Отдаване и наемане на имоти - какво се случва реално? - ТЕМА 31

  • 29 687
  • 754
  •   1
Отговори
# 705
  • Бургас
  • Мнения: 6 141
Casual, че какво. Само едни 15-16 минути пеша Simple Smile
Брокерът даже и съдействие за кредитиране предлага. Ако случайно нямаш за наема, теглиш един бърз кредит и си готов.

# 706
  • Мнения: 9 878
С тролей са 5 мин. до Софийския университет, ако те мързи да катериш нанагорнището.
Наистина не е далеч, ако е от южната страна на Сливница, но не е в самия район на СУ.
Аз съм от района на обявата, но не се сещам за такова кафененце. Прилича ми на преустроен гараж (с баня и бар/кухненски бокс в дъното) и вход от улицата от другата страна.

# 707
  • Мнения: 2 114
Партер ми изглежда.
Некоректно и непрофесионално е, да не е споменато на кой етаж е, ама брокерски хитрости.
С тролея си е поне 15 мин до СУ, а с чакането - повече.
Няма лошо да се предлага, човек гледа и си преценява.
Може и строителни работници да го наемат, а може и наемът да се редуцира.  
Липсата на легло или поне приличен диван си е проблем.  На тази маса да се легне за 600 лв. в месец си е предизвикателство. За работещи или учещи ще е тежко.
Въздухът е лош в тази "чаша", ниско е  там в района, а това е и партер.
Темата за сметките ще е вечен спор между страните и не е основа за спокойно ползване.
Душ не видях.

# 708
  • Мнения: 2 203
Запознах се с непознат, който дава двустаен за 500 лв. в  района на ВМИ. Оцъклих очи, окуражих го да пробва с поне 800.

П.п.: собственикът искаше да ме чарджне за молбата ми да сподели жизнен опит с определен продукт. След съвета за вдигане на наема му казах, че сме квит😁

# 709
  • Мнения: 14 721
Цитат
С тролея си е поне 15 мин до СУ, а с чакането - повече.
Цитат
Няма такова нещо.За 15мин. си на СУ ако се влачиш пеш.Това трета спирка на тролеи №8 и №11.Три спирки с тролей няма как да се таралянкаш 15мин.Копирах разписанието на ЦГМ.Като тръгне в 14,16ч. на СУ е в 14,21ч.   
1319   ПЛ. СТОЧНА ГАРА | 1319    
14:16
1964   УЛ. ИСКЪР | 1964    
14:17
1242   ПЛ. ВАСИЛ ЛЕВСКИ | 1242    
14:19
1698   СУ СВ.КЛИМЕНТ ОХРИДСКИ | 1698    
14:21
1287   ПЛОЩАД ОРЛОВ МОСТ | 1287    
14:25

# 710
  • Мнения: 9 878
Пуснах обявата за барчето за развлечение на пишещите, то е ясно, че не е читаво помещението за живеене.
Има и други обяви в района, на 2-стайни, стари, но чудесно ремонтирани, както и на нови еднопространствени или 2-стайни добре обзаведени. Наем ОТ 750 лв. до към 900 лв. Чудесна алтернатива (компромис) за млади хора, за които 10-15 мин. пеша до СУ не са проблем в ежедневието. Вместо над 1000-1200 лв. за подобно или по-зле ремонтирано и обзаведено жилище, но баш в района на СУ/Докторската градина. Ректоратът и Фармацевтичният и Журналистическият факултети на СУ са на един хвърлей разстояние, така че за студенти там би било чудесно.
 

Въздухът в района не се различава особено от този до СУ, или от този до МОЛ Парадайс, баш в полите на Витоша, субективно като усещане, освен ако не мериш някакви научни показатели с научна апаратура.

Барчето е трудно проветримо - то отваряем прозорец не знам дали има. До входната врата има дограма, но не съм убедена, че се отваря, а не е просто бившата витрина на барчето. Но това си е проблем на конкретното помещение, не на квартала.   

Но по повод на обявата се замислих друго. Преди 10-20 години преустроени тавани, примерно в центъра или около ВУЗ-ове в центъра и близо до него (извън Студентски град), си имаха студенти като таргет наематели, деца от провинцията с по-малки финансови възможности. Сега вече дори студентите биха предпочели да наемат ремонтирано еднопространствено помещение (студио) в нова сграда за самостоятелно жилище или по двойки (с приятел/ка) в 2-стайно жилище. Струва ми се, че тази таргет група вече не търси тавани или подобни помещения под наем.

# 711
  • Бургас
  • Мнения: 6 141
Преди си беше и норма да живееш с хазаи. Бабите отдаваха по стаичка-две на ученички и студентки. Сега и това се промени.
Имах съученичка, чиято хазайка редовно й правеше забележки за къпането. "Що се къпеш, то студено" Simple Smile

    # 712
    • Варна
    • Мнения: 5 344
    Гладни времена са били… Сега това е немислимо.
    Иначе аз ако съм студентка или просто сама, с удоволствие бих живяла в някое таванско (но никога в маза, заради влагата и чувството че си заровен), стига да е функционално и добре обзаведено и да има собствена баня.

    # 713
    • София
    • Мнения: 16 123
    Случаи всякакви има.
    Преди няколко години трябваше да предам 1 лекарство, купено в чужбина на млад човек. Живееше на преустроен таван зад СУ. Стар блок, пълзях 6 етажа по стълбите и накрая като ми отвори вратата - в помещението се влиза през ....тоалетната. Отваря се външната  врата - в ляво бял трон, в дясно душ кабина и мивка. После отваряш друга врата и влизаш в коридорче със закачалка и шкаф за обувка. Следва стая с кухненски бокс и тераса. Но човека живееше там отдавна, доволен от наема и режийните, удобно му е, свикнал.

    # 714
    • Мнения: 9 878
    Сигурно има и такива случаи, но вече са значително по-малко. Това би трябвало да говори добре за стандарта на живот, явно се е вдигнал достатъчно, съответно и търсенето на жилища под наем се променя.

    # 715
    # 716
    # 717
    • Бургас
    • Мнения: 6 141
    Хаха, същото щях да напиша.
    Само апартаментът в Младост ми се видя истински.
    Всичко останало са лустро крадени снимки от нета с измислен текст.

    # 718
    • Мнения: 1
    Здравейте, предстои ми отдаване на апартамент, 2-стаен (спалня и холокухня), 65 кв, южен, тих, НС, добре обзаведен, елегантен, 3 ет, с включено подземно парко-място. Намира се в центъра между ИСУЛ и Дондуков. Целевата ми група са млади хора с престижни професии.  Имам две питанки: 1. Какъв наем е нормален, без да е прекалено висок? 2. Да изчакам ли до септември, когато е по-активен сезон, за да го пусна? Офертите в ИмотБГ за района варират около 650Е. Някой, ако има наблюдения върху района, ще съм благодарен да ги сподели

    # 719
    • Мнения: 6 340
    Няколко страници назад има снимки на елегантен двустаен в централната част. Посочен е и наемът. Сравнете с него елегантността на Вашия и занижете л цената за локацията спрямо онзи и после прибавете наема на паркомястото. Може да го пуснете отделно освен да го предлагате с имота. Може да се получи по-добра цена...

    Общи условия

    Активация на акаунт