Инсулинова резистентност и отслабване с НВ-ВМХ, кето - Тема 65

  • 24 305
  • 739
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 4 608
Dara20, объркала съм ви, но то написаното си важи. Няма значение, че не е наведнъж, важното е че ги правиш и това ще даде отражение. Браво ♥️
Елора , тук на гребната база съм виждала неведнъж жени с клин и потник, и отгоре здраво фолирани със стреч фолио. И така си тичат.

# 676
  • Мнения: 33 428
Моята талия е 72, 67 кг. Мерих си я, когато бяхте пуснали калкулатори за телесни мазнини. Моите излезнаха 26 %. 🙄😂
Точно на границата 😂
И аз съм подута малко, ще ми идва тези дни. Да идва и да си заминава, че на първи нали отивам на море. Подготвям се психически за режима там😂

# 677
  • Мнения: 32 268
Ох, искам твоята талийка.
Иначе и аз мерих с някъв калкулатор и уж мазнините са ми ок.

Иначе намерих корсети
https://zetabody.bg/products/korseti-za-talia/

# 678
  • Мнения: 13 399
Шарпи, аз да си я купя тая играчка е най-малкият проблем, ами съм тооолкова несериозна като стане дума за упражнения че е направо срамота това моето.
Бяга ми мотивацията, а иначе съм упорита достатъчно кото си наумя нещо. Ама точно това не си го наумявам Grinning

# 679
  • Мнения: 33 428
Ох, искам твоята талийка.
Иначе и аз мерих с някъв калкулатор и уж мазнините са ми ок.

Иначе намерих корсети
https://zetabody.bg/products/korseti-za-talia/
аз твоя инсулин😂

# 680
  • Мнения: 807
Елора, аз от фб си събирам разни видеа за фат бели https://www.facebook.com/reel/489625006638823?fs=e&s=TIeQ9V Аз имам много бели 🤣🤣🤣та бавно ще видя резултата, особено с тази херния, която ме къдри на дунавски вълни ..

Но са симпатични упражнения, има и стил актив ситинг - на стол🤔та ще пробвам

Въже.. за мен скачане на въже е решението. Опитайте, дори да нямате реално въже, подскачате и правите движения с ръцете, все едно го държите.. Усеща се напрежението в коремната област

За планк попадала съм ан едно обяснение, че като има корем, стойката била изкривена и нямало ефект 🤔и.. не съм се и напрягала много.. пробвала съм.. ама не. е моето..

ПП: често упражненията за коремната херния и диазстаза са в легнало положение и с главен участник краката 🤔

Даже за корем мн чест се работи и първо с гръбни мускули, стойка ..Аз преди явен корем не съм имала, но откак работя на бюро -да

ПП: Сега правя палачинки 🤣🤣и маршрувам пред печката

Последна редакция: чт, 22 юни 2023, 12:27 от fotokod

# 681
  • Мнения: 4 608
Добрутрю!
Момичета, сутринта попаднах на реклама по ТВ за промоции в Емаг. Мернах еърфраер Star Light. сега го отворих да видя - този е https://www.emag.bg/fritjurnik-s-goresht-vyzduh-star-light-airfr … 7bl/pd/DSX0SSMBM/
Аз имам на тази марка и съм много доволна, моя е 5 литров, вече не се предлага. Ако нямах в момента, веднага бих грабнала този. Гледам, че има и прозорче, с голям литраж е, и е на супер цена. Та да споделя, ако някой си търси.

Последна редакция: чт, 22 юни 2023, 11:54 от sharpy

# 682
  • Мнения: 807
О този е голям Шарпи .

Моя е от Лидл малък е и малко бавно се случват в него нещата. Но пък без мазнина е перфектен.  Аз го взех за няма и 30£
Има тука едни приложения за телефон, трупаш точки и накрая нещо ти намаля с купон.
Чудех се, чудех ,питах на касата и той ми го намали с купона ми от 20£

Та ми излезе на наистина, смешна цена 😃



Ето го моят и все му забравям марката 😃

Елора
 тези колани особено с копчетата ,все се чудя, дали ще са и удобни
Иначе ,видях някакви със сауна ефект за упражнение идеални 😃

Обяда ми днес
3 пуешки кюфтета във флаера изпечени.  Домати и малко от любимия ми cottage cheese

# 683
  • Мнения: 4 608
О този е голям Шарпи .
То точно това е идеята, да е голям. Да сготвиш за четирима човека на един път. Аз имам и малък, казвала съм, него го носим като ходим на морето.

# 684
  • Мнения: 23 256
Аз имама. неопренов колан, много тънък, но се потя обилно под него.
Някой получавал ли е хипогликемична криза?
Вчера има инцидент-до обяд не бях  яла и седнахме с ММ да обядваме в заведение.Ядях си шопска салата, докато чакам основно и изведнъж ми стана лошо-първо на корема някак, после общо.Олекна ми тялото, облях се с пот, бях на ръба да се гътна.Ръцете ми бяха като изтръпнали, особено дясната, сякаш имах кошер в тях.Ушите пищят. Изпих една кола на глътки и след 20мин се освестих.ММ беше се уплашил много.
С ниско кръвно съм по принцип, но като това вчера не ми се е случвало досега.В дома кръвното ми беше 95/60.
Днес е 115/70.
Питам ви, защото не знам дали да не търся причина за това състояние.Не знам дали е от кръвното или нещо с КЗ.

Последна редакция: чт, 22 юни 2023, 16:21 от ДХ3

# 685
  • Мнения: 33 428
ДХ3, дано не те стига повече.

Една колежка днес ми подари бисквитки. Много беше мило наистина! Без захар били, но като гледам състава, пак не мога да ги хапна.
Ще ги кътам за някой мръсен ден, няма да ги отсвиря😂

# 686
  • Мнения: 13 399
Излъгах се и аз с първия фраер да си взема малък ама за втория вече знаех че не е добре така, даже направо тип фурничка си взех после. На първия му разказах играта на покритието, вероятно немалка роля изигра мятането на замръзнали на кокал кюфтета в загрятата кошница Laughing Но си изкара парите които бях дала за него де, евтин беше - по-малка версия на този дето Шарпи има, моят беше 2,6 L а това е мъничко нещо. За режим като нашия такъв уред е безценен помощник. Особено за заети хора и/или ако се готви отделно за някого, страшно много време спестява.
Не можете да си представите що кюфтета и пилешки бутове е изпекло това чудо, наистина му стопих лагерите от работа. Зеленчуци по-рядко пека че предимно ги ям свежи, аз нали ни чушки ям, ни патладжани, те останалите предимно сурови ми вървят. Но гъби, брюкселско зеле, карфиол или броколи - идеални и те. Яйцата по шотландски не се наканих да ги пробвам докато не си взех фраера, аз и преди мразех да пържа пък сега съвсем.
Голямо другарче ми беше станал този уред, за момента няма как да си го взема при мен и вече много ми липсва. Както и саксиите ми с магданоз - засяти са и си растат от пролетта, но няма как да си ги довлека където живея в момента.

ДХЗ, действително прилича на хипогликемия това което описваш, макар че без измерване е трудно да се каже. А може и електролити да са ти липсвали, то в тия жеги... Аз на моменти изпитвам силно желание за нещо солено, навита съм и само сол да ближа ама си търся сол и това е. Хем не ям безсолно нарочно. Аз затова и започнах да си добавям във водата от тази дето е калиева и натриева накуп. Като гледам околните, от целия ми екип аз май най-лесно понасям жегата, а другите са почти наполовина по-млади от мен. Топло ми е, разбира се, то остава и да не е, обаче около мен само дето не приритват пък аз си пия саламурата и продължавам напред.

# 687
  • Мнения: 4 608
Аз имама. неопренов колан, много тънък, но се потя обилно под него.
Някой получавал ли е хипогликемична криза?
Вчера има инцидент-до обяд не бях  яла и седнахме с ММ да обядваме в заведение.Ядях си шопска салата, докато чакам основно и изведнъж ми стана лошо-първо на корема някак, после общо.Олекна ми тялото, облях се с пот, бях на ръба да се гътна.Ръцете ми бяха като изтръпнали, особено дясната, сякаш имах кошер в тях.Ушите пищят. Изпих една кола на глътки и след 20мин се освестих.ММ беше се уплашил много.
С ниско кръвно съм по принцип, но като това вчера не ми се е случвало досега.В дома кръвното ми беше 95/60.
Днес е 115/70.
Питам ви, защото не знам дали да не търся причина за това състояние.Не знам дали е от кръвното или нещо с КЗ.
Точно на хипогликемия ми прилича това. Аз имах доста чести, точно те бяха причината да се "запозная" с тази тема. Аз започнах да ги получавам след като 5 месеца бях на стриктно кето. Много си е опасно това състояние, не бива да се допуска. Това е и причината да хапвам ежедневно по някой плод. Да чукна на дърво, не съм получавала от тогава /може би година/. Най-жестоката беше си спомням една вечер, тъкмо се бях навечеряла. И станах да отида до банята да си мия ръцете - прилоша ми зверски, студена пот ме обля за секунди, изтръпнаха ми ръцете и едната много взе да ми трепери, краката ми се подкосиха, силно виене на свят и невъзможност да си стоя на краката. А бях току-що се навечеряла /вечерята стриктно кето тогава/! Тогава измерих КЗ - 2,0. Това ми е била най-ниската стойност.

# 688
  • Мнения: 33 428
Аз само веднъж получих и то бях на улицата. Едвам стигнах до една пейка да седна, че щях да се стоваря на земята. Направо ужасно беше.

# 689
  • Мнения: 4 608
При мен най-страшния случай беше, докато шофирах. Разказвала съм тук, да не се повтарям. Да не дава Господ!
Натка, писали сме одеве заедно, но не мисля, че това е от липса на електролити. Дори е яла преди това шопска салата. В нея има и сол, и сирене. Нямаше и така да се разтрепери, и ръцете да й изтръпнат. Чиста хипогликемия е това. Отделно - с кока кола се е оправила.

Общи условия

Активация на акаунт