Отдаване и наемане на имоти - какво се случва реално? - ТЕМА 31

  • 29 788
  • 754
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 2 910
Защо се държи тезата, че имотите ще растат и наемите ще растат като демографията ясно не го оправдава?

# 691
  • Мнения: 2 239
Има и обратна миграция. В София от чужденци по центъра не можеш да се разминеш.

Освен това мометата вече хич не си падат да делят една пералня със свекърва. Който може, не се тъпче в една гарсониера с още две поколения от родата на половинката.

# 692
  • Мнения: 9 942
Ох, писна ми от "демографията", "социологията" и т.н. Това са наименованията на науки, а не на данните от тях.

# 693
  • Бургас
  • Мнения: 6 246
Най-голямото обезлюдяване на България е било веднага след 1990. А после - след 1997-ма. Наематели и тогава е имало бол.
Аз отдавам от 20 г. За първи път - през 2004. Звъняха ми от 5 сутринта. Бях станала луда. Тогава бях още зелена и не знаех, че има брокери, а не само обяви във вестници. Не съм имала периоди с трудно намиране на наематели през всички тези години и не виждам никаква причина да стане обратното.
През 90-те беше приемливо да живееш в мазе, таван, с обща баня и тоалетна на етажа. "В една мансарда точно под звездите" не е само песен Simple Smile През 80-те живяхме на квартира в мазето на една къща, с влага, мухъл и паяци. Вярно няколко месеца, баща ми чакаше жилище да му дадат от работата. Ама ги помня тези месеци - брат ми постоянно изпадаше в астматични пристъпи от влагата. А преди тази квартира - в двустайна панелка, с баба ми, дядо ми, ние четиримата и един от вуйчовците. Хол, спалня и кухня. Чуден живот беше. Как някой не уби някого, не знам Simple Smile
Днес даже и студентите искат да са самостоятелни, може и една стая да е, ама да са по сами. Ама ако може и НС, че и с асансьор.
И съответно жилищният пазар отговаря на тези търсения. В мазета и тавани живеят само клошари.

# 694
  • Мнения: 69 319
Няма как да са клошари, защото явно си плащат. Работещи хора са.
....нещо определението клошар не ми е на място....

# 695
  • Мнения: 2 114
Според мен цената на наема е малко висока с оглед на местоположението, но нали са я знаели и са се съгласили с нея. А и след като търсенето е голямо, явно е оправдана.
Много тъпо изпълнение са направили. С право момчето се срамува.

А вълшебната думичка " животно",  с което е  уговорено да се живее в имота, забравяте ли ?

# 696
  • София
  • Мнения: 3 480
Диди, да не си посмяла да се ядосваш. Всичко е за добро, не са твоите наематели.

Това, в крайна сметка е част от въпросния бизнес и евентуалното предсрочно напускане, нанасяне на щети за 5 дни /имаш ли представа какво щяха да причинят на имота за по-дълъг срок Simple Smile/ и внезапна смяна на решенията има своето изражение във финансов аспект.

Последна редакция: пн, 07 авг 2023, 11:42 от Azzy

# 697
  • Мнения: 2 019
Връщам се от апартамента. ...
Аха, още в началото като сподели какво ти е писала девойката си помислих, че претенциите и са над възможностите, а сега вече се убеждавам. Отървала си се. Може и момчето да се усети на време и да го направи.Wink
Не знам какъв ти е договора и условията за връщане на депозит, но ако преди да видя апартамента бях се съгласила на това което ти, то след тези снимки вече не бих. Съжалавам, но аз не съм от тези които има техническа и времева възможност да оправя бакии на лигльовци - викам майстори и тяхната цена и моите нерви струват пари.
Скрит текст:
Според мен цената на наема е малко висока с оглед на местоположението, но нали са я знаели и са се съгласили с нея. А и след като търсенето е голямо, явно е оправдана.
А вълшебната думичка " животно",  с което е  уговорено да се живее в имота, забравяте ли ?
Понеже отдавна не отдавам и наемам и на мен вече наемите ми изглеждат високи. Но щом същият тип имоти, новопостроен и новообзаведен вече се отдават на 1600 лв.  в квартали извън центъра, и щом има достатъчно търсещи значи цената е ок. Еле пък с животно.

Съседите едва ли са някакви чудовища, колкото и да е шумно. От деца колко да е шумно? Силна музика не бих понесла, ама деца...
Докато не ти са дошли на главата чудовищни хора, няма да разбереш. Като визирам най-вече родителите.
Скрит текст:
Познати си купиха преди години къща в центъра на София с такова желание. След 2-3 срещи с един от другите собственици и събрана информация за него, решиха че единственото което могат да направят ако искат да останат живи/здрави е да го чакат той да умре. (  аз поне се сещам за два разгласени случая на м/у съседски "войни" ) Предният собственик сигурна съм си е отдъхнал че се отървал.
Оттогава все питам каква е причината за продажбата на имота, когато ходя на огледи Wink

Последна редакция: пн, 07 авг 2023, 13:04 от Casual

# 698
  • Варна
  • Мнения: 5 421
То па някой продавач ще си каже, че съседите са ненормални или че блокът потъва…

Иначе и на мен ми се струва висока цената, но такъв е пазарът. Интересът към имота го доказва. Стотина човека ми писаха за ден.
Ако трябва да питаме наемателите или да се съобразим със средната заплата у нас, то наемът трябва да е около 250 лева, но това няма как да стае, тъй като имотът струва 100 к, не 30.

# 699
  • Мнения: 9 942
Само за сравнение - с тази обява се объркАх в обзавеждането. И консумативите са включени в наема. Laughing

https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?act=5&adv=2b150452361798740&slink=9lag8c&f1=1

# 700
  • Бургас
  • Мнения: 6 246
Sweat SmileSweat SmileSweat Smile
НИ моА Simple Smile
Кофата със стирката харесах аз.

# 701
  • Мнения: 9 790
Спален кът Flushed

# 702
  • Мнения: 9 942
Ми срещу телевизора и бара с огледалото - задигнат, като хирургична маса, мяташ се в стил Фосбъри. LaughingLaughing

И хладилната витрина ме впечатли. Laughing

Ако трябва да съм сериозна - това ми прилича на леко преоборудвано мини-кафененце. Само са сложили дунапрен върху платформа, всичко останало си е оборудване за заведение.

# 703
  • Мнения: 9 790
Да, "хладилникът" си е точно соц витрина за напитки.

# 704
  • Мнения: 2 019
Нерде Сточна гара, нерде Софийски университет Smile

честно, ако съм брокер надали щях да се занимавам с този "ЕДНОСТАЕН АПАРТАМЕНТ"

Общи условия

Активация на акаунт