За разделното сметосъбиране..

  • 3 124
  • 75
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 2 978
БУБА, защо няма контейнери за разделно събиране във Варна, питайте кмета си. На него са му направени предложения за това още преди година и половина, ама явно си чака комисионната, за да подпише договор.



Ах..той пък като ще се засили да ми даде отговор.....  Joy

Аааа нищо не се знае Naughty
Я му се яви в онзи розов костюм да видиш как ще сложи не една, а три кофи пред вас Laughing

# 61
  • Мнения: 5 622
БУБА, защо няма контейнери за разделно събиране във Варна, питайте кмета си. На него са му направени предложения за това още преди година и половина, ама явно си чака комисионната, за да подпише договор.



Ах..той пък като ще се засили да ми даде отговор.....  Joy

Аааа нищо не се знае Naughty
Я му се яви в онзи розов костюм да видиш как ще сложи не една, а три кофи пред вас Laughing

Ми те точно три трябва да са... Ш' взема да съ жертвам в името на Варненци аз.....за една благородна кауза...  Crazy  Joy

# 62
  • България-Швейцария
  • Мнения: 2 535
Ми те точно три трябва да са... Ш' взема да съ жертвам в името на Варненци аз.....за една благородна кауза...  Crazy  Joy
Бубс, определено ще ти се отвори парашутът Wink, ако вярвам на слуховете, на човека хич не му вървяло с жените...  smile3505

# 63
  • Мнения: 1 387
Е, хубаво де, разделното сметосъбиране само за София ли ще е? Щото си мисля, че щом рекламната кампания върви по националните медии, би трябвало да важи за цяла България. И освен всичко друго, щеше да бъде много умно, ако бяха снабдили всички градове с такива кофи и тогава да тръгне рекламата, а не да има реклама, а кофи, не. На мен това ми се струва нелепо  newsm12

Явно както казах- идеята е добра(по света отдаааавна правят така), но реализацията в Бг  нещо куца  Confused

А относно това, че Българинът е тъп и закостенял, ще кажа, че за да свикнат хората да правят това, което трябва, трябва да се налагат някакви санкции(не задължително парични). Във Франция, например, боклуджиите не вдигат кофите (да ги изчистят), ако в тях има и друго, освен изрично указаното  Wink И така, ако стоят препълнени кофи пред дома на някого и никой не ги чисти, щото вътре няма това, което трябва, мисля, че ще принудят сгрешилите да се съобразят с общоприетото- в случая в кофата за пластмаса, само такава  Wink  Peace
Не само ,че не вземат боклука, а и получаваш глоба по пощата за това,че не си разделял правилно.Освен това за да ти вземат боклука трябва да си платил такса смет.Като платиш получаваш едни лепенки които лепиш на кофите.Но това не е всичко.За всяко изхвърлене на боклука се трябва да купиш билет, който да сложиш на кофата. Незнам как това би станало в БГ.Тук всеки живее в къща и си има по 3 кофи.

# 64
  • София
  • Мнения: 2 162
По повод почистването - да се махнат от тях хранителните отпадъци. И аз знам, че етикетите не е необходимо да се махат

Т.е. да мием бурканите и шишетата ли? Ами аз бурканите в къщи ги ползвам предимно, за да изсипвам мазнитата от готвенето в тях, защото ако я изсипя в мивката- мазнината не се разтваряла във водата, или пък май трябвали не знам си колко хиляди литри вода. В този случай в общите отпадъци ли да хвърлям?

# 65
  • Мнения: 1 387
Не може стъкло да се изхвърля при общите отпадъци.Задължително трябва да се измият бутилките и шишетата. Освен това трябва да се измиват всички пласмасови опаковки- от шамплоан, балсам, кисело мляко и т.н.

# 66
  • София
  • Мнения: 2 162
Ами аз къде тогава да си изхвърлям мазното ThinkingЩе трябва да поливам някоя саксия, пълна само с пръст. Да можеше с кофите за разделни отпадъци да раздаваха и по една къщичка с двор Party

# 67
  • Мнения: 3 423
На вас намаляват ли ви от данъците,
ако разделяте боклука?

# 68
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
Не ги мия, но ги изплаквам. Особено шишетата минават толкова обработки след това, А мазнината изхвърлям в тоалетната. В четвъртък ми направи впечатление, че бяха препълнени кофите за пластмаса и хартия и като духа тоя вятър и като разнася. Цяла София е сега много мръсно.

# 69
  • Мнения: 1 387
На вас намаляват ли ви от данъците,
ако разделяте боклука?
Никой не ни намаля нищо. Плащаме 147 евро на година за лепенките за 3 кофи. Отделно като си изхвърлям кофата слагам билет с моето има и адрес написан на него.Тук за общия боклук кофата е сива и билета струва 8 евро,за останалите 2 кофи билетите са по 2,50 евро.Така си мислят ,че насърчават разделното събиране. Ако живея на село за сивата кофа билета е 13 евро, защото разтоянията били големи.  #Crazy
А ние тук  нямаме кофа за стъкло , а из града има големи контейнери за бяло , зелено , кафяво стъкло и кутиите от бира и безалкохолно.Обикновено те са на паркингите на сурепмаркетите.

# 70
  • София
  • Мнения: 2 162
А мазнината изхвърлям в тоалетната.

Ами то това също не е екологично- даже ако не се лъжа има директна връзка с глобалното затопляне. Peace

# 71
  • Мнения: 92
Често съм ги виждала и ги има почти навсякъде.

# 72
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
А мазнината изхвърлям в тоалетната.

Ами то това също не е екологично- даже ако не се лъжа има директна връзка с глобалното затопляне. Peace

Може, не знам, ама поне знам, че хлебарките намаляват.

# 73
  • Мнения: 5 622
Аз хвърлям мазнината в канала на мивката в кухнята и отгоре заливам обилно с гореща вода  Peace

# 74
  • around the world
  • Мнения: 651
Има ги тия кофи, някак си разпръснати из София, но най-смешното е че всъщност няма завод за преработка на тези отпадъци (разделните), и ние ги разделяме, а като идат на сметището, боклуците се смесват и няма голям смисъл от това "разделно събиране".....
Защо реши, че в България няма заводи за рециклиране на отпадъци, а и че рециклираните отпадъци отиват на сметище?
Можеби е добра идея човек да е подготвен когато прави такива изказвания newsm78,все пак някои от нас събират разделно и се интересуват от тези неща. Blush

Общи условия

Активация на акаунт