мод..Смешно е да ми правиш забележка за спамене в чисто спамърска тема-анкета-при това безрезултатна..
Ми що някой пуска анкета,а не се и съобразява с резултата..
Е тва е за мен спам!Капиш?

Последна редакция: чт, 25 яну 2007, 18:04 от Тони Сопрано

# 82
  • Мнения: 106
Здравейте, аз съм съпруга на Danin.

Благодаря много на всички активни в тази тема. Смисала беше от една страна да чуем вашето мнение за цвета но най-вече аргументите защо предпочитате точно този, за когото гласувате. Повечето са аргументирали мнението си, за което много благодаря.
Темата е резултатна и определено ще бъде в полза на следващите които я четат. Дава отговор защо синьо и защо червено. Също дава информация за някои потребители до колко 'ефективни' са в изказванията и има ли смисъл да си губи човек вретето да им ги чете.
Колата е поръчана и платена. Спряхме се на синята по лични съображения. Разликата в цената, кометирана по-горе идва от факта, че става въпрос за различни опционални пакета. Цвета в тях слабо (450 лв) определя тази разлика.
И така, моето лично мнение е, че ярко червения цвят е подходящ за по-спортни модели (представете си зелено ферари Simple Smile ) докато семейната кола бива да изглежда малко по-инкогнито и солидно. Затова избрахме синята въпреки 'победата' на червеното в 'предизборните резултати'!
Още въднъж много благодаря на всички участници, без изключение и мисля, че модератора може вече да я затвори.

Общи условия

Активация на акаунт