И на мен ми се случи

  • 11 265
  • 134
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 99
Искате ли да ви"окуража", като ви препиша какво написаха от полицията по повод жалба от баба ми за съшият случай?  Wink

Давай и аз после ще разкажа, какво каза полоцията след моя случай.... #Crazy #Crazy #2gunfire

# 31
  • Мнения: 5 468
Ето ви записи на такива кретени да слушате - ЗАПИС.
Просто не знам, с какъв акъл се връзват хората.

# 32
  • Мнения: 5 622
Само да допълня, че ние им дадохме доста обширна информация (номер на ваучера(за 10 лв)+ запис на гласът на този, който се обади, на всичкото отгоре ръсеше яко заплахи на мъжът ми, защото той се "зае" с него  Laughing Всичко това го записахме и предадохме на полицията, но ето какво стана от всичко това:

Писмото е от еди кой си прокурор, при Районна прокуратура гр. Варна...

След като се запознах с материалите по преписка НОмер...еди кой си, по описа на ВРП,

УСТАНОВИХ:

Преписката е по сигнал на...еди кой си, аз това, че...еди кога си, в гр. Варна, неизвестно лице, след като се е представило за племеник на...еди кой си, я е накарало да купи ваучер за 10 лв(да направя една вметка, че като ходихме до полицията, , разказахме всичко и предадохме материалите, изрично казахме, че обадилият се е искал ваучери за 100 лв, но баба ми е купила само един за 10, след което се свърза с мен и ние естествено предодвратихме по-нататъшната измама...)
и да продиктува номера на ваучера по телефона. Навежда на престъпление по чл.209, ал.1 от НК.

Щетата е незначителна съизмерима с минималната РЗ за страната. Не е установен авторът на деянието.
Последното макар и формално, да осъществява признаците на предвиденото в закона престъпление е малозначително и обществената му опасност е ЯВНО незначителна.

Налице е хипотезата на чл.9, ал.2, от НК, поради което и на основание чл.199, чл.213 и чл.24, ал.1,т.1, от НПК,
ПОСТАНОВИХ:

Отказвам да образувам наказателно производство и прекратявам преписката

Постановлението може да се обжалва пред ВОП

и т.н.т....

Голям смях ей.....  hahaha

Значи хем има престъпление, хем понеже щетата е незначителна(видиш ли 10 лв), никой не му се занимава да гони подобни престъпници, а и обществената опасност била незначителна...на кого му пука, че десетки, стотици хорица в същност изгарят и остават без пенсията си, която междувпрочем няма нищо общо с минималната за страната РЗ.....


# 33
  • Мнения: 5 622
Ето ви записи на такива кретени да слушате - ЗАПИС.
Просто не знам, с какъв акъл се връзват хората.

Ню, връзват се хора, които нямат и идея, че съществува подобна измама  Wink Аз хем си мислих преди време да предупредя баба ми, но все отлагах, докато един ден, самата тя не ми се обади да ми каже..Добре, че пак само с 10 лв е изгоряла. Има хора, които са доверчиви и наивни още повече и остават без пенсиите си  Rolling Eyes

# 34
  • Мнения: 5 468
Ню, връзват се хора, които нямат и идея, че съществува подобна измама  Wink
Да де, старите хора са по-наивни (някои), но понеже аз нямам кой знае, колко братовчеди, с които поддържам връзка и се броят на пръсти..., ако ми звънне някой непознат и почне - Познай, та познай кой е... и ще го натиря накрая...  Мога да кажа 3 имена и край...до там е. Но като почне - Иди там, дай пари, ходи до Плевен... (както на записа), няма да си мръдна дебелия за нищо на света. Дори да ми е братовчеда наистина, да дойде до нас, да каже, за какво иде реч и тогава ще решаваме кой какво. Иначе - юруш, тръгвай, пари давай - не става номера.
А това с ваучърите - това пък хич.

# 35
  • София
  • Мнения: 6 363
цяла България вече е пропищяла от този род измами, това продължава вече няколко години, работи се масирано, по списък. в нашия блок се обаждаха наред на всички. писа се много пъти по вестниците, по телевизията...
и при това положение, полицията отказвала да образува следствие поради незначителност! за един отделен човек е незначително, но за стотици хиляди хора? пълна перверзия.

# 36
  • Мнения: 50
Току що ми се обадиха и на мен-някакъв мъж :За много години ,позна ли ме?.Аз веднага се усетих.Питам го кой се обажда с леден глас,той ми отговаря: От Варна, сети се.Направо побеснях-развиках се,повече да не е посмял да звънне на този телефон,защото ми е ясен и знам какъв е и още щях да продължа,но ми затвори без да каже нищо.

# 37
  • Бургас
  • Мнения: 443
[quote author=PolarFox link=topic=156118.msg3016644#msg3016644
Аз друго недоумявам - Каква е играта с тия ваучъри newsm78
Говори с часове от мобилен телефон, а проси ваучър за 20-50 лв.
Обяснете ми моля
Аз доколкото разбрах от такива истории, звънят предимно на стационарни телефони.

защото Вивател и бТК са едно и също- безплатните минути и цени са обикновено и за двете мрежи.
[/quote]

Не,не са едно и също и да,минутите във ваучъра са към мрежата на БТК и Вивател.Но от къде знаеш на кой оператор е ваучъра?
И пак не става ясно каква е далаверата.
Според мен ваучърите са за по-голяма сигурност-няма как да разберат кой стои зад него-не е като абонаментният план,където стои физическо лице или фирма.И все пак,каква е далаверата?Освен ако не се обаждат от крадени телефони,които после продават с ваучърите,които "наивните роднини" (да не се обиди сега някой) са заредили.

# 38
  • Мнения: 99
[quote author=PolarFox link=topic=156118.msg3016644#msg3016644
Аз друго недоумявам - Каква е играта с тия ваучъри newsm78
Говори с часове от мобилен телефон, а проси ваучър за 20-50 лв.
Обяснете ми моля
Аз доколкото разбрах от такива истории, звънят предимно на стационарни телефони.

защото Вивател и бТК са едно и също- безплатните минути и цени са обикновено и за двете мрежи.

Не,не са едно и също и да,минутите във ваучъра са към мрежата на БТК и Вивател.Но от къде знаеш на кой оператор е ваучъра?
И пак не става ясно каква е далаверата.
Според мен ваучърите са за по-голяма сигурност-няма как да разберат кой стои зад него-не е като абонаментният план,където стои физическо лице или фирма.И все пак,каква е далаверата?Освен ако не се обаждат от крадени телефони,които после продават с ваучърите,които "наивните роднини" (да не се обиди сега някой) са заредили.


[/quote]

Според мен после ползват за да се обаждат за далаверата с поточните линий и резервните части. И така имат чиста печалба..... #2gunfire #2gunfire

# 39
  • Мнения: 4 585
    За мен въпроса за далаверата е все още неясен. И на мен ми предложиха, но електромагнитни газови вентили за Нефтохим Бургас. Беше пхреди около 2 месеца. Полицаят на когото се обадих от друга стая каза "Амчи аз какво да правя". Задържайте ги по-дълго, аз работя в БТК, от някъде трябва да ми дойде заплатата.

# 40
  • Бургас
  • Мнения: 443
    Полицаят на когото се обадих от друга стая каза "Амчи аз какво да правя". Задържайте ги по-дълго, аз работя в БТК, от някъде трябва да ми дойде заплатата.

 rotfImao rotfImbo

# 41
  • Мнения: 755
Дам много лошо... трябва да се внимава много!!! Wink

# 42
  • София
  • Мнения: 1 941
Вчера:
Аз - Ало
? - За много години
Аз - За много години, кого търсите?
? - Пенка Иванова(телефона се води на свекърва ми)
Аз - Имате грешка
? - Е, как аз да не съм неграмотен Shocked
Аз - А бе, я си .............

Това ни се случва за втори път и ме е яд, че не го забаламосах нещо. А на среща не смеят да ходят, всичко става по телефона. Close

Свекърва ти ли е Пенка Иванова?
Ми може да е искал някой да я поздрави.
Що така крайно сте реагирали?!?
Ако разговорът е бил само това, няма нищо нередно.
Свекърва ми живее другаде и си има друг телефон и както казах се случва за втори път. Акцента си беше на братята роми, а и всеки който я търси у нас го познавам и аз, както и нейните познати знаят, че този тел е наш. Първият път аз просто казах няма я и от там се почнаха лъжи след лъжи - първо приятелка от Варна се обажда, после се оказа в Пловдив. Затова е крайно защото вече ги познавам и са ми ясни.

Последна редакция: сб, 13 яну 2007, 17:18 от Angela

# 43
  • Мнения: 4 585
    Има такава екстра към стационарните телефонни постове - телефонът да не се публикува в тел. указател и да не се дава от услуги. Трябва да си носите лична карта, тел пост да е на ваше име и да го заявите в наи близкия БТК център. Тогава обаче ако някой ваш познат ви издирва по фамирлия чрез услуги, няма да стане.

# 44
  • Мнения: 1 616
При нас пък се опитаха да ни измамят със сметката на стационарния телефон. Една събота съм на гости при мама и татко и звъни телефона. Бях сама в къщата и вдигнах. Приятен женски глас ми се представи като Милена някоя-си от БТК и безгрешно изрече трите имена на баща ми, както и сумата за телефон с точност до стотинка. Каза, че имаме неплатена сметка за телефона и попита кога ще имаме възможност да я платим. Аз се изненадах, защото знам, че преди ден-два нашите плащаха сметки, но обещах на дамата, че ще предам на баща ми да плати. Онази попита къде ще плати и аз й казах, че в понеделник ще плати там, където трябва - на касите. Пожелахме си приятен ден и толкоз. Разказах на нашите и се оказа, че сметката наистина вече е платена, мама извади и бележката. Звъннахме на наш приятел, който работи в БТК и разбрахме от него каква е далаверата. Първо - в събота няма кой да звъни по домовете. Второ, нямат там МИлена... Трето, БТК няма практиката да уведомява абонатите за неплатени сметки - просто спират телефона... Laughing Просто иде реч за нов чешит измамници, които звънят по стационарните телефони с вестта, че е неплатена сметката и предлагат да дойдат до дома да вземат парите. Който се върже - добре дошло!

Общи условия

Активация на акаунт