АВГУСТовски майки хайманосват - бебетата май ще си сватосват!!!:)

  • 7 864
  • 288
  •   1
Отговори
# 255
Добро утро на всички и Честит имен ден на всички именници! Да са живи и здрави и те и техните имена! Благодаря на всички за топлото посрещане.
blanc, давам на малкия каша на Nestle, която е безмлечна и е от ориз и рошкови, тя е против алергии и се препоръчва като за начало на захранването. Много е вкусна и малкияя лапа с удоволствие.

# 256
  • у дома
  • Мнения: 1 581
Честити месечинки на Виктор, Гого, Самуил и Елеонора  baby_neutral   bouquet
Честит имен ден на всички малки и големи празнуващи днес   Hug   bouquet

Nelski, добре дошла  Hug ние с Ния сме решили днес да ходим на гости на сина на кумовете  Mr. Green като се приберем ще се включа пак  Hug
Слънчев ден  Heart Eyes

# 257
  • Мнения: 4 970
добро утро и отнас! HugЧестито на вси4ки месе4инковци и именници  bouquet
Добре дошла Нелски! Grinning
Ние изпратихме татито на работа и сега денят запо4ва с пълна сила.Дари крещи в надуваемото 4удо, а аз се опитвам да си събера мислите и да напиша 2 смислени реда Crazy
ЗА прегледа при ортопеда- и ние ходихме 1ви( или 2-ри newsm78) месец при Драганов.Педито каза 4е може или тогава или в 4 месец.А Драганов каза да заповядаме и след като проходи.
Спирам ве4е 4е ще оглушея от "пеенето" на Дари ooooh!.До после

# 258
  • София
  • Мнения: 12 296
  Добро утро и от нас  Simple Smile
  Добре дошла на новата мама и на бебе Злати  Simple Smile
  Май ще се съберем повечко мами които ще започват захранването с каша  Simple Smile Споделете вие колко време ще я давате първо само нея и после какво ще правите? Тоест махате я напълно и вместо нея почвате зеленчуци например или я измествате и в друг час ги давате. Или правите смес каша , зеленчуци... Къде ще се вместят и плодовите в този случай.. Леле изобщо ми изглежда ужас това захранване.
  Аз пък съм сама с малките до петък, но засега слушкат  Simple Smile

# 259
  • софия
  • Мнения: 1 745
Добро утро  Hug!
Честито петимесичие на Елеонора,Самуил,Вики и ГОГИТО  Heart Eyes!ЦЕЛУВАМ ВИ МАЛКИ СЛЪНЧИЦА!
ЧЕСТИТ ПРАЗНИК НА ВСИЧКИ ИМЕННИЦИ   bouquet!
Нелски
,добре сте ни дошли със Злати  Grinning!

# 260
  • Мнения: 93
Добро утро,

ЧЕСТИТО НА ИМЕННИЦИТЕ! ДА СА ЖИВИ И ЗДРАВИ И ДА ИМ СЕ СЛАВИ ИМЕТО САМО В УСПЕШНИ ДЕЛА  bouquet  bouquet  bouquet

tedi79, четох някъде тук из форомите, че се ходи 1-и и 4-ти месец, или на един от двата. Аз лично го заведох и втори път, защото д-рът имаше съмнения за по-изострени тазобедрени стави каквото и да означава това  Иначе много мразя ходенето по лекари и не се втилясвам, но за детенце travel Пък нали профилактиката е най-доброто лечение Naughty брей, че умно прозвуча hahaha

# 261
  • София
  • Мнения: 5 795
    Май ще се съберем повечко мами които ще започват захранването с каша  Simple Smile Споделете вие колко време ще я давате първо само нея и после какво ще правите? Тоест махате я напълно и вместо нея почвате зеленчуци например или я измествате и в друг час ги давате. Или правите смес каша , зеленчуци... Къде ще се вместят и плодовите в този случай.. Леле изобщо ми изглежда ужас това захранване.
 
и аз се чудя точно това - колко време да я давам и дали да я продължа след като е въведена вече или да давам само пюре на мястото й, а после пак да я добавя. Crazy Направо луднах. Може би прекалено се вживявам, няма незахранено дете, ама ми се вижда много сложно и искам поне това да направя като хората, след като не можах да кърмя. Rolling Eyes

# 262
  • софия
  • Мнения: 1 745
Аз започнах с оризова каша и я давах пет дни на обяд,след това си давах ам-а.После започнах да давам пюре от моркови на Хип на обяд,а кашата я преместих след обяд.Морковите ги давах четири дена,а сега сме на моркови с кароф втори ден.

# 263
  • Мнения: 554
Честити месечинки на Гого, Виктор, Самуил и Елеонора!    
Честит имен ден на именниците!
Nelski добре дошла!  Hug
blanc денс няма ли закуска?  Laughing
Като сме отворили въпрос за ортопеда (и ние ходихме като бяхме на 1,5 м) спомняте ли си Драганов какво каза за сядането - през 6-ти месец или при навършени 6 месеца се слага детето да седи? Аз разбрах, че при навършени 6 месеца, но ако греша поправете ме моля.
Aila точно това се чудя и аз от вчера и сега ще ти напиша какво реших. Ако греша някъде - моля да ме поправите!  Peace
От понеделник сме на оризова каша като постепенно увеличавам количеството и я сгъстявам. Засега я давам на обяд. Така мисля да изкараме 1 седмица. В понеделник ще включа и плод - ябълка или круша не съм решила още какво след оризовата каша. Пак така една седмица ще опитаме различни плодове. След това ще включа зеленчуково на обяд и оризовата каша+плодово пюре ще ги изместя за 15 часа. И така докато свърши кутията с каша, а после ще преценя дали ще купувам нова.
Пожелавам на всики болни - бързо оздравяване!  Praynig  Praynig  Praynig
Лек ден!  Heart Eyes

# 264
  • София
  • Мнения: 4 035
Здравейте момичета Hug
За съжаление аз днес нямам с какво да се похваля.Снощи разбрах,че сестричката на бебето,което кърмих заедно с Ина е в дълбока кома SadТя е болна от епилепсия и положението вече е много е тежко.Късно вечерта се разбра,че Али е направила и инсулт и я преведоха в реанимацията на Исул на апарат за командно дишане.Лекарите почти не дават надежда и въпреки това никой от нас не е спрял да вярва,че Али ще се пребори и този път.Лошото е,че тя не разпознава никого,вече дори и майка си.В реанимацията не пускат никого и горката й майчица я е видяла само за 2 минутки.Не знам какъв е този метод за позитивните мисли,но в момента Али има нужда от всички позитивни мисли и енергии на света PraynigИ като завършек на вчерашния ми ден ми се обади кумата ми,аз съм споделяла,че с мъжа си оптват за детенце от доста време,а тя има сериозен проблем и провежда много активно лечение.За този месец има бяха дали големи надежди,но пак не се е получило Sick
Съжалявам,че точно на празника ви натоварих с това,но имах нужда да си го напиша.

# 265
  • Мнения: 303
Добре дошла Нелски! Привет на всички и честито на празнуващите! Нашият татко днес е именник....та да почерпя (скромно, че незнам как да наредя трапезите тук) newsm67  cook  food002 Popcorn  food010 cook cook Wine Glass и не на последно място Misc Baby Bottle!

Абе само ние ли сме се захранили толкова рано newsm78 Браво на кърмещите! Ние имахме това щастие само месец... smile3506 Започнахме с каши и зеленчукови пюрета. Вече му давам и пюрета с пилешко, само се въздържам от плодовите за да не откаже всичко друго, заради сладкия вкус. Мисля че даниел обича всичко с изключение на тези пюрета, които са със спанак, отвара и подобни... Направо изразява отвращението си с такава погнуса,че ми става и на мен гадничко... само глутенови каши не съм му давала още, както и пюрета със говеждо, свинско и заешко.. За тях ще изчакаме още месец. А кашите на Frisokrem най-много обича. Купувам различни.
Айде скачам...още малко и драсваме с  1stroller Очертава се  sun
Със здраве! Flowers Four Leaf Clover

# 266
  • София
  • Мнения: 255
 newsm17 smile3518
Не знам какво да кажа, Бубче, но ще мисля позитивно само малко да ми размине тъгата

# 267
  • Мнения: 413
Добро утро!

Първо искам да благодаря на Blueeye и Bubcheto - вече ни има на първа страничка. Hug
Честито на всички малки и големи именници и на петмесечковците!

Да ви кажа аз съм от вече захранилите и да споделя ако мога да съм ви полезна с нещо.Аз започнах с кашата на Nestle по няколко лъжички на обед.След като захраних със зеленчуково пюре, кашата мина в следобедното хранене, като сега я редувам с плодово, защото иначе Вики се запича. Confused
Като гледам темата вече е на изписване, имам предложение за ново заглавие  Embarassed
"Августинче малко, сладко гушка се във мама, татко"
Знам че не се пише във, но така звучи по - добре Mr. Green
Bubcheto, съжалявам за деценцето.В такъв момент се питам защо се случват такива ужасни неща на дечица Cry.
Айде до после

# 268
  • София
  • Мнения: 545
Здравейте,
Честити месечинки!
Честит имен ден на всички празнуващи днес!
Nelski добре дошла!
За захранването с каша, започнах с оризова, смесена с кърма сутрин към 10.00 часа. Давах я 3 дни. На четвъртия към 10.00 предложих круша, а кашата я преместих към 17.00 часа. И така 3 дни. След това сутрин - пюре от моркови, следобед каша и пюре от круши. Пак 3 дни. Сега е ред на пюре от ябълка към 10.00 и после пак каша и круши. След това ще дам картоф, тиквичка и т.н.
Няма проблем да яде зеленчуци, след като е опитал плодове.
Dreams, според мен много правилно си решила как да захраниш.
Само кашата, след като се отвори трябва да се дава най- много месец и след това е негодна.
Бубче, дано малкото детенце да се пребори!  Praynig Praynig Praynig



# 269
  • София
  • Мнения: 5 795
Бубче, пращам всичките си позитвини мисли и молитви към малката! Praynig Praynig Praynig
Много ми е тъжно като чета такива неща Cry Sad

Общи условия

Активация на акаунт