На море в Турция - тема 79

• 66 775
  • 742
  •   1
Отговори
# 465
  • София
Две седмици преди да заминем в Турция, към нашата компания реши да се присъедини още едно семейство с две деца, като едното е малко и се води безплатно настаняване. Малкото дете документално го "прехвърлиха" към семейство без деца, а останалите трима ги настаниха в стая 2+1. Излезе им някъде с 450 лв отгоре в сравнение с това, което щяха да платят на ранно записване. Реално и четиримата си бяха в една стая, тъй като и при тях, както и при нас, стаята беше огромна - спалня, единично легло плюс диван.

# 466
Значи можело и агенцията да съдейства …. Защото като се обърнахме към Емералд за компенсация, относно престоя от 8 часа на летището в Анталия миналата неделя те вдигнаха ръце и казаха “ Питайте авиокомпанията за компенсация” ……Т. е. за нас с малките бебета, а и всички засегнати от ситуацията, които миналата неделя висяхме 8 часа на летище Анталия няма никаква компенсация от Емералд. Чудесна политика!  

Включвам се за малко само за да кажа,че от Емералд изпратиха инфо на мейла че ще ни компенсират с късен обратен полет заради закъснелия с 6 часа на 02.07 полет от София за Анталия! Виждам че има в групата и други хора с които в момента сме в Анталия! Ето и получената инфо на мейла, по телефона нямам обаждане:ВАЖНА ИНФОРМАЦИЯ ОТНОСНО ПРОМЯНА В ПОЛЕТНОТО РАЗПИСАНИЕ!!!

Полет АНТАЛИЯ СОФИЯ 09.07.2023

Уважаеми дами и господа,

във връзка с техническото закъснение на полет TWI6234 от София до Анталия на 02.07 изпълняван от авиокомпания TAILWIND, по независещи от Емералд Травел обстоятелства и поради предварително планирания ранен час на връщане от Анталия на 09.07, с много усилия успяхме до договорим по-удобно полетно разписание, за да може пълноценно да се насладите на почивката си.

! Старо полетно разписание:
Връщане 09.07.2023 TWI6233: Анталия 08:30 – София 10:30

!!! НОВО ПОЛЕТНО РАЗПИСАНИЕ:
Връщане 09.07.2023 TWI6233: Анталия 15:50 – София 17:50

Информация за обратния трансфер ще ви бъде предоставена вечерта преди полета

Иначе отзив за хотел 🏨 Палома грида и за посещението ни в Тийм парка на Легендите ще дам отзив като се върнем че е бая за писане и през телефона не ми е удобно!

# 467
  • Beyond the Frontiers
Михайлова9, то и в този полет е имало малки бебета и деца...
Успели са да сменят полета за връщане.
При вас не са имали такава възможност по една или друга причина. Можете да изисквате обезщетение от авиокомпанията.

Дори и да няма малки деца, пак щеше да е неприятно и неудобно подобно закъснение. Не разбирам защо се изтъква присъствието на деца.

Последна редакция: чт, 06 юли 2023, 20:02 от Galactic Voyager

# 468
Здравейте! Вие четете ли какво пиша? “ Т. е. за нас с малките бебета, а и всички засегнати от ситуацията” . Под “всички засегнати от ситуацията” имам впредвид останалите хора, без малки деца. И друго е да се отмени полет като си в БГ. Взимаш си такси и се прибираш вкъщи. Това няма как да стане, ако си в Анталия. Оставам с впечатление, че не ме разбирате. И двете групи са потърпевши, но в случая Емералд прави компромис към едните, а към другите не. Хубава вечер!
Михайлова9, то и в този полет е имало малки бебета и деца...
Успели са да сменят полета за връщане.
При вас не са имали такава възможност по една или друга причина. Можете да изисквате обезщетение от авиокомпанията.

Дори и да няма малки деца, пак щеше да е неприятно и неудобно подобно закъснение. Не разбирам защо се изтъква присъствието на деца.

# 469
  • София
Привет на всички!
Влизам да дам отзив за хотел Tui magic life Jacaranda, Сиде.
Бяхме от 28.06 до 05.07, с Абакс.
Който е отсядал в хотелите на Туи, знае, че държат сносно ниво. Този не е изключение. И да имам някакви оплаквания, те са дребни, не си заслужават коментар. Стаята ни беше просторна, фамилна - на практика по-скоро малък апартамент. От вратата се влиза в малката детска спалня с две легла, от нея в коридор с гардероб и врата за банята, от коридорчето в родителската спалня, към която има и кът за сядане и след него тераса. Почистването беше качествено, срещу скромен бакшиш получаваш лебеди от хавлии и цветя, на които децата се радват:grinn:
Безупречни общи части. Храната е отлична по мой вкус, без да е нещо забележително. Примерно не са сервирали октопод и печено агнешко чеверме, но кажи речи всичко друго и беше много вкусно. Голям избор и разнообразие, както за любителите на тежките трапези, така и за предпочитащите здравословно хранене. Превъзходни ананаси, диня и сладолед! Напитките са посредствени към лоши. Барманите не умееха да правят коктейли. Поръчваш мохито, получаваш някаква салата в чаша, розето на плажа беше умопомрачително. Ориентирахме се към местната бира, която е приятна и вечер ром с кола, които поне са оригинални. Но, както казах това са дребни кахъри, отбелязвам ги по-скоро за обективност, не са ми нарушили кефа по никакъв начин. Анимацията е перфектна - всякакви спортове, по цял ден, стига да можеш да станеш от шезлонга! Вечер шоу програма, после жива музика или диджей, танцьори. Теренът е чудесен за разходка, много е красиво, имат си зеленчукова градина, отглеждат свободно няколко котета и таралежи, децата си умряха от кеф. Басейните са супер, пързалките нищо особено, но стават. Има шиша бар, нощен платен бар, както и тих басейн само за възрастни.
Най-приятната ми изненада беше плажът. Аз досега в Турция свестен плаж не съм уцелвала. Този беше идеален. Широка ивица, пясък, огромни тенти с хубава сянка, голямо пространство между шезлонгите, плавно става дълбоко. Единствено неудобство - ивица камъни на влизане, после пак е ситен пясък и плитко. Водата беше много топла! И повечето дни чиста. При разходка надясно по плажа се стига до красива плитка пясъчна лагуна, навътре има камъни, децата казаха, че там са видели костенурки. Водни атракции има всякакви - парашути, джетове, лодки.
Организацията беше перфектна. Нямахме никакви закъснения нито на полети, нито на трансфери, нито при настаняване и пр. Отличен шест по този показател.
Мисля, че това е всичко. Ако на някого му предстои престой в този хотел и иска нещо да ме попита, да заповяда.

# 470
  • Sofia
Много благодаря за отзива! На нас ни предстои почивката в този хотел и информацията много ме радва Simple Smile
Имам три въпроса, ще съм благодарна на отзиви:
1. как се ориентирахте къде какъв спорт и активност има, ползвахте ли приложението на хотела?
2. има ли спортен бар и сладкарница?
3. Как ви се стори разстоянието до плажа? По отзиви все пишат, че е доста.
ПП. И последно - има ли минибар в стаята и редовно ли се зарежда?

# 471
  • София
Ооо, НБМ, драго ми е Hug
Отговарям поред:
1. Не съм полагала никакви усилия да се ориентирам, честно казано, аз повечко си лежах Laughing  Но навсякъде има едни големи табла с разлепени програми - в толкова часа йога еди къде си, в толкова часа аква спининг, от същия час - плажен волейбол, турнир по дартс...Отделно ги и обявяват по високоговорител на големия басейн. Сто процента ги има и в приложението, но не съм проверявала лично, аз така и не го свалих - мъжа ми се оправяше с него. През приложението се правят и резервациите за алакарт ресторантите. В цената са включени три от общо осем. Ако искаш да си сигурна, още като пристигнете, отиди на едно гише на Туи веднага вдясно от входа, пише Customer service май, там винаги има човек, отговаря на всякакви въпроси, може и да ти даде програма на всички активности.
2. Сладкарница има голяма и с много добра бариста точно до главния ресторант. Не съм сигурна какво е спортен бар. Ако имаш предвид място с игри - не съм видяла. Може и да има някъде навътре. Но местата за дартс и тенис на маса са навън, на открито. Има и стрелба с лък. Билярд, джаги и електронни игри не знам къде и дали има, но подозирам, че има някъде из хотела, защото той си функционира и зимата, когато няма толкова активности навън. Има два витамин-бара, в които правят фрешове и разни коктейли в дини и ананаси. Платени са, 3-4 евро.
3. Разстоянието до плажа е 5 минути дори от най-далечната сграда. Недоумявам как може да се стори доста на когото и да било, освен ако човекът няма някакви двигателни проблеми. В този ред на мисли, изключително добро впечатление ми направи, че целият комплекс, вкл. басейните, е оборудван с рампи и съоръжения за инвалидни колички. Ползваха си ги хората по предназначение. Много ме радват такива дребни, но умни решения, които могат тотално да променят ваканцията за един човек със затруднения.
4. Има минибар, не мога да кажа колко често се зарежда, защото не сме го ползвали. По спомени май вътре имаше само вода и безалкохолни.

Весело да ви е Hug
Аз съм в тотална депресия, че вместо на плажа, днес цял ден бича на работа! Искам пак!

# 472
  • Пловдив
belinda, Винаги съм си мислила ,че плажа и морето пред този хотел са хубави.В крайна сметка излиза ,че в Сиде хотелите с хубаво море с плавен преход и без камъчета се броят на пръстите на едната ръка.

# 473
  • Sofia
A, това била Белинда Simple Smile Хич не обърнах внимание.
Хиляди благодарности Kiss
Ние сме чак септември, понеже ни уплашиха колко жега било юли/август. Сега нямаме търпение и букнах едно БГ море, че не се издържа до септември Stuck Out Tongue
Поне съм направила добър избор значи, че за първо море в Турция избирах 2 месеца. Плажът ми е ТОП приоритет, много се радвам, че е хубав Simple Smile
ПП. Спортен бар имах предвид някакъв си бар Дъблин, в който може да се гледат мачове на голям екран.

# 474
Само да вметна че съботата 01.07 на летище Анталия са кацнали и излетяло по информация 1158 полета! Това е .... Многооо и всички те чакат.. .  Полетите са от цел свят....тук вина за закъснелият полет няма агенцията и то по никакъв начин. Адски неприятно е това , разбирам! За деня много голяма част от полети от летище Анталия закъсняваха. Бяха излетели без закъснение полетите за Германия.
Вероятно е имало някаква извънредна ситуация, нещо се е случило. Хубаво е че когато агенцията може да компенсира някой е добре. Не винаги ситуацията, условията и обстоятелствата го позволяват.
На летище София за Анталия бяхме разпределени на един изход заедно с пътуващи за Сърбия. Представете си едновременната проверка на пътуващи с два самолета за трети страни. В момента в който се качи сърбите, веднага започнаха да ни качват. Това са форсмажорни иобстоятелства в които всички се опитват да се справят по най добрия начин. Благодаря на всички работещи в тази сфера които се грижат за нас и нашето удобство. Наистина ви влизам в положение!
Най-лесно е да нападнеш някого.

# 475
  • София

ПП. Спортен бар имах предвид някакъв си бар Дъблин, в който може да се гледат мачове на голям екран.
Ааа, сега те разбрах. Да, има си го този бар, работеше, но го мернах само отвън. Имаше вид на обичайния английски пъб, не съм влизала.

# 476
Скъпи хора, изтървах половината оферти от много чудене и ми остана тази.
Някой да е почивал там, защото мнения не намерих в нета

# 477
  • Стара Загора
Скъпи хора, изтървах половината оферти от много чудене и ми остана тази.
Някой да е почивал там, защото мнения не намерих в нета
Реймар Сиде

Здравейте, не сме били в този хотел, но миналото лято в автобуса имаше хора, които бяха в него и казаха, че не им е харесал. Плажът камънак, при вълни падали във водата и си бяха ударили краката, само един басейн, на който няма места(хората са повече от капацитета му) и от храната не бяха доволни. Абе с две думи не го препоръчаха. Освен това той реално е между Сиде и Алания. Не че това е проблем, само уточнявам. Направо съжаляваха за грешно подбрания хотел!

# 478
Благодаря много!
Останалите съвсем не ми се нравят, защото нямат нищо

# 479
Здравейте, някой може ли да изкаже мнение за Crystal Paraiso Verde в Белек и Crystal Admiral Сиде/Алания?

Общи условия

Активация на акаунт