Кандидатстване Софийски университет София

  • 3 827
  • 22
  •   1
Отговори
  • Мнения: 107
Здравейте,тъй като не можах да открия това,което търсех.Интересува ме как мога да кандидатствам в Софийския университет?Искам да уча Счетоводство,дипломата ми не е особено висока.Кога има изпити,къде се качва какви ще бъдат и въобще как става всичко?

# 1
  • Мнения: X
Добре, де едно търсене в гугъл не е ли по-лесно от пускане на нова тема?

https://www.uni-sofia.bg/index.php/bul/priem/priem_za_obrazovate … ka_kampaniya_2023

# 2
  • Мнения: 107
Това го видях,но според него излиза,че съм изпуснала датите за класиране.Тоест трябва да чакам догодина.Интересува ме,има ли начин да започна тази година от септември?

# 3
  • Мнения: 2 907
Има, изобретяваш машина на времето, връщаш се няколко месеца назад и кандидатстваш навреме.

# 4
  • Мнения: 170
Това го видях,но според него излиза,че съм изпуснала датите за класиране.Тоест трябва да чакам догодина.Интересува ме,има ли начин да започна тази година от септември?

Изпуснала си срока за редовната класация с около седмица.
Края на лятото обявяват свободните места по различни специалности, може да имаш шанс. Третото класиране приключва към 24ти Юли.
Можеш да пишеш на Стопанския факултет, ако имаш нужда от по конкретна информация.
Ето и линк
www.facebook.com/stopanski.fakultet/

# 5
  • Мнения: X
Следи сайта на университета и изчакай да обявят допълнителен прием.

# 6
  • Мнения: 2 489
Не знам какви срокове гледате, но кандидатстването в Софийския университет започва от 12.06.
Изтекъл е срокът за явяване на изпит.
Авторката да си провери какви са изискванията за конкретната специалност и да види дали може да кандидатства само с оценка от матурата.

# 7
  • София, Младост
  • Мнения: 2 414
Никакво класиране не е изпуснала.
С оценката от задължителния ДЗИ по БЕЛ може да кандидатства за желаната специалност:
".........Комуникационен мениджмънт; Икономика и финанси*; Бизнес администрация*; Счетоводство, финанси и дигитални приложения (на английски език)*.."
https://www.uni-sofia.bg/index.php/bul/priem/priem_za_obrazovate … _zrelostni_izpiti

# 8
  • Мнения: 1
Здравейте ,

Имам въпрос относно минималните балове за специалностите Право, Стопанско управление, Счетоводство,финанси и дигитални приложения в Софийски Университет : Какви са минималните балове за държавна и платена поръчка от 2021/2022 г. и 2022/2023 г. ?
Благодаря предварително на отзовалите се!
Поздрави!

# 9
# 10
  • Мнения: 1
Здравейте, някой може ли да ми изпрати примерно пълномощно, което важи при записване от друго лице в университета. Благодаря!

# 11
  • София-България, Израел - където си поискам
  • Мнения: 2 856
Здравейте, някой може ли да ми изпрати примерно пълномощно, което важи при записване от друго лице в университета. Благодаря!
Аз отидох в една нотариална кантора и ми  го написаха и завериха за 18 лева. Иначе винаги може нещо да се пропусне, като текст.

# 12
  • Мнения: 20
влияе подреждането на желанията при класрането? Например аз съм с бал 23.3 за специалност книгоиздаване и съм я сложила на трето желание. А Ани с бал 23 я е сложила на второ желание. При първо класиране на мен не ме класират на 1-вото и 2-рото желание, а Ани на 1вото и желание. Тя ще влезне с по ниския бал 23 книгоиздаване защото е 2ро нейно желание или аз с по висок бал на моето трето желание? Как става класирането?

# 13
  • София
  • Мнения: 2 846
влияе подреждането на желанията при класрането? Например аз съм с бал 23.3 за специалност книгоиздаване и съм я сложила на трето желание. А Ани с бал 23 я е сложила на второ желание. При първо класиране на мен не ме класират на 1-вото и 2-рото желание, а Ани на 1вото и желание. Тя ще влезне с по ниския бал 23 книгоиздаване защото е 2ро нейно желание или аз с по висок бал на моето трето желание? Как става класирането?

Влияе подреждането, разбира се! Но не се сравнявайте с някой друг. Гледайте своето подреждане - класирате се на най-предната от заявените позиции, за която имате достатъчен бал. Ако заявите второ класиране, имате възможност да мръднете на предно желание. Ако балът не ви достигне за по-предно желание, оставате си на първото и се записвате.

Ако сте писали на първо място книгоиздаване, ако ще и да имате максимален бал и да ви стига за право, класирате се за книгоиздаване, не може да се върнете назад. Затова подреждате желанията по своите предпочитания, а не по предполагаеми балове за тях.

# 14
  • столицата
  • Мнения: 3 803
Но при описаната ситуация, Вие ще бъдете класирана , а не Ани, защото сте с по-висок бал и е абсолютно без значение дали това е вашето 153-то желание , а на нея второ.

Общи условия

Активация на акаунт