Отдаване и наемане на имоти - какво се случва реално? - ТЕМА 31

  • 29 694
  • 754
  •   1
Отговори
# 720
  • Бургас
  • Мнения: 6 148
И аз бих пуснала паркомястото отделно.
Т.е. обявявам отделна цена за апартамента, отделна - за паркомястото. Ако наемателите имат кола, могат да го наемат. Ако нямат или не искат  - може да се даде на някой друг.

# 721
  • Мнения: 6 391
определено без мястото. Обяви им го отделно и на самите кандидати за наемане., ако те не се интересуват, ще си го дадеш на някой друг.

# 722
  • Мнения: 793
И аз мисля, че са фалшиви и затова ги качих.  А има още много като тях. Прекалено много нагли и нечестни брокери има, които така си хващат
клиенти.  Нима нищо не може да се
направи за да се ограничи тази порочна практика?

# 723
  • Мнения: 2 005
И аз мисля, че са фалшиви ... А има още много като тях. Прекалено много нагли и нечестни брокери има, които така си хващат клиенти.  Нима нищо не може да се направи за да се ограничи тази порочна практика?
Не е открит начин да се ограничи, и в Щатите ги има, и въпреки че от там ги знам, тук се бях хванала на въдицата , не очаквайки, че я внесли тази практика Wink това са така наречените набирателни обяви.

Радарк ако пускаш сам обявата си - пусни цената без включено паркомястото, маркирай в сайта че е с паркомясто ( защото кандидат наемателя ще чекне в търсачката да има такова ) но в описанието напиши че и ако то се наеме цената за него е еди_колко_си лв. И непременно предплатена карта, да не ти звънят после години наред от тези по-горните брокери Wink

# 724
  • Мнения: 9 883
Според мен изчакай септември. Сега е мъртъв сезон, много хора са на почивка. Брокери, наематели...

Иначе подкрепям всички останали съвети - паркомястото с отделна цена, вътре в описанието. Цената само за жилището. Ако сложиш и паркомястото в цената, става висока и обявата ти отива назад, като се пусне на търсачка от ниска към висока цена. Предплатена карта задължително, като отдадеш - я вадиш и не ти звънят с въпроси от рода "Обявата още ли е актуална?", "Наемът още ли е същият?"... и подобни общообразователни въпроси.

Ако ще пускаш във ФБ група - не мога да ти дам съвети, защото не съм го правила, но съм чела - да забраниш коментарите под обявата, потенциалните наематели да пишат на лично.

Щом е ново жилище, току-що ремонтирано и обзаведено, искай задължително 2 наема депозит.

# 725
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 16 437
Не е открит начин да се ограничи, и в Щатите ги има
Щатите не са някакъв универсален критерии. Около мен няма такива фалшиви обяви или ако ги има са някакви изключения. Естествено, че има начини да се ограничи такава практика, може да се известява обществеността, да се създават навици в клиентелата, да се регулира бранша и какво ли не.

# 726
  • Мнения: 8 977
Те брокер не искат повечето, че фирми ли....не мисля. Единици ще са, и няма да стане правило и тенденция. Не и в бг..не и докато сме живи.... Simple Smile

То и в темата си вижда...колко сте отдали чрез фирма за управление Wink
Нула...
тези фирми за управление толкова крадат, че никой не може да им хване края. Че даже и по 2-3 активисти от входа, които им помагат за някои гласувания. Те не биха се занимавали с търсене на наематели. Собствениците няма да споделят с тях, ако продават/отдават. Не, това ще остане на брокерските агенции, мисля.

# 727
  • Бургас
  • Мнения: 6 148
Не бъркайте професионалните домоуправители с фирмите за управление на имоти. Това са две различни неща. Едните управляват етажната собственост, другите - собствени имоти.
Ето и вчера намерих брошура за нова подобна фирма в Бургас, основана от дългогодишна брокерка. Очевидно е, че някои хора просто не искат или не могат да се занимават със собствеността си, но искат да получават доходи от нея.

# 728
  • София
  • Мнения: 1 123
Спорим тука по един въпрос с мъжа ми. Ако семейство с две деца е наело тристаен апартамент, вижда се, че апартаментът е много пазен и поддържан, но двете деца са “оставяли” пръстчета по стените в коридора и детската стая - трябва ли да бъде редуцирам депозита при напускане?
Държа да подчертая, че апартаментът е много чист, вижда се, че е пазен. Наемателите винаги са били коректни.

Тристайния ни апартамент се освобождава, предстои ни за един уикенд да боядисаме няколко стени(надявам се една ръка да е достатъчна 😀) и ще го пускаме през първата половина на септември. Планираме и значително вдигане на наема спрямо апартаментите в района, да видим 😀

# 729
  • Бургас
  • Мнения: 6 148
Не бих удържала от депозита за това. Прекалено е. Бих пробвала с обезмаслител или белина да изтъркам изцапаното, за да спестя боядисването, получава се.
Ако все пак ще освежаваш, разреди повечко боята, да не се наслои много и да не стане на шупли.

# 730
  • Мнения: 69 132
И аз това да напомня..с разреден латекс!!

Аз не бих удържала...

# 731
  • Мнения: 2 203
Бих го приела като очаквана амортизация.
Зависи и какъв е латексът, де. Но в старото ни жилище Дулукс издържа и на пръстчета, и на отпечатъци от обувки, докато в новото гръцкият латекс, с който фирмата беше боядисала (плащахме комплексна цена за шпакловане, боя и боядисване) се цапа безвъзвратно дори само от дишане около него.

# 732
  • Мнения: 2 114
Спорим тука по един въпрос с мъжа ми. Ако семейство с две деца е наело тристаен апартамент, вижда се, че апартаментът е много пазен и поддържан, но двете деца са “оставяли” пръстчета по стените в коридора и детската стая - трябва ли да бъде редуцирам депозита при напускане?
Държа да подчертая, че апартаментът е много чист, вижда се, че е пазен. Наемателите винаги са били коректни.

Тристайния ни апартамент се освобождава, предстои ни за един уикенд да боядисаме няколко стени(надявам се една ръка да е достатъчна 😀) и ще го пускаме през първата половина на септември. Планираме и значително вдигане на наема спрямо апартаментите в района, да видим 😀
Колко време стояха ? Не го ли отдадохте скоро ?

# 733
  • София
  • Мнения: 1 123
Deborana , нанесоха се март месец, 2022. Останаха година и половина, но нещо не успяха да се установят в София, явно им идва доста трудно и ще се връщат в родния си град. Иначе бяха изключително коректни, много ги харесваме, а съседите в блока също.

Аз също смятам, че това не се удържа от депозита в случая, ние също сме с малки деца и стените не са за боядисване, а за шпакловане, въпреки, че непрестанно повтаряме на децата 😂

# 734
  • Мнения: 6 391
Аз не бих прихващала за това.

Общи условия

Активация на акаунт