За разделното сметосъбиране..

  • 3 112
  • 75
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 2 386
В Мусагеница имаме от 3-4 месеца,но са точно срещу училището и познайте дали децата спазват изискването... Confused Thinking

# 46
  • Мнения: 222
Да поясня- кутиите от натурален сок и подобните се изхвърлят в общия боклук, защото те са съставени от композитни материали и не се рециклират!

# 47
  • Мнения: 5 622
В квартал Младост във Варна вече приготвиха местата за новите кофи.Другата седмица очаквам, че ще ги сложат.

И при нас приготвиха, но за старите. Просто ги качиха от улицата на тротоара, оградени с малка оградка. Е, пак е по-добре от преди, щото като бяха на улицата, намаляваха видимостта. Сега е ОК вече  Peace

# 48
  • Мнения: 5 622
БУБА, защо няма контейнери за разделно събиране във Варна, питайте кмета си. На него са му направени предложения за това още преди година и половина, ама явно си чака комисионната, за да подпише договор.



Ах..той пък като ще се засили да ми даде отговор.....  Joy

# 49
  • Мнения: 222
Точно Peace! Исках да кажа, че проблема е в неговия интерес. Банално, ама вярно! Ей такива управници пречат на бизнеса! Упс, извинете за офф-а

# 50
  • Мнения: 863

Относно батериите, акумулаторите, крушките да подчертая, че те са опасни отпадъци и не се изхвърлят в контейнерите за разделно събиране.


а дали най-накрая някой ще ни обясни къде да хвърляме батериите,след като не може в контейнерите newsm78

# 51
  • България-Швейцария
  • Мнения: 2 535
Пластмасовите шишета, например от мин. вода, ги смачквах и така ги прибирах, защото така сгънати, заемат по-малко място.
Така трябва, но хората нямат навик още, изхвърлят ги в естествен вид и кофата за пластмаса се препълва за отрицателно време. А кофите не се изхврълят толкова редовно, това е другият проблем. В нашите пред блока още от вчера сутринта място няма и хората трупат в пликчета върху и около тях.

А относно местата за кофи - това ми е болна тема също. Пред къщи са ги пльоснали направо на тротоара и ме дразнят ужасно, точно пред входа се пада Close. Пред офиса направихме специално място за контейнера - е, познайте след като го изхвърлят дали го връщат обратно? По продължение на целия тротоар го разхождат тоя контейнер, един път не са го сложили на мястото му. По-лесно е да заеме мястото на някоя кола, която паркира там, отколкото да си застане където трябва Twisted Evil.

# 52
  • Мнения: 7 716
Хартиените етикети на пластмасовите и стъклени бутилки не се махат /много е трудоемко/. При преработка хартията от етикета се унищожава и не пречи за рециклирането. Достатъчно е да се разделят в метални или стъклени отпадъци.

# 53
  • София
  • Мнения: 8 933
И при нас ги има навсякъде. Ама я се замислете за следното. В какъв боклукчийски камион се ихвърлят тези контейнери. Защото не съм видяла досега да идват различни камиони, за различните контейнери. Всичко отива накуп, в старите боклукчийски камиони. Е, тогава питам аз, каква е ползата. Преди време някой обясняваше, че засега кофите били с обучителна цел, да се научат хората да изхвърлят разделно, пък после разделното извозване. Вече и на кучето на Павлов ни обърнаха!

# 54
  • Мнения: 7 716
Аз лично съм виждала по Раковска да ги взимат целите контейнери, с нещо подобно на паяка за вдигане на колите. Взимат пълния контейнер, оставят на негово място празен от същия цвят.
Бойко Борисов категорично отговори на такова запитване в интервю, че стъкленитете, металните и хартиените отпадъци се събират и преработват отделно.
Боже, какви сте черногледи! Twisted Evil

# 55
  • София
  • Мнения: 8 933
По Раковска може, ама при нас не. Laughing То нали в центъра са показните акции. Не съм черногледа, сега на ровещите в боклука цигани им е по лесно, искат хартийка ровят в единия контейнер, търсят стъкълца, в другия. Олесни им се работата. Joy

# 56
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
А може и така
http://www.vbox7.com/play:5f7864be

# 57
  • Мнения: 2 759
        Филмчето е много гот  Mr. Green...

# 58
  • Мнения: 7 640
и аз живея в центъра на София- изпари ми се енусиазма от разделното събиране като видях как боклуджийския камион изсипва всичките кофи на едно място Shocked.
За сега било експериментално- да видят дали хората ще подемат идеята. След НГ във всички офи имаше всички видове боклуци и ще бъде така докато не започнем да си плащаме на кг отпадъците както болниците например и тогава е се спазват всички ограничения, сигурна съм.

# 59
  • Мнения: 11 550
Копнах поста си от една подобна тема от преди седмица. Simple Smile Когато бях на гости на моя приятелка в Германия преди 5 год.,първото нещо,което ме впечатли беше,че в кухнята си има 5 кошчета за отпадъци  Shocked .1-за биопродукти/предимно отпадъци от кухнята и остатъци от храна/,2-за неразградими отпадъци/косми,нокти/,3-за хартия,4-за метал,5-за стъкло.Отделно на няколко места в градчето имаше специални контейнерчета за батерии,и ми беше много странно,когато трябваше да ходим до там.Да не забравя да спомена,че на няколко места имаше отделни контейнери за бяло,зелено и тъмно стъкло.Изхвърлянето на боклука ставаше по график,подаден от самата фирма,в торби доставени също от нея.В началото цялата тази история с боклука ми се стори малко смешна,но за месец-два се убедих,че всичко е добре организирано и изобщо не е толкова досадно и сложно.Не мога да си представя обаче кога и дали въобще някога ще можем да управляваме боклука си по подобен начин.

Общи условия

Активация на акаунт