Кандидатстване Софийски университет София

  • 3 919
  • 22
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 20
Но при описаната ситуация, Вие ще бъдете класирана , а не Ани, защото сте с по-висок бал и е абсолютно без значение дали това е вашето 153-то желание , а на нея второ.
Много Ви Благодаря!

# 16
  • Мнения: 20
Може ли да се преместя от журналистика от УНСС в журналистика в СУ

# 17
  • Мнения: 170
Може ли да се преместя от журналистика от УНСС в журналистика в СУ

Ако си започнал или след излязло финално класиране (и си приет) в двата ВУЗ-а?

Ако започнеш семестър може да се преместиш със заявление до Ректора. Има отделни правилници за всеки факултет, може да попиташ в отдел студенти в ФЖМК СУ.

# 18
  • Мнения: 20
Може ли да се преместя от журналистика от УНСС в журналистика в СУ

Ако си започнал или след излязло финално класиране (и си приет) в двата ВУЗ-а?

Ако започнеш семестър може да се преместиш със заявление до Ректора. Има отделни правилници за всеки факултет, може да попиташ в отдел студенти в ФЖМК СУ.
Приета съм 1во желание в УНСС, но в СУ съм приета на 2-ро. Ще се запиша в УНСС, но и ще подам за втрото класиране в СУ. Може да имам успех за СУ. Ще мога ли да се отпиша от УНСС защото на 18ти съм приета в СУ на първо желание

# 19
  • Мнения: 1 032
А правилника за прием чели ли сте? Според мен това не може да стане - при записване оставяте дипломата, а за да участвате за второ класиране в СУ се иска депозиране на диплома.

# 20
  • Мнения: 2 930
Принципно съда им го забрани това "депозиране" на дипломите, та ако вдигнеш скандал би трябвало да те запишат като задържат само копие, а оригинала го ползват само за сверка.
Ако не, то се запиши и след ден отиди и излъжи че дипломата ти трябва за започване на работа или за кандидатстване в чужбина и поискай да ти я върнат.

# 21
  • Мнения: 20
А правилника за прием чели ли сте? Според мен това не може да стане - при записване оставяте дипломата, а за да участвате за второ класиране в СУ се иска депозиране на диплома.
[Да но в УНСС кандидатстваш онлайн с копие на дипломата и там не ми трябва, а ще я оставя в СУ. Но в СУ дали ще разберат че съм вече записана в УНСС със студентски номе и ел. студентска книжка? ]

# 22
  • Мнения: 5
Здравейте. Някой знае ли дали е проблем ако при внасянето на семестриалната такса на "Титуляр" се напише името на университета, но се даде IBAN на Химическия факултет?

Общи условия

Активация на акаунт