За разделното сметосъбиране..

  • 3 103
  • 75
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 560
Бубе,стига писка,ма жена! Hug
Ще ви сложат шарени кофичлета и на вас.Аз кво да кажа,като в Люлин ни ги турнаха чак...ъъъъ....ми днес май си ни ги сложили.В София от камара време ги мяркам.

# 16
  • Мнения: 2 759
         Има навсякъде в квартала, а и в градовете, в които ходих напоследък също. Иначе имам доста чуденки как да става точно: хубаво, ще си сложа няколко кофи вкъщи, но трябва ли да измивам пластмасовите и стъклените неща, преди да ги изхвърля? Иначе мръсни как да ги държа повече от 12 часа? Хвърлям си боклука веднъж дневно, но 4 торби с боклук дневно ми се виждат... как да кажа... Освен това какви стъклени неща изхвърляте вие? Не е ли по-екологично бутилките примерно да се връщат в магазина  newsm78?

# 17
  • Мнения: 4 371
Добре, един въпрос за тези кофи - примерно къде хвърляте памперси или развалена храна newsm78

# 18
  • Мнения: 2 759
Добре, един въпрос за тези кофи - примерно къде хвърляте памперси или развалена храна
         Развалената храна - в общите, както досега. А дали памперсите пак там или при хартията - незнам newsm78...

# 19
  • Мнения: 1 334
Добре, един въпрос за тези кофи - примерно къде хвърляте памперси или развалена храна newsm78

Тези неща се хвърлят на друго място, не в тези кофи. Принципно трябва да има и отделна малка кофа за домакинство или няколко домакинства да използват една. И в нея, ако няма такава ,в общата, както досега. Ако пък имаш двор и живееш в къща можеш да си купиш/направиш малък компостатор в зависимост от нуждите на домакинството и там да изхвърляш храната и след няколко месеца ще имаш тор да си наторяваш цветята. А памперсите ако са екологични може и те да влезнат в кофата с био разградими отпадъци ,ако ли не са, хвърляш ги отделно и толкова.
В Бг тези неща тепърва започват. Лошото е че няма завод, но и това ще стане някой ден.Психиката на хората трябва да се промени, като всеки си пусне пластмасата в определената за целта кофа, всичко ще си дойде на мястото.

# 20
  • видин
  • Мнения: 358
нашата уличка е малка и се стараем да е чиста - затова си разделяма боклука откакто ги има тези контейнери. дори видях , че минават и го извазват също разделно. смешното е очабе, че почти няма какво да иввозват, защото сега на тези които ровят в кофите им улеснихме работата - всичко им е сортирано и само си отварят контейнера и взимат наготово. но определено полза има ,защото преди като ровеха от общата кофа, половината съдържание изипваха навън и там си оставаше. сега поне това го няма. Simple Smile Simple Smile

# 21
  • София
  • Мнения: 2 623
Памперси, храна и всичко
различно от метал, стъкло, хартия и
пластмаса се изхвърля в общия
контейнер.
Металите за момента се изхвърлят
при пластмасата, защото липсва
контейнер за метали.

# 22
  • Мнения: 9 990
Пластмасово шише от мляко с хартиен етикет...да махам ли етикета? newsm78
И друго да попитам-как сте организирали у дома разделението?На балкона ли държите всичко?Аз балкон нямам, кухнята ми е мъничка принципно.Чудя се, като сложат кофи при нас как  и къде ще сложа 4 кофи или 4 плика, споделете къде и как отделяте първо у дома, пък то изхвърлянето-лесно Hug

# 23
  • Плевен
  • Мнения: 1 418
В Плевен има такива контейнери, но само на улиците в центалната част. Децата много им се радваха, когато ги поставиха, но не виждам някой да ги ползва.

# 24
  • Мнения: 4 371
Пенелопа, нали на рекламата човека разпределя от собствената си кофа боклука към другите. Но мен малко ми е мътна Индия тоя боклук, може би защото аз не го хвърлям. Ако ми се наложи - ще ми се изясни най-вероятно.
Ето примера ти с шишето - не знам какво се прави Thinking

# 25
  • Мнения: 7 723
.........Металите за момента се изхвърлят
при пластмасата, защото липсва
контейнер за метали.

Това важи ли и за изхабените батерии? newsm78

# 26
  • Мнения: X
При нас ги има, но...... всичко си е до хората.
Когато се появиха боклука в общата кофа и разделната беше еднакъв. Когато общата се напълни - хората бам в другата.
Ние си взехме още една кофа вкъщи и си делим отпадъците най-съвестно. Понякога не ми се занимава, но съм голям фен на идеята и малкото отделено време да си разделиш боклука всъщност е доста полезно.

# 27
  • Мнения: 537
При нас ги има, но половината са вече изгорели. Аз за сега си хвърлям по старому боклука, само пластмасовите шишета ги хвърлям в специалния контейнер.

# 28
  • Мнения: 1 520
Около нас вече има много. Даже гледам вече ги махат. Simple Smile
Вчера на Оборище и Васил Априлов си ги взеха.

# 29
  • Мнения: 7 716
В центъра на София има от повече от година. Откакто ги има - събирам разделно и това ме радва.

И аз в центъра на София живея, но на нашата улица все още ги няма   33uu

По Раковска има. Аз живея на малка пряка и няма, но сравнително наблизо има.
Като хвърлям в тях поглеждам и досега не съм видяла други отпадъци, освен разрешените.
Аз съм фен на разделното събиране, независимо че затруднява.
Но ще има глоби и големи такси и това ще накара повечето недобросъвестни хора да събират разделно.

Общи условия

Активация на акаунт